Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je normálne, že 12 mesačný synček nemá zúbky?

megynkakn
8. okt 2012

Je to normalne ak nas rocny syncek nema este ani jeden zubok a ani naznak toho ze by sa chystal nejaky?

zuzka80
8. okt 2012

Nevadí, zúbky narastú, moja staršia dcérka mala prvé 2 zúbky, keď mala 13. mesiacov a boli to horné očné 😕 Spodné jednotky jej vyšli, keď mala 18 mesiacov 😝

mianc
8. okt 2012

je to úplne normálne.. 😀 nám prvý zúbok vyšiel keď sme mali 15mes. a teraz máme 18mes. a máme 10 zúbkov.. 😀
oni raz výjsť musia, takže sa nestrachuj.. 🙂

cerez
9. okt 2012

Mojej neteri vyšli na konci 14 mesiaca. A na začiatku 15 mesiaca dokonca začala aj chodiť. A ak ťa upokojím v roku nevedela chodiť po štyroch. Totálne pohodlné dieťa a dnes má 3 roky a je to šikulka.

zuzana17
9. okt 2012

áno je to normálne 🙂

terina25
9. okt 2012

je to normálne.ani moja dcérka nemala.len je to horšie pri papaní,keďže nemala zúbky,tak bol aj problém dať jej potom aj niečo papať,keďže nemala zúbky a nevedela to pokusať a potom sa dusila. 😖

lenadka
9. okt 2012

Ahoj, ja by som sa len tešila 🙂 neskôr narastú, dlhšie vydržia 😉 .Staršia dcéra mala prvý zúbok ako 10 mesačná, v roku mala 6 zúbkov 🙂 . Super v tom, že keď už bolo treba zúbky čistiť bola rozumná a zúbky má krásne. Mladšej narástli prvé v 6 mesiacoch a o čistení sme mohli snívať 😅 zaťala zúbky, vrieskala no mohli sme sa na hlavu postaviť. Až cca 15 mesačná to začala po troške tolerovať a na predných jednotkách už má zozadu žlté fliačiky-náznak kazenia.

moon1979
9. okt 2012

nie je to úplne štandardné ale ani nič neobvyklé 🙂 každé dieťa je individuálne a ide svojim tempom 🙂 to len lekári lúbia stresovať mamičky tými svoji tabulkami 😠 neboj nič nezmešká 🙂

mirreckall
9. okt 2012

mne tiez zacali rast zuby neskoro... mama spominala, ze mala riadne stresy, bo ostatne deti uz ich davno mali... a inak mam 30 rokov a dva mliecne zuby stale a zdrave :D ani zubar nechape 🙂

aknel1985
10. okt 2012

dolné dva nám vyšli v 10 mesiaci a horné až po roku a teraz má malá 16 mesiacov a zubky idú ako huby po daždi 1dolný bočný 1horný bočný , potom stoličky dolné teraz horné a 2 dolný bočný a 2 horný bočný už vidím ....vrchné zuboradie ma navreté čiže pôjdu dalšie stále len spinkáme ... fakt nám idú zvláštne tie zúbky

janaalzbeta
10. okt 2012

no môjmu vyšli zúbky keď mal 14 mes aj 15 dní a išli mu po dva ☹ . Tak to bolo ti poviem. No teba čakať je to individuálne u každého mimi. Moja kamarátka porodila syna s dvomi zúbkami 🙂, pri kojení to bol brutus 😀 😀 . A ani si nevšimla kedy mu vyšli ostatné 😀 . Tak všetko je možné.....

tinaha85
16. okt 2012

aj nam to trvalo, od 4 mes sme javili znamky , ze uz to bude kazdu chvilu, a stale nic az ma to deptalo ☹
vysli dva naraz teraz ,ked sme mali rok a tyzden, ani si neviete predstavit aku obrovsku radost mi spravil zvuk cing 😀 ani mala nechapala co sa tak tesiiim 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli