Ktorý gel na prerezávanie zúbkov je učinnejší???

julie6
13. jún 2008

Ahojte, 7,5 mesacnemu syncekovi sa prerezalo uz 6 zubov, horne styri dolu dva, pouzivala som Calgel a mam pocit ze potom bol este nespokojnejsi,akoby mu vadilo ta trpka chut....nemam pocit zeby mu to nejak pomahalo, skusila som vysadit a ziadna zmenu, teraz mu idu dalsie tak neviem ktory iny gel mam kupit, v lekarini mi dali Mundisan, no je tam uvedene ze pri zapaloch dasien.....a az na konic ze sa moze pouzivat aj pre deti...je to OK?

zigzag
20. aug 2012

nam zabera dentinox, aj ked maly sa budi v noci, ale zase dam troska gelu a pekne zaspi, ono asi zalez aj od dietata,,, a ten Ok gel je na co vlastne ?
@radkakros

katrenka111
19. sep 2012

@x1martina ahoj co to je zac ten OK gel??? nam už nic nepomaha...

yvonn
15. feb 2013

ahojte, u nas nezabera skoro nic jedine NUROFEN...vyskusane mam vsetky gely, dokonca aj homeopatika. Mozem este odporucit masazny olej na lica JAKOUBEK .. inak syn pri kazdom jednom zube mal aj tepltoy, aj hnacky, aj kasel... vsetko len jednorazovo a na vecer.. cez den bol fit, ku veceru zle.. Dokonca mava take stavy, ze sa zobudi okolo 23,00 so strasnym placom aj polhodinu vkuse a neda sa utisit.. to viem ze uz len musim do neho dostat nejak NUROFEN..ine vtedy nezabera vobec nic... a to ma 2,5 roka a este nema vsetky zuby.. prvy zub ako 8.mesacny. A myslela som ze najhorsie budu ocne zuby - ale posledne stolicky co mu idu to je teda ina sila... este horsie stavy ako pri ocnych...:( chuda male, vytrapia ho tie zuby poriadne, dufam ze budu aspon dlho zdrave🙂

amouramour
15. feb 2013

ja len tak ohladom praktickych zalezitosti nebojite sa detom dat na krk koralky z jantaru?mne to pride dost nebezpecne, hlavne ked ma clovek zive dieta...ale tak mozno sa mylim a nechce ma pustit mysel, ze par koralkov pomoze

mamicka30
20. feb 2013

tak my mame overene, nurofen sirup a kamistad....nasej malej nepomahali nijake ine gely, len tento....

ivula25
20. feb 2013

@titkovamiriam a to dostat normalne v lekarni?

zvedavamt
20. feb 2013

skusali sme gely ale nezabrali
liecitel nam poradil Kajeput olej, ten sme natierali na licka malej a bol klud
prvy rok som jej davala viburcol cipky homeopaticke,te boli aj od teploty a na zuby

cawes
20. feb 2013

@amouramour moj maly ich nosi. Je strasne zive dieta a nie nebojim sa. Su vzadu na magnetku takze ak nieco tak sa to v noci odopne.

cawes
20. feb 2013

@yvonn ja pouzivam tie viburcol a zabera super.

pimpulienka
20. feb 2013

Dentinox a aj viburcol čipky

titkovamiriam
20. feb 2013

@ivula25 som musela hladat kedy som sem prispela,ale ano v lekarni,no dnes ich je urcite už niekolko druhov 🙂

yvonn
21. feb 2013

ahojte, ok, viburcol skusim, rovno ho dnes pojdem kupit🙂 a co sa tych koralkov z jantaru tyka - to som rovno zavrhla, to si pri mojom synovi vobec neviem predstavit:o) myslim zeby mu urcite vadili a daval by si ich dole...takze to som vobec neskusala...

barbie0209
21. máj 2013

aj u nás sú svrbiace ďasienka no zúbka ešte nikde, skúšali sme calgel no absolútne nic mám pocit že ho len popapal a nic žiaden účinok , rúčky stále v puse obe , všetko čo sa dá dať do pusy je v puse. a chuďatko stále ho svrbia tie ďasienka ani hrýzatka chladivé nám nie sú sympatické. S čím máte najlepšiu skúsenosť, čo je ozaj účinné.

pe
21. máj 2013

asi je to u kazdeho inak a treba skusat, mojej dcerke vzdy zabral a ukludnil dentinox a teraz pri synovi nic, tak sme skusili mundisal a ten mu skludil, inak dobre robi aj trosku vinom potriet, ked je zle, ale tak predsa len je to alkohol, takze je to take krajne riesenie...

x1martina
16. nov 2013

@katrenka111 ahoj, je to bylinkový gel od firmy okg, chladí a zklidňuje, hlavně je bez chemických látek, což pro děti je vynikající. ik gel si můžete objednat na web.strankach zdravi-zbylinek.webnode.cz a informace o něm jsou tam posané také. preji hezký den.

tarapaper
15. feb 2014

ahojte kto mi poradi ... dcerke super vyslo v pohode 7 zubkov a teraz sa mi zda ze ked jej natieram gelikom tak sa jej ako keby robi sem tam taka koza na zube co stym je mozne ze dasno obrasta zubky ? ako tomu predist dakujem

moniebi
4. mar 2014

Caute babulky lidokain je chemicka vec, to by som urcite nedala svojmu prckovi....u nas zvitazil multi-mam babydent

alerka
4. mar 2014

kamistad

veriiii
4. mar 2014

@julie6 mundisal obsahuje slabe analgetikum s protizapalovym ucinkom-cholin salicylat a calgel zasa lokalne anestetikum lidocain -plus antisepetikum proti pripadnym bacilom....si myslsm,ze ten calgel ucinkuje rychlo,ale len na chvilku ,ale je asi silnejsi a naopak mundisal, je pomalsi,ale mozno dlhsie posobi,plus kedze ma protizapalovy efekt(mundisal), tak aj zmiernuje trosku opuch ....ale vsetko zavisi ako sa podari aplikovat a ako prilne na dasno..mne sa ani jeden gel neosvedci..len kusatka a nurofen sirup ked bolo najhorsie..napr.. pred spanim ,gely som davala pred papanim(nie samozrejme hned pred, musi to chvilu ucinkovat inac by sa to zmylo mlieckom ,jedlom a neucinkovalo..)...ani homeopatika sa mi neosvedcili..

veriiii
4. mar 2014

@moniebi vsak aplikujes trosku, az tak sa nevstrebava do obehu cez dasna...a ked sa nahodou prehltne je inaktivovany kyslim pH v zaludkou..ale ten co odporucas nepoznam, idem pozriet...dik za tip🙂

catrinn29
4. mar 2014

Camilia.

veriiii
4. mar 2014

@moniebi neviem najst co to obsahuje.. 😕

moniebi
4. mar 2014

no obsahuje toto t.j. same prirodne veci z aloe vera, ale je to sila, viem o tom lebo som pri kojeni mala aj ich obklady kompresy a fungovali supis dupis:
Aktívne zložky:
Krospolymér na báze galaktoarabinánu a kyseliny polyglukurónovej*, xylitol, kyselina hyalurónová
*2QR komplex: patentovaný komplex biologicky aktívnych polysacharidovov, http://www.2qr.com/

verim ze budu mat do buducna vzorky .... ja som to na sebe skusala, ze ktore ako funguje celkom sranda... 🙂 ake rozdiely ... vsetko testujem na sebe nez to dam synovi, aj sampon, ktory nestipe vraj ociach...stipal 🙂

lindamatrayova
26. aug 2014

Pouzivame chamomiluba calgel..a kusatko do mrazaku a vset ko. Super...malinka ma 5,5 mesiaca a. Ziaden zubcek

zuzicka2014
29. jan 2015

@vlasa presne túto kombináciu používam aj ja na môjho certika...

slavkamesinova
2. feb 2016

Ahoj aky gel je dobry pre 2;5mesacne babo?

1975renca
15. máj 2016

@rainee homeopatiká chamomilla vulgaris 15CH + na tej istej báze Viburcol čípky

35slavka
12. júl 2016

Ahojte my uzivame dentinox ,ale pisane ze od 5 mesiacoch.V lekarni povedala ze mozme davat.Maly ma 3,5.Co myslite??Moze byt?

35slavka
17. júl 2016

Ahojte nam dala v lekarni tiez mundisan a to mame skoro 4mesiace a pisane je to od 5 mesiacov tak neviem.

rebeca0911
31. júl 2016

@junovka prosim ta a ake su to tie homeopatika,chcela by som to vyskúšať .dakujem