Ktorý gel na prerezávanie zúbkov je učinnejší???

julie6
13. jún 2008

Ahojte, 7,5 mesacnemu syncekovi sa prerezalo uz 6 zubov, horne styri dolu dva, pouzivala som Calgel a mam pocit ze potom bol este nespokojnejsi,akoby mu vadilo ta trpka chut....nemam pocit zeby mu to nejak pomahalo, skusila som vysadit a ziadna zmenu, teraz mu idu dalsie tak neviem ktory iny gel mam kupit, v lekarini mi dali Mundisan, no je tam uvedene ze pri zapaloch dasien.....a az na konic ze sa moze pouzivat aj pre deti...je to OK?

gabrianka
5. aug 2009

pry je hodne dobry calgel ale ja zatim zkusenost nemam 🙂

andyalukasek2008
5. aug 2009

mundisal nam sedi nejvice, pokud ani ten nezabere, dam na noc nurofen a je klid

nikaz
5. aug 2009

nam sa osvedcil calgel....taka fialova krabicka 😀

mousunek
5. aug 2009

ja zkousela calgel i u sebe a i kdyz se rozpousti a cast se se slinama spolkne tak zabral a znecitlivil stejne jako injekce co picha doktor pri trhani pochopitelne na kratsi dobu

lyzenka
5. aug 2009

mundisal 😉

jeudi
5. aug 2009

ahojky mi pouzivali gel z grepovych seminek maj to v lekarne nevim nazev ale kdyz tohle reknes tak budou vedet nam vyhovoval

mousunek
5. aug 2009

Jeduli - nemyslis ten Citrovital ten ma na tubicce grep

zuza.m
5. aug 2009

citrovital použivame aj my a celkom sa mi zda že sa utiši.skušala som ho aj ja na jazyka trochu mi strpol tak že asi niečo na nom bude nei???

katkaking
5. aug 2009

dakujem za poradenie, vyskusame. Dufam ze pomoze.

vanish1
5. aug 2009

my používame dentinox, zaberá hneď, raz sme skúšali aj calgel a zdal sa mi neúčinný a mala sa po ňom vyhádzala, v príb. letáku je aj napísané, že obsahuje nejakú látku, ktorá môže spôsobiť alergiu 😖

mousunek
6. aug 2009

vanish1 - neucinny calgel urcite neni, ale pokud ma na nej alergii je mozne ze ji to mistecko malicko nateklo a bolelo a svedilo o to vice

lila794
6. aug 2009

skusili sme citrovital - bez ucinku, calgel trosku zabral, ale najlepsi je Mundisal a Dentinox 😉

petja
7. aug 2009

no já jen žasnu,jak jsou některé maminy ochotné dávat svým dětem léky s obsahem takových látek!!! 😒

jankapiknova
7. aug 2009

My sme zatial nemali az take velke problemy so zubkami ale ked bol nervozny vacsinou pri zaspavani,tak som mu dudel namacala do studenej vody a to mu trosku pomohlo, vyskusala som par krat calgel ale to je pomoc tiez jak voda na chvilku len,tak som davala radsej vodu.

andy80
7. aug 2009

nám nejlíp zabírají kapičky baby dent

zuzula25
7. aug 2009

kamistad gel,je dobry,hned zaberie.

certik302
2. nov 2009

dobry den,chcela by som sa spytat,ci by ste mi nevedela niektora poradit z vlastnych skusenosti,mam 4mesacneho chlapceka,stale mu tecu slinky,za pohodinku ma podbranicek total mokry,stale si dava pasticky do ustociek a je nesvoj a jedovity,nic ho nedokaze ukludnik,viete mi,prosim poradit ci uz mu pojdu zubky?a co v takom pripade robit?a ako spoznam,ze sa mu tlaci zubok?dakujem za radi i pomoc a prajem vsetkym vela stastia a zdravicka pre ne i pre ich ratolesti

sssimi
2. nov 2009

Certik môžu ísť ale aj nemusia. Moja malá slince od 1 mesiaca, žužle si ručičky, včetko kuše-čím tvrdšie tým lepšie a po zube ani stopa 😀 ... Skús mu dať prst do ústočiek a nahmatať. Prvé idú spodne 1tky, ale môžu kľudne vyliezť aj horné. No a potom je nejaky lyžičkový test. Vraj sa to tak najľahšie zisťuje

certik302
2. nov 2009

dobry en,dakujem za odpoved,a aky je ten lyzickovy tes ☹ t?

certik302
2. nov 2009

ie mi niekto poradit aky je to lyzickovy test?dakujem 😢

meleri
2. nov 2009

určitě to budou zuby!
my to měli úplně stejné..nevrlý, slintal, v noci hůře spí..

zkus mu nahmatat dásně jeslti nejsou zduřelé...a nebo se podívej jestli na nich nejsou takové bílé bouličky, to by měly být zuby..

nám zabral gel (když už nic aspon byl sladký)..jednou jsem to otestovala, měla semv puse aft, pomazala jsem si to a fakt to tu bolest umrtvilo, takže to není podvod...jinak bohužel nevím, jedině se s ním mazlit, rozveselit ho, aby na to trošku zapomněl.. 🙂

certik302
2. nov 2009

dakujem za odpoved,a aky gelik je dobry pri zisteny zubkov?on v noci dobre spinka len cez den je jedovity,tlaci ako keby chcel nieco vytlacit z tela von,cvicime,davame na brusko,kvapky,pestujeme a niekedy nezabera vobec nic ☹ ale snad to zvladneme i ked mame dlhu cestu pre sebou ked ma len 4mesiace. 😒

certik302
2. nov 2009

kolkych mesiacov iu zubky?ci to je individualne? 😒

martulikk
2. nov 2009

certik: zoubky to být mohou, ale také nemusejí... nejdříve by měli vylézt spodní jedničky, kolem 5.-6.měsíce... to bývá u většiny dětiček... jenže většina není celek, takže se občas stává, že někomu začínají zoubky růst třeba ve 3 měsících... naše malá hodně slintá (máme fakt velikou spotřebu bryndáčků), pěstičky si rve do pusinky a žužlá a žužlá 🙂 takže mě taky napadlo, jestli zoubky neuvidíme dřív, ale kde nic tu nic... ani doktorka v pusince nic neobjevila 😉

ale když už tady píšete o pomoci při růstu zoubků... protože nás to také co nevidět čeká, chtěla bych být připravená... co tedy pomáhá?

meleri
2. nov 2009

holky já zašla do lékárny a tam mi poradili, je těch krémů víc druhů, já vzala na nějaké bylinné bázi..fakt to tu bolest utišuje...nám třeba trval 1 měsíc než se prořezal jeden zub..tedy měl opuchlou dásni, a až po měsíci se to prořezalo..ale do té doby byl fakt neklidný...ted se to trošku zlepšilo ale zas asi jak poleze další tak to bude nepříjemné (pro něho).
někdo věří i na jantarové korálky, přinejhorším to vypadá hezky...🙂

certik302
2. nov 2009

A AKO SA VOLA TEN GELIK NA BOLEST DASNI?

lucim
2. nov 2009

certik vsetky gely ktore su popisane v tejto teme, su na tie dasienka.

certik302
2. nov 2009

uz som si vsimla ,dakujem a vy uz mate zubky? 😉

tigri
2. nov 2009

baby dent sa uz na slovensko nedovaza (alebo sa uz nevyraba), ja mam doma dologel (prirodny) a dentinox (obsahuje lidokain)...prave lidokain moze vyvolat alergiu, preto si davajte pozor na kamistad gel, ten mi v jednej lekarni vyslovene neodporucali, pretoze je prisilny!!! na porovnanie dentinox obsahuje na 1g gelu 3,4mg lidokainu a kamistad az 20mg...takze fakt treba davat pozor 😉

certik302
2. nov 2009

niekde som citala,ze pomaha aj potieranie zdurenych dasien alpou? 😒 ma to niekto vyskusane? 😕