Ktoré zúbky vychádzajú prvé?

myleontina
23. okt 2015

musia to byť vždy len dolné v strede ? lebo som vcera objavila na dasienkach take vyrastky, ale na pravej a lavej strane priblizne na rovnakom mieste na oboch stranach, maly bude mat v utorok 3 mesiace

8291
23. okt 2015

Takmer vždy idú prvé dve jednotky dole,potom jednotky hore.malý je ešte fakt maličký na zubky,aj keď sú detičky ktorým vyšiel prvý zubok v troch mesiacoch.este keby to boli jednotky tak budiš ale píšeš že po bokoch tak predpokladam ze myslíš trojky,štvorky a tie určite nepojdu teraz.

monicm
23. okt 2015

@myleontina Vo väčšine prípadom idú spodné jednotky a potom horné jednotky, ale tak nie je to 100%-né pravidlo. Veď uvidíš. Je to síce na bežný priemer skoro, ale nikde nie je napísané, že tvoje dieťa pôjde podľa bežných tabuliek. 🙂

hrjanka
23. okt 2015

Synovcovi vyliezli ako prve vsetky styri zadne stolicky, az po nich mu rastli zubky 'tabulkovo' 😉

siska53
23. okt 2015

@myleontina to je tak rozne...to sa neda povedat..len povacsinou rastu prve dolne jednotky. Malej ale vysiel.prvy horny zubok.,takze vam uplne pokojne moze vyjst prva stolicka.
Rovnako ako aj vek kedy vylezu. Su deti,co sa uz narodia so zubom,su deti,ktorym prvy zub vyjde az okolo roku (ako my - syn v 11.m.,mala v roku,ja tiez tak a sestra az v 13.m.).

len_leninek
24. okt 2015

Ja som malemu objavila presvitajuce biele hrbolceky po stranach ked mal asi 6 tyzdnov, ale doteraz (5m) sa s nimi nic nedeje.

8291
24. okt 2015

@len_leninek my sme tiež mali biele hrbolčeky uz v 4.mes a vyšlo nam v siedmom

nenulaa
9. nov 2015

co je dobre na bolest zubkou pretoze dcerka mi nevie zaspat kvoli tomu

8291
9. nov 2015

@nenulaa podľa mňa tie geliky sú blbosť.malej ked išli štvorky tak bola z toho dost nekludná a určite ju to bolelo lebo ukazovaky si dohryzla až do krvi,ja som jej na noc dala nurofen,aj sa ukludnila a hlavne spinkala celu noc

nenulaa
9. nov 2015

no asi musime len nurofen gel mam a to nic nepomaha