Kúsok mliečneho zubu nám zostalo po vytrhnutí v ďasne

seuska
3. mar 2017

Ahojte. Prosím o radu. Včera mojej 7 ročnej dcére trhali 5ku mliečnu. Dnes som jej to kontrolovala a zistila som, že jej tam kúsok zostal. Čo s tým? Čítala som ze keď ju to neboli, že jej to nový zub vytlačí. Nebolí ju to vraj. Neviete mi poradiť či zájsť znova k zubárke? Ďakujem za odpoveď.

danyelituska2
3. mar 2017

Aj nasmu tak pred dvoma tyzdnami vytrhli a ostalo mu tam ešte ale zatiaľ sme neboli znovu pri zubarovi tak som zvedava na odpovede

cvikla969
3. mar 2017

Nášmu vypadola len časť tak som šla aj tak,radšej.a tiež vravela že sa vytlačí,ale že ak chcem tak mu to môže ona len to bude kus drastické,tak sme ho nechali tak...

3petka
3. mar 2017

Ja si pamatam ked som mala 7. Ze mi tiez trhali mliecny ale dr. ho nevytrhla cely ani si to nevsimla. A nasledne sa mi z toho pokryvili zuby.

janci05
3. mar 2017

Nášmu sa zlomil mliečny zub, lebo ho mal načatý kazom a ostal mu koreň mliečneho zubu v ďasne. Manžel sa u zubára pýtal čo s tým a ten povedal, že ho nový zub vytlačí. Zatiaľ problémy ani bolesť nehlási, tak to nechávame na prírode.

dorottka
4. mar 2017

Vytlaci ho novy zub - ale ak by bolelo, bezte k zubarovi, hypoteticky sa to moze zapalit. Zuby sa z toho nepokrivia, zuby sa krivia z toho, ze je mala celust alebo sanka alebo su deformovane dovtedajsimi zvykmi - dlho cumel, cmulanie si prsta alebo vselicoho, dychanie ustami, suslenie, zle hltanie - vsetko sa da este v takom veku pomerne lahko napravit, vsetko este rastie, treba vtedy skocit za ortodontistkou - pri malych detoch sa nedavaju rovnatka skoro nikdy, ale uci ich ako spravne napriklad drzat jazyk - vtedy sa vela veci zvykne upravit samo. Ak mliecne boli este rovne a trvale narastu krive - je to presne tym, akurat trvalych je podstatne viac ako mliecnych, nemaju tolko miesta, je logicke, ze tam sa uz kazda chyba a krivost ukaze 🙂

seuska
autor
4. mar 2017

Dakujem ZS názory, necháme to zatiaľ tak.

pauli_pb
22. sep 2018

Ahojte mamičky, môj 4 ročný syn si asi pred mesiacom úplne vybil prednú hornú jednotku. Zúbok je fuč, akurát v ďasne mu zostal kúsok korienka. A práve to je podľa nášho zubára problém, jeho rada znie zvyšok koreňa odstrániť. Chcem sa spýtať či nemáte skúsenosti s niečim podobným, nerada by som dávala malému zbytočne blížiť, ak je tu šanca, že trvalý zúbok mu ten korienok vytlačí sám. Teraz to ma pekne zahojene, nič neboli. Ďakujem za každú radu 😊

janap76
15. aug 2019

@pauli_pb dobrý večer, ako ste prosím nakoniec vyriešili Váš problém ? Ďakujem pekne.