Koľko stoja zubárske úkony bez preventívky?

kaara1980
17. apr 2011

Ahojte.Dnes sa mi zlomil nalomený zub.Bolo by to v pohode,keby som nebola naposledy u zubárky pred 4mi rokmi 😒 .Predtým som chodila poctivo na prehliadky,ale potom som sa presťahovala do iného mesta,zmenila prácu a nemala čas ísť na prehliadku.Medzi tým sa mi zlomil ten nešťastný zub,vypadla plomba z druhého.Dnes tým,že som si na popcorne úplne dorazila ten zlomený (aj keď nebolí,ak si dobre pamätám,mám z neho vytiahnutý nerv) zub,som sa rozhodla radikálne to riešiť.Ide len o to,že sa bojím,že tam nechám kvantum peňazí.Neviete náhodou,ako teraz idú zubárske zákroky?Tobôž,keď som nebola 4 roky na preventívke?Ďakujem.

macka01
17. apr 2011

ja ti síce neporadím,ale tiež by ma zaujímali ceny za konkretne zákroky u zubára.Mne napríklad blombovala 6 hore,len obyč.amalgan a doplacala som 18,60 eura,prišlo mi to strašne veľa.To koľko by som dala,keby som náhodou chcela bielu blombu???Kto určuje doplatky za výkony?
Snád ti nevadí,že som sa ti sem votrela 😀

kaara1980
autor
17. apr 2011

Pohoda 😉 ,akékoľvek info ma poteší

stardust
17. apr 2011

@kaara1980 nerob si iluzie, ze zdravotne poistovne preplacaju majland tym, ktori na tie preventivky pravidelne chodia.

leniciatko
17. apr 2011

@stardust presne tak osobne neviem, aký je rozdiel,ke´d mám prehliadku a ke´d som ju nestihla...možno jedno euro.. 😀

stardust
17. apr 2011

@leniciatko asi tak nejak 🙄

fg1984
17. apr 2011

Ahoj kočky, podla mna kto absolvuje preventívku, tak dopláca polovicu a polovicu poistovna.

ivus32
17. apr 2011

Ahojte,neviem aky tam je rozdiel,ale ak chodite k sukromnikovi,tak tie ceny su rozne☹ja mam teda zo zubami velke problemy,prave idem zajtra skusat protezu☹ u mojho Len za preventivku das 10€,vlozka okolo 4€,plomba od 10€,injekcia 5€,vytrhnutie jednokorenoveho zuba 6€,viackoren.10€,komplikovana extrakcia 15€☹a to je skoro najlacnejsi🙂

leniciatko
17. apr 2011

@ivus32 takéto ceny sú aj u nás...u normálneho dr.

ivus32
17. apr 2011

@leniciatko neviem podla coho tie ceny robia,sestra chodite o kusok dalej k inemu a zaplatila za dve plomby 80€☹

fg1984
17. apr 2011

Vlani v lete mi vyplnala koren plus plomba 46 eur, snímok jedného zubu 3 eura a vtedy hodila pznámku,že je to len polovica. Na jesen snímka DVD 9 eur a vytrhla mi osmičku 12 eur.

kaara1980
autor
18. apr 2011

tak som dnes bola u zubára.Našťastie ten zlomený zub bol mrtvy,takže to bolo bez bolesti.Hundral,že som vo 8 mesiaci a nemôže mi ani rtg urobiť.ale mi ho len obvrtal a dal cement-5e.Lenže objednal ma v máji a za vstupnú prehliadku dám 20e a sestrička ma upozornila,že tento rok ,keďže som nebola rok predtým na preventívke,som samoplatca.Takže čakám,že tam nechám majland,žiaľ moja chyba.Ale tiež by ma zaujímalo aké majú vlastne cenníky

sestri
18. apr 2011

ahojte...každý zubár má svoj cenník k nahliadnutiu v ambulancii, treba si ho vyžiadať

dada1212
18. apr 2011

no ja som tiež asi 5 rokov bez preventívky a zlomili sa mi časti predných zubov, ide o zuby vedľa seba, takže to vyzeralo ako keby som nemala jeden predný zub.
bola som u zubára, ja som tam mala kaz, takže mi kaz vyvrtal a dal mi tam liečivú vložku. za to som platila necelých 14 €.
bola som aj na rtg, ten mi urobili bezplatne a takisto aj preventívku.
v júni mi ho budú plombovať, takže som zvedavá, koľko budem platiť za plombovanie.
preto by som sa tiež rada opýtala, že ak má niekto skúsenosť, koľko stojí nejaká biela plomba na predné zuby?

pink_lady
18. apr 2011

@kaara1980 ja som tak bola tento rok po 3 rokoch 😅 a to som pred tymi 3 rokmi bola po 5 rokoch a uplne u nejakeho ineho zubara, ktory mi po znamosti urobil prevbentivku. teraz som nasla noveho, za preventivku som zaplatila 15 eur (5eur preventivka, 10eur rontgen). Hovoril mi ze v takom pripade ze som nebola dlhsie tak sa plati o polovicu viac ako ostatni, ale zrejme platim uz ako cez poistovnu lebo tie ceny su nejake male 😕 napr za obrovsky kaz na prednom zube - myslela som ze ked je to mliecak mi ho vytrhne ale mi ho opravoval - piplal sa mi s nim 3/4 hodinu a aplatila som za injekciu + biela plomba a vsetko okolo toho 18 eur. A pred tym som tiez za normalny kaz na trvalom zube platila 18 (vsetko aj s injekciou). A kamaratka co chodi pravidelne kazdy rok platila rovnako, tak ze som si to nejak tak odvodila, ze ked som zaplatila na uvod tu preventivku dalej sa uz plati akoby som bola chodila kazdy rok 😅

pink_lady
18. apr 2011

@dada1212 tak ta biela plomba na predny zub - vid v texte 😉

macka01
18. apr 2011

za preventívku si platila preto,že si dlho nebola alebo...????ved prevencia je zdarma aj RTG

yanni
18. apr 2011

Ahojte kocky,

ja som tu len nahodou, poradit vam zial neporadim, kedze nezijem na SK uz 11 rokov, takze nemam ani sajnu ale zase mam otazocku. Mne to pripada, ako tak citam, ze vy si musite platit vlastne vsetko. Este aj za amalgam sa plati? Ved ten je zakazany, ci nie? Plati sa za injekciu, prehliadku, rtg?????? A co vlastne preplaca poistovna? Asi nic, ci ako?

leniciatko
18. apr 2011

@yanni čo preplatí poisťovňa vie len dr. 😀

posledná skúsenosť s mojim manželom: rozbolel ho zub teraz v sobotu navečer, pravda, kam k zubárovi??? hladám v zlatých stránkach, obvolávam príbuzných, známych, spolužiakov....
nakoniec som našla zubára o dva kraje ďalej, podmienka bola , aby sme dorazili do 21,00 hod. prišli sme k nemu domov do ordinácie o 20,59!!!
Veľmi milý pán zubár, manželovi pozrel zub, rozvrtal, umrtvil, vyčistil kanáíliky....pomohol.
čakala som závratnú sumu: sobota večer, platba v hotovosti....
zubár zahlásil: že vzhľadom k tomu, že mu musel dať inj., vypýta si od neho 15€. mňa skoro natiahlo. 13 € bežne platievam u svojej dr., mám preventívnu, robí cez posťovňu, a opraví mi bežný jeden kaz.
Tak na čom to je, ozaj neviem.

Ale ten pán dr. bol ozaj veľmi fajn a som mu neskutočne vďačná 🙂

ivus32
18. apr 2011

@macka01 preventivka je zdrarma,ale ked si dlhsie nebola alebo menis lekara,tak platis☹a rtg.sa plati urcite,u nas dokonca 10€ a ked sa jej to nepodari,tak znova platis ☹

leniciatko
18. apr 2011

vždy si nájdu dôvod prečo a začo platiť, a to nik nevyvráti.

dsnadja
18. apr 2011

ahojte....ja mangel aj naše dievčata chodime k jednemu zubarovi,dievčata maju preventivnu prehliadku 1x za pol roka,my s mužom 1 za rok.a ked sa v tychto terminoch najde kaz alebo barsčo neplatime vobec nič ani cent.a pritom mne sa sustavne kazia zuby,pošle ma do nemocnice na rtg,tam neplatim,a potom mi zub spravi.a to mi už takto aj trhal,aj vrtal,aj korene vyberal ,aj plomboval korene,takže tam vždy sedim minimalne pol hodinu a nikdy nič neplatim.....je to mily pan,inak je to detsky zubar,vie to aj s detmi....normalne som šťastna že ho mame..... 🙂

ivus32
18. apr 2011

@dsnadja tak to si šťastna žena🙂 lebo ja takeho zubara nepoznam,kde sa nic neplati.Mne v tej puse nic nedrzalo,tak mi robí protezy☹ za pol roka som dala uz skoro 500€☹ pravda,z tej velkej materskej😉

dsnadja
18. apr 2011

@ivus32 -veru som,mame velke šťastie...teraz v marci sme boli u neho,jasne že ja po roku som mala zase problemi,bolel ma zub,poslal ma rtg,a ukazalo sa že mam od koreňa pokazeny zub a to poriadne(však ma už aj pobolieval),dostala som umrtvenie(ktore mne moc nezabera,ani po porode ked ma zašivali-zahada),a začal vaberať nervy,horko ťažko po 45 minutach už prestal,dal mi tam taku tu liečivu alebo dezinfekčnu plombu alebo čo to bolo,po tyždni som išla znovu,ten zub sa mi aj zlomil takže zhodnotil že ho dame von,no nebolo to jednoduche,a pri tom sa mi ešte aj vedlajši zub zlomil,ktory je mimochodom tiež cely poprevrtany,takže nakoniec tento čo sa zlomil dostal korenove plomby do toho korena išiel šrobik,potom mi vzal odtačok a mam nasadeny 1 umely zub-platila som 30 evri,tych 30 evri som platila za umely zub,za ostatne ani cent.... 😉

teddynko
27. jan 2012

Prosím vás, píšte o cenách u zubára, lebo ja som sa od neho teraz vrátila, za jednu obyčajnú plombu som platila 27 eur ,čo sa mi zdá strašne veľa, ešte pred 2 rokmi to bolo okolo 10 eur.. a syn má jeden zub v takom stave, že zubár povedal - bud vytrhnúť, alebo preliečiť, samozrejme som povedala, preliečiť, vypýtal si 120eur 😝 , čo sa mi zdá strašne , ale strašne veľa , aj som mu to povedala a vypýtala som si karty, že odchádzame..

teddynko
30. jan 2012

Baby, napíšte, prosím vaše postrehy - koľko platíte u zubára?

pempusik
30. jan 2012

@teddynko to je neuveritelne, kolko ten zubar pytal penazi. Ja som zacala chodit k medikom, kde na nich dohliadaju lekari. Nastastie som mala kamosku, ktora mi urobila vsetko velmi sikovne a to len za cenu materialu. To znamena, ze za plombu som vtedy platila cca 5 eur. Ked mi opravovala krcky na 2 zuboch platila som asi 12 eur. a tie zuby su urobene naozaj dobre. Teraz je uz z kamosky doktorka, tak platim trosicku viacej, ale aj tak som velmi spokojna. Tiez mi liecila zub a nevzala ani euro, pokial mi tam nedala normalnu plombu.

teddynko
30. jan 2012

@pempusik to som rada, že si sa ozvala, už som si myslela, že tie ceny, čo som napísala, sú asi normálne, keď nikto nereaguje..

pempusik
31. jan 2012

@teddynko nemyslim si, ze tie ceny su uplne normalne, ale je pravda, ze v dnesnej dobe si sukromny lekar asi vypyta cokolvek :(

studentkazl
15. okt 2013

Neviem, ci je to este aktualne, ale ak sa vam zdaju vysoke ceny u zubara mozete skusit Heydukovu v Bratislave. Tu vam studenti (napriklad aj ja ) za zlomkove ceny urobia akykolvek vykon 🙂. Ako bolo spomenute, ceny za vypln su od 5-16 eur podla rozsahu kazu a zvoleneho vyplnoveho materialu. Vsetko je pod dozorom lekara, takze sa nie je coho obavat ;)

drzubok
18. okt 2013

@studentkazl jééééj aj ja som takto začínal 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂