Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy ste prvý krát čistili svojim drobcom zúbky?

haslerka31
8. júl 2011

Kedy ste isli 1x k zubarovi?Mo syn ma 14 mesiacov a 6 zubkov .Vdaka🙂Ozaj ma niekto skusenosti so zdvojenym zubkom?Dakujeem.

bambi2
8. júl 2011

od prveho zubku by sa mali cistit... elmex detsku zubnu pastu a ziadnu inu by som ti ale neodporucala, skor zubne pasty bez fluoru ako je napr. weleda- detsky gel, kedze deti pastu prehltaju a fluor je jed.. 😉
a k zubarovi mozes ist hocikedy...

marissenka
8. júl 2011

svagrinina mala ma zdvojeny. a u zubka sme este neboli, nevim kedy...

anjelicek26
8. júl 2011

No od 5,5 mesiaca, ked mu vysiel prvy zubok... pije predsa mlieko, v nom je cukor, papa normalnu stravu, jasne, ze treba cistit... k zubarovi ak nema problemy a extremnu tvorbu plaku staci pred tym, nez pojde do skolky, aspon ja mam taku skusenost.

A zdvojeny zubok som mala ja ako decko xixi predne jednotky 🙂

maryanna
8. júl 2011

ja čistim od prveho zuba, elmex detska od 0-3 rokov obsahuje povolene mnozstvo floru pre take deti teda ak aj prehltne je to v pohode.....a cistim kazdy den po vecernom mlieku........

gumimaci
8. júl 2011

Ja cistim kazdy den od prveho zubu. V DMke som kupila taku naucnu sadu kefiek, 2 su gumene a 1 so stetinkami. najprv (asi mesiac ) sme pouzivali tie gumene, a ked si na to zvykol, tak sme zacali pouzivat tu s stetinkami. Pastu zatial nepouzivame. K zubarke chcem ist v jednom roku. Dalsiu kefku mam kupenu Curaprox.

titkovamiriam
8. júl 2011

tiež od prveho zuba a od roku chodime raz rocne k zubarke 😉

estterka
8. júl 2011

@maryanna ziadne mnozstvo jedu,teda fluoru nie je povolene,aby sa prehltlo babatkom,to som si uplne ista. ale marketing robi vela..to mas to iste,ako keby povies,ze ked zje trosku jedu na potkany,tak sa nic nestane predsa..

svetlankat
8. júl 2011

Miske vysiel prvy zubok v styroch mesiacoch od vtedy cistime zubky, teraz ich ma 16 a uz sme boli u zubarky, je to dolezite len preto, aby si dietatko zvyklo na zubara a nemalo z toho stres.

vejinka
8. júl 2011

tiez cistime zubky od prveho a elmex pastou a kefkou curakid.k zubarovi pojdem tento rok ale zo starsim takmer 3 rocnym synom.podla mna je zbytocne skor dieta ani pusu neotvori

vulka
8. júl 2011

My tiež čistíme od prvých zúbkov. K zubárke sme šli, keď mal 6 zubov, aby sa s pani doktorkou spoznal. Teraz má takmer 4 roky a chodíme každého pol roka na preventívku.

katren
8. júl 2011

my cistime od prveho zubku a to rano po ranajkach aj vecer.....

ivett1
9. júl 2011

ahoj...od prvých zúbkov...najskor takou masažnou kefkou, ktora sa dava na prst a potom detskou zubnou kefkou a gelovou zubnou pastou (znacky si uz nepamatam, ale kupovali sme to v lekarni🙂...) a k zubarke sme isli prvy krat, ked mala dcerka 3 roky...ale, ak mas nejaky problem, necakajte a chodte sa poradit ... 😉

dadka1010
9. júl 2011

My máme už dva zúbky, čím mu mám čistiť tie dve perličky??? Veď má len 4 mesiace

ivanulienka81
9. júl 2011

Ja som umyvala najprv gazou navlhcenou v prevarenej vode, potom tou silikonovou kefkou co sa da nastoknut na prst, potom sme trenovali zo zubnou kefkou bez pasty a od jedneho roka sme davali aj trocha pasty...
malemu som umyvala dasienka od 3 mesiaca iba s tou gazou, prvy zubok mu vysiel v 5,5m
pri malej uz taka dosledna nie som, prvy zubok vysiel v 6,5m a vynechali sme umyvanie gazou, rovno silikonovou kefkou

cikyta
9. júl 2011

my čistíme od 1. zubku a u zubára sme ešte neboli. Pojdeme,ked budeme mať všetky zubky. (Chýbaju nám ešte 3) Nemyslím,že budeme mať problémy. Dcerka s dr.spolupracuje. Otvára usta,robí,čo kážu a nebojí sa ich. 🙂

siusinocka
9. júl 2011

no my sa s kefkou len pohrávame od prvých zubkov, ale už prišiel na systém ako čistiť - šuchať, ale krúživé pohyby ešte nerobí... a vodu aj s pastou popapa... a u zubára sme už boli malý má 20 mesiacov. vraj by mali prvú prehliadku absolvovať do 2 rokov veku

bambola
9. júl 2011

ja som akurat nedavno citala, ze okolo roka staci ked sa este zubky vecer len zotru vlhkou gazou ale okolo dvoch rokov by si uz malo dieta cistit same (a samozrejme rodic odkontroluje a docisti 😉 ) takze my cistime zubky gazou zatial 🙂

diid
10. júl 2011

cistime od 1 roka , raz vecer, a pastou ktora neobsahuje ziaden fluor

trinity525
10. júl 2011

hned ako vylezie prvy zub ho treba cistit, min. 1x pred spaním.

julienka
11. júl 2011

Zubcek mame 2 tyzdne a uz ho cistime malinkou kefkou ;)

drzubok
12. júl 2011

zubnu pastu s fluorom a tvrdit ze fluor je jed scestne. v množstve obsiahnutom v paste jeho tolko ako v deci mineralky. pri takomto pohlade je jed aj paracetamol ibuprofen draslik ... vlastne vsetko. a elmex nie je jedina pasta je tu aj lacalut a iné

nikush
12. júl 2011

od 1. zubka...rano a vecer. kefka mu celkovo pomohla pri prerezavani.skor sa prerezali

beruska.zuzanka
12. júl 2011

od prvého zúbka, zatiaľ len čistou vodou, zubná pasta Emke nechutí... ráno a večer čistíme, ja vyčistím a ona si potom ešte pošmátra v puse kefkou, kefku treba pravidelne meniť, my sme teraz po vyše mesiaci, lebo ju dosť rozhrýzla-teda mala na nej už "rozčaptané" štetinky 😅 😀

klauduska
12. júl 2011

my čistíme tiež od 1. zúbku,čistili sme donedávna iba gázičkou a čistou vodou,to som mu aj jazýček pretrela....teraz používame aj zubnú pastu,najprv mu čistím ja a potom sa on sám chviľku pohrá.... 😉 🙂
A práve dnes som sa dočítala,že by mali detičky absolvovať prvú prehliadku do 2 rokov.....a keď som sa kammošiek na to pýtala,ani jedna nebola u zubára skôr ako v 3 rokoch,že to má čas..... 😕 😕 😕

habibi78
12. júl 2011

uz od narodenia som jej cistila dasienka a jazycek navlhcenou plienkou, neskor gazou, ked mala prve zubky tak tou gumenou kefkou, postupne sme presli na detsku kefku aj s Elmex zub.pastou pre deti, vzdy vycistime aj jazyk.... mala to berie automaticky, tym ze to robime fakt od narodenia, je jej to prirodzene.... 😉

ikke
12. júl 2011

cistit od prerezania uplne prveho zubku, u nas vravia, ze do 2 rokov 1x denne, od 2 rokov 2x denne a je jedno, ci ma tvoje dieta 6 alebo 16 zubkov, cistit treba aj ked je jeden, aj ked ich je 32.

kedy k zubarovi sa najlepsie spytat tvojho zubara, nas vravel, ze ho nabuduce mam priviest na moju polrocnu prehliadku, ale este nepojde do kresla, iba sa bude pozerat 😉 kedy sa dieta skutocne posadi do zubarskeho kresla zavisi skor na jeho vyspelosti, kedy bude schopne spolupracovat (samozrejme, pokial nie su nejake problemy so zubmi).

a k zubnej paste - raz som citala odpoved na otazku, ktora zubna pasta je najlepsia: ta, ktora je v akcii 😀 cize je ovela dolezitejsie, ako si zuby cistis, nez to, cim ich "mydlis" 😉

pimpulienka
23. júl 2011

Kym nemala zubky, takou gumenou kefkou na prst a keď sa jej prerezal prvý, tak som kupila kefku a elmex zubnu pastu, ktorou kefku 2 x denne iba "postraším" a umyvame aj spolu s basničkou 🙂

tul1p
23. júl 2011

my sme to ponali hravou formou. umyvali sme zuby, ktore este nemal 😀 . totiz, ked som si ja umyvala zuby elektrickou kefkou mal z toho strasnu srandu a tak som mu sem tam vlozila kefku do ust a odvtedy to robime doteraz....

janulkama
24. júl 2011

Samozrejme od prvého zúbka 😉

jankaxxx
24. júl 2011

ja som mojmu vytierala dasna od narodenia ale ked mu vysiel prvy zubok tak som zacala pouzivat kefku...