Je Tamtum verde vhodný pri raste zúbkov?

tanja61
2. sep 2008

ahojte malemu sa tlacia stolicky no a je velmi nervozny sestra mi poradila potierat dasienka tamtum verde ale v lekarni mi to neodporucali co si o tom myslite?pouzivali ste aj vy tamtum verde?diky

ikke
2. sep 2008

v letaku ku klasickemu tantumu verde je napisane... roztok je urceny dospelym a detom od 4 rokov...

kasis
2. sep 2008

Ahoj Tanja, nam Tantum verde odpurucili nie pri zubkoch, ale pri aftach potierat vat tycinkou,ked som sa Dr. pytala, ze je to az od 4 rokov, tak mi povedala, ze tym potieranim toho tolko vela do pusy nedostane, skor keby mal kloktat a prehltne to. Obsahuje to totizto alkohol. Ale myslim, ze aj pri zubkoch to zaberie, bo to znecitlivie a prestane bolkat.

shela
2. sep 2008

tanja61...radsej nedavaj ked to je od 4 rokov...ja davam malej ladove hryzatko....pomaha to 😉

arieska
2. sep 2008

mne poradili potrieť citrónom

danu
2. sep 2008

skus nejake geliky ktore su vhodne pre deticky ktore maju cca 1 rok existuju rozne, je to sice ucinne len par minut (ako u koho) ale tantum nie je vhodny pre tak male dieta 😉

Inak mne uz aj doporucali potriet zubky vinom 😅 samozrejme neaplikujeme 😉

jahodka11
2. sep 2008

danu, vinkom? haha, ale mozno by potom deti dobre spinkali 😀

tanja61
autor
2. sep 2008

viem ze je to od 4rokov🙂)skusala som rozne geliky ale nic nezabera a nurofen do neho tlacit nechcem ale dik za nazory 😉

danu
2. sep 2008

jahodka11 na spanok nam poradili makovy odvar 😀 😉 🤐

saskarisko
2. sep 2008

no neviem. robila som vo firme, ktora sa okrem ineho zaoberala aj dezinfekciou, a bola tam aj ustna dutina. a vyslovene nam bolo povedane, ze tantum je rakovinotvorny, a dodnes neviem, ci to bol iba boj konkurencie, alebo ako. lebo z 3. firiem, ktore sme zastupovali, to tvrdila len 1. takze ja tantum urcite neodporucam

saskarisko
2. sep 2008

a miesto toho chceli davat skinsept mucosa, ale to pre male deti urcite neodporucam

tanja61
autor
4. sep 2008

saskarisko:bola som vcera u lekarky a ta mi tamtum verde odporucila v riedenom stave....je pravda ze vsetko moze vo velkej forme skodit ...no keby bolo rakovinotvorne myslim ze by to nebolo na trhu podla mna vsetko pprechadza prisnymi kriteriami...aj fialova vodicka na jazyk ak je sor alebo zaba ako sa to vola tak sa neodpuraca na kazdodenne uzivanie vo velkom mnozstve a pokial viem len toto nam davali nase mami na dezinfekciu...tak neviem 😉

marorlinko
4. sep 2008

radsej daj gel na zubky ten chladi a maleho prestane t boliet, su rozne a od malinka. mojmu som davala ked mu sli zubky uz ma vsetky zvysne 4 pojdu neskor do 3rokov. takze ja som skor za ten gelik

martina.d.
4. sep 2008

ja som dávala dcérke od začiatku homeopatiká - chamomilla vulgaris 15. Ani sme nevedeli, kedy jej vyšli zúbky. Boli sme veľmi spokojní. Malému som začala tiež dávať homeopatiká,ale má to trochu menší účinok ako pri dcérke. Ale keď už je veľmi zle, tak mu dám kúsok panadolu.

evinka7
4. sep 2008

martina.d., prosim tam, tie lieciky si bez problemov kupila v lekarni, kde homeopatika bezne drzia? a davas ich odkedy a v akych davkach? o tom som nepocula... 😕

martina.d.
4. sep 2008

tie homeopatiká kúpiš bežne v lekárni. Nám ich poradila doktorka. Do malej injekčnej striekačky si dám 5 granuliek a pridám kúsok vody, aby sa rozpustili a potom ich drobcovi streknem do pusy. Ak nemáš s homeopatikami skúsenosti, lekárnička ti vysvetlí, ako s nimi manipulovať, aby si sa ich nedotkla. 😉 Je to veľmi jednoduché. A naozaj ti ich vrelo odporúčam.
Dcérke na nočné budenie dávam homeopatický sirup. Tiež som s ním spokojná. Ak sirup proti kašľu mám odskúšaný a dokonca aj homeop. na urýchlenie pôrodu a pod.Ja som s homeopatikami veľmi spokojná. 😀 😀 😀

evinka7
4. sep 2008

martina.d., dakujem ti za odpoved 🙂 homeopatika uzivam aj ja, som s nimi velmi spokojna, tiez liecbu nimi kazdemu odporucam, ale az takto daleko som sa nedostala 😉 este raz moc dakujem 🙂

martina.d.
4. sep 2008

evinka7, nemáš za čo. Dúfam, že vám pomôžu. 😉

tanja61
autor
4. sep 2008

a co su to tie homeopatika? 😀 nao vsetko sa to moze uzivat?su to lieky alebo nieco na prirodnej baze? 😉

martina.d.
5. sep 2008

je to na prírodnej fáze.

maruskak
5. sep 2008

ahoj, neviem ci pomozem,lebo mojmu syncekovi sa len teraz zacali prerezavat zubky a uz ich mame sest 🙂 dva dole a styri hore,malemu zabral dologel,25ml balenie obsahuje: harmancek,extrakt z valeriany lekarskej a propolis vsetkov pomere 5%,ktory mam stale v chladnicke,no neviem, ci to pomoze, tvojmu malemu ked mu uz idu stolicky. ved za vyskusanie nic nedas a myslim, ze aj cenovo to bolo dostupne, no uz si nepamatam

tanja61
autor
5. sep 2008

maruskak>dakuje skusim 😉

suzanne13
6. sep 2008

Odporucam BABYDENT vodicku,vyskusali sme toho viac a jedine toto sa nam osvedcila.Maly bojuje so zubkamio d3 mes. dnes ma 9 a 8 zubov...takze sme si presli "ruzovou zahradou" ...

ajuskamimi
6. sep 2008

nam tiez odporucili tantum verde, potom dasienka pekne strpnu a neboli to tak, ale treba to robit tak, ze das to na gazu, nechas chvilku vyprchat, nech to nie je take silne a potom tym potriet dasienka 😉 u nas gely ani nic podobne nezabera, takze raz som skusila toto a bolo vidno, ze sa malemu aspon nachvilku ulavilo 🙂

macaeliska
8. sep 2008

Ahojte. Mam dvojmesacnu krasavicu a strasne slinta, prehana ju a vsetko "hrizka". Ako to teda vyzera, ked tym detom idu zuby? Snad nasa krpata ma nebude uz na buduci mesiac hryzt?!

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz