Má niekto skúsenosť s novinkou homeopatikum Camilia?

jadinka
9. sep 2013

Ahojte, ak ste niektora skušali drobcom podať novinku od Boiron Camiliu pri zúbkoch, sem so skúsenosťami..Pomohlo? 🙂

jadinka
autor
9. sep 2013

babule, niktora ešte nevyskúšala? 😒

katjuscha123
9. sep 2013

dneska som ju malej zacala davat zatial aplikacia nic moc nechcela z toho to pit a tazko to islo z toho uvidim ako jej to zaberie

jadinka
autor
11. sep 2013

už som mu to aj ja nasadila, tak uvidím, mne to spapal pekne

vladuska311
12. sep 2013

kočky a kde ste to zohnali? u nás v Košiciach sme to hľadali v lete, ale vraj budú navážať až na jeseň. dnes som muža vyslala obehať lekárne, lebo podľa mňa už je jeseň, tak som zvedavá, či zoženie :D

usacek79
12. sep 2013

@barrilla akoze clanok neclanok.. zakladom je ono zname - "viera tvoja ta uzdravila" a kedze pozitivne ucinky placeba su skutocne potvrdene, tak ak niekto veri, ze mu pomoze homeopatikum, nech ho pokojne uziva... 🙂 ak by niekto veril, ze mu pomahaju styri lentilky denne, tak nech si ich tiez dava 😉
ja som tiez fanusik homeopatik, urcite ich uzivam s vacsim potesenim a doverou, ako akekolvek klasicke lieky 🙄
a povedzme si, ze homeopatika aspon nemaju vedlajsie ucinky...

katjuscha123
12. sep 2013

dr max u nas v senici to ma povodne som poslala mm pre cajik na kludne sny a doniesol aj tuto camilliu ale ta sa moze davat len tri dni a mala bola taka kludnejsia

barrilla
12. sep 2013

@usacek79
skus si precitat svedectvo jednej lekarky, ktora sa homeopatiou zaoberala. Aspon pre iny pohlad. Iba ak mas chvilu, lebo treba citat sustredene.
http://www.modlitba.sk/htm/svedectva/zlo/homeo.htm

usacek79
12. sep 2013

@barrilla ach, tak takymto blabolom ma akurat pobavis, prepac... 😀 som z ineho sveta, kde nevladne fanatizmus a dogmy 😠
uz sa dalej ani nemusis unuvat..

ohenplod
12. sep 2013

@barilla Tomu svedectvu tej lekarky neverim, je to blud. Kazdopadne verim tej studii co si poslala. Ono nemozes verit obom veciam, pretoze bud homepatika nefunguju, pretoze sa tam ucinna latka nenachadza alebo funguju a sposobuju nocne mory. V kazdom pripade viera je dolezita, takze v pohode, len problem homepatik je ich vysoka cena za placebo a na Slovensku mamicky v dobrej veire povyhadzuju na tieto hluposti kopec penazi. Keby to placebo bolo aspon hradene poistovnou ako napriklad vo FR tak by sme sa mohli napchavat touto cukrovou vodou a veri,t ze to pomoze ale na SK ide tato hlupost dost do penazi.

vladuska311
12. sep 2013

@barrilla
no je mi totálne u prdele, čo si píše nejaký doktor Jungwirth... od kedy mi pred 18timi rokmi zistili srdcovú vadu nemôžem užívať žiadne antibiotiká ani silné lieky - 18 rokov sa liečim (teda ak sem tam niečo "chytím") len bylinnými preparátmi, homeopatikami a "domácou lekárňou" - a žijem... asi ťažko by som vedela v puberte niečo o placebo efekte, keď moja mamka musela celú lekárničku pre mňa zmeniť na homeo! a tiež si asi ťažko bude moja 6mesačná dcéra schopná vsugerovať, že jej pomohol homeopatický čapík.... a odrazu už nespinká nervózne a s budením sa a s plačom, ale kľudne a pokojne...
aj staršiu dcérku liečime skoro vždy homeopatikami... ak sa má moja dcéra usmievať a byť spokojná miesto plakania a nervozity, tak jej dám aj "pomletú žabu" a je mi jedno, čo si kto o tom myslí 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jadinka
autor
12. sep 2013

akože nechápem prečo reagujú mamičky, ktoré majú výhrady k homeo. Pýtala som sa, či Camilia pomohla, či s nou má konkrétne niekto skúsenosť

vladuska311
12. sep 2013

@jadinka asi nemajú čo iné na práci.... :D tak nakoniec som to zohnala - majú zatiaľ len v Dr. MAX - malá to vypila bezproblémov... jedna maminka tu písala, že jej bábo to nechcelo piť... ja som to stlačila, vyšli asi 3 kvapky - malá pocmúľkala a prehltla, povolila tlak aby vošiel dnu vzuch, a takýmto spôsobom sa to jednoducho asi na 4 krát krásne vyprázdilo :d - a moj malý nerváčik, ktorý celé doobedie preplakal na rukách teraz spinká kľudne ako anjelik ....
takže vyjadrujem spokojnosť :D

renatkas
14. sep 2013

@jadinka takze my to mame vyskusane, malej som davala camiliu na odporucanie nasej lekarky - (je aj homeopatka) a pomaha to. Nasej malej idu 5-tky a teda celu noc stale preplakala, toto ju ukludnilo. Lekarka mi povedala ze to mam davat podla potreby ako sa bude citit, tak som tak aj urobila. Ale nezaberalo nam to celu noc, vcera som to malej dala cez obed a vecer okolo 7-mej a o 3-tej uz bola hore a plakala, mozno keby som jej dala este aj v noci tak spi potom do rana.

jadinka
autor
15. sep 2013

@renatkas už aj ja som dávala 🙂 2x denne tri dni, pomohlo nám a dakujem za odpoved 🙂

bearuska
16. sep 2013

@jadinka Tak my to uzivame uz nejaky ten mesiac. Nie kvoli zubkom, ale mala tazko zaspavala na nocny spanok. 3 gulicky pol hodinu pred spankom a krasne zaspinka. Samozrejme nieje to zazrak 🙂 a musim ju trosku aj ponoskat, ale predtym to bola hodina aj pol a teraz 2-3 minutky 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
16. sep 2013

@jadinka ja skor homeo ako hned chemiu, u nas Camilia az taka novinka nie je, odporucil mi to pediater kedze malej idu zuby u nas to moc nepomohlo, skor globuli (homeopaticke gulocky) al. viburcol co su zas homeopaticke cipky, a radsej jej dam nieco na baze byliniek ako do nej pchat panadol al. nurofen....

gogo123
16. sep 2013

ako to davate, ked zubky idu dlhsie ako len tri dni..tam sa totiz pise, ze sa mozu podavat tri dni.robite prestavku ci ako?

francesska2
3. okt 2013

Toto by ma tiez zaujimalo, kedze zuby lezu aj mesiac a moze sa to brat len 3 dni a co dalej????

sunny15
4. okt 2013

@gogo123
@francesska2 toto by zaujimalo aj mna...ale ja to davam uz asi 10den vkuse...lebo zubok sa nam za 3dni neprereže a ked nam uz vyjde vychadza nam dalsí.. 😖 a myslim ze pauzu píšu preto lebo tam píšu na ake priznaky su vhodne...ale mozno niektore maminy si pripisuju horucku hnacku ci nepokoj dieťaťa zubkom dieťatko trapi aj po 3dnoch hnacka ci horucka tak treba vyhladat lekara---lebo to bude asi uz virus ci nieco ine...takze toto patri uz do ruk lekara... 😉

ivkaf1
10. okt 2013

Ahojte, táto otázka zaujímala aj mňa a preto som napísala priamo na stránku firmy Boiron, kde mi odpovedali. Napíšem tu otázku a hneď pod to aj odpoveď:

Dobrý deň. Začala som dávať mojej 15 mesačnej dcérke Camiliu ampulky. Podávam jej to už 3 deň. Musím povedať, že to výborne zaberá, no v príbalovom letáku píše, že sa má užívať max. 3 dni. Po akej dlhej prestávke jej to smiem začať dávať znova ?
Ďakujem za skorú odpoveď.

Odpoveď:
Prestávku robiť nemusíte. Obmedzenie 3- dňového podávania sa vzťahuje len na deti s vysokými teplotami, ktoré ešte neboli vyšetrené pediatrom z dôvodu vylúčenia závažnejšieho ochorenia. Liek v pohode podávajte dovtedy, kým nevymiznú ťažkosti pri prerezávaní zúbkov.

brona82
13. okt 2013

som rada, ze sa to tu niekto spytal...tiez sa trapime zo zubkami....mala nespi, v noci je zo 5-10 razy hore. Je nervozna, cez den sa jej tiez nechce spat, hnackuje...a presne na toto vsetko su vraj dane ampulky. Zajtra idem vyslat chlapa na kupu, tak som bola zvedava, ci zaberaju. Lebo nam doposial nezabralo nic....ziadne hryzatko, gelik, ani viburcol.......nurofen a tomu podobne ja nedavam....ani nechcem. Tak som zvedava, ze ci toto nam zaberie.

carrie4
13. okt 2013

Mne ich doporucila znama v lekarni... maly sa uz par noci budil mrzuty kvoli zubkom a cez den tiez nemal dobru naladu a hnackoval...davala som mu ich len na noc a konecne sa vyspal

clauda2010
13. okt 2013

nam pomohli ale v letaku pisu , ze sa mozu davat len 3 dni,

majaga
13. okt 2013

Dievčence, na margo homeopatík a liekov. Vstaň, človeče, tvoja viera ťa uzdravila! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Nedajte si nikomu vziať svoju vieru.........

francesska2
18. okt 2013

No tak ako, zabrali vam teda?

drzubok
18. okt 2013

no neviem či aj pri sukl schvalených liekoch sa rieši či ZABRALI. stale som myslel že liek ak je spravne indikovaný zaberie. o lieku na prerezavanie zubkov som nepočul, to koreluje s fialkovým korenom

frangipani
24. okt 2013

Aj nam zabrali. Mala spinkala od 21h do 4h!!waw ako som sa konecne vyspala🙂🙂a tiez mi dnes pediatricka povedala ze sa mozu uzivat aj dlhsie ako 3dni ak nie su teploty. Prave som kupila dalsie balenie teda odporucam ak to niektora chce z vas vyskusat.