Ktorý gel na prerezávanie zúbkov je učinnejší???

julie6
13. jún 2008

Ahojte, 7,5 mesacnemu syncekovi sa prerezalo uz 6 zubov, horne styri dolu dva, pouzivala som Calgel a mam pocit ze potom bol este nespokojnejsi,akoby mu vadilo ta trpka chut....nemam pocit zeby mu to nejak pomahalo, skusila som vysadit a ziadna zmenu, teraz mu idu dalsie tak neviem ktory iny gel mam kupit, v lekarini mi dali Mundisan, no je tam uvedene ze pri zapaloch dasien.....a az na konic ze sa moze pouzivat aj pre deti...je to OK?

titkovamiriam
13. jún 2008

ja som mala babydent a bol super,marek nebol nervozny a zubky rastli 1,2,3 😀

pipetula
13. jún 2008

Já vím že se ptáš na gel, ale my na zoubky používáme ten NUrofen z reklamy a super. vždycky jí dám, (tedy menší dávku než píšou v příbalovým letáčku) a spinká nádherně celou noc. Má to příjemnou jahodovou nebo pomerančovou chuť a dává se to takovou jako injekcí přímo do pusinky. 😀

mima07
13. jún 2008

julie ja som tiez skusila calgel a nic nezabral a doktorka mi dala tiez mundisan a ten zabera dokonca maly si da dasna natriet

gucz
13. jún 2008

my máme gél dentinox, obsahuje tuším malé množstvo lidokainu, je účinný, používala som ho aj ja pri zube múdrosti, umrtvil mi ďasno. Overené, účinné 🙂

kuky8
13. jún 2008

Ahojte, ešte nemáme ani jeden zub, zato zúrivosť pri šúchaní ďasienok nám nechýba... zatiaľ používame Babydent, celkom mu zaberá. Dokiaľ sa mu dostanem na ďasienka, oblíže polovicu prsta, ale po pár minútach je kľudnejší. Dávame len 3x denne. Neviete, či sa v prípade potreby môže aj viac ako píšu na letáku?
Nie že by som ho chcela nadrogovať 😀

petule.h
13. jún 2008

u nás calgel

ilijanka
13. jún 2008

my používame dentinox, ale keď vidím, že ho to bolí tak mu dám na noc Paralenový čípok a je kľud

rohacka
13. jún 2008

My pouzivame tiez dentinox a ked je velmi zle, paralen. Hryzatka su nam uz nanic, lebo nam idu stolicky a kedze mu licko nerozzipsujem, tak ako hryzatko pouzivame detsku zubnu kefku.

zuka
13. jún 2008

My pouzivame Dentinox. Mame ho doma, lebo ked som bola tehotna, bolel ma zub a lekarnik mi odporucil len toto 😀

nola
13. jún 2008

na zaklade vasho odporucania som dnes kupila DENTINOX, dufam, ze bude dobry ako pisete. Dolne zubky totiz prisli v pohode v tichosti, ale vrchne sa mi zda, ze jeduju. Tak som pre istotu kupila ten gelik.

junovka
13. jún 2008

priTimeike som uzila len raz Babydent, viac netrebalo a pri Nelinke ziaden gel neuzivame, my ficime na homeopatikach 😉 a zabera to 😎

bufino
13. jún 2008

Obe moje detičky vyskúšali aj Babydent, mundisan,... ale najlepšie im vyhovoval Kamistad gel a keď bolo najhoršie ,tak na noc aj polovičnú dávku Nurofen sirupu.

kattom
13. jún 2008

homeopatika 3x denne. ak sa zo spanku aj po homeopatikach budi s krikom a slzami tak dentinox nam najviac zaberal (skusali sme asi 3 rozne gely). ked uz plac a rev a bolest trva viac ako pol hodinu v noci a spinka pri tom a je uplne vycerpany, tak polovicna davku Paralen SUS sirup

babula90
13. jún 2008

Mali sme Babydent aj Dentinox, ale úplne najviac zaberajú heomeopatické čípky VIBURCOL.- sú dosť drahé, ale naša veľmi zle znáša prerezávanie zúbkov- už má 7 a jedine toto pomáha, odporúčam!

elise
13. jún 2008

nám detská lekárka povedala že pri prvých zúbkoch nepožívať žiaden gel iba masírovať prstovou zubnou kefkou, že určitou bolesťou dieťa musí prejsť a kefka bolesti znižuje a zároven čistí dasienka aby sa netvoril povlak. 😉

wladka
13. jún 2008

vodicka babydent zabrala najlepsie.. ked bolo horsie, obcas som supla trochu panadolu baby sirupceku, alebo nurofen baby na noc..

inak, citron zaberaa 😀 , ale tie grimasy si uzijete

veverica
14. jún 2008

Ja malemu davam Dentinox. Ten sa mi zatial osvedcil najviac. Skusala som aj Calgel ale ten neviem preco je v takej divnej gelovej konzistencii, ze to neviem poriadne rozotrat na dasna a ostavaju mi take cele hrudky. Takze jednoznacne Dentinox. Este som pocula o Mundisal gele ale neviem ako funguje.

janulas
14. jún 2008

ahojte...
mela jsem na deti Calgel, Babydent i Mundisal.... ale musim rict, ze Tomi prozívá tak intenzivne, ze nám zatim nepomohlo nic 😒 u Mariny zas jen zjistim ze je dalsí zub... no kazdý je jiný, ale urcite vyzkousím tipy co tu dáváte, já to nevzdám 😵

katia7
14. jún 2008

my pouzivame dologel, su v nom len bylinky a myslim ze zabera podla toho ako sa drobec tvari 😉

vlasa
15. jún 2008

my mame mundisal,malej tak chuti,ze ho vzdy zje skorej,ako jej ho natriem,potom chamommila ch15,cipky viburcol a ked je moc zle,tak nurofenove cipky

fifla
15. jún 2008

nam jednoznacne zabral Calgel...iny sme ani neskusali

vendy01
15. jún 2008

Tak my používáme Kamistad, je s heřmánkem...Není přímo jen pro děti, ale zabírá nám skvěle... 🙂

studnicka
5. aug 2009

ahojte moje meno je slavka mame 16mesiacov a 10zubkou. nam pomahal gel fenistil, ale teraz naposledy harmancek, aj ked nam to velmi nepomohlo zuby su zuby musime to vydrzat. 🙂

katkaking
5. aug 2009

studnicka, o aky fenistil gel islo? Diky

Inak my mame zatial jeden zub, ani sme nevedeli ze ide. Teraz ide druhy, mame calgel ale neviem posudit ci zabera, zda sa mi stale mrzuta. Ten dentinox co spominate sa da kupit v lekarni? Vyskusame a uvidime.

meri
5. aug 2009

nám v lekárně poradily Citrovital, má příjemnou chuť.

mousunek
5. aug 2009

100% caqlgel
meri - na co ti ten citrovital poradili ten neni ani trochu proti bolesti, ale chut ma grepovou, ale to je asi jedine +

mousunek
5. aug 2009

oprava calgel

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

Dentinox

berenika39
5. aug 2009

mundisal. ale stejně si myslím, že to hned olízne a je po gelu.... 😀 😀

mayerka
5. aug 2009

ahoj, my zkoušeli babydent, ale hned ho olíže, tak teď jedeme homeopatika (chamomilla vulgaris 15ch), to zabírá krásně. Jinak máme 10 měsíců a pátý zub na cestě 🙂