Horúčka zo zúbkov

nicka44
5. apr 2013

citam ze zeny pisu ze neexistuje aby babo malo horucky koli zubkom..to co je za somarina??od vela kamosiek som pocula ze co zub tak horucka, lebo moja ma teraz 4ty den 40ky horucky a chyta si zuby o dusu , idu jej tie najhorsie ocne...ale co citam ze vraj to moze byt siesta choroba ci co...

andelok
5. apr 2013

@nicka44 Aj ja som citala, ze horucka zo zubov neexistuje. Ze horucka je vraj len sprievodny jav nejakeho ochorenia (napr. virozy), ktore vzniklo preto, lebo dieta je oslabene rastom zubkov. Podla mna blbost, z vlastnej skusenosti. Dcera mala horucky nad 38 vzdy, ked sa jej prerezavali zuby. Teda okrem jednotiek, tie zvladla bez horucok. Najhorsie boli u nas stvorky, ocne sa celkom dali.

nicka44
autor
5. apr 2013

presne tiez si myslim niektore maminky su fakt take mudry ze este som ja sprosta ked si to myslim ze zo zubkov ma horucku:d smejem sa no....no vraj stolicky a ocne su najhorsie ..o prvych osmych som ani nevedela az teraz...ale to tak dlho idu?? take napuchnute gulky uz su a zub nikde...myslela som ze to bude ako u ostatnych ze horucky a na druhy den je zub vonku..ale u nej nic...a uz mate vsetky zubky? ako dlho vam to trvalo..a ocne ako?🙂

gubcikova
5. apr 2013

my ked sme mali 40 sme si mysleli že zuby a bol to herpes v hrdle

aristka
5. apr 2013

iné je teória ,iné prax a očné zuby je hotová katastrofa,niektoré deti k tomu hnačkujú alebo zvracajú,takže nie všetko čo čitaš je pravda

cerez
5. apr 2013

Očné zuby vedia potrápiť a niektoré detičky môžu mať aj vyššiu T ako je napísané bežne. Uvidíš čo sa z toho vykľuje.

marduliena
5. apr 2013

Z vlastnej skúsenosti viem že deti mali horúčku ked im išli zúbky,existuje aj šiesta choroba čo môže byť ale aj zo zúbkov.

andelok
5. apr 2013

@nicka44 Ocne vysli rychlo, ale zatial mame len vrchne. Stolicky, to bol des...tri isli naraz a stvrta sa nie a nie pretlacit. A ked uz vysli tie spice, sme si pomysleli, ze mame pokoj. Ale ono kym sa cela ta stolicka prederie na povrch, tak to trva. U nas aj dva mesiace a stale nie su cele vonku. Ale to najhorsie uz mame za sebou. Este nas cakaju posledne stolicky (5ky) a tie spodne ocne.

anjelicek26
5. apr 2013

@nicka44 - no skutocne neexistuje. Detom spuchnu dasna, tym padom zacnu soplit a to im oslabuje imunitu a nachytaju v tejto dobe kadejaky virus, co by bezne nechytili... takze moznost ochoriet, ked idu dietatu zubky je hodne vyssia, ako ked mu nejdu, preto sa to na zubky zvaluje... teplotu, umrncanost, ano to sa da pripisat zubkom...ale nie horucka.... nie 40...nas maly mal pri takej horucke anginu :( Prve dni to nevedeli poriadne urcit ani v nemocnici... a siesta choroba je tiez mozna

kefrin
5. apr 2013

ale ano može byť ......

ginger_fox
5. apr 2013

@nicka44 moja syn takisto ako syn
@anjelicek26 mal pri 4kach a ocakoch anginu s horuckami cez 40°C. Dovtedy zdrave dieta, ziadny soplik, ci viroza malo naraz v prieberu 3mesiacov 2x anginu. Rast ostatnych zubov sa oproti tomuto sa prejavil len silnejsim slinenim.

chovancova27
5. apr 2013

@nicka44 Hmmm... no neviem, ale teda môj malý je toho príkladom, má horúčku pri každom jednom zube, vždy jednodňovú, pri poslednej stoličke mal celý den 39,8... a vždy - a to naozaj vždy - bola jeden den horúčka a na druhý den bol zúbok prerezaný vonku. tak neviem či nemôže byť🙂))

andelok
5. apr 2013

@anjelicek26 Hm, nasa mala horucky pri vsetkych zuboch okrem jednotiek. 40 sice nie, ale tak okolo 38,2 - 38,9. Spoliky nemala vobec, ani raz nezakaslala. Boli sme aj u lekarky, hrdlo bolo zakazdym ciste, dychanie tiez. Napr. Bukovsky pise vo svojej knihe, ze teploty zo zubov mozu byt, ale max. do 38,5...ak je vyssia, jedna sa o nejaku virozu alebo inu chorobu.

nicka44
autor
5. apr 2013

@aristka PRESNE este aj hnackuje
.-/

nicka44
autor
5. apr 2013

@andelok tisko zavidim🙂

anjelicek26
5. apr 2013

@andelok - ale do 38,5 je teplota, to nikto nespochybnuje, ze to moze byt sposobene zubkami - bolestou, opuchom, tlacenim, s tym spojenym nespinkanim... ale horucku - nad 38,5 - by fakt zubky nemali sposobovat, to je vzdy aj nejaky virus ci choroba za tym :(

andelok
5. apr 2013

@nicka44 No ani nemas co, my sme si tie zuby odtrpeli riadne 🙂 Prve vysli uz v 5. mesiaci a odvtedy nam stale nejake idu...a to uz ma mala 15 mesiacov. Este tych 6 musime nejako dobojovat 😀

lulinka02
5. apr 2013

My sme o kazdom jednom prerezavajucom sa zubku vedeli pri oboch synoch, pretoze sme par dni pred prerezanim mali teploty, chlapci boli nervozni a pri ocnych mali aj redsiu stolicu. A to nehovorim o slineni. 🙂 Tiez som to citala, ale z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze to nebola viroza, ani nic podobne, lebo po prerezani zubka bolo opat vsetko ok. V obdobi rastu zubkov je oslabena imunita dietata, preto su deticky v tom case nachylnejsie na rozne ochorenia. My uz mame konecne vsetky vonku od minuleho mesiaca. 😀

nicka44
autor
5. apr 2013

@andelok uz to mas coskoro za sebou🙂 na prve vysli dve na tri mesiace:DD....dalsi mesiac dalsie dve a dalsi dalsie dve..teraz ma mala 10 mesiacov mame 8 zubov a tlacia sa tri ako vidim...dajak v predstihu je ..chudacik

jankagun
5. apr 2013

my sme teploty vobec nemali,ani pri jednom zubku,akurat sem tam pohnackovala,ale to bolo vsetko 🙂

gaby21
5. apr 2013

@chovancova27
@lulinka02 No ja by som sa chcela iba opytat, ze či sa zubok vašim detičkom prerezal naraz, lebo mojim obidvom to šlo po troške, napriklad to bolo pekne vidne pri hornych jedotkach, ze najprv sa kusoček prerezal na jednej strane a potom to išlo ako ked sa roztvara zips, nikdy to nebolo tak, ze mali opuchnute dasienka a na druhy den uz bol zubok prerezany. A napriklad stoličky sa staršiemu prerezavali jedna tri tyzdne, zase to šlo postupne, som trošku zostala prekvapena ked som prečitala, ze jeden den teplota a na druhy den uz zubok vonku 😕 My sme sa s mrzutostou pri prerezavani zubka trapili aj niekolko dni 😝

zuzimia
5. apr 2013

Moze to byt vselico, ale MOZU to byt aj zubky. My sme tiez stolicky mali s teplotami, ktore utali v momente, ked sa dasno prederavilo zubkom. Dokonca pri patkach sme mali aj cervene a horuce licko na strane, kde sa zubok prerezaval. Konzultovala som to aj s pediatrickou a potvrdila mi, ze mozu byt teploty zo zubkov. Ale ze moze sa stat aj to, ze dietatko je vtedy nachylnejsie chytit hocijaky virus, co ide okolo.

lulinka02
5. apr 2013

U nas presne tak isto, niekedy nam ustupila aj teplotka a zubok sa ukazal az neskor. U mladsieho syna to bolo horsie preto, ze mu sli aj 3-4 zubky naraz, bol hrozne mrzuty, placlivy... ☹ Mensie zubky boli celkom v pohode, ale ocne a stolicky nas vytrapili teda riadne, aj vyse mesiaca trvlao, kym vysiel cely zubok. Starsi syn ma take male zubky ako perlicky, ale mladsi ich ma dost velke, takze mozno aj tym to malo horsi priebeh. Nastastie to uz mame za sebou... 🙂

lulinka02
5. apr 2013

@gaby21 U nas presne tak isto, niekedy nam ustupila aj teplotka a zubok sa ukazal az neskor. U mladsieho syna to bolo horsie preto, ze mu sli aj 3-4 zubky naraz, bol hrozne mrzuty, placlivy... ☹ Mensie zubky boli celkom v pohode, ale ocne a stolicky nas vytrapili teda riadne, aj vyse mesiaca trvlao, kym vysiel cely zubok. Starsi syn ma take male zubky ako perlicky, ale mladsi ich ma dost velke, takze mozno aj tym to malo horsi priebeh. Nastastie to uz mame za sebou... 🙂

vodnarka06
5. apr 2013

@nicka44 Ahoj. stoličky majú rozné plošky, takže sa tak ľahko neprerežú ako rezáky či očné zuby. je to široká plocha a nie je taká ostrá. Takže to kľudne môže trvať aj niekoľko týždňov 🙂 dá sa to mierne urýchliť a to tak, že dieťatko stále niečo hryzie, či už hračky alebo stravu 🙂) veľa zdaru a pevné nervy pri prerezávaní 🙂

martinka05
5. apr 2013

@nicka44 nám vyšli všetky zuby bez horúčky, či zvýšenej teploty a bez hnačiek, absolútne v pohode 😉

vodnarka06
5. apr 2013

@nicka44 Budte rada, bude ich mať skôr von 🙂 my sme začali hneď po ukončení 4.mesiaca a prerezávali sa každý mesiac, takže koľko mala mesiacov, toľko mala aj zubov 🙂 Teraz má 16 kompletne prerezaných a vyrastených zubov a 19 mesiacov (už dva mesiace máme kľud) a čakáme až sa začnú prerezávať posledné stoličky. Čím viac má dieťaťko zuby, tým má väčšiu šancu sa správne naučiť artikulovať pri rozprávaní a je mu aj lepšie rozumieť (ale nie je to 100% pravidlo 🙂 naša Lili rozpráva od 11 mesiaca a teraz bez problémov hovorí 3-4slabičné ťažké slová ako ďakujem, mikrovlnka či chobotnica. Dokonca si z rôznych básničiek a pesničiek čo je spievam rozpráva pár veršíkov a tak, že jej rozumejú v pohode aj cudzí ľudia 🙂 takže budte vďačný za každý zúbok .-)

simca06022011
5. apr 2013

no neviem ako je to s tou recou 🙂 moja mala rozprava ako verklik vsetko a zuby jej rastli az po prvom roku 🙂))) Inak k teme: horucku ani nic ine sme zo zubov nemali, ked tak bola mala urevana, alebo sa chcela velmi mojkat.. ale inak vobec nic... teraz sme mali prvy krat tepltou jeden vecer a to nam vysli oba ocne zuby na raz... rano boli prerezane a teplota nikde...

extrate
5. apr 2013

@nicka44 ja som to čítala tiež, v knihe od Penelope Leach že horúčka od zubov nemôže byť, teda myslí sa teplota nad 38. keď mojej začali rásť zúbky tak jej vystúpila teplota až na 39.8 boli sme na pohotovosti a tam tiež lekár povedal že to nemôže byť od zubov, že je príliš vysoká teplota. nakoniec si ju aj nechali v nemocnici a bol to zápal moč.ciest.

plisacik
31. aug 2015

Ahojtr chcela by som sa spytat ked idu dvojrocnemu dietatku stolicky moze byt nervozne a stale plakat

evka_evka
31. aug 2015

@plisacik ano samozrejme.mojej idu posledne tri zubky a ma obcas 38 teplotu.place a je nervozna.vsetko okusuje a strka si prsteky do ust...ale ak si si neni ista behni lekarke ona ti poradi.