Ktorý gel na prerezávanie zúbkov je učinnejší???

julie6
13. jún 2008

Ahojte, 7,5 mesacnemu syncekovi sa prerezalo uz 6 zubov, horne styri dolu dva, pouzivala som Calgel a mam pocit ze potom bol este nespokojnejsi,akoby mu vadilo ta trpka chut....nemam pocit zeby mu to nejak pomahalo, skusila som vysadit a ziadna zmenu, teraz mu idu dalsie tak neviem ktory iny gel mam kupit, v lekarini mi dali Mundisan, no je tam uvedene ze pri zapaloch dasien.....a az na konic ze sa moze pouzivat aj pre deti...je to OK?

spevacka
26. nov 2009

senja, my sme o týždeň mladší a máme tie isté príznaky a tiež teda neviem, či to môžu byť zúbky, už týždeň spíme úplne hrozne. Len ma mätie to, že synovi vyšli až v 8.mesiaci prvé zuby tak som to ešte nečakal ale ktovie...tak ak niečo zistíš mimo Koňa, daj vedieť...už by som sa chcela straaaašne vyspať

zuzu31
30. dec 2009

Kamistad gel urcite pomaha ... skusila som si ho dat ja ... v momente som citila mravencenie na dasnach a na perach, ale nie neprijemne, naopak myslim ze babetku to ulavi od bolesti. Calgel je skor sladky ... chuti ale ucinok slabsi.

juliagregor
31. dec 2009

najlepší bol babydent 🙂 kamoška mi dala svoj a mylím, že to teraz ľutuje 🙂, má druhé a už jej ho nemám ako vrátiť ☹
ostatné gely akurát lížu ale chutia im 😉

klematis
31. dec 2009

taky máme Kamistad a malému pomohl 🙂

dadis
2. jan 2010

ja som pri malom vyskusala snad vsetky znacky, naj sa mi osvedcil Mundisal, pouzivala som ho aj teraz pri malej, bez vacsich problemov nam vysli spodne 1cky, za chvilu uz asi zacnem natierat horne dasienka, tie horne zubky, to bol porod 🙄 ....1cky a 2ky Matkovi vysli naraz v jeden tyzden.

kiama
19. jan 2010

Nam tiez zabral vzdy calgel, hned ako sme potreli sa ukludnil a este kombinacia s Camomilla vulgaris 15 Ch - gulicky sme rozpustili na lyzicke vody a prezili sme to 🙂

evikg__2
19. jan 2010

my tiez pouzivame Kamistad. Ja som to otestovala najskor na sebe a po natreti som si dasna vobec necitila. Ako ked ides k zubarovi a da ti injekciu proti bolesti. 😀

lyongirl
19. jan 2010

mali sme Babydent, Kamistad, ale nedopustím na Mundisal gel, jedine po ňom sa malý ukludnil a bol pokoj...

dadis, nášmu malému vyšli 3 zuby behom 2 dní, 2hore a 1 dole a tiež to bol pôrod, bol strááášne zlý, uplakaný, stále chcel byť len na rukách, zachránila ma kamoška tým, že poradila Mundisal, lebo ani Kamistad nezaberal...

miluska.h
19. jan 2010

ahojte, my sme pouzivali kamistad gel, potom aj calgel, ale zabera to tak na 5 minut... my sa trapime so zubkami uz skoro 4 mesiace a stale nie su vonku ☹ minuly tyzden sme boli v poradni a doktorka nam poradila Gengigel, je to vlastne kyselina hyaluronova. mate s tym niekto skusenosti?

zuzana581
19. jan 2010

My kupujeme v rakúsku v lekárni gel OSA. Je čisto prírodný a môže sa natierať aj každú hodinu. Nemali sme problémy so zubami ani pri jednom. Raz som mala nejaký od nás z lekárne, už ani neviem ako sa volal a tam kopec nežiaducich učinkou a natierať maximalne dva krát za deň a ani nepomohol.

mamca86
6. máj 2010

ahoj, my kombinujeme dologel, co je na baze byliniek a calgel, ktory nemusi vsetkym vyhovovat kvoli chuti

brisalek
6. máj 2010

Ahoj, chtela bych se zeptat trochu na neco jineho snad nebude vadit. Mely vase deti nektere zvysene teploty u zoubku???

andrejka77
6. máj 2010

nam pomáha kamistad gel, zas mundisal gel vobec.takze urcite kazdemu pomoze nieco ine .treba vyskusat.

andrejka77
6. máj 2010

urcite pri prerezaný zubkou je aj zvysena teplota casta stolica a soplíky , zachripnutie pri tom mrncani ☹

momin
6. máj 2010

brisalek taky sme meli. resila sem to i s lekarkou a rikala ze to byva. maly mival i kolem 38. jen me upozornila ze kdyby to trvalo pres tyden mame prijit. nevim co by delala,tak dlouho mu ta teplota nikdy nevydrzela.. 🙂

rainee
6. máj 2010

ahojte ktore z tychto gelov su na prirodnej baze? mala je alergicka tak nechcem zbytocne do nej pchat chemiu, dakujem

cerkris
7. máj 2010

ahoj neviem skús dologel, sú aj nejaké homeopatické na zúbky nejaké guľôčky čo sa majú rozpúšťat vo vode opýtaj sa v lekárni

soanpe
9. máj 2010

jednoznačně u nás fubguje citrovital 🙂

mima22
10. máj 2010

mi pouzivame na zubky gel kamistad a to malej najviac pomaha dost to strpne

nkaps
24. máj 2010

chcem sa spýtať či ste používali dentoxin a odkedy ste ho používali, malý bude končiť 4. mesiac o týždeň a na príbalovom letáku je napísané, že sa môže používať od 5 mesiacov, len neviem či to znamená od ukončeného 5-teho mesiaca, alebo od ukončeného 4-tého mesiaca a začiatok 5 mesiaca??? viete mi prosím poradiť? ďakujem

nkaps
24. máj 2010

pardon myslela som dentinox 😀

romaroma
24. máj 2010

tvoje bábo bude mať teraz ukončený 4tý mesiac. to mu už rastú zúbky keď mu chceš dávať dentinox? 😕

romaroma
24. máj 2010

@nkaps skúšam to spomínanie či čo

shaula
24. máj 2010

nkaps - od 5 měsíců (od "pěti" měsíců) = od ukončených 5 měsíců - myslím tím z hlediska logiky jazyka, kdyby mysleli od ukončených 4 měsíců, tak by napsali buď od 4 měsíců nebo od 5. měsíce (rozuměj "pátého" měsíce). Proč v tom vždycky někdo hledá složitosti? 😕

shaula
24. máj 2010

Já teď koupila Calgel, protože nic jiného u nás neměli. Zdá se, že to trošku pomáhá, akorát mi toho víc slížou než se jim vůbec dostane na dásně 😀

shaarka
12. okt 2010

ahojte,
maly ma 2 dni zvysenu teplotu, zle spi (to uz dlhsie), plakal a zo dna na den odmietol cumel a uz ho vobec nechce. mali sme problem aj s kojenim, prisaval sa velmi neochotne, aj ked bol hladny. tvaril sa, ako keby bola moja bradavka horuca, alebo co 😀 cumel ani nevypluje, on ho proste nevezme do ust - necha ich otvorene, ze sa mu ten cumlik ani v puse neudrzi 😀 😀 samozrejme slinta strasne, aj ked lezi v klude.
ked spi, lezi na boku, usta pootvorene a sliny vytekaju von...
pusu ma cistu, ziadne plesne ani soor.
kazdy by povedal, ze su to zuby, ALE: dasienka ma krasne, svetle, vobec nie opuchnute.

stalo sa niekomu, ze zubky vyrasili bez toho, aby bolo na dasnach nieco vidiet?

gaby21
13. okt 2010

@shaarka No nam sa stalo, ze mu vyrastol prvy zubok ani neviem ako, zrazu tam len bol, ziadna horucka, ani opuchnute dasna ani nic.

cimba
13. okt 2010

baby som tu síce nová ale nedá mi reagovať, ja mám babu pomaly máme 2 roky ale nedám dopustiť na homeopatiká konkrétne ako písala mayerka Chamomilla Vulgaris 15Ch sú to malé granulky ja som jej ich dávala 3x denne po 5 granuliek iba tak do úst ona ich pocvúľala a mala som odvtedy pokoj ani nervozna nebola. Stoja iba 2,43€ ale oplatí sa to ja som vyskúšala všetko možné aj gely aj Calgel, dentinox a nič nepomáhalo tak vždy verím iba homeopatike a detičkám to neubližuje, písala som aj pani ktorá parcuje vo firme Boiron čo vyrábajú všetky homeopatiká a napísala mi že sú bezpečné a ani návykové nie sú, tak držím palce pri prerezávaní zúbkov...

katarina.banska
31. dec 2010

mate niekto skusenost s dologelom?
zajtra sa jej ho chystam dat, lebo mi ho doktorka odporucila. no neviem ci nam pomoze....
prosim ako casto jej ho mam natierat, po kupkani ked ide spat? neviem si to dost dobre predstavit, pretoze ju kojim...
dakujem

palomka
1. jan 2011

my sme pouzivali len dologel a je to cisto na prirodnej baze, ma vybornu chut a mozes ho davat aj castejsie nie len pred spanim. ked sa ti bude zdat, ze ju bolia dasienka tak jej natri 😉
ja som sa nevedela niekedy trafit na dasienka alebo nechcela otvorit pusu, tak som jej potrela cumlik uplne az pri tom plaste a tak mi hned zaspala 😉