Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

monulikk
19. sep 2013

@k_a_j_k_a dakujem, stale uvazujem 🙂

ewica
28. okt 2013

ahojte baby, ja som dostala od môjho zákazníka zubár-chirurg kontakt na zubárku v BA, ktorá robí strojčeky na zuby, teda hlavne dospelým, teda tie keramické, je rýchla a takú cenu mi ponúkla, že som odpadla, ze ten keramický strojček na jedno zuboradie 300-350 EUR, čo je vynikajúca cena oproti tomu, čo som si zisťovala a očakávala, ja k nej idem na druhý týždeň už na strojček 🙂 ak chcete info, píšte, viem že je ťažké nájsť dobrého a lacného zubára a hlavne, ja nie som z BA, tak som velice dlho hľadala 😀

angeldevil627
2. nov 2013

@ewica
Ahoj, písala som ti správu ohľadom tej zubárky v BA

maribell
2. nov 2013

@ewica a to je aky keramicky? ... ale fakt super cena ...ja som mala tiez strojcek na zuby ..ale to mi preplatial poistovna lebo som mala malo rokov... bohuzial som bola hlupa a ked mi ho dali dole nenostila som ten strojcek na noc a bohuzial sa mi zuby vratili naspat ☹ takze asi si ho budem musiet dat znovu ..ale to co pises znie super

ewica
2. nov 2013

@maribell keramický je taký "priesvitný" ze tie brekety, ci jak sa to pise 🙂 co su nalepene na zuboch su priesvitne, takze to nieje az tak vidno 😉
jemine, no to by ma slaktrafilo, ze keby sa mi zase pokrivili 😳 to je fakt ren nocny potom taky dolezity? 😳 vraj je to fakt otrava s tym nocnym... a nebolo kvoli tomu ze ti dorastli osmicky? ;)
ja som s jej servisom velmi spokojna a utorok mi ide uz lepit na horne zuby, takze uz sa vytesujem ;)

maribell
3. nov 2013

@ewica mno ja som ten nocny neznasala lebo sa mi nedali prehltat sliny 😀 tak som ho nenosila a vratili sa mi naspat..sice nije az tak ale aj tak su krive ☹ ... ja si myslim ze to bolo tym ze ssom ho nenosila lebo ludia co ho nosia maju pekkne rovne zuby..do certa :-/ ... ale hento co pises ty sa mi zda super teda ak je to za tu cenuu ..jejo aj ja chcem ...

ewica
3. nov 2013

@maribell no, hlavne co som pozerala tie priesvitne, tie ze stoja u niektorych zubarov dvojnasobok, takto uz som sa pripravovala ze zbankrotujem 😊😊😊 a potom som ostala uplne vytesena ked mi tato povedala tu sumu 👍 a ty si mala zozadu aj ten drotik nalepeny?

maribell
3. nov 2013

@ewica ..mno vsak to hej lebo tu pisu tak okolo 1000e ..tak potom neviem ..daj vedeit ci ozaj vravia pravdu 😀 ... zozadu? asi myslis zvnutra ?... nije mala som normalne iba z predu

ewica
3. nov 2013

@maribell hej zvnutra som myslela 🙂 🙂 ze ked ti daju dole normalny strojcek tak sa zvnutra dava taky drotik a plus ten nocny 😳. no povedala 350 za horny a 300 za dolny a som sa jej pytala, ze ako je to mozne ze tak malo a ona ze lebo tu, v BA je velka konkurencia a ona to ma doma, ze nemusi platit drahe najmy, a ze hlavne robi dospelym a uvedomuhe si ako je to vela penazi, ze nalepi hned a peniaze sa daju aj potom riesit, no uplne ludsky pristup paradny 😊👍...😉 tak utorok pisem 😉

maribell
3. nov 2013

@ewica nije nije ja som mala cisto iba ten na noc tak potom neviem to oblo pred 6timi rokmi teraz je to mozno inak ale ta cena sa mi zda super ja by som chcela iba na horne tak ako predtym ..tie spodne ma moc netrapia 😀 len skoda ze to je az v blave...lebo my sme z trencina... a tie kontroly vsak to poznam ze som tam stale bola 😀 ...tak neviem ako by to potom vychadzalo ffinancne aj s benzinom

ewica
5. nov 2013

@maribell ahoj, tak už ho mám 🙂 potvrdzujem sumu 350 🙂 a prikladám ti fotku, čo som našla na nete, inak je to super, tento keramický, naozaj to skoro vôbec nieje vidno 🙂 ešte ma napadlo, že nedá sa to spraviť tak, že by ti ona spravila strojček a na tie každomesačné by si chodila do TN, nech nemusíš behať každý mesiac hore-dolu? 😉

maribell
5. nov 2013

ta fotka ja ze su to tvoje zuby a hnes som sa chcela opytat ze naco si si ho davala 😀 ...ved su rovne... mno neviem ci by to islo predsalen co by z toho mala ta zubarka tu v tn? 😀 keby zaplatim tej v ba? ..kedy ides na dalsiu kontrolu? ja uz neviem ako casto som tam chodila ☹

ewica
5. nov 2013

@maribell 🙂 no moje radšej neodfotím 😀 😀 28ho ma objednala teraz (a vraj každý mesiac treba). aj si sa skúšala popýtať v TN, čo vyjdu strojčeky? no z Trenčína autom máš dosť daleko veru, ja chodím do PN normálnej zubárke a už aj to mi je dosť 🙂

k_a_j_k_a
14. nov 2013

@maribell MM sesternica je z BA a k zubarke chodia na preventivky do TN. Ale ked jej davali strojcek, tak jej zubarka vybavila strojcek v BA, lebo dochadzat tak daleko kazdych 6-8 tyzdnov, niekedy aj castejsie je o hubu. Nezabudaj, ze s kazdou prkotinou by so musela utekat do BA- zastrihnutie drotika (ja som bola, lebo sa mi to trochu posunulo a pichalo ma to do dasna), vyskocenie drotika zo zamku, odlepenie zamku a pod. Inak, pocula som, ze to vyskakovanie zo zamku a odlepenie zamku je bezna vec, i ked mne sa to zatial nestalo a to jem vsetko.
A este ma napadlo, ja mam klasicky, nie keramicky a platila som 250€ za zuboradie.

maribell
15. nov 2013

@k_a_j_k_a ja som uz strojcek mala a v zivote sa mi nic take nestalo a to som ho mala rok 😀 a jedla som vsetko 😀 a baby co poznam co mali strojceky si aj chleba krajali na malinke kusocky a sem tam museli bezat ze sa im to odtrhlo 😀 .... uhm 250? ... a to kde?

k_a_j_k_a
15. nov 2013

@maribell aj ja jem vsetko a drzia pekne. obcas mi do toho aj deti poriadne buchnu a nic sa okrem rozrazenej pery nedeje 🙂 tri dni potom, co mi to dala, tak som mala dokonca cerstvu plnenu bagetu 🙂
250eur davala mne Dvoranova, ale neviem Ti zarucit, ci to nepojde hore, lebo sa mi zda, ze nieco take splietala, len som jej poriadne nerozumela 🙂 a malo by ma to komplet cele vyjst 1500-2000eur. dufam, ze to nebude viac.

viva02
13. dec 2013

@ewica Prosim ta, tato zubarka by spravila strojcek aj dietatu? Ci preferuje skor dospelych? Mozem ta poprosit o kontakt na nu?

viva02
13. dec 2013

Nemate niekto este tip na dobreho a lacneho zubara-ortodontistu v Bratislave? Syn by potreboval aj horny aj dolny strojcek.

ewica
14. dec 2013

@viva02 skus sa jej spytat, ale ak ma syn menej ako 18, tak mu strojcek preplaca poistovna co viem, alebo nejaku cast, my-nad 18si hradime v plnej vyske.. skus jej napisat www.zubnystrojcek.sk a opytanie nic nedas 😉

viva02
14. dec 2013

@ewica Dakujem.🙂 Skusim jej zavolat.

bkingaaa
15. dec 2013

@ewica ahoj, www.zubnystrojcek.sk je stranka tej doktorky o ktorej si pisala? 🙂 dakujem 🙂 🙂

ewica
15. dec 2013

@bkingaaa ano 😉

ivanapd
15. dec 2013

@viva02 super ortodonticka za vyborne ceny MUDr. Strauszova na Mudronovej, pod Bratislavskym hradom je.

olivialily
16. dec 2013

Máte niekto skúsenosti s čeľustnými ortopédmi v Nitre a zaujímajú ma aj ceny fixných strojčekov plus a cena každej návštevy - dospelý u nich. ďakujem

adelaine
23. dec 2013

Ahojte kocky,
ak Vas nieco zaujima ohladom strojcekov, robim v celustnoortopedickej ambulancii, mozem poradit, ak budem vediet 🙂

kikilm
2. jan 2014

@ewica prosiiiiiiiiiim das mi kontakt na tu zubarku dakujem ti krasne 😲 😲 🙂

mmmonika
19. jan 2014

Máte niekto osobnú skúsenosť v okolí BB? Tiež zvažujem strojček, zaujímajú ma referencie, skúsenosti a samozrejme cena. Chcem pre seba, čiže by som si musela hradiť plnú sumu. V detstve som nosila nočný, ale zuby mám opäť krivé.

lenuska8754
22. jan 2014

@mmmonika ahoj, mne ho tento mesiac nasadili a liecba bude trvat cca 2 roky a cena 3000 eciek. Tiez som nosila v detstve nocny ale musela som teraz vrazit peniaze do fixneho

mmmonika
25. jan 2014

lenuska8754, môžem vedieť, kto je tvoj zubár?

reakcia
30. jan 2014

dobry den ,myslim ze tieto zubne strojcek pre nase deti su dobrym biznisom pre sukromnikov a poistovne ☹