Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

janka949
3. feb 2014

Ahojte 🙂 Prosím mám jeden problém mám na zuboch strojček.Dnes som bola na kontrole a pani zubárka mi doťahovala drôt a vymieňala gumičky ako obyčajne....ale asi po odchode nejakých 20min. sa mi odlepilo lepidlo ktoré je ovinuté okolo tých zámkov no vlastne ani neviem ako sa to volá ... nechcem to veľmi trhať.čo s tým mám robiť ? :(

bronia13
3. feb 2014

nedavno som bola u zubara a povedal mi ze potrebujem strojcek, v mojom veku!!!!!!!!! tu v USA by to stalo asi tak 4000$ tak sa mi do toho nechce ist a tak isto som hroooozna klastrofobicka a mam problem si len dat vybielit zuby - to bol ordiel, cisarsky som lepsie prezivala ako to bielenie - tak neviem ci mi to nebude vadit ze to mam v ustach, mala ste toto niektora? dakujem

daniela.ho
4. feb 2014

@bronia13 ja mám strojček 🙂 mám 26, dali mi ho asi pred 3 mesiacmi. Konečne som sa k tomu dokopala a neľutujem. Najskôr mi dala len horný a po dvoch mesiacoch spodný. Na horný som si zvykla rýchlo, za asi 2 týždne som nevedela že ho vôbec mám. No na spodný si zvykám už mesiach 😵 ale už ho cca na 90% nevnímam vôbec. Akurát to čistenie ma raz zabije 😀 😀 ale tak pre krásne zuby sa to dá prežiť a ja s tým žijem normálne. Dokonca som si dala aj ružové gumičky a to podotýkam pracujem s ľudmi, som školiteľka 🙂 ale tak račej nech sa mi pozerajú na ústa a vidia strojček na zuby ako krivé zuby 😉 bude ma stáť cca 2500€ ale sú to platby ktoré platíš postupne, nie všetko naraz. Dá sa to zvládnuť aj finančne 🙂

hanka_april
5. feb 2014

@janka949 no urcite jej zavolaj a nech ti to napravi

@bronia13 mam ho uz skoro dva roky, otehotnela som s nim aj prezila cisarsky a vsetko, doktorka ma trochu setrila, ked som bola v druhom stave, ale zo zaciatku boli dni, ked som si chcela dat hlavu do zveraku a vysklbat si to, ale teraz, ked vidim vysledky, som v pohode, skor rozmyslam ake to bude, ked mi ho vyberu 😀 😀

daniela.ho
6. feb 2014

@hanka_april bola si tehotná? lebo mňa tiež ešte čakajú asi dva roky so strojčekom a myslím že dovtedy by sa hádam aj patrilo mať bábo 🙂 nerobilo ti to nejaké problémy? myslím zápal dasni napríklad. Lebo ževraj v tehotenstve sa dosť kazia zuby... tak toho som sa aj bála že keby volačo..

hanka_april
6. feb 2014

@daniela.ho ano, nemala som nijaky problem

almazia
23. feb 2014

@bronia13 ja mam 30 a tiez mam strojcek. Uz asi 2 mesiace a uz teraz je vidiet rozdiel. Zatial nelutujem. Myslim, ze celkovo aj s otlackami ma vyjde 400 eur.

mayocka
25. feb 2014

@almazia 400€ ? Iba? To je asi vykladaci nie?

almazia
25. feb 2014

@mayocka nie normalny fixny

mayocka
26. feb 2014

@almazia fuha....to akoze kompletka cely strojcek fixny iba tak malo? vsak to stoji okolo 1500eur

almazia
26. feb 2014

@mayocka coze??? mozno keramicky, ale obycajny kovovy nie 😉

mayocka
27. feb 2014

@almazia dnes som volala mojmu ortodontovi ktory je pre nas okres jediny a povedal ze akonahle som samoplatca tak za fixny 1500eur cca tak neviem ci teda keramicky ci nie. v marci ma objednal na konzultaciu tak uvidim tam. akoze az tak vela zase za strojcek dat nechcem ale vypada to krajsie no... ☹

almazia
28. feb 2014

@mayocka no podla mna to bude najskor ten keramicky. Mne to bolo jedno aky mi da, pretoze som doma na MD. Ale zuby ma bolia riadne. 😒 Myslim, ze ani ja by som tolko za ten strojcek nedala.

lent1lk4
28. feb 2014

@mayocka ja som pred 4 rokmi ako samoplatca dala tusim 300eur za horny (fixny, klasicky drotik+priesvitne zamky) a potom som platila pri kazdej vymene drotika (dokopy asi trikrat) cca 30eur

mayocka
28. feb 2014

@lent1lk4 priesvitne zamky?to su tie kocky nalepene na zuboch?

lent1lk4
1. mar 2014

@mayocka ano

k_a_j_k_a
1. mar 2014

@mayocka a nemyslel tym 1500€ za vsetko v priebehu 2rokov? Lebo mne tiez tak Dr. povedala a na zaciatok som platila za nalepenie jedneho 250€. No a 50€ odtlacky, 250€ vytrhnutie zubov, rontgen tiez cosi, vymena obluka kazdy 2-3mesiac 30€. A ked sa to za tie roky nacita, tak to vyjde 1500€. A mam taky ten klasicky, ziadne priesvitne zamky a pod.

mmmonika
3. mar 2014

Mne tiež povedali sumu od 1500 do 3500 v priebehu 2 - 3 rokov.

luciaweigertova
7. mar 2014

@mmmonika ahoj ja chodím do BB ak je to ešte aktualne napíš IP

luciaweigertova
11. mar 2014

@k_a_j_k_a ahoj za vytrhnutie zubov 250eur???

k_a_j_k_a
11. mar 2014

@luciaweigertova ano, po 15€ za vrchne osmicky, po 95€ za spodne. Plus kontrola na tie spodne nejakych 20€. To Ti da 250€. Ako, ono by to mozno bolo aj lacnejsie niekde, ale cakala by som na vytrhnutie jedneho zubu aj pol roka. Takto som mala behom 2mesiacov vytrhnute vsetky 4.

luciaweigertova
12. mar 2014

@k_a_j_k_a to sa mi zda strasne vela ja som platila za jeden zub 10 eur aj s injekciou

k_a_j_k_a
12. mar 2014

@luciaweigertova a ktore Ti vyberali? lebo osmicky mi museli dolne sekat a po kazdej mi davali 3-4stihy.

andy240
12. mar 2014

@almazia ahoj prosím ťa môžeš mi poslať do správy kontakt na toho čeľustného ortopéda? Práve tiež riešim strojček pre dcérku. Ďakujem.

luciaweigertova
12. mar 2014

@k_a_j_k_a jednu zadnu 8 ostatne som už mala davno vonku a 4rky to si mala riadne komplikovane

mayocka
22. mar 2014

@k_a_j_k_a no ano tak by to malo byt ze okolo 1500eur a nie ze komplet za strojcek cca 500eur...ze za strojcek 300 a potom uz len po 30eur...idem v utorok na konzultaciu tak som zvedava

mayocka
4. apr 2014

no caute tak strojcek stoji fixny 350-400eur a ten s keramickymi priesvitnymi kockami o stovku viac a liecba celkovo 1500-2000eur

blondula
5. apr 2014

ahoj. ja mám horný strojček od februára 2013.teraz v máji mi idú lepiť dolný.pred lepením by mal mať človek zuby v poriadku, ak by sa vyskytol kaz ktorý treba vŕtať,bolo by to finančne náročnejšie,ale nie o moc. chodím k dr klimovej v bratislave. môžem ju len odporúčať.cena za cca 2 roky liečby je cca 2000eur. chodí sa každý mesiac na kontrolu,alebo čistenie,výmenu,sťahovanie,... najväčšie pálky sú za lepenie. za vrchný som platila okolo 350eur. a za spodný budem platiť okolo 370. záleží to od počtu zubov 🙂 hneď ako strojček nalepia,tak je to nepríjemné,lebo zuby hneď pracujú...zdá sa ako keby sa kývali,takže sa nesmie nič tvrde jesť,ani chleba "trhať" kedže to trochu pobolieva.ale vôbec to nie je nič hrozné.po cca 3 dňoch,keď si zuby ako tak zvyknú,je to v pohode.čistenie je otrava,dlhšie to trvá a treba si dať na tom záležať. priesvitný strojček vraj nie je moc kvalitný,povedala mi to samotná pani dr. klímová a je drahší. ja mám klasický kovový tmavý.dávam si naň farebné gumičky.na striedačku,každý zub iný 🙂 alebo ako sa mi zachce 🙂 z nedostatku som spravila prednosť 🙂)) určite odporúčam!!ja som sa odhodlala až v 25tich... maminy čo si myslia že je to pre ich deti drahé,by si to mali 2x rozmyslieť...do 18tky značnú časť prepláca poisťovňa,po 18tke nič.... puberťáci sú hákliví na svoj výzor,oplatí sa do toho investovať...celý život som sa smiala s rukou na ústach...teraz sa vyškieram na celý svet 🙂 deti v škôlke mi hovoria že mám zuby ako diamanty a vraj aj oni také chcú 🙂)))

buffinko
3. máj 2014

@bronia13, ahoj, dala si si ten strojček? 🙂 nerozmýšlaľa si nad napr. clear aligner?

bronia13
3. máj 2014

@buffinko ja sa hrozne toho bojim dat si ten strojcek som veli klastrofobicka len ked mi bielily zuby tak som mala dost skoro som s tej stolicky zduchla.... a mat nieco nono stop v ustach co si nemozem vybrat by som asi sla za dokim na druhy den si to dat von 😉 tak mozno ten clear aligner by bol lepsi nie? ten sa da dat vonku ked chces dobre tomu rozumiem? idem googlit 😀