Kaziace sa zuby v 1r.

kacorsita
11. feb 2020

Ahojte, ma niekto prosim skusenost s kaziacimi sa zubkami u rocnych deti? Maly nam pije len cistu vodu,nic ochutene wste ani neochutnal,sladke neochutnal ani raz ak neratam malu lyzicku domaceho lekvaru do bieleho jogurtu aby nebol moc kysly....papa len zdravu stravu,teda sa snazime tak krmit a ma este UM 1x denne a to na ranajky... :( Detskeho subara na zahori sme zial este nenasli,tak sme skusali Pk ale nezdvihaju nam v amb.na ktoru sme dostali odporucanie...nasi zubari maju plno tak neberu novych pacientov...som zufala a mam strach o maleho zubky,netusim kde sme spravili chybu,mozno pri tom UM ale zial inak to neslo :( ma s tym niekto skusenost pripadne nejaku overenu radu od zubara na vitaminy aby sa nekazili vsetky zubky??

malinajahoda
14. feb 2020

@zuzdom písala som si s 1 mamičkou. Za 2 hod narkozy zaplatili 400€ + oprava zúbkov. Čím horšie zúbky, tým drahšie samozrejme. Ja neviem, ale ja by som nečakala pol roka. Bála by som sa. V tej Nitre to je tiež súkromná klinika?

malinajahoda
14. feb 2020

@nikpa tak konkrétnu kliniku už som ti napísala. Tu sa asi čaká najmenej.

zuzdom
14. feb 2020

@malinajahoda nie 250 ale 350km som chcela napisat..za dve hodiny 400e takze za hodinu to bude menej,inde je tiez za hodinu okolo 200e plus ta oprava..toto by mali spravit do hodiny urcite..do augusta sa mozu tie zubky dostat do stavu ze oprava ma vyjde o dost viac 🙄 aj ta v Nitre je sukromna..ja uz som zufala hladam stale nejake kliniky uz sme ich dost obvolali ale vacsinou nechcu robit pod narkozou a inak pochybujem ze by to bolo mozne..neviem ci skusit este tu Blavu bojim sa tej cesty mala mi v aute grca co len 30km ideme a obsediet je strasne..kedy vam dali termin na konzultaciu?a vam sa ktore zubky pokazili?vies ze my sme obidve z februaroviek 🙂 daj potom prosim ta vediet co vam povedia

malinajahoda
14. feb 2020

@zuzdom ja viem, že sme spolu v našej skupinke 💞. Natálku už spamäti poznám 😂, malá opica 😊. . Bože, to veľa mate do BA. Ja neviem, ale je to ešte pol roka. To je veľmi veľa. Ozaj by som sa bála. Ja už sa teraz bojím. Má Natálka 11 kíl? Podla fotiek určite áno. Lebo narkózu robia až od 11 kg. Máte autosedacku? Konzultáciu nám dali na utorok 25.2 o 13 hod. Moja malá má taký fliacik na 1 hornom prednom zubku.

malinajahoda
14. feb 2020

@zuzdom z Poltára to máte 256km.

zuzdom
14. feb 2020

@malinajahoda naposledy mala 11 musim ju odvazit..fakt?ja som nepozerala tie km to mi chlap povedal 😃 nebyvame presne v Poltari ale to je tak 20km iba navyse.sedacku mame len budem jej musiet dat kinedril ci uz pojdeme do Bratislavy alebo Nitry...tak to uz mate za chvilu a uz ste aj skusali nejakeho zubara ci nechcela otvorit pusu?

zuzdom
14. feb 2020

@malinajahoda preto som sa pytala na cennik lebo jedna baba mi pisala tiez boli v Ba na nejakej klinike a tiez malej robili predne zubky a ich to vyslo 2000e boze to uz je prilis vela za dva zubky a narkozu

zuzdom
15. feb 2020

@malinajahoda teraz som kukla mapy dokonca mi pise 209km..ten moj chlap neviem kde zije 🤦‍♀️😅

malinajahoda
15. feb 2020

@zuzdom zle ti chlap povedal 😂. Dala som goggle mapy a hodila som Poltár a tú kliniku kde ideme aj my. Presne 256km. Viem, že bývate na dedine, ale ved 20km hore dole. Neviem, nejak to skus prekonzultovať s Dr, aby ti Natali v aute negrcala. Ja by som pri zúbkoch pol roka nečakala. Na zuby som háklivá. Ktoré zúbky ma Natali zlé? U zubára sme ešte neboli. Tu je to o ničom. Vôbec tu nie sú detskí zubári. Všade berú až od 3 rokov. Tak muž hneď volal na tú kliniku a hneď nám dali termín. Nebudem ha špekulovať. Dam za to čokoľvek, len nech sa to dá do poriadku. Ak ti tá baba písala o 2000€ nechcem si ani predstaviť v akom stave musela mať jej dcérka zúbky. Čím dlhšie sa to naťahuje, tým horšie a drahšie. Ja som našej malej zbadala fliacik a o týždeň neskôr už muž volal na kliniku.

zuzdom
15. feb 2020

@malinajahoda teraz som ich pozerala aj na fb naozaj pekne urobia zubky.na jednom prednom ma taky ako pas alebo sek neviem ako to nazvat je to hore vyssie ku dasnu a ten vedlajsi je trosku chyteny ma tam taku malu bodku ale urcite to pojde rychle dalej.ja sa tam asi objednam a toto v Nitre zrusim len aby to mala cim skor opravene bojim sa ze ju to zacne boliet to si nechcem ani predstavit chudatko

malinajahoda
16. feb 2020

@zuzdom ja som si ich tiež pozrela na fb a takisto sa mi to páčilo. Tak ako ste sa rozhodli? Mužovi si povedala?

zuzdom
16. feb 2020

@malinajahoda ano rozpravali sme sa s muzom, tak skusime tam zavolat cez tyzden, urcite bude lepsie ist skor ako cakat kym sa jej rozpadnu a zacnu boliet..tu cestu uz musime nejako zvladnut..poslala som im aj fotku, uvidime zajtra co napisu..

marlenka222
16. feb 2020

@marvin1234 prosím ťa, zamysli sa. Ako ročnému dieťaťu použijem medzizubné kefky. Nepreháňas to náhodou trochu? Dokážeš si predstaviť aký je to boj vyčistiť ročnému dieťaťu zuby? Nie to ešte medzizubnymi kefkami. Raz keď sú zuby kazive, asi medzizubné kefky nepomôžu. Nie je to dopelak ani dieťa ktoré chápe. Možno raz, dva si zuby nechá vyčistiť ale ak nemá v hlave spojené, že mu chces dobro, je to pre neho utrpenie. Zažívam to sama. Na synovi musím pomaly kľačať, aby som mu zuby umyla ako tak
.nedá si vysvetliť, nechápe, že MUSI. A medzizubné kefky? V roku? Výsmech. Bez narkózy nehrozí :(

marvin1234
16. feb 2020

@marlenka222 no ja mám syna, ktorému čistim aj medzizubnymi odkedy mal dva zuby (asi od 8 mes). A ano tiez si to nechce nechat. To ze tebe to pride nemozne/zbytocne, zdaleka neznamena, ze je to tak.

marvin1234
16. feb 2020

@marlenka222 a ak máš záujem zistiť ako presne, tak som to písala vyššie,kde na IG to nájdeš a čuduj sa svete, robí to veľa ľudí 😄 malým deťom. Medzizubné priestory sú moesto najčastejšieho kazenia zubov.

malinajahoda
16. feb 2020

@zuzdom daj mi vedieť potom, keď vám odpisu. Kľudne aj do IP. Som zvedavá. Pol roka čakať je strašne veľa. Napíš mi potom 💞

zuzdom
16. feb 2020

@malinajahoda jasne dam ti vedieť aj ja som velmi zvedavá..dúfam že nás tam zoberú čim skôr 😘

malinajahoda
16. feb 2020

@zuzdom určite áno. Veď nám chceli dat termín už o týždeň. Snáď to všetko dobre dopadne. Budem čakať na správu ❤️

zuzdom
16. feb 2020

@malinajahoda somvrada ze som sa od teba dozvedela o tejto klinike 🙂 uz sa tesim ked budeme mat po vsetkom 😉

malinajahoda
16. feb 2020

@zuzdom ešte ma napadlo teraz. Nedalo by sa ti poslať mi do IP fotku Natalkinych zúbkov?

malinajahoda
16. feb 2020

@zuzdom ja som práveže o tejto klinike ani nevedela. Až tu na MK som si našla diskusie o zúbkoch a písala som si s 2 mamičkami ci tam boli spokojné.

kristina28918
26. mar 2020

@kacorsita zdravím. Ako ste prišli na to že má pokazené zuby?A také ročné dieťa by malo piť mlieko ráno a večer poprípade v noci ak sa zobudím tak si nerobte starosti,že pije len raz.

kacorsita
autor
21. máj 2020

@kristina28918 prepacte,nwjak som tu dobre dlho nebola....maly mal cierne zuby,bolo to viditelne a casto plakal vnoci,nevedeli sme ciraaru nove alebo bolia tie pokazene....isli sme k zubarovi a tam zistili ze to ne "len" povlak,co ide vycistit,lenze maly mal rok,nespolupracoval,zatal sa a neotvoril ustocka,tak mu to nevedeli spravit,kazali nam zuby umyvat a do dnesneho dna bojujeme...ma ich ale stale cierne :( snad casom so zvykne konecne...lebo ma to uz nebavi ked vidim ako dokaze plakat kvoli umyvabiu zubov...mliecko sme vyradili uplne,co sa tyka aj nornalneho mlieka,kedze ma alergiu na bkm :(

majka1706
14. dec 2020

@monikaduskova viem ze uz je to nejaka doba ale chcela som len podotkunut ze je dostat kupit aj bez fluoru..prave pouzivame mala ma necele 2 roxky aj ked uz vie vypluvat istota je gulomet a potom este 1 krat tyzdene elmex gelee...