Koľko trvá, kým narastie trvalý zub?

adus123
27. feb 2009

Ahojte maminky, chcela by som sa spýtať či je to normálne, ak zubárka vytrhla dcérke mliečny zúbok ešte pred Vianocami a stále jej nerastie trvalý zub. Pritom sa jej ten mliečny už veľmi kýval..už už bol na vypadnutie. Mojej sestre nenarástli trvalé trojky, vraj ich nemala založené...tak sa bojím, aby to nemala aj dcérka.ďakujem.

dana_l
2. máj 2013

@katarina43 este nie. tento rok bude mat 5 rokov a tak ma este cas.

katana11
2. máj 2013

@katarina43 ahoj dam tu len informatívny link: http://www.gceurope.com/products/detail.php?id=112

treba vygooglit ja som ho kupila u svojho zubneho primara v ambulancii ale maju ho aj v lekarni specialnych 😉 posilnuje zubky a do hlbky mineralizuje

katarina43
2. máj 2013

@lucia855 kedy dcerke vysli trvale zubky?dakujem

lucia855
3. máj 2013

ahoj, mojej dcere zacali mliecne vypadavat medzi 5 a 6 rokom, doteraz ma dolne jednicky a horne jednicky uz stale 😉

katarina43
5. máj 2013

@lucia855 a mliecne zubky sa vam nekazili?a kolko mate trvalych zubkov uz?a dcerka ma uz kolko rockov teraz?dakujem za odpoved 🙂

katarina43
7. máj 2013

@domka28 ahoj chcela by som vediet kedy vam narastol ten vybity zubcek?vysiel vam neskor?

lucia855
8. máj 2013

mliecne zubky mala bezchybne, myslim ze 4, ja to uz jaksi ani neratam :D, teraz ma dcera 7 rokov ;O)

katarina43
19. jún 2013

@katecameron ako ste na tom boli zo zubkami ked sa mozem opytat?preco ste nemali rok zubok?zacali vypadavat mliecne a trvale sa nechceli ukazat?dakujem

katecameron
19. jún 2013

vytrhla jej zubok ktory sa este kyval len kusocek lebo jej zavadza a tlacil tak ze novy zub vedla rastol zle tak ho vytrhla a potom dlho nerastol ale uz je ok

katarina43
19. jún 2013

@katecameron a kedy jej zacali rast zubky trvale?pred 6r. alebo az po 6r.?lebo nas to este len caka 🙂

katecameron
19. jún 2013

@katarina43 prvy zub pred 6tym rokom

katarina43
27. jún 2013

@luciask a kedy dcerke vysli prve mliecne zubky?dakujem

tixi
19. dec 2015

Ahojte, synovi vypadli obe spodne jednotky - ma pat a pol roka. Ako dlho trvalo, kym vasim detom narastli tieto zubky? Chodime na logopediu a konecne sa mu zlepsila vyslovnost, no teraz s tou velkou medzerou opat susle...🙂

francesska2
9. máj 2019

@atinka22 dobrý deň, a po akej dobe od vypadnutia nakoniec vyrástli trvalé? malá už nemá 8 mesiacov horné mliečne jedničky (vypadli jej samé keď mala 5,5 roka a zatiaľ jej tam stále nič nerastie... :( pričom viem, že trvalé tam mala založené už rok predtým v kosti (videla som jej rtg) dolné jedničky a dvojky jej vypadli ešte pred 5. narodeninami, a trvalé jej rastú strašne pomaličky už je to skoro 2 roky a trvalé majú zatiaľ len polovičnú veľkosť dospelých, teda sú len do polovice vylezené... skoro jej povypádavali ale zasa jej strašne pomaly rastú nové... :(

woman04
1. aug 2019

@francesska2 môjmu synovi vypadli pred 10 mesiacmi a ešte stále nemá prerezané trvalé,aj keď ďasná sú už nižšie..