Koľko by mal stáť strojček na zuby?

molinna
18. jan 2008

caute babenky,potrebujem radu alebo vas nazor ci skusenost,synovi ortodontistka navrhla fixny strojcek co by ma az tak nedojalo vzhladom na krive zuby 😝 ale co ma dorazilo je suma za tento strojcek 😠 😠 😠 vraj 20000 a viac.je to mozne??? 🙄

metoyou4
14. jan 2016

@nela6 tu sa diskutuje o krivych zuboch a nie o hygiene a za krivé zuby rodičia nemôžu,tak nemudruj.Este nemáš ani jedno dieťa,nič si nezažila,ale do témy o strojcekoch sa votrieš

nela6
14. jan 2016

@metoyou4 ja tiež nehovorím o čistení, ale čo najskôr pri krivých zuboch treba začať riešiť strojček, čo dieťa neurobí samo, preto hovorím, že je to vizitka rodičov, viem z vlastnej skúsenosti. Ja mám dobrú, ale poznám aj ľudí, ktorí si museli strojček dať už v dospelosti...tak koho to je vizitka? na takú skúsenosť nepotrebujem vlastne dieťa, píšeš odveci.

maya09
1. feb 2016

@ivetka_kamo Ahoj,u koho si bola v galante? Si spokojna so strojcekom?

ivetka_kamo
2. feb 2016

@maya09 ahoj, už som spomínala, u Dr Kipsovej, som spokojná, mám ho skoro rok a prácu si spravil na 100%

blama
7. feb 2016

@nela6 ja som strojcek mala v puberte a idem si ho dat znova.. aj za toto mozu rodicia? skor je sprostost rodicov davat detom strojcek pokial nemaju vonku vsetky zuby ;) aaah ale hlupost si napisala

nela6
7. feb 2016

@blama nie je, mne by narastli krivo keby ich strojcek nereguloval...tak neviem kto pise hluposti...a prestane sa nosit, ked ho uz fakt netreba, nie skor, aby si ho potom mala opakovane... 😀

nattulka
7. feb 2016

@ivetka_kamo smiem sa spytat kolko vas ten strojcek vysiel?? moze byt aj IP 🙂 vopred dakujem

blama
7. feb 2016

@nela6 aha, cize rodic moze za to ked sa da dole skor nez je potrebne, hej ? :D cize potom som ho mala nosit od 16 do 25 kym sa mi prerezali aj zuby mudrosti ? :D:D vidno ze sa vyznas..

odri123
10. feb 2016

@ewica ahooj 🙂 mohla by si mi tiez napisat ako sa vola ta zubarka? Ďakujem pekne 🙂

ewica
10. feb 2016

@odri123 ahoJ, no jasne, p. Strauszova a vsetko najdes o nj na jej stranke www.zubnystrojcek.sk
drzim palce a verim ze ak sa pre nu rozhodnes budes minimalne tak spokojna ako ja 😉

karolina11111111111
20. feb 2016

@jana293 AHOJ TO JE V POPRADE MÔŽEŠ MI DAŤ UDAJE?

77nika
22. mar 2016

Ahojte viete poradiť v BB niekoho kto robí keramické strojčeky? Má niekto skúsenosti?

zoela4
30. mar 2016

@ewica Ahoj, asi už máš ten strojček dolu, tak by som sa chcela spýtať, či sa tá cena nezmenila, resp. koľko si za to celé spolu v konečnom dôsledku dala peňazí. Neviem, či si to náhodou už nepísala, ak áno, tak prepáč, nezachytila som🙂 Vďaka

cencula
8. apr 2016

Prosum vas mozete mi poradit zubarku ba fixny strojcek pre syna som z martina ale bemam problem ist aj do ineho okresu dakujem

olivercaran
12. apr 2016

Ahojte v ba dobra lacna zubarka ?

tosomja
22. apr 2016

Ahojte, davali ste si v poslednom case strojcek? Kolko ste platili so vsetkym? Mne zubarka povedala, ze okolo 800 € ale teraz neviem, ci so vsetkym, alebo len samotny strojcek. Plati sa aj vstupna prehliadka, vysetrenia? Potom asi kazdy mesiac kontrola...tam sa tiez plati? A potom este nejaky aparat na noc aj toto je zvlast cena? Mna toto asi zrujnuje...

itsmia
23. apr 2016

@tosomja ved sa opýtajte svojho lekára nie ? Kazdy lekár to ma inak

fionahope
23. apr 2016

@tosomja aj mňa presne toto zaujíma 🙂 čakám na zmysluplné reakcie

itsmia
23. apr 2016

@fionahope kazdy doktor to ma inak , ale vačšinou do tých 1,5 roka to vide 2000 +-

kondaska1
23. apr 2016

@tosomja v prvom rade zavisi od toho mas narok na strojcek z poistenia, poistovne ho preplacaju (ciastocne alebo uplne) do 18 roku vo vacsine pripadov. U dospelych iba v operacnych pripadoch. Tiez zavisi od toho aky strojcek, aky material, aka doktorka...vies tazko povedat ze mal by stat tolko a tolko, to co ti jeden urobi za 500€ u druheho moze stat 1000€. Tazko aj pausalizovat v ramci jedneho lekara lebo je zviazany diagnozami a naslednymi prispevkami od poistovne, cize ak tvoja suseda u jedneho zaplati za strojcek 500€ , teba to moze stat aj 1500€. To preto lebo kazdy ma inu diagnozu, ine prispevky poistovne, zvoleny iny typ liecby.... V pausale ak nespadas do kategorie plne hradeneho poistovnou tak platis za kazdu navstevu, konzultaciu, vysetrenie... Nocny strojcek je samozrejme lacnejisi, avsak ma opodstatnenie iba u deti, u dospelych iba s velmi malinkou odchylkou (mierne rotacie) . Najlepsie je sa popytat po okoli kto kam chodi, ake su tam platby (rozlisit ci ude o dieta alebo dospeleho) a ak si vyberies tak ist na konzultaciu kde by ti mali (vypytat si ak nie) urobit predbezny financny rozpocet nech vies na com si.

laurita285
23. apr 2016

@tosomja Ahoj, sestra má teraz strojček tak idem to zreferovať
horné zuboradie tisíc eur
spodné zuboradie tisíc eur
kontrola každé 4 týždne 30 eur
nočný strojček po zložení toho stáleho bude stáť 300 eur

vstupná konzultácia stála 25 eur a ešte sa platil rentgen okolo 20 eur...

77nika
25. apr 2016

@laurita285 tie ceny čo si napísala sú za aký typ strojčeku? A v akom meste prosím?🙂

laurita285
25. apr 2016

@77nika Ceny sú z Dolného Kubína a Žiliny ale sestra má strojček z PL a chodí na kontroly do PL... Kde sú ceny nižšie ale hlavne je tam väčší odborník

cencula
26. apr 2016

laurita285 môžeš nám dať kontakt aj na doktorku do Dolného Kubína aj do Žiliny

tosomja
26. apr 2016

ahojte, ešte by ma zaujímalo, či máte niektorá skúsenosti so zubárkou z Košíc, ktorá je odborníčka, milá, nie najdrahšia.

metoyou4
28. apr 2016

Ahojte,chcela by som vás poprosiť,chodíme k doktorke Mišíkovej do LM a uz sme po odtlačkach a 15.8 mame ísť po strojček....Až 15.8 ,zdá sa mi to dosť dlho a syn ide na druhu školu a bola by som velmi rada,keby ho mal oveľa skôr a bol naň zvyknutý....ak by tu bol niekto kto pozná niekto odtiaľ buď doktorku,alebo sestričku a pomohol mi na skorší termín,odmením sa mu....potom IP

laurita285
28. apr 2016

@metoyou4 Prosím ťa, do LM nechoďte. Najhoršia zubárka, najslabší progres. Aké lacné také vzácne.Netuší ako má čo urobiť... viem ti dať kontakt na 2 ženy ktoré boli vyslovene nespokojné pretože ich deti nosia strojček už 3 roky a zubárka " ešte stále nevie, kedy im ho dá dole lebo to nie je dosť dobré "

metoyou4
28. apr 2016

@laurita285 do keluuuu a my sme u nej uz pár mesiacov a uz nam robila aj odtlačky,proste potrebujeme ten strojček co najskôr,aby si naň zvykol kým prestúpi na strednú školu ... a ty mas nejakého lekára-ku co by nam to urobila rýchlo?😞😞

laurita285
28. apr 2016

@metoyou4 Keď to bude mať tvoj syn nahodené tri roky namiesto dvoch tak to bude rýchlo? Fakt si to veľmi premyslite, doktorke nejde o výsledok ale o peniaze, fakt nezáujem z jej strany, nevyzná sa bohvie ako do toho, je hrozná.

Napíš mi IP, dám ti kontakt na našich dvoch zubárov...Jeden z nich nahodí strojček aj s odtlačkami aj všetkým do mesiaca...

aurora123
3. máj 2016

Moja dcérka platila za horný aj za dolný 100eur. Po doledaní strojčeka má už 7 rokov krásne rovné zuby 😉 😉