Koľko budeme s dieťaťom v nemocnici po stomatologickom zákroku v CA?Koľko má byť doma po zákroku?

lenicka1121
3. sep 2019

Dobry den, syna (7 rokov) caka stomatologicky zákrok v celkovej narkóze v Martine. Na hospitalizáciu mame prist o den skôr. Prvá otazka: kolko budeme po zákroku v nemocnici? Synovi maju robiť extrakcie mliečnych zubov. Budeme ešte den po zákroku v nemocnici či kedy pustaju domov? Mne povedali, ze je možné, že nás pustia aj pár hodín po zákroku no to by som neriskovala. Syn pojde teraz do celkovej narkózy štvrtý krát. Druha otazka: kolko ma byt dieťa doma po zákroku? Myslím tým kedy bude môcť ísť do skoly, samozrejme bez telocviku. Ďakujem.

deti95060810
3. sep 2019

bola dcéra, pustili nás domov aj všetkých pacientov v deň zákroku....

lenicka1121
autor
3. sep 2019

@deti95060810 ďakujem za odpoveď. Koľko minut bývajú prosim deti v narkoze? Ma sa trhať približne 6,7 mliečnych zubov. A čo sa týka tej skoly? Koľko treba byt doma po zákroku?

deti95060810
3. sep 2019

@lenicka1121 dĺžka narkózy je individuálna... pri trhaní toľkých zubov bude isto niekoľko dní doma...určí lekár.

lenicka1121
autor
4. sep 2019

@deti95060810 vďaka za odpoveď

petamada
3. okt 2019

ahoj, nam robili v juli extrakciu zubneho zarodku dole v predu, ale len lokalna anesteza, mala bola tyzden doma, v klude nevedela jest, len kase, mala stichy, povodne mala mat jeden, nakoniec mala 4, na troch zuboch..po tyzdni vyber stehov a uz pohoda., pri 6 zuboch to bude viac bolestive, my sme prvy den aj paralen davali, zakrok trval 12minut

lenicka1121
autor
3. okt 2019

@petamada už sme po zákroku. V nemocnici sme boli celkovo 3 dni. Domov nas pustili v piatok. Cez víkend bol doma aj pondelok a utorok už išiel do školy. 2 hodiny po zakroku normálne jedol gulas s kledlou co mu dali v nemocnici na koľko nechcel kasovite (pomixovane kura či čo to bolo). Jedna tu písala, že ich pustili domov v deň zákroku, nikoho nepúšťali domov v deň zákroku V Martine, až nasledujúci deň kvoki tej celkovej narkóze. Nakoniec trhali iba 3 zuby, i keď neviem prečo. Boli sme na kontrole i nášho zubára, a ze 5 radixov ostáva ezte na extrakciu a to synovi zákrok robili pred 3 týždňami. Vyzerá, že to neurobili poriadne

petamada
3. okt 2019

@lenicka1121 hej datum som si zle pozrela, ale dobre ze to mate za sebou..moja by uz na to nesla, ale nam to aj šili..drzim palec pri dalsich teda..my v novembri ideme na prehliadku, a ten zub, co mal výnst von stale nevysiel :/ tak jej ho budu podla vsetkeho tahat, predna spodna jednotka, co ma narast v 6rokoch..moja ma 9 a stale ju nema, aj ked v dasne ju vidno.

lenicka1121
autor
3. okt 2019

@petamada no zvažujem, ze uz do Martina nepôjdem so synom. V celkovej narkóze pre 3 zuby? Mali mu robiť 6-8. Dnes sa dozvedám, ze 5 čo mali robiť nerobili tak neviem ...mám z toho zmiešané pocity

petamada
3. okt 2019

@lenicka1121 no je to uplne odveci, ze sa dohodnete a oni si urobia svojvolne, len za to, ze sa oni rozhodli, pre 3 zuby zbytocne narkoza :( ja som nechcela narkozu, u nas to ani v narkoze nerobia, ale uz mala tiez 4 a este jedna nas caka, tak som nechcela zbytocne dalsiu

lenicka1121
autor
3. okt 2019

@petamada u nás bola celková narkóza nutna pre postihnutie syna, nesmie sa pri osetreni hybat co je u syna problem. Toto bola synova šiesta narkoza celkova- 3 x mandle, ASSR, CT mozgu + teraz ten stomatologicky zákrok a to ma syn 7 rokov. Dnes ma to aj naštvalo ked som sa pri kontrole v spádovej ambulancií dozvedela, ze 5 zubov ešte treba, z toho čo mali robiť v Martine ...Som myslela, ze to je vyssie pracovisko no akosi to nevyšlo. Nabudúce by som kvôli 3 zubov do narkózy celkovej už nedala. Určite budem volať do Martina nech mi to dotyčná doktorka co syna operovala vysvetlí z akého dôvodu porušili pôvodný plán zákroku