Kaz na mliečnej stoličke u 23 mesačného syna

30. jan 2021

Ahojte,
synovi (23mes) som na stolicke nasla asi kaz... aku ma farbu kaz? Ma stred tej stolicky akoby zlto-oranzovy, ostatne su biele. Zuby čochrem 2x denne, vecer aj pastou elmex kids, budem asi tu stolicku este aj poobede...kupila som si na nu gs tooth mousse, tak tu zacnem natierat vecer na ten zub.
Zubar je doma, objednany sme az za tyzden a pol.
Netusim ci ho to moze boliet, rastu mu 5ky, takze prst v puse stale.
Myslite ze to vydrzi ten tyzden a pol ci mam ist niekam skor? Co sa s tym robieva? Davaju detom daky oblbovak pri vrrani?

margaretka_
30. jan 2021

Nas 2 rocny ma 2 kazy. Nasiel mu ich zubar na preventive. Objednal nas az o par týždňov potom, takze to nesurilo nijak. Samozrejme to chcel opravit, kedze stolicky potrebuje este dost rokov. Ale uz maly nespolupracoval, takze sme objednani zas o mesiac.

autor
30. jan 2021

@margaretka_ dakujem... my ideme tiez na preventivku, ked som chcela ze skor,tam mi povedali ze teraz nerobi, az dalsi tyzden

bellovag
30. jan 2021

týždeň dav to vydrží , ale jednozanče to treba opraviť, radšej kým je to len ďobka ako pokazeného pol zuba...malý to zvládne, zaleží aj od prístupu zubára...podľa to či píšeš to ešte nemusí byť kaz iba pigment...zadné sa častejšie kazia z medzizubného priestoru

autor
30. jan 2021

@bellovag no on to ma na zuvacej ploske, normalne v strede zubku taky oranzovkasty flak

stanislavicenka
30. jan 2021

Mozno to vobec nebude kaz, iba povlak,a bude to ok skutocne zalezi vela na pristupe zubara. Ja chodim s dcerou k dentalnej hygienicke mojej zubarky, ta robi preventivky, je skutocne vyborna. K zubarke na opravu, ci nieco one, sme nastastie nemuseli este ist. To neviem, aky bude mat pristup ona, pretoze je to mlada zena, spoluziacka z rocnika,no brz deti, a na plakanie, ci cakanie ona nebude mat cas, ale mozno sa myslim🤷.
Ale je dobre, ze ho nechas pozriet zubarovi. Mne ta nasa pocedala, ze syna nevezme, kym nebude mat 3 roky

autor
30. jan 2021

@stanislavicenka my ideme zubarovi ktory ma hlavne deticky a dorast, zevraj to vie s detickami, ale mam tiez z toho stres ci vobec mrnus pusu otvori... znama vravela ze velmi mily zubar, spokojna bola, ona bola s malym 1,5r kvoli odvapnenemu zubku

stanislavicenka
31. jan 2021

Hlavne sa ty musis upokojit. My deti doma ani nestrasime zubarom, ci inym lekarom, alebo lekarskym ukonom.
Led budes v pohode ty, bude aj dietatko 👍