Kedy prvý raz s dieťaťom k zubárovi?

miskacharly
24. mar 2015

čítala som, že ked ma dieta rok, treba ist s nim k zubarovi, ale doktorka nam nic nehovorila.tak treba, ci nie? 🙂

zarzisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radopp
24. mar 2015

@miskacharly Ak je dieťa zdravé, na čo má ísť k doktorovi?

abbey1
24. mar 2015

Práve nedávno som sa o tom bavila so zubarkou. Určite najneskôr v 2.roku dietatka.

lucy125
24. mar 2015

Mne zubar kazal,pokial ho nič neboli a nema problemy tak až v 3-3,5roku,ked bude trochu spolupracovat,tak sme ešte neboli,až tento rok bud pojdeme osobne alebo on pride do školky.

vulka
24. mar 2015

Ja som so synom nbla, keď mal cca 1,5 roka. Aby sa zoznámil s prostredím. Chodíme každého pol roka. Keď mu pozerám do úst, tak má krásne biele zúbky, ale MUDr už našla 4 kazy, tak sa netreba utešovať, že problémy niesú. Niekedy ich len nieje vidieť 🙂

maria.vinea
24. mar 2015

@radopp vies co znamena prevencia? zrejme nie

maria.vinea
24. mar 2015

@lucy125 pokial ho nic neboli ? to je co za lekara? to sa ma ist k zubarovi az ked nieco boli?

kubisova
24. mar 2015

moj syn bude mat v júli 5 rokov A este som s ním u zubára nebola. Už druhým rokom chodi do skolky a do skolky chodi zubár a nekazal nič aby sme isli

maria.vinea
24. mar 2015

k zubarovi sa ma ist akonahle su prve zubky na svete, je to nie len prevencia ale je to aj o tom, ze dieta sa uci ze niekto ako zubar existuje a nebude sa ho v neskorsom veku bat. my sme boli ked mal syn 13 mmesiacov a mal uz 4 zuby. potom prevencia kazdy polrok

lucy125
24. mar 2015

@maria.vinea moj zubar je super a dost vychvaleny.nie nechodi a k zubarovi iba ked niečo boli,ale nebudem tam decko vlačit hadam od roka,ked neotvori usta ani u pediatričky nie? načo ho stresovat? tiež si moj zubar mysli že je to riadna blbost chodit už od roka a že kolko deti mu tam plače,stresuje a pridu nadarmo lebo dieta neotvori pusu ani keby čo robil.my budeme mat problemy aj teraz kedže maly čo sa tyka ustnej dutiny je uplna citlivka.

radopp
24. mar 2015

@maria.vinea Prevencia je napríklad jedenie zeleniny, alebo vyhýbanie sa škodlivým potravinám. Preventívna prehliadka je dobrá na to aby matka dostala peniaze alebo poisťovňa preplácala zbytočné úkony.

emilia25
24. mar 2015

Ja som bola tiez s detmi a tiez som sa o tom rozprávala zo zubárom ten mal dokonca profesorku co hovorila ze k zubárovi by sa malo ist uz s prvym zubom.je to uz starší zubár a vie ako deti obsedis preto mi povedal ze staci az v 3 rokoch.

maria.vinea
24. mar 2015

@kubisova ked uz ma vsetky zuby je na mieste s nim ist je to rychle a stoji to za to aby mal zdrave zubky my mame takehoi dobreho doktora s detskym pristupom, ze je radost k nemu ist.

lucy125
24. mar 2015

@maria.vinea hej prve zubky? tak to som mala ist už s malym v 7 mes. ked mal prve zubky,sice ešte ani sediet nevedel ale podla mna u zubara by spolupracoval nie? dobre že sa nechodi hned z porodnice kuknut dasna zubarovi.

mijaska
24. mar 2015

Ano do 2. Roku určite raz.

radopp
24. mar 2015

@lucy125 Mliečne zuby sa nestihnú pokaziť, je zbytočné stresovať dieťa u zubára. Preventívne prehliadky u zubára netreba ani pre sociálku ani pre poisťovňu.

miku1
24. mar 2015

@miskacharly S oboma som bola na preventívke, keď mali 1 a pol roka. Odvtedy chodíme každý pol rok na kontrolu. Moje sa k zubárke vždy tešia, lebo dostanú od zubárky darčeky - pasty, pexeso, obrázky na maľovanie, a pod.

simca06022011
24. mar 2015

Ja som isla v 2 rokoch s malou (no velmi nehccela spolupracovat s mojou byvalou zubarkou), v 3 rokoch bola u inej a aj na takej mini - dentalnej hygiene (minulu jar), tam sa jej bohovsky pacilo... 🙂)) Skor by som nesla... ale zase ani by som necakala do 6 rokov alebo kym nic neboli... treba si zvykat na zubara 🙂 najst ineho ak dietatu nevyhovuje... skor ako pridu problemy a bude treba trhat/vrtat...
Kazdy polrok nechodime... ani nahodou, viem ze sa ma, ale ja na to nemam cas (bud sme chori, alebo musim dobiehat pracu..).Ideme teda naraz vsetci 🙂))

sense
24. mar 2015

mi pojdeme ked bude mat vsetky zubky, zatial 4 stolicky chybaju...niekto vravi ze je dobre od dvoch rokov ked dieta este nic neboli aby si zvyklo , niekto ked dieta dokaze spolupracovat cca 3 roky, iny ze ked vyjdu vsetky zubky ....je to na kazdej mamicke ako sa rozhodne...

maria.vinea
24. mar 2015

@emilia25 ano aj nam povedal ze aj s jednym zubom... to dietatko neobsedi ale ked sme boli treti krat... uz obsedel maly a uz vie ze ujo zubar len pozrie ci ma zdrave zubky. Ja mam mladeho doktora ale je to dr ako ma byt. Ja sama mam zle zuby a maala som v detstve problemy tak chcem tomu predist u svojich deti.

rora
24. mar 2015

Dcera nemala ziadne problemy so zubami tak sme isli po 3.roku, zubarka nam povedala ze taketo male deti chodia na preventivku 2x rocne, takze o pol roka ideme znovu 🙂

simca06022011
24. mar 2015

@lucy125 ja som pocula aj to :P len sa zacali zuby prerezavat v par mesiacoch tak sa ma utekat ;)

kubisova
24. mar 2015

@maria.vinea viem že keď chodi do skolky tak sa pozerajú na zúbky, ale nieje to ono. ale čím skôr zajdeme až vieme čo a ako

maria.vinea
24. mar 2015

@radopp taku hlupost som este nepocula. poznam dievcatko ktore v 3 rokoch muselo ist zub vrtat lebo zuby nielen ze nekontroloval zubar ale ani ich necistili... od pol roka dieta zacina jest, na rok uz papa vsetko a takto zanedbat i cistenie... a ze sa zuby nekazia? samozrejme ze sa kazia mliecne zuby.. Mas ty vobec deti?

lucy125
24. mar 2015

@simca06022011 no treba aby vyšiel zakon,že z porodnice nie domov ale s babom v zlamičke utekat najskor dasna kuknut zubarovi a aspon 3x týždenne však aby si zvykalo.ja nehovorim že pojdeme v 10.rokoch ale určite skor ako v 3rokoch nepojdeme aj to sa bojim ako to dopadne kedže maly ani u pediatričky neotvori usta,nieto u zubara a može tam chodi aj 5x tždenne aj tak neotvori.

radopp
24. mar 2015

@maria.vinea Čo to znamená "muselo vrtat"? Lebo zubar povedal? Zubari zvyknu vrtat aj do zdravych zubov aby zarobii.

iv01
24. mar 2015

@miskacharly asi zalezi od zubara, ku ktoremu chces s dietatom chodit, najlepsie bude ak sa informujes u zubara, kedy prist na prvu prehliadku. napr. mne kazala zubarka prist po dovrseni tretieho roku. deti chodili k zubarke aj so mnou, ale ked boli mladsie nikdy nechceli ukazat zubky.

maria.vinea
24. mar 2015

@radopp ze malo dieta kaz lebo nevidelo zubnu kefku 3 roky

lucy125
24. mar 2015

@iv01 presne aj mne kazal až ked bude spoluprcovat,sice viem že nebude,ale tak teraz sa tomu nevyhneme.

radopp
24. mar 2015

@maria.vinea Čo tým zubom vlastne bolo? Boleli alebo len zubár povedal že sa bude vŕtať.