Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

luciauk
22. dec 2008

tak to som poriadne zaskočená, že sa to platí 😒 veď ide o deti!!! rozmýšľala som, či dám dcére strojček na sk alebo v uk, ale práve som sa rozhodla, keďže tu je to zadara. to je nespravodlivé, a čo chudobní ľudia? ☹ musia sa doprosovať vo svojej poisťovni?

smartik11
3. júl 2009

Ahojte maminky! Aj ja riesim teraz strojicek pre syna pred 2 rokmi nosil taky ten iba na noc potom pauza az ked mu vysli stale zuby a teraz ma taky na pevno a tiez nebol lacny vysiel ma na 100 EU.a teraz mu ho chcu dat dole a dat ten drotovy na horne a potom aj dolne a cenu mi povedali ze 1000,-EU ale kedze nieco preplaca pojistovna tak bude to za 300,- ale nie je to cielova suma takze tiez neviem sa rozhodnut je to strasna palka 😒 ☹

edita33
3. júl 2009

no nesrandujte ,,ze tolko stoji strojcek na zuby ,ja som bola na preventivke pred dvoma tyzdnami zo strasim chlapcom,ma predne trochu vykrivene ,lebo skoro mu vypadli mliecne,a idu mu ocne ,ze ked do novembra (dalsi termin preventivky)mu ocne zuby nevyrovnaju tie predne tak bude musiet nasadit strojcek,ale nevravela mi nic o nejakej sume,,to poistovna nepreplaca nic?,

smartik11
4. júl 2009

Ahoj Edita33! Zalezi od pojistovne my mame Vseobecnu a ta moc nepreplaca a zalezi aj na tom s ktorou pojistovnou ma ten doticny lekar zmluvu takze ziadna sranda v dnesnej dobe: ☹ 😒
ja som si myslela ze pre deti do 18 rokou by mala vsetko pojistovna preplacat a nie naopak aby rodicia platili ved je to smutne aj tak tento stat iba zaraba na nasich detoch 😠 😠 😠

lubusa001
23. dec 2009

ahojte 🙂 chcela som sa spýtať. ze som najprv nosila ten celodenný strojcek alé potom mi ho dali dole. a teraz som donosila nočný. alé ked ho uz nenosím thák mám strasne blbý pocit ze sa mi tie zuby posuvaju. a je to moc blbý pocit. thák som sa chcela opýtat ci aj vy máte thaký pocit. a ze ci to prejde? prosím pomozte 🙂

simonina
4. júl 2010

@jeana ahooj mozem ta poprosit o kontakt na tu dentistku? 🙂

kuska55
20. okt 2010

@jeana ahoj,prosim ta,mohlaby si dat kontakt na tu zubarku ktora ti robila strojcek, potrebovala by som v mojom veku 22, uz prisvitny, tak keby si mi napisala aj sumu, kolko ta vysiel. dakujem velmi pekne, moj mail: roztek5@azet.sk

miriama98
26. sep 2011

@jeana
Ahoj, prosim ta ak by si mohla dala by si mi mailom kontakt na tu zubarku ? Ja mam 21rokov a tiež mam zaujem o strojček,ale tu v BA ešte nepoznam zubarky. Dakujem Miriama
mail: mimmka@zoznam.sk

ketrinka29
28. sep 2011

@molinna. Ja mám strojček na zuboch hore aj dole. Chodím doktorke Klímovej v Ba na Záhradníckej ul. je fakt najlepšia, no za kvalitu sa aj platí. Môj liečebný plán: Rok 2009
Najskôr mi museli u stomatológa vytrhať zuby, urobiť dentálku a pripraviť ich- 130eur
Trvanie liečby 2roky.
Cena za liečbu: konzultácia, rtg 92eur.
Horný fixný aparát- strojček keramický 384eur
Dolný fixný aparát Cannon 324
Sňatie strojčeka 249eur
Každá kontrola/ mesiac- okolo 15eur.
A to treba dodržiavať pravidelnú dentálnu hygienu- okolo 25eur.- u mňa každý 3mes.robí sa mi kameň a to som si kúpila aj úsnu sprchu, medzizubné kefky...
Teraz v auguste mi to už mali dať dole, no nejak sa mi to predĺžilo- asi tehotenstvom, vraj ešte tak 6-9 mes.paráda, teším sa. Za každú výmenu drôtov tiež platím okolo 60eur, už ma čaká 3výmena hore a potom aj dole. No je to drahé, ale deťom do 18rokov niečo prepláca poisťovňa, škoda, že mi tie dva trčiace krivé zúbky, tuším dvojky nevadili v mladšom veku, by som to riešila vtedy, teraz cvakám ako žeravá( kým skončím, vyjde ma to 2000-2500eur) a to je dokázané, že aj tak zuby majú tendenciu vrátť sa späť, ak sa nedodržiavajú pokyny lekára, nosiť večer ten náustok a pravidelné kontroly. To som si už mohla dať aj urobiť chrup ako celebrita, alebo ich vybiť.
🙂 Asi som moc nepotešila, no ak to u vás nie je len nutnosť z estetického hľadiska, tak s tým treba určite niečo robiť. Držím palce.

anngee
29. sep 2011

nám odporúčali túto doktorku http://www.azet.sk/firma/201463/mudr-beata-kost... v ružinovskej poliklinike, my sme zo starého mesta a bez problémov si nás vzala do starostlivosti...je skvelá a má zlatučkú sestričku...prešla som si 3 lekárov, ale boli aj takí, čo sa nehambili pýtať aj za úvodnú konzultáciu a ich kalkulácia ma dostávala do úžasu...a to ešte využívali, že som laik a trepali bludy o tom, že najprv dať dcére nočný snímací a potom stabilný...v 12 rokoch!...som síce laik, ale informácie si zohnať viem...tak nám táto doktorka dala nesnímací, mesačne ho utiahla či povolila na kontrolách, platili sme po 2 €, strojčeky mala na výber v rôznych farbách a v cene, ktorá vás dostane svojou normálnosťou...nepíšem koľko, aby som nenaštvala konkurenciu...po 2 rokoch dcére strojček dala dolu a teraz má nočný...musí si ho dávať stále, lebo zúbky majú tendenciu sa stáčať naspäť...teraz už má 15 rokov, krásny rovný úsmev a sama si ten strojček uvedomelo zakladá...ja môžem len odporučiť

zuzikkaa
29. sep 2011

@ketrinka29 kokso,,pekne palky za strojcek!!!.ja sa tiez stale rozhodujem ci dat strojcek ci rovno uz vrazit prachy do novych zubov... a ked je este k tomu riziko ze sa zuby mozu znova pokrivit 😠 😒 😠 ☹
takze by asi rpvno vyhrala moznost B 🙂 a bol by pokoj
ale momentalne stale vitazi strach zo zubarov tak neviem kedy sa dokopem 😅 😅 😅

ketrinka29
30. sep 2011

@zuzikkaa ..ja viem, ale keď pozerám fotky, aké som mala zuby a teraz, tak som aj rada. Na začiatku to bol nezvyk, bolelo ma všetko, dosť mi to dorezáva vnútorné steny úst, treba používať vosk, prvé 2týž.som jedla len tekutú stravu a aj schudla, no potom som si zvykla a keď mi o mesiac neskôr dali spodný strojček, tak ani som to tak neprežívala. Teraz jem aj orechy, žuvačky... 😀 je to len zvyk, aj tá hygiena. Najskôr som všade behala s blíčkom: kefka,pasta, ústna voda, medzizubná kefka...teraz špáratko alebo si len v reštike vypláchnem minerálkou ústa hihi čunítko.
Ono určite sa ti oplatí ísť aspoň na konzultáciu, čo ti je treba robiť, na ako dlho by si to mala, čo by to stálo...môžeš to mať omnoho lacnejšie a jednoduchšie a možno len na rok. Aspoň budeš vedieť, a môžeš rozmýšľať už o konkrétnych možnostiach no a rátaj, že u dobrých čelustných ortopédoch aj riadne dlho čakáš na termín, tak to môže byť aj o 6mes.kým sa niečo začne robiť.
A vlastné zuby sú vlastné, umelé by ti telo nemuselo prijať. Vždy je nejaký zádrheľ.
Ja sa teším, keď mi to dajú dole a dám si vybieliť zuby a môžem sa začať usmievať.

jajka78
30. sep 2011

ja som tiez presla asi 3 lekarov-zameranych len na zubne srrojceky, u kazdeho to bolo 2000-2500 €, cize maju to priblizne rovnake.
plus by mi museli este vsetky 4 osmicky vybrat, nakolko tie vraj robia problemy, nebolia ma ale postupne by to co vytvoril strojcek znehodnotili 😉
cize nechavam to tak...
a tie osmicky odporucaju povacsine kvoli strojceku vybrat co som pocula, mam aj kamaratku v mladsom veku a ta si davala strojcek este do osemnastky, dokonca na 2x lebo jej prvy lekar nebol az tak kvalitny a teraz po 5 rokoch sa jej zacali tlacit 8 a ma to cele riadne pokrivene

kisska
26. dec 2011

@anngee daj mi prosim do spravy cenu, nech nestveme konkurenciu. Ja chodim tiez k zubarovi do ruzinova. Svokor je zubny technik a ked mi dnes povedal cenu za strojcek, skoro ma otocilo 3 - 3 500€. a to som si ista, ze mala ho urcite bude potrebovat, kedze si vyrazila horne jednotky a uz teraz sa jej zubky hybu a trvale jej urcite porastu krivo. Podla mna je sialenstvo, platit za to take sumy, hlavne ked viem, ze vacsina ide zubarovi do vrecka bez toho, zeby nieco urobili 😠 Moje auto ma nestalo tolko penazi.
Teraz mam vacsi problem - najst dobreho detskeho zubara u nas v okoli,alebo aj v BA, NR, ktory este berie deti. Obaja drobci este u zubara neboli a moj skvely dospelacky deti nerobi vobec 😒

titkovamiriam
27. dec 2011

@kisska dr,František Jurča-senec,teda ak este robí ja som k nemu chodila tak 6-7r.dozadu,strojček ma vysiel do 5000sk!!!!a kazda navšteva asi kazdych 6t-120sk-dnes to bude asi o trosku viac no urcite nie až taka suma,kamoska davala robit dcerke vlani na Kramaroch no neviem komu chodia a platili 500eur

kisska
27. dec 2011

@titkovamiriam dakujem velmi pekne 😉

filipal
28. dec 2011

@kisska strojceky pre deti su lacnejsie, lebo na ne doplaca poistovna, tusim do 18 rokov. mna strojcek pre syna tiez nestal tak vela.....okolo 5000 sk aj to este postupne. v okrajovych castiach Ba su celustni ortopedi lacnejsi...
syn nosil strojcek asi 3 roky, ale aj tak sa mu potom zuby trosku rozhadzali....dokonale rovne ich nema.

mikusiatko
19. mar 2012

ahojte, potrebovala by som radu. Mám 21 rokov som z bratislavy a chcem si dat urobiť strojček ale iba ten nočný, nosila som ho už aj pred 10-timi rokmi a pomohol mi teraz ale vďaka osmičkám sa mi vpredu začali krížiť dva zuby tak si to chcem dať spraviť. Neviete mi povedať, koľko ma to asi víjde tak celkovo už aj s odtlačkami aj so strojčekom?

ywana
21. mar 2012

...pred dvomi rokmi som riešila tento problém - zubár navrhol dcére strojček...
...navštívila som 1. čeľustného ortopéda, ktorý mi navrhol strojček na vkladanie (teda nie na stálo) - cena cca 200,- €
...ten strojček vyzeral ako mučiaci nástroj, vôbec sa mi to nepáčilo a viem, že dcéra by to po čase nenosila...
...zašla som na konzultáciu za 2. čeľustným ortopédom - ten úplne vylúčil strojček na vkladanie, povedal, že také zuby ako má moja dcéry sa dajú riešiť len strojčekom na pevno - cena cca 1.000,- €
...keďže som mala dva protichodné názory, zašla som za 3. čeľustným ortopédom - ten mi povedal, že doporučuje vyberateľný strojček, že strojček napevno vôbec neprichádza do úvahy...
...ked som mu povedala, že predchádzajúci lekár mi povedal presný opak, znervóznel a že ak chcem môžem sa ísť spýtať ďalších...
...už som sa nikoho na nič nepýtala, dcéra nemá strojček dodnes...
...nemá nijakú zdravotnú alebo estetickú chybu, má len krivé zuby...
...a ľudia mávajú krivé zuby...
...nemáme ich všetci krásne, rovné a biele (a lá Hollywood) 😀

...momentálne som to odložila, riešiť to budem, ked dcéra podrastie...

nibiru
21. mar 2012

@mikusiatko napiem to hnusne ale ak by bol strojcek priliš drahy daj si vytrhnut osmičky tiez som mala krive zuby predne sa mi krizili odkedy som mala trvale zuby neskor sa mi osmicky pokazili vytrhli a cuduj sa svete mam predne zuby rovne cca po 5r. sa mi vyrovnali ak sa ti len zacinaju krizit mohlo by sa to zastavit 🙂

jajka78
21. mar 2012

@mikusiatko ak nedas osmicky von, strojcek je na nic, budu ti tlacit a zuby sa dalej krivit

saraxy
12. jún 2012

Nemate niekto skusenosti s lekarkou Suchancovou (sedi v Zeleznicnej nemocnici)? Moj 13rocny syn potrebuje fixny strojcek a zhanam informacie. Dakujem.

murcos
12. jún 2012

ja sa pridam otazkou. viete dat typ na dobreho celustneho ortopeda/dku v BA, ktory svoju pracu vyrovnavania zubov neberie ako zlatu banu, ale ako normalny lekarsky ukon? mame doma troch kandidatov na strojcek......
kedy ste dali pevne strojceky svojim deturencom vy?

saraxy
12. jún 2012

Ja som mala strojcek, ked som mala 27 rokov. Vsetko som si hradila sama. Dufala som, ze ked podchytim starostlivost o krive zuby deti vcas, tieto ukony aspon zcasti uhradi zdravotna poistovna ako uvadzaju, ze do veku 18 rokov strojceky hradia. Zial tiez som zatial nasla len celustnych ortopedov co ficia na priamu platbu 🙂

saraxy
12. jún 2012

Ja som mala strojcek, ked som mala 27 rokov. Vsetko som si hradila sama. Dufala som, ze ked podchytim starostlivost o krive zuby deti vcas, tieto ukony aspon zcasti uhradi zdravotna poistovna ako uvadzaju, ze do veku 18 rokov strojceky hradia. Zial tiez som zatial nasla len celustnych ortopedov co ficia na priamu platbu :(

papulinka123
25. jún 2012

@jeana ahoj prosim mohla by si mi dat kontak na tu zubarku dakujem 🙂

molinna
autor
5. okt 2012

prešla už doba čo som založila túto diskusiu a chcem len dodať celkove naklady na úpravu synovho chrupu sa vyšplhali na 1200 eur,ale nelutujem....dnes má 18 a je z neho sebavedomý mladý muž bez komplexov ....

jana293
5. okt 2012

to nejake drahe tie strojčeky mate,v PO horny 55 € dolny 75 €,plus každe tri mesace cca 7-14 €,každy mesiac necele 2 €...za dva roky to nevyjde na viac ako MAX 250 € 🙂 a sme velmi spokojni,mozem len a len odporucat

kvojtanikova
5. feb 2013

baby obnovujem tuto diskusiu, chcem sa spytat na terajsiu cenu ako to asi vychadza, ja som strojcek nosila pred cca 4 rokmi asi rok, potom som mala nosit tu retencnu dlahu ale zial dostala som cierny kasel a nevedela som to v ustach udrzat aby som nekaslala asi 6 mesiacov potom som to nejako zanedbala a nenosila to, vysledkom je, ze sa mi zuby ktore uz boli posunute vratili naspat do povodneho stavu a zase mam medzi nimi medzeru. Chcem sa spytat - mali ste niekto podobny problem? boli ste potom este druhykrat u ortodonta to riesit? podarilo sa? ako reagoval na taketo de fakto "znicenie" jeho trpezlivej prace? myslite ze to este mam skusit znova? Mam uz 30 rokov a v podstate ani mi nejde o ten vzhlad ako to, ze mam teraz chybny zhryz a kvoli tomu sa mi objavilo uz aj pukanie sanky pri jedeni. Normalne mam ale strach tam ist zase ze ma ta zubarka posle kade-lahsie ze som to mala hotove a znicila som to. Nehovoriac o tom, kam ma asi posle manzel, ked zisti kolko to zase bude stat Dakujem za odpovede.

jandan
20. feb 2013

Ahojte zienky, tiez zhanam informacie o cenach a celustnych ortopedoch. Prave dnes som absolvovala uvodnu konzultaciu a rontgen za 50 EUR v Seredi. Dcerka ma dost specificky problem - v 9 rokoch ma uz vsetky trvale zuby - dokonca na rontgene vidno uz aj zadne 8, ktore rastu v dospelosti. Samozrejme usta ma male, takze jej rastu v dvoch radoch. Este k tomu ma aj zasunutu sanku - dost susle. Vyriesenie problemu by nas stalo cca 1000 EUR na priamu platbu. Trvalo by to 2 roky + by mala nadalej nosit nejaku vlozku na noc. Stredisko je na urovni, ale plati sa aj za vzduch, co tam vydychame 😕 Z ceny som bola mierne soknuta, hoci som si uz predtym zistovala ceny. Este chcem skusit jedneho doktora v SC. Mate nejake aktualne informacie o doktorovi Jurcovi? Dakujem