Koľko trvá, kým narastie trvalý zub?

adus123
27. feb 2009

Ahojte maminky, chcela by som sa spýtať či je to normálne, ak zubárka vytrhla dcérke mliečny zúbok ešte pred Vianocami a stále jej nerastie trvalý zub. Pritom sa jej ten mliečny už veľmi kýval..už už bol na vypadnutie. Mojej sestre nenarástli trvalé trojky, vraj ich nemala založené...tak sa bojím, aby to nemala aj dcérka.ďakujem.

edita33
27. feb 2009

moj syn si sam povyberal mliecne zubky,ale skoro,,no aby som neprehanala,tak ozaj mal tych 6 rokov a az teraz mu vyliezol predny zub cely a druhy do polky,ale mam pocit ze sa mu zastavil,nerastie , ide ale pomalicky,ani sa necudujem pretoze mu vypadli mliecne velmi skoro,a tie nove zubky si uz nenasli tu istu cesticku,tak sa predieraju kade tade,,a ten spomaleny zubok mu rastie trochu vytoceny,tak musime ist na prehliadku v aprili a dufam ze bude nosit strojcek neskor,,lebo este mu idu aj ocne von,len cakam akym smerom sa vydaju,, a to bude mat osem rokov v septembri,,

aplless
27. feb 2009

ahoj mojej malej vytrhli predny zub ked mala tri roky lebo ho mala pokaze a dost bolavy a este si ho aj vybila tak to mala citlive tak jej to vytrhla a novy jej narastol len nedavno to ma 6r teraz, takze zubok vylezie ked bude cas nan nebojsa

adus123
autor
27. feb 2009

ahojte, dakujem za odpovede..ste zlate. Dcerka ma 5 rokov, v juni bude mat 6 a uz sa jej kyvu aj dalsie zubky, tak snad sa to uz pohne. Uvidime. Ine nam nezostava,len cakat... 🙂

lulu77
27. feb 2009

ahoj,
vravi sa ze zubky sa zacnu kyvat az vtedy ked sa tlacia trvale zubky, takze kazdu chvilu vylezie.

Nasa ma 6 rokov a 9 mesiacov na novy rok prisla o prvy zubok, hornu jednotku a teraz pred 2 tyzdnami prisla o dolnu jednotku a dnes sme aj zistili ze ten spodny uz vidno, ale ten horny este nie.

neboj urcite o chvilku najdete zubky 😉

domka28
27. feb 2009

moja mala si vybila predny zub ked mala 2 roky...teraz ma 6 a dalsi je zatial nenarastoll...zubar povedal ze treba pockat...ale je mozne ze si poskodila lozisko pre trvaly....to dufam ze nie...a snad nam narastie... 🙂

luciask
27. feb 2009

Mojej robili na prehliadke rtg, a tam bolo vidiet cely chrup aj so zubkami, ktore su pod mliecnymi. Bolo to velmi zaujimave vidiet vsetky zubky trvale pod mliecnymi. Vypadli jej prve zubky este pred dovrsenim 5 roku, teraz ma cosi vyse 5 rokov a oba zubky, co jej vypadli uz vysli.

adus123
autor
27. feb 2009

Ahojte, dakujem za podoru. Snad sa aj my dockame.
Domka, drzim lace, nech aj u vas coskoro vykukne.
Editka, neboj, strojcek vie velmi zubkam pomoct. Takze kym bude dospely, urcite bude mat krasne zuby..... 🙂

martao
28. feb 2009

nám to trvalo presne 2 roky. Lekárka povedala, že čím skor bol vytrhnutý, tým neskor narastie, práve kvoli ložisku pre trvalý. vytrhli mu ho po úraze, keď mal 4 roky, teraz má 6 rokov

maca793
28. feb 2009

je to pravdepodobné, kamarátkinmu malému trhali zuby v 5 rokoch a doteraz mu nenarástli žiadne a to má 8 rokov. je z toho zúfalá, lebo sú to predné zuby. 😉

edita33
1. mar 2009

a ja som sa kopla ked tak rozmyslam,,moj syn nemal este ani 6 rokov ked mu vypadli,,,tiez mohol mat okolo 5..(sorry ze dopisujem neskor,ale citam tu clanky ,a dumam ze tiez velmi davno mu vypadli,a este na 8 rokov pomaly nema zuby?dolne ma 4 ks,,

roasha
1. mar 2009

mojej v 5,5r vypadli prve jednotky/dolne/ -prerezali sa prakticky hned,
hornym jednotkam to trvalo 3mesiace,pokial sa prerezali,
uz ma vonku aj horne dvojky,ale tie trhala len teraz/cca 2-4t/-este sa neprerezali,
dolne dvojky sa tiez zacinaju kyvat.
ma 6r3m. 🙂

adus123
autor
2. mar 2009

Ahojte, no ako vidim, je to rozne. No uvidime....
macka, no presne to..kedze to mame v rodine, tak preto sa obavam, ci vobec narastu. Aj sa mi zda, ze sa jej tam nieco zacina pod dasienkom beliet, ale mozno si to len namyslam.
Roasha, no tak to by zatail sedelo, tie tri mesiacie, teda zatial este mame sancu.
Aj ja sa bojim, lebo ide o dolnu jednotku, takze si neviem predstavit, ako by chudiatko bola bez nej ☹

ada11
2. mar 2009

mojej Maťke vypadol prvý zúbok 11.januára- teda mala skoro 5,5 roka, druhý sa kýve. ten prvý dolný rezák je vidieť, ale je taký krivý až hrôza 😠

katrin21
3. mar 2009

moja dcera , ked jej vypadol predný horny ( jednotka), tak jej dalsi nerastol asi pol roka.. uz som mala obavy, a potom vyrastol trvaly.. ale teda, obycajne jej rastli takmer hend trvale.. az na tento... ten trval pekne dlho....

adus123
autor
9. mar 2009

Katrin, takze este stale mame sancu..... 🙂
Ada11, no ako vidim, nie je to sranda s tymi zubkami....

adamtim
10. mar 2009

Mojmu 5,5 ročnému synovi sa pokazili 2 stoličky a jednu už ma vonku. S druhou sme šli k zubnému, lebo ho to stále bolelo a ten sa so mnou vyvadil, že som mu tú prvú nemala vyberať, lebo vraj stoličky majú ísť von až okolo 9.roku. Ale čo som s tým mala robiť, keď sa mu sama rozhýbala až vypadla!Takže teraz budeme bez zuba ešte asi 4 roky...

adus123
autor
26. mar 2009

ahojte, no zubok nam uz zacina rast, je sice este mlicky, ale uz ho vidno...takze nakoniec sa dufam vsetko dobre skonci..... 🙂 no trvalo mu to tri mesiace, kym vykukol.... 🙂

ivankamirka
25. dec 2010

Môjmu synovi vypadol horný zub v januari 2009 mal 6 rokov,po roku sme s jeho zubárkou začali riešiť aj druhý,keďže tam mal mliečný zub.Poslala nás do dentál.centra.Urobili snímok,zistili,že trvalý tam je,vraj sa nemáme báť,navrhli vytrhnúť mliečný zub,ževraj do polroka vyrastie trvalý, ak nie máme prísť na kontrolu.Po polroku sme tam boli znovu,urobili snímok,zase zistili ,že zub tam je,máme prísť o polrok na kontrolu.Na otázku že dokedy tak máme chodiť mi pani zubárka povedala,že musíme čakať čo spraví príroda...Dokedy ?Keď bude mať syn 11 rokov tak už to vraj začnú riešiť.Syn ma zatiaľ 8 rokov.

atinka22
4. jan 2011

Môjmu synovi vypadli predné zuby už viac ako pred rokom. Už mal sedem a zúbky sa stále neukazujú. ☹ Zubárka povedala, že keď mu do jari nenarastú, tak nás pošle na RTG. Ale vraj ich tam cíti. Tak neviem, ale dúfam, že už sa konečne objavia, lebo žiť bez predných zubov nie je nič príjemné. Kvôli tomu mu robia aj trošku problémy sykavky.

lucia855
7. jan 2011

no ja som zvedava jak to bude u nas so zubkami,moja dcera bude mat coskoro 5 rokov,takze toto zubkovanie nas len este caka. Len si robim obavy ,lebo ja sama mam na hovno zuby, mne nevysli dvojky ani stvorky,(teda jedna stvorka tam je ale este mliecna a cierna) !! do placu cloveku,co uz, zdedila som.Dufam ze mala bude mat zubky lepsie.

katecameron
7. jan 2011

moja nema uz rok zubok

katana11
6. jún 2012

@domka28 ahoj chcem sa popytat ako ste na tom so zubkami po roku, lebo mi si prezivame vasu cestu mala si vybila prednu jednotku a to ma len 2,2 zostal jej tam len 1/3 zubku aj to je narusena sklovina a zmeknuta... len cakat ako to bude dalej pokracovat. U vas bol problem s tymi jednotkami? nenarastli nakrivo? dakujem za odpoved

domka28
7. jún 2012

@katana11 nam zub narastol, ale o nieco neskor ako by normalne mal, a lozisko si asi posunula tym narazom , lebo jej narastol krivo - ma ho predšie ako ako ten druhy, tento rok sme zacali chodit na strojcek, ma nocny, zatial ho ma len mesiac tak uvidime, dobra sprava je ze ho poistovna cely preplatila, lebo inak sa plati vraj 80 eur , vy tam mate nieco z toho zubka, tak neviem, mozno nenarastie novy krivo, neboli ste u zubara co vam odporucil?

katarina43
1. máj 2013

@katana11 my mame ten isty problem mala si zlomila prednu jednicku a ma to tak stve ze az ☹ a neboli ste u zubara ci sa to neda dorobit niekde neviete mi poradit?dakujem

katana11
1. máj 2013

@katarina43 Zubari to fakt neriesia... ja som mala presne ako ty stoho dilemu strach, smutok... ale ked som po case presla troch zubarov a kazdy povedal ze je to len mliecny chrup ze to treba len riadne cistit a udrziavat tak som sa s tym zmierila a dnes po roku si neviem ju ani predstavit s normlnym riadnym zubom 😀. ako som spomynala udrziavam to aj GS tooth pastov aby sa jej to neprobilo, nekazilo dalej elmex pastov, kefkov a je to OK uz len vydrzat 3 roky aby narastol trvaly chrup 😀 😅

dana_l
1. máj 2013

@katarina43 nasa si pred dvoma rokmi narazila zuby a jeden predny horny jej odumrel. chceli jej ho trahat ale sme jej nedali. pokial neboli tak ho nechame.
ak vy mate zlomeny tak urcite sa s nim musi nieco urobit - bud vytrhnut alebo dat nan "korunka" ci ako sa to vola. este ked som bola v skole tak spoluziacka tak mala jeden zlaty zub lebo ho mala odlomeny.
nech uz vam s tym zubkom budu cokolvek robit nikdy, nikdy nenechaj aby jej to najskor neumrtvili. a ak bude plakat tak s nou von a k inemu zubarovi.
nasej robili kazy ked mala teraz 4 roky a zubarka bola super, mala sa vobec nebala, umrtvili jej to najskor s gelom a potom pichli obrovsku injekciu na umrtvenie celuste. hodinu to trvalo a musela tam dva krat. viem ze nebudeme mat ziadne problem ju dostat k zubarovi lebo videla ze "to nic nie je".

katarina43
1. máj 2013

@katana11 a ostatne zubky sa Vam nekazia?aj my pouzivame elmex pastu a ak sa mozem opytat aka je to GS tooth pasta?kde sa da kupit?dakujem za radu

katarina43
1. máj 2013

@dana_l a co ste mali potom s tym odumretym zubkom?vypadol jej alebo scernel?alebo ho este mate?

dana_l
1. máj 2013

@katarina43 scernel najskor. robili i rontgen a povedali ze je mrtvy. "odporucali" preventivne vytrhnut lebo jej "urcite" bude robit problemy. ze jej nahnisa a potom tak nakazi ten novy zubok v celusti. no nic z toho nebolo. zubok obelel, nie je uplne biely ale rozdiel je vidno len ked sa poriadne pozries. neboli ju a tak cakame az jej sam vypadne ked sa bude novy zub tlacit von.

katarina43
2. máj 2013

@dana_l a starsej dcerke neidu este trvale zubky?