Ktorý gel na prerezávanie zúbkov je učinnejší???

julie6
13. jún 2008

Ahojte, 7,5 mesacnemu syncekovi sa prerezalo uz 6 zubov, horne styri dolu dva, pouzivala som Calgel a mam pocit ze potom bol este nespokojnejsi,akoby mu vadilo ta trpka chut....nemam pocit zeby mu to nejak pomahalo, skusila som vysadit a ziadna zmenu, teraz mu idu dalsie tak neviem ktory iny gel mam kupit, v lekarini mi dali Mundisan, no je tam uvedene ze pri zapaloch dasien.....a az na konic ze sa moze pouzivat aj pre deti...je to OK?

zabka0609
2. nov 2009

ahojte.my sme skusali calgel,ale bol o nicom a vobec nam nezaberal.teraz uz len zriedkavo,ale predsa ked sa dievcatka stazuju na bolesti zubkov tak jedine dentinox.chuti celkom prijemne a okamzite zabera 😉

lauraaaaaa
2. nov 2009

nemám skusenost s alpou ,len si myslím že to nie je pre deti,je to ostré pre ne aj ked len na potieranie,ale mozno niekto vyskusa...Ja som jej dávala nejaky gel ,presne neviem ,bol grapefruitovou príchutou a nepomáhal,ale malej chutil.Neskor som dala calgel a tiež mám pocit ze nepomohol,a tak sa trápime a plačeme.preslo tymmnoho detí a tak musíme byt trpezliví.ale ked je velmi zle ,zvyknem jej čistiť kefkou aj pastou tie dva zuby čo má a nechá si aj masírovat dasná./kefka Elmex a pasta v balení pre deti od0-3 roky. 🙂

lauraaaaaa
2. nov 2009

a tak mi poradili ze v nutnom prípade aj ked nemá horúčky nurofen pre deticky

certik302
3. nov 2009

ahojky,ja by som tiez nedavala malemu alpu,nas zubky este len cakaju,mame 4mesiace a 1tyzden,tak snad to nejak zvladneme,trpezlivosti mame dost,snad nieco zaberie ☹

anta
3. nov 2009

My používali babydent a bohužel nám došel a v lékárně mi řekli, že už ho nevyrábějí od roku 2008☹ . Byl nejúčinnější, malému chuťově vůbec nevadil, zabíral velmi rychle. Teď jsme na Mundisal gelu, ale vidím, že malému tak nezabírá a ještě k tomu mu vůbec nechutná, takže je to docela problém, neboť nám rostou stoličky a trojky ☹

nikollette
3. nov 2009

My náme dentinox, a podľa mna je celkom dobrý 😉

ygreen
3. nov 2009

calgel 😉

vercak.
3. nov 2009

Nám zabral Calgel. Máme dole 4 zuby a nahoře taky, ale nejdřív mu nahoře vylezly dvojky a když se klubaly jedničky, tak jsme trpěli nejvíc, to mu teklo z dásniček i dost krve 😢 😢 Ale potírala jsem Calgelem a ještě jsem dávala Nurofen a zvládli jsme to. Děsím se toho, kdy polezou další, to zase budeme trpět. ☹ ☹

akejka
3. nov 2009

ja mám gély odskúšané aj na 8 ročnej dcére, torej vypadávajú mliečne a rastú trvalé zuby. Miška už vyskúšala Calgel a Dentinox, a hovorí že to pomáha všetko rovnako 😉 Príjemne to ochladí a masíruje ďasienko 😉

Takže ak vaše bábätká nie sú alergické, alebo nejak citlivé na niektorý z gélov, účinné sú všetky asi rovnako 😝

lily1983
3. nov 2009

ahojte, chcem sa len spytat, ze od kolkych mesiacov sa mozu davat geliky na dasna?v lekarni som kupila gel teetha, v zahranici, ale povedali mi, ze sa to moze od troch mesiacov, a tu som sa docitala, ze je to az od piateho mesiaca.
dakujem vam za odpoved 🙂

lauraaaaaa
5. nov 2009

Ahoj lily1983. Síce ten gel nepoznám ale si myslim ze gely su dobré od toho dna-mesiaca alonáhle človek zbadá ze idu zubky-ved chceme detom pomoct cez obdobie rastu zubov-ked sa moze detom podávat aj vážnejší liek skor nez ked je odporučené,tak aj gely .ja by som určite dala.pekny den,večer 🙂

aponchie
5. nov 2009

kamistad ma v sobe vice ucinne latky nez calgel na slozeni

kalerat
6. nov 2009

Taky máme kamistad a jsem spokojená 😉

cora73
6. nov 2009

Ahoj,podla mna ani jeden,vyskusala som to na sebe,a iba trochu mi strpli dasna a znecitliveli po Citrovitali,mame homeopatika a pokoj,pritom maly ma navrete skoro cele dasna,lebo jemu sa zubky tlacia naraz viacere a pekne aj spime...Maste sme nakupili asi vsetky,co su na trhu a nic z toho,malemu hlavne chutili... 😀 Aj zubar mi povedal,ze je to len reklamny tah na upokojenie rodicov,ze nieco pre svoje dieta spravili...

misakulicka
6. nov 2009

my používáme Mundisal....a reakce-tedy je po bolesti-opravdu rychle...

katkaromi
6. nov 2009

My sme používali Dologel - je na prírodnej báze.

petja
6. nov 2009

Určitě homeopatika nebo skvělý je též homeo Viburcol,případně
http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=415
Určitě bych se vyhnula mastem s obsahem analgetik

mukky
6. nov 2009

my sme boli v chorvatsku a tam maly musel ist k lekarovi a on povedal ze to su zbytocne vyhodene peniaze,ze gel nepomaha,malemu sli ocne zubky a dostal horucky

tomasek06
7. nov 2009

Nám taky žádný gel ani vodička na zuby nepomohla. A to vůbec 😠

certik302
11. nov 2009

ahojky,nas maly ma 4mesiace a tiez sa mu prerezavaju zubky,teda sme len v stadiu zdurenia dasienok,neviem kolko este budeme cakat na vykuknutia prveho zubka,kedze maly je jedovity,placlivy a slinka,zacala som pouzivat panadol baby,to sa mi zda ze mu i trocha zabera,len nechcem mu to davat moc casto,zatazuje to brusko i ked sa ma davat po 6hodinach,tak som zacala pouzivat gel kamistad-gel,len sa mi zda ze to olizuje a neviem ci mu to potom zaberiei,pisane je natierat len tri krat denne,chcem sa preto spytat,ma niektora skusenosti s tym ze sa to moze pouzivat i viac krat denne alebo je len predpisane tri krat?a je mozne tento gel pouzivat z kombinaciou s panadolom baby?dakujem a vela stastia

miskachrumka
11. nov 2009

ani nam nic nepomaha! ☹

smily
11. nov 2009

nam najviac pomaha kamistad gel a calgel

katka76
12. nov 2009

my sme pouzivali DOLOGEL, myslim, ze zaberal, malej aj chutil a bola kludnejsia

certik302
13. nov 2009

ahojky,mi sme zacali pouzivat kamistad gel ale zda sa mi,ze ho z dasienok zlize,co robit aby to nezlizal? 😢

lauraaaaaa
26. nov 2009

ahoj certík302.myslim si ze aj ked to detičky zlízu určite tam miečo zostane ,taky tenky filter gelu.aj moja mala to lubi povie aj mnammnam,no po gele je kludnejsia a nervozne si nič uz za čas nedá do ust.pozn.máme calgel.

senja
26. nov 2009

Ahoj holky, mam dotaz trochu mimo tema: Malemu jsou 4 a pul mesice a uz od tech 3 hodne slinta, porad ma ruce v puse, neklidny, v noci se porad budi, kdyz ho drzim, tak se otira nosankem o moje rameno. Jsou to zoubky? Ptala jsem se nasi mudry, a ta, ze pry "je to mozne, nekomu vylezou uz ve 4 mesicich" a nic vic 😖
Jinak manzelovi pry prvni zuby vylezly pozde - az v 7 mesicu, mne v 5ti.

rimmel
26. nov 2009

ziadny 😀 aj tak to prehltnu 😝

zuzankast.
26. nov 2009

Naše malá slintala už od dvou měsíců a zuby vylezly až ve čtyřech.. Ale ten neklidný spánek bych řekla, že k zoubkům být jistě může 😉

neu.sona
26. nov 2009

Já myslím, že nepomáhá vůbec žádný. Akorát z nás vytahují peníze. Našemu Matýskovi bude v pondělí půl roku. Máme šestej zub venku a myslim, že poleze hned tak zase nějaký. První nám vylezl ve třech měsících. Zkoušeli jsme calgel, citrogel, mundisalgel, kamistad gel, babydent.
Spíš si myslím, že jde o náš pocit, že mu něco dáme. Asi účínější je dát čípek panadol nebo nějaký sirup.

luciperka
26. nov 2009

... žádný 😉 ....
souhlasím s neu.sona