Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

jana293
15. sep 2014

ano, mala aj horny aj dolny. ak chces sebe, mozem ti dat kontakt aby si sa poinformovala ako to je s cenami pre dospelych, kedze pozeram, ze dcerku mas este malinku

sima83
19. sep 2014

@ewica ahoj prosimta mozes mi poslat kontakt na tu zubarku alebo aspon meno ? ;)

ivetka_kamo
22. sep 2014

Ahojte, koľko vás vyšli strojceky fixne na horné zubky a kde? Chcem si dat vyrovnať vrchný rad, mám 30. ďakujem za rady, a som z ba-sc

orchidea71
22. sep 2014

Mojej dcere davali pred mesiacom fixny na dobu 2 roky a po 2 rokoch dostane ešte rovnatko na noc suma po celu dobu3 rokov 880 najvetšia položka 214e nasedenie strojčeka a potom každy mesiac tak do 25e za nastavenie sme z ca

ivobrick
24. sep 2014

@ivetka_kamo Zavisi od toho co treba rovnat,posuvat, ci mas len svoje zuby alebo mostik, implantaty.
Ale konzultacia (ci je to vobec mozne cca 20e), vstupna prehliadka cca 250e, rtg 100e, strojcek velmi zavisi aky ti daju 800-3000e (len jeden rad-to je len cena strojceka/formiciek), hygiena ak treba, a dotahovanie/kontroly tak do 30e kazde 3 tyzdne.
Poistovna ti nepreplati ani makke F, ak tak nemas vyslovene robenu poistku.

Este rataj aj s lepenim a davanim dolu a strojcekom (formickou) ktoru budes nosit po normalnom strojceku.

Vela stastia.

ivetka_kamo
24. sep 2014

@ivobrick ďakujem krásne, potrebujem len trojky narovnat, zatiaľ mám chvalabohu len svoje zuby ;)

petruska012345
3. okt 2014

Ahojte 🙂 mojaa dcéra má 14 rokov a ide mať strojček kolko to môže stáť? 😲 😲 😲 😲

junovka
3. okt 2014

@petruska012345 pocula som, ze okolo 156€, nas to caka asi zaciatkom roka 😝

tinkaro
7. okt 2014

Ahojte, je tu niekto z popradu? Kolko ste dali za strojcek a u koho dakujem🙂

7kacena7
16. okt 2014

@ewica
Ahoj, písala si veľa o tom strojčeku...bola si nakoniec spokojná (s cenou, kvalitou)? A hlavne by ma zaujímalo, či bolo ten keramický strojček veľmi vidieť. Tiež ho zvažujem. Ďakujem 🙂

ewica
17. okt 2014

@7kacena7 ahoj, ja som bola velmi spokojna, mala som zatial horny priesvitny, mala som ho rok a zuby teraz krasne rovne. no a strojcek si niekto vsimne, niekto nie, ale zvyknes si a oplati sa vydrzat 😉 urcite 😉

dadless
12. nov 2014

Ahojte.Chodi niekto na strojcek k zubarom v Trencine?Je ich tam viac a neviem,ktreho lekara si vybrat.Poradte mi prosim. 🙂 Dakujem

nikka2610
24. nov 2014

@laurinka23122011 prosím ta,koľko ta to vyšlo celkovo.mne by trebalo len na horné,ďakujem 🙂

rovnezubky
25. nov 2014

@ewica Ahoj ewica 🙂. Velmi ma zaujala tvoja skusenost s dobrou celustnou ortopedkou a tiez cena za strojcek. Rozmyslam o strojceku uz roky a doteraz ma odradzalo to, ze by mi museli pravdepodobne trhat osmicky a tiez zavratna cena - 2000-3000 eur za obidva obluky, kedze uz mam po 18tke. Mozem sa opytat, kolko ten jeden obluk stal po spocitani vsetkych poplatkov? A nasledne na meno tej lekarky? Dakujem velmi pekne za zdielanie skusenosti a cenne rady 🙂 .

gilmore
10. dec 2014

Ahojte, som z KE a vcera mi p. doktorka nasadzovala strojcek (klasicky, fixny, kovovy). Nosila som ho uz ako dieta od 11tich do 14tich rokov (nepamatam uz presne), ale po tom, ako mi vyrastli 8cky sa mi zuby pokrivili takmer do povodneho stavu, i ked nie AZ takeho hrozneho. V tom, ze liecbu chcem podstupit znova som mala jasno, no zavahala som, ked som si hladala info o cenach.. Niektore boli astronomicke. Nakoniec som sa vratila do rovnakej ambulancie, kam som chodila ako dieta a nasadenie strojceka (zatial len horne zuboradie) mam za 320e. Strojcek mam druhy den, drazdi ma to, lebo zuby sa od nasadenia posuvaju a zatial si zvykam, ale kedze to absolvujem uz po druhy krat, viem, ze to k tomu patri. Akurat sa umyselne vyhybam zutiu, hryzeniu, aby si zubky zatial v klude robili svoje a nedavali mi to najavo 😀

martina_aw
16. jan 2015

@ewica
Ahoj, mozem ta poprosit o kontak na tu zubarku ( ortodontisku ) v BA s ktorou mas take super cenove skusenosti ?
dakujem

wevii
24. jan 2015

Ahojte ja sa chcem spytat ako je to iba s hornym strojcekom? Aka je tam cena? Kolko za kontroly? Boli to? Dakujem za odpovede 😨

rusalinka
24. jan 2015

Dievčatá, tie ceny, o ktorých čítate - 1000 evry a viac - ono je to naozaj taká cena, avšak je to cena, ktorá sa nazbiera počas celej liečby, cca rok a pol-dva. Moje osobné výdavky zatiaľ - 64 € za konzultácie, 64 € za odtlačky, 270 € nasadenie (to bola jednorazovo najvyššia suma), mám za sebou tri kontroly - po 10 €. Teda dnes to mám za cca 400 € dokopy (nie je to málo, ale keďže to nie je jednorazový výdavok, tak sa to dá zniesť).
A čo sa týka bolesti - nuž áno, bolí to, ale vydržali ste pôrod, vydržíte aj toto 😉 Je to skôr taký nepríjemný tlak a trochu trvá kým si vnútorné strany líc a jazyk zvykne na odieranie - mne to trvalo asi týždeň a najviac ma bolel jazyk, viac ako zuby. Zuby bola po každej kontrole, keď sa gumky vymenia a ťahajú viac 🙂

radka6677
3. feb 2015

prosím Vas chcem ist na fixny strojček na Staru Turu ,idem na konzultaciu tento mesiac no vobec netušim kolko to stoji ,mam už 30rokou,vie my niekto povedať kolko stoji finy u dospelakou????

radka6677
3. feb 2015

@ewica ahoj prosim ta kolko stal priesvitny strojcek a kolko si mala rokou?ja 30,a neviem kolko stoji strojcek

sisac
6. feb 2015

@gilmore ahoj môžem ťa poprosiť meno resp.kontakt na p.doktorku zisťujem pre 10 r dceru bude potrebovať strojček...vdaka

wewerka27
18. feb 2015

@k_a_j_k_a ahoj, tie osmičky si si dala vytrhnúť na vlastnú žiadosť ? Som nevedela že to toľko stojí lebo mne treba ešte jednu dať preč a tiež by som chcela strojček...no mne ked v BA vylamovali spodné som neplatila nič a minulý týžden mi môj zubár vytrhol hornú a to som platila 15...

k_a_j_k_a
19. feb 2015

@wewerka27 horne zuby mi vytrhla moja zubarka. Za jeden som platila tiez tych 15€. Spodne, no tie ist museli tiez. Strojcek som chcela na vlastnu ziadost, cize som si davala aj zuby trhat k tomu "na vlastnu ziadost" 😀
Ale bol to sukromnik, tak asi preto to bolo take drahe.

wewerka27
19. feb 2015

@k_a_j_k_a jáj no ty vole dobrá cena fakt 😀 ja len tak či sa na takú nemám aj ja pripraviť...

dizu
4. mar 2015

Ahojte prosím o odporučenie dobrého čelustného ortopéda v Bratislave, tiež koľko stojí strojček pre dieťa do 18 rokov? Keď nie sú vonku všetky trvalé zuby, prepláca niečo poisťovňa?

kareta21
11. mar 2015

@ivetka_kamo ahoj..citala som, ze si si chcela dat strojcek na zuby..dala si si nakoniec??ak ano, ako ta to cenovo vyslo??dakujem 🙂

ivetka_kamo
11. mar 2015

Ahoj, nedala 🙂 zubarka ma odhovorila, mám strašne malu sanku, museli by sme veľa trhat, na to nie som. Ale tie ceny su katastrofa :(

kareta21
11. mar 2015

@ivetka_kamo dakujem, nevies priblizne, ako sa to cenovo pohybuje??

ivetka_kamo
11. mar 2015

Ako u koho a ako kde... Cca 1500 a vyssie za jeden rad... Veľa no :(

luna10001
13. mar 2015

@ewica ahoj prosim ta... mozem aj ja poprosit kontakt na toho zubara v BA??? dakujem