Malá je jedovitá. Je to naozaj od zúbkov?

bobulka34
11. nov 2008

mam 15 mesacnu dcerku a byva hodne jedovita a uz sa mi aj obcas buchne o zem. Kazdy , ved to je normalne idu jej zubky. Myslite, ze naozaj zubky mozu toto sposobit? Vyslovene ma nervy. Zatial ma 8 zubkov , 4 dole 4 hore.

dudulicek
11. nov 2008

Ahoj.
No nas Risko byval tiez jedovaty ked mu isli zubky, ale teraz vyslovene skusa pokial mu dovolime. Takze najskor sa mu snazim dohovorit a ked to nepomaha, tak mu tapnem po plienke, torsku sa vyjeduje a potom je kludnejsi. Ved ani my dospely nemame stale super naladu a nemozeme sa "popratat do koze" 😎
Takze si myslim, ze ak je ta jedovitost obcasna, tak ta skusa, ak je stale taka tak jej idu zubky 🙂

tilly
11. nov 2008

😀 toto je moja veta, všetko, všetky zmeny nálad, teploty, srajdy a pod. sa zvaľujú na zuby 😀

ale zas na druhej strane, tvorba zubov je dlhý proces, čiže prečo nie 😀

fifinna
11. nov 2008

bobulka, mne sa maly tiez hadze o zem, dokonca si aj hlavu bucha o stenu, idu mu tiez zuby, ale nemyslim si ze to robi preto.

adulik23
11. nov 2008

u nas je to ako u tilly. 😀
uz od jeho 3 mesiacov VSETKO zvalujeme na zuby. 😀 😀 😀
vyhoda je, ze sa nanho nehnevam, ked vyvadza - pretoze on chudatko za tie zubiska nemoze. 😎

inac, nas sa niekedy zacne jedovat a nevie ako prestat, tak si k nemu cupnem, obijmem a poviem mu, ze ho lubim aj takeho jedoska. zatial to zabera a hned je pokojny. 😵

bihan
11. nov 2008

Haha. tak toto aj mňa vždy pobavilo, keď sa od 3m všetci tvárili, že malá slintá, tak jej idú zuby (prvý jej vyliezol v 7,5m 😝), keď niečo strká do úst, tak sú to zuby, keď sa švihne o zem, lebo jej niečo nedovolím, tak sa ma ľudia okolo pýtajú, či jej idú zuby... kurnik.. zubiská môžu za všetko, aj za rastové šprinty, obdobia vzdoru a všetky možné výmysly našich potomkov 😀

adkag
11. nov 2008

tak u nas je to to iste,maly sa jeduje,aj ked sa nehadze o zem,ale zacne strasne plakat jak keby som ho z koze drala.okrem toho uz davno sam beha a furt by sa nosil,takze sa ho snazim od toho oducat a tym padom furt mrnci. tiez mi kazdy vravi ze to je zubami ale podla mna nie je. proste nie je po jeho tak to dava najavo jedovanim.niekedy mam tiez uz poriadne nervy ked to zacne rano a trva cely den,co je vacsinou. jedine dobry je vonku alebo ked je s niekym inym.

dancat
11. nov 2008

žienky neda sa mi nepridat k vam, u nas vždy "zle" nalady ospravedlnujeme zubkami.az mi jedna kamoska povedala že keby to tak bolo tak naše deti maju zubov ako krokodil 😀

junovka
11. nov 2008

dancat 😀 😀

no z vlastnej skusenosti pri Nelinke....ked mala asi 7 mesiacov, tak mala strasne teploty, hnackovala atd....tiez som si myslela, ze to bude od zubkov, ked nam nakoniec zistili, ze mam anginu a zacinajuci zapal uska 😔 Podotykam, ze vtedy sme este nemali ani jeden zubcek a dokonca dokina na pohotovosti ma vysmiala, ked som jej povedala, ze som si myslela, ze jej pojdu zubky 😒

nevesta
11. nov 2008

Jej super tema aj mne nasi mudri znami a, rodina a kamarati zacali od troch mesiacov hovorit, ze preto, ze jej idu zuby... Hladala som tam jak Sherlock Holmes a hadajte co? Prvy jej vysiel ked mala skoro 10 mesiacov 😀 A teraz, ked zacina skusat, co si moze dovolit, tak vsetci kyvu suhlasne hlavickami ako ty psici do auta, joj to preto, ze idu zubky 😀

susik77
11. nov 2008

no, tiez som chcela zalozit vcera temu, aby sme nezvalovali vsetko na zuby...hlavne nie teploty...

ankam
11. nov 2008

no ved uz ked tie zubky budu vsetky tak neviem naco sa budeme vyhovarat 😀

kasis
11. nov 2008

My mame uz vsetky zuby a jeduje sa stale, slinta stale, hadze sa o zem stale 😀. Ale posledne dali zabrat vsetkym doma, hlavne tie teploty,som rada,ze je po tom i ked mohli odzniet vsetky priznaky, ktore mal vraj od zubov.

prasiatko30
11. nov 2008

my to vsetko zhadzujeme na to ze je to prirodzena faza vo vyvoji - vzdy poviem to je vekom a susedka tiez ked nieco hovori co vystraja jej dcera - ona je v takom "obdobi" - proste tak to ma byt a hotovo - to zvalovanie viny na zuby to robila moja svokra- zlata to zena inaksie - ale podla nej malej isli zuby asi od 3 mesiacov - krpana zamrncala - to su zuby, krpata si pchala ruku do ust - to su zuby, krpata slintala - to su zuby, krpata hryzla hracky - to su zubyt 🙄 hlavne ze zuby jej vysli az po 6m 😝 ale podla mojej svokrusi sa jej drali z dasienok priblizne 4mesiace 😒 😀

lukacka
11. nov 2008

No u nás sa na zuby zvaľuje len nekľud a to aj len vtedy,ak má napchaté ruky v ústach. Moje dievky majú u mňa smolu s vyvádzaním či hádzaním sa o zem.😠 . Práve že ak má menšia teploty ako tento víkend či je nervózna a nechce spávať, tvrdím že idú asi zuby, no moja doktorka ma vždy schladí, že nič v ústach nevidí. Najnovšie teploty boli z tzv."šiestej choroby". Ale inak by som povedala že aj stoličky idú.No uvidíme.Ale kým dieťa riadne nerozumie, tak asi majú viac dovolené,aj keď ide o nezvládnuteľné nálady a stavy 😉 Ale veď oni rýchlo vyrastú.........A nielen zuby

katka76
12. nov 2008

ja len na margo temy:
keby dietatku rastol zub vzdy, ked je mrzute a nechce spat, muselo by byt krokodil

zuka
12. nov 2008

U nas sa zloba a mrzutost naozaj objavila prave v case, ked lezu stolicky. Maly ma dohryzene ruky (hryzatka nie su ono 😒 ) a vie sa pekne jedovat, len tak, pre nic... Objavil mracenie, takze teraz sa z usmevu okamzite prestavi do vrazedneho zamracenia a niekedy este zlostne mava ruckami ☹ No a navyse, niekedy sa nas snazi zasiahnut 😖

jaduska
12. nov 2008

ja som na zuby nikdy nič nezvaľovala, ani ma to nenapadlo...dokonca ani vtedy, keď za to zúbky naozaj mohli 😵

fifinna
12. nov 2008

ja som sa vcera vyjadrila, ze to co robi maly neni kôli zubom, ale uz zacinam pochybovat, Strasne je tento tyzden nervozny, ist snim von je nocna mora. Stale chce robit co nemôze a ked mu to zakazem tak sa hadze o zem. A dostat ho do kocara je umenie. Nikdy predtym to nerobil. Dnes som si vsimla, ze mu ide dalsi zub. Baby co si myslite ?

sassi
12. nov 2008

my sme každy zubok odteplotovali ☹ dokonca až tak, že sme mali celu noc 40°C a ničím sa to nedalo zraziť, takže sme o polnoci šli na pohotovosť, čo sme si nevedeli rady
ale je pravda, že vtedy viac slintal a tiež si cmúlal pršteky, a bol uplakanejší
tie nervy by som na zuby nezvalovala, to je skor fáza vzdoru

susik77
12. nov 2008

baby, moja ma este len 15 mesiacov ale uz asi 4 mesiace sa hadze o zem a niekedy aj trieska hlavou do steny a este ju bavi kyvat hlavou, ze nenene 😅
najlepsie, ked sa tento vzdor spoji so zubkami, to je uz fakt terno 😎 Ked uz moc chaosi, zacnem sa na nej smiat a ona tiez, al. ju zacnem napodobovat, ked si trieska hlavu do sedacky, to sa jej tiez paci 😎

adkag
12. nov 2008

susik,tak dnes som aj ja skusila napodobnovanie, ked mrncal a furt pistal mama hopa tak som ho napodobnila takym pistavym tonom a zacal sa rehotat,tak sme z toho nakoniec mali obidvaja srandu.akurat ze nie vzdy mam naladu na srandicky a niekedy to mrncanie ide tak na nervy ze uz ozaj neviem co mam robit a take veci ako napodobnovanoie ale odputanie pozornosti ma nenapadnu,skor sa vytocim.

katka76
12. nov 2008

u nas zabera zrkadlo, ked sa vidi ako "šklébi", tak prestane, no nie vzdy to pomaha
tiez sa nevie v posledne dni vpratat do koze, ale vcera sa jej pretlacila spodna trojka, dnes vrchna a zvysne dve ma opuchnute. sama si pyta natriet dologel na dudu

bobulka34
autor
12. nov 2008

mne sa zda , ze jej ide ocny, moze byt?

junovka
12. nov 2008

moze 😉