Horúčka u 14 mesačného synčeka

misaatko
23. mar 2016

Prosim, potrebujem poradit. Syncek ma 14mesiacov. 8 prerezanych zubkov. Uz tyzden nechce jest od pondelka vecera ma horucku 37,2- 38,5. Sem tam klesne po nurofene alebo paralene. Noci su vdlmi zle. Je mrzuty a stale sa chce tulit.Ziadne dalsie priznaky nemame ako pri ostatnych zubkoch. Nemoze to byt nieco ine ako prerezavanie?

zdenulka30
23. mar 2016

@misaatko nemá náhodou afty v ústach... vtedy deti nezvyknú papat

misaatko
autor
23. mar 2016

Ako by to malo vyzerat??

zdenulka30
23. mar 2016

biele fľaky v ustach

sasa1983
23. mar 2016

@misaatko pocuj, ako nic v zlom, ale robis to nie velmi dobre. Za prve, Tvoj syn nema horucku, ale subfebrility (do 38;5) a hlavne pri teplote 37-38 sa vobec nema co davat Nurofen a Paralen. Okrem toho, ze to nie je indikovane a nema mu to ako ani pomoct a zaucinkovat (snad okrem analgetickej casti, ale to sa da poriesit mastami s lidokainom na prerezavanie zubov).

mily7
23. mar 2016

@misaatko. Môže mať virozu,môžu byť zubky. Zajtra k doki. Dôležité je príjem tekutín, jedlo nemusí. Robia to deti aj dospelí. Pri chorobe menej jeme. Lieky podávať až nad 38,5!!!!! V noci tulit! Pôjdeš k lekárovi
lekárovi prezru ho,budeš vedieť čo mu je, budeš kludnejsia. Ale nič vážne to nie je.

mirka17
23. mar 2016

pozri sa či sa mu netlačia stoličky, moje dvojčatá majú takmer 15 mesiacov, tiež 8 zúbkov a zhruba v tom období ako tvoj mali podobné príznaky, 1-2 dni im nechutilo, potom jednodňová zvýšená teplota (tým ale myslím že mali skoro 39 stupnov), teplotu pod 38 ani neriešim, Pozerala ich aj lekárka a povedala že je všetko v poriadku a že sa tlačia stoličky, a holá hop jedna stolička je už von.................ach zatiaľ iba jedna 🙂

sasa1983
23. mar 2016

Naozaj je velka chyba davat dietatu tyzden Paralen, ked na to nie je dovod. Isla by som s nim nalacno, nech spravi odbery, podla mna to nebude viroza, lebo ta by sa uz za tolko dni davno zhorsila, a ked nie je ani nic ostatne, je mensia pravdepodobnost, ze to bude infekcne. Mudrejsia po odberoch. A CRP nie je to hlavne, najdolezitejsi je diferencial krvneho obrazu a nech mu urobia aj hepatalne enz.,najma ked ho dopujes paracetamolom pre nic za nic (ak si mu dala 1-2 cipky,tak beriem spat, to je irelevantne, ak si mu uz tohi za tyzden podala viac kusov, a zbytocne..len sj mu uskodila). Kazdopadne drzim palce, zubky sa zvyknu prerezat za den-dva, ale nie zriedkavo sa stane, ze to trva dlhsie, alebo sa mu prerezava viac ks zubov a cele sa to moze potiahnut aj tyzdne). Zvazila by som podanie Nutrolinu B, prevencia potencionalne aj na kutiky a atd).

misaatko
autor
23. mar 2016

Nurofen som mu dala v pondelok vecer a paralen vcera iba jednu davku mame aj gelik ale moc nepomaha. Dnes som mu nedavala vobec nic. Urcite ho nepredavkovavam, len som mu chcela utisit bolest aby si trosku oddychol aspon na noc. Ale nepomohlo. Spal asi o 20 minut dlhsie.

sasa1983
23. mar 2016

@misaatko tak potom ok, ale na predavkovanie som ani ja priamo nemyslela. Chodte na krv, ked sa vyluci infekt, lepsia z moznosti ostane.

misaatko
autor
23. mar 2016

Nasa doktorka neordinuje a netusim kto zastupuje

misaatko
autor
23. mar 2016

On ale nevyzera, ze by to malo byt nieco ine ako zubky len som zmetena z toho ze to uz tolko trva. Prvy zubok ho tri dni prehanalo a nepapal a o tyzden vykukol von. O ostatnych siedmych sme ani nevedeli

sasa1983
23. mar 2016

@misaatko tak si to zisti, bud to chces vyriesit, alebo nechces. Vyber si sama. A tu na MK ho nikto nepopocuva, neurobi odber krvi, ani ostatne. Mozes pockat ze po sviatkoch, ale budes len nervozna a to neurobi nikomu z vas dobre,,najma Tebe nie.

misaatko
autor
23. mar 2016

Len co bol trosku mrchavy a srakulil ale nic hrozne

misaatko
autor
23. mar 2016

Tu som len chcela zistit ci to moze trvat tak dlho

sasa1983
23. mar 2016

@misaatko uprimne? Ty chces pocut odpoved, nechaj to tak, su to iste zuby. Ano, mozno su a je to dost pravdepodobne, alternativa, ze okrem zubov je to prekryte aj niecim inym je ale tiez v hre.

sasa1983
23. mar 2016

@misaatko moze to trvat tak dlho

misaatko
autor
23. mar 2016

Asi mas pravdu ze som sa chcela len uistit

sasa1983
23. mar 2016

@misaatko tak potom neviem, ci to splnilo ucel, ja by som to cele postavila na odberoch a keby mal nalez na jazyku, tonzilach, tak aj kultivaciach..ak to bude ok, tak budes kludnejsia a vlastne je dobre mat z casu na cas odbery u deti (hladina vit.D, hladina ALP)..som. dr. Zelam dobre rozhodnutie a hlavne skore vyliecenie a ak to budu zuby, tak skore prerezanie..ahoj

mirkaaa80
23. mar 2016

@misaatko mojmu malemu idu vzdy naraz 2,3aj 4 zubky, teraz idu 4 ocne a mesiac bol nesvoj a nepapal.

koniarova
23. mar 2016

@misaatko Akože od pondelka má 38,5 a ty to neriešiš? Či len raz mal a potom už len okolo 37? Akosi nechápem otázke.

mirkaaa80
23. mar 2016

@koniarova treba si prečítať aj 5x otázku 😉. Týždeň neje a od pondelka teploty do 38,5.

misaatko
autor
23. mar 2016

Dakujem za rady. Rano urcite poriesim tie odbery u zastupujuceho. Tak snad to budu naozaj" len" tie zubky.

koniarova
23. mar 2016

@mirkaaa80 Stačí ju raz napísať poriadne. 😉 Radšej zajtra choď, držím prsty.

zuska2001
23. mar 2016

moj malý 12 mesiacov mal horúčku asi tak 2 týždne dozadu - nič iné mu nebolo - len horúčku 1 den a teplotu asi ešte tri dni. pri tom najhoršom sme dali čípok - nad 38, potom nie, ak neklesla teplota po 3 dnoch, išli by sme k doktorke. ale zlepšilo sa to, tak sme neboli. Neviem z čoho to bolo, možno viroza ale dnes mu vyrašili stoličky - jednu už aj vidno. Možno aj kombinácia zuby + viroza.

zzuzulinka
23. mar 2016

ja sa ti cudujem,co si robila doteraz? ked neordinuje dok.chod na pohotovost

lili007
23. mar 2016

Ak spravne citam, tak ma zvysenu teplotu od pondelka vecera...teda dva dni. Uvidite zajtra rano. Dva dni zatial nie je tak vela, nasa Dr. vzdy hovori, ze mame prist aspon po dvoch dnoch teploty kedy mozu urobit CRP a podobne. Ak neordinuje, na dverach ma urcite napisane kto ju zastupuje. Aj moja dcerka mavala taketo nervozne noci ked isli zubky a veru mala som pocit, ze idu stale!!! Casto sme spolu spali v objati az som mala pocit, ze to nikdy neskonci. Ale skoncilo a uz mi to aj chyba 😀 😀 😀