Kedy ísť s dieťaťom prvýkrát k zubárovi?

anickaajanko
10. máj 2009

MAly ma 8 mesiacikov a 4 zubky a tie dva vrchne trosku dalej od seba. Zaujmalo by ma kedy treba ist prvykrat k zubarovi

berenika39
19. feb 2010

naše mudra mi na roční prohlídce řekla, že než půjdeme na 18.m prohlídku, měli bychom mít první prevenci u zubaře hotovou. tak jí máme🙂)). našla jsem spec.zubaře jen pro děti, fakt pohoda, umí to tam s nima,budem chodit po půl roce a myslím,že to není na škodu, lepší zachytit problémy dřív, než pak řešit nějaké kazy ....
netvrdím, že byl petr nadšenej, ale nebrečel, jen se tak divně, koukal, co to jako má znamenat🙂)), ale pak ho uchvátilo to obrovský světlo nad křeslem a nechal si spočítat zoubky.

malovani
19. feb 2010

Evi byla poprvé u zubaře v roce, pak v roce a půl, ve dvou a dneska na dvouapůlleté prohlídce... pokaždé jí nejdřív dá zrcátko do ruky, půjčí jí takovýho plyšovýho klokana a snádhernýma zubama, Evi mu zuby prohlídne a pak zubařka prohlídne zoubky Evi, zeptá se, jakou používáme pastu, Evi dostane obrázek a jdem... je to specializovaná dětská zubařka a jsem s ní nadmíru spokojená...

shaula
19. feb 2010

Malovani, prosím tě, a jak jste si vybrali zrovna tu zubařku? Podle doporučení kamarádek? Nebo jen tak na "pas blink"? Nebo jsi hledala info jinde? Já bych taky radši dětského, ale chtěla bych nějakého spolehliivého, který to s dětmi umí. Bohužel dodnes si pamatuju jeden nepříjemný zážitek u zubařky, který jsem prožila jako dítě, kdy mě ponížila před ostatními dětmi, a zřejmě i z toho plyne má dnešní nedůvěra a nechuť k zubařům 😅

misicka85
19. feb 2010

Adélka byla poprvé u zubaře když jí byl rok a měsíc, já šla zrovna k zubaři kvůli razítku do těhu průkazky tak jsem to vzala při jednom. Na další prohlídku půjdem zase spolu - ona v 18ti měsících, já po 6nedělí 😀

cimlik
19. feb 2010

Ahoj, my jsme byli poprvé v roce. 🙂

germik
19. feb 2010

pýtala som sa nezávisle na sebe 4 zubárov a všetci sa zhodli že by prvá prehliadka mala byt ked babatku bude 1 rok. Takže my už zakrátko pojdeme, som zvedava či tam otvorí pusu ked mne pri umývaní zubkov robí taký cirkus 🤐

azri
19. feb 2010

nám teda říkali, že jak vyleze zub tak se máme jít zaregistrovat a kouká na nás už od 5. měsíce 🙂

malovani
20. feb 2010

Shaula: doporučení kamarádek jsem neměla, hledala jsem na netu, konzultovala to s dětskou doktorkou, jestli tu vybranou zubařku zná, znala, doporučila nám ji, zkusila jsem to s tím, že když se mi nebude líbit, budu hledat dál (já mám totiž ze zubařů panickou hrůzu, zubařka, ke které jsme chodili ještě se základkou byla naprosto otřesná a příšerná a tohohle chci Evi uchránit, no...)... registrovat se u ní je však potřeba co nejdříve, myslím, že ten rok je nejzašší termín, starší děti už nebere...

Jinak první zub měla Evi ve čtyřech měsících a jednom týdnu...

beruska24.9.
20. feb 2010

malování - tak to jste nás předhonili, malá první zoubek ve 4m.+3t. 😀 a na první prohlídku máme jít také v roce (už to mám domluvené).

xkolie
20. feb 2010

není tad nějaká maminka z plzně, která by věděla o dětském zubaři v plzni? Sice máme ještě čas, ale už se pomalu po nějakém sháním a snad žádnej zubař nechce přijmout dítě mladší než 3 roky, že je těžký s nima vyjít 😖 Už z toho začínám šílet

malovani
21. feb 2010

Xkolie: to je zvláštní, tady zase nikdo nechce přijmout dítě starší nž jeden rok, že pak už můžou být se zoubkama problémy a oni to nechtějí řešit... chtějí si dítě hlídat hnedka od začátku...

rimmel
21. feb 2010

mna by osobne zaujimalo co na tej prehliadke akoze budu zistovat? ved rocne dieta sladke nic neje, moj ani nepije....a tiez nema vsetky zubky vonku a do roka ani nebude tak naco 😕

by ma zaujimalo ze ake problemy.

lenka1smejka
21. feb 2010

Tak moja kamoska musela ist k zubarovi s rocnym dievcatkom lebo sa jej nemohli vytlacit horne zubky tak jej museli narezavat dasno

lucie777
21. feb 2010

Tak nám zubařka (byly sme tam v 6 týdnech kvůli uzdičce pod jazykem) řekla, že máme přijít někdy na podzim, cca v 9 měsících, že nám dá fluor, radši tam zajít dřív než později.. 🙂

kacka.va
21. feb 2010

my byly prvně v roce, přesně podle toho, jak je doporučeno v zubní knížce dítěte.
zuzi: jenže ono je to i o tom, že dítě si zvykne na to prostředí.
rimmel: u nás koukala, jak se prořezávají zuby a kontrolovala dásničky, jestli je všechno v pohodě. jinak tam nejde o to, aby mělo dítě všechny zuby venku. klidně by mohlo mít přenesený kaz od rodičů, i když má třeba jen dva zuby. JInak když si dítě pořád cucá palec, tak už může být prý trochu poznat vypáčená dáseň.
lucie: zubařka vám dá fluor a to z jakého důvodu? Děti do 3 let by vůbec fluor v souvislosti se zubama neměly.

shaula
21. feb 2010

Jo jo, souhlasím s Kackou, taky nám pediatrička od půl roku doporučila fluor v tabletách, ale já ho nedávám. Přečetla jsem si o něm pár informací a může mít víc negativ než má pozitiv.

soanpe
21. feb 2010

mně dr dokonce varovala, že pokud dávám sunar, tak ho nemám míchat v dobré vodě,protože obojí je obohaceno o fluor a mohla bych malé uškodit

rimmel, budeš se divit,ale moje malá (a nenjen ona) jí sladké dokonce od 7m. veškeré ovoce obsahuje přírodní sacharidy a ty jsou sladké a dokonce i UM a MM je sladké 😝

aleachim
21. feb 2010

rim, ono nejde o problémy, ale o prevenci 😉 . taky tu už holky psaly, jde i o to, aby si dítě zvyklo na pravidelné prohlídky. I dospělí by měli chodit na pravidelné preventivní prohlídky.

eculi
21. feb 2010

uff, to je složité přidat příspěvek. Já myslím, že by se mělo jít při 1.roce, tak je to i v té průkazce zubního lékaře, které děti dostaly při narození. Aspoň z dcerou jsme na prvním roce byli a s klukama taky půjdeme.

berenika39
23. feb 2010

rimmel, ty to nepoznáš, ale zubař jo. je to hodně o tom, že si prcek zvykne na to, že se chodí k tetě, co počítá zoubky....koukne, jestli rostou rovně, jak se prořezávají, jestli jich má přiměřeně věku, jestli se nekazí a tak. ono nejen to sladké vadí, ale i dlouhodobé kojení v noci - takové to nekonečné dudlání kdy se zoubky vlastně koupou v mlíčku, to může zoubky poškodit, a toho si doktorka všimne, my ne. rozhodně to není na škodu, když se po roce a pak každý půl rok k zubaři zajde.

suzik77
5. okt 2010

baby a chodite k nejakemu "detskemu" zubarovi, alebo normalne k dospelackemu?

samik2008
5. okt 2010

děti chodí s náma k dospěláckému

lalus
5. okt 2010

@suzik77 závisí od zubára...ak vezme dieťa aj ten Tvoj, tak potom k nemu - je to jedno (len veľa zubárov to nerado, lebo s deťmi je ťažšia práca). Ak nie, tak hľadaj na školách...tam majú často ambulancie zubári, ktorí sa špecializujú na deti a len popri tom robia aj dospelých.