Kaz u 16 mesačného dieťaťa

79bublinka
8. jan 2016

Prosim,mate niektora skusenost...zubny kaz u maleho dietata.....co vam pomahalo?? mam syna ma 16m na stolicke"dubku" zacinajuci kaz a na dvojkach take "bodky",,,,,nepapame nic sladke ani nepije nic sladke..../vodu,neslad caj/kojila som do 13m zubarka ze to ma z toho...nic s tym nechce robit.....ze vypadnu su mliecne....davam elemex pastu,Elmex gel... dakujem

mirkaaa80
21. jan 2016

@ada510 a ako vies ze v tom zube sa nezapecatia aj bakterie, ktore potom robia sarapatu? Teoreticky sa to da urobit na uplne cestvo vyjdenom zube. Mne to vysvetlovala zubarka, presne taky pripad sa totiz stal niekde v zahranici, dievcatko malo zdravotne problemy a nakoniec sa zistilo, ze to bolo z toho zapecateneho zuba lebo na nom mala mini trhlinku, v ktorej uz boli tie bakterie a zapecatili jej to lebo to nebolo vidno. Ale tak kazdy ma moznost volby.

mirkaaa80
21. jan 2016

@ada510 tak ja by som to zhodnotila ze dnes je cele zdravotnictvo velky biznis, farmaceuticky priemysel vladne svetu 🙂

marcelatje
21. jan 2016

@79bublinka odporúča sa až od 6 rokov 😒

nika251
21. jan 2016

Ahoj. Nas syn- ma uz 8- mal tiez mensie kazy na zubkoch. U nas mu zubarka zu len vycistila a hotovo. Umyvali sme 2x denne, ale casom sa zas pokazil a zas ho bolel. Nasla som zubara v madarsku, tam sa aj mliecne- najma tie co padaju posledne blombuju. Vyvrtal, vycistil a zablomboval. Odvtedy mame pokoj. Lepsie dat opravit kym neboli🙂

leonka123
21. jan 2016

@851tinka851 dobry prosim vas kde sa da kupit pasta ktoru pouzivate?dakujem

ada510
21. jan 2016

@mirkaaa80 samozrejme ze sa to predtym vycisti taketo sa nam teda este nestalo kazdy bol zatial spokojny nikonu by som nic zle neodporucila vsetko testujem najprv na sebe ...najviac infekcie ak bakterii ide zo zubneho kazu no bohuzial ked sa clovek poreze a krvaca hned to lieci boji sa infekcie ale infekcia zo zubov vadsine uz nevadi smutne slovenske deti maju podla stastyk jedny z najhorsich zubov v europe :-\

79bublinka
autor
22. jan 2016

@marcelatje mne Mudr odporúčala na vatovu tycinku...a teda mám menšie dieta....skús inú zubarku...ktorý jej trhali???

mirkaaa80
22. jan 2016

@ada510 suhlasim, najviac ma zaraza ked rodicia prenechaju cistenie zubov na deti- tak to idem odpadnut! Aj nas maly si chce uz cistit sam, ale vzdy mu ich ja este docistim, aj ked teda je to s nim strasny boj 🙂. A pritom cistime od 6 mesiacov, a zrazu si zmyslel a musime pri tim xisteni spolu bojovat.

ada510
22. jan 2016

@mirkaaa80 detom by sa mali aspon do 12 rokov docistovat a potom zase od 15 rokov lebo bohuzial vtedy sa zacnu zase kazit najviac lebo pubertakom sa umyvat zuby nechce a vadsina pije pepsi a podobne a este s tym pridu aj do ambulancie a cuduju sa ze ma ju cierne zuby ...

marcelatje
22. jan 2016

@79bublinka vytrhli jej stoličku päťku . Ja som inak s doki spokojná, lebo v príbalovom letáku samotného elmex gélu je to odporúčanie tak neviem neviem..... keby mi obvodná odporučila lieky na ktoré je moje dieťa ešte príliš malé(nepoviem rozdiel pol roka rok...) to by som tiež nebola spokojná 😖

mirkaaa80
22. jan 2016

@nika251 ved aj u mas sa plombuju mliecne zuby, syn ma 5 r. a 2 plomby na mliecnych stolickach.

79bublinka
autor
22. jan 2016

@marcelatje áno konzultovala som to Mud aj pediatrom.... Ze to píšu aby to deti nepapali... Ale bolo by zle keď by zjedol cely gél na jedno posedenie a to mu teda nedám hahah... Ja dám fakt iba bodku na tie vatové tyčinky a dám to na ten zub kde ma kaz čiže iba na kaz počkám minútku a poriadne utrem... Kam chodíte k Zubarke??? Moja Zubarka staršiemu nechcela trhať koli trvalim zubom...

marcelatje
22. jan 2016

@79bublinka Chodíme do Evidentu. Medzi zuby sa dá vložiť tzv. medzerník aby sa nepoposúvali

nika251
22. jan 2016

@mirkaaa80 Verim, pen zial v KN kam som s detmi chodila nie, a od viacerych som pocula, ze len vrtali, neblombovali. V MR som nasla skvele vybavenu ambulanciu s RTG, stomatochirurgiu aj pre dospekych za dobru cenu, pacil sa mi pristup tak sme presli tam. Keby predchadzajuca zubarka bola urobila dobru pracu, nemenim, ale zial, neurobila. Prehliadky ano, vybrala peniaze za registraciu, navrtala. Maleho zub bolel tak bol nervozny ale ani tak neurobila nic len navrtat a ked by bolel zas, tak ze zas len navrta

ada510
22. jan 2016

Dobry zubar by nemal odmietnut ziadneho pacienta ...

851tinka851
22. jan 2016

@marcelatje tak prírodná to nebude určite 😉

851tinka851
22. jan 2016

@leonka123 napíšte mi na Pučanová Tinocka na Fb 🙂 lebo tu som malo co 🙂

mirkaaa80
22. jan 2016

@nika251 no tak to je cudne, ako moze nechat vyvrtany otvoreny zub? Ved stomatologia je vsade rovnaka. Ale asi sa jej nechcelo. Inak tomu nerozumiem.

851tinka851
7. mar 2016

@mirkaaa80 ja by som odporucala zubnu pastu bez fluoru a obsahujucu propolis a vsetko je na prirodnej baze ja ju s malim pouzivam a nema ani jeden kaz 😊