Malá má horúčku, ale je čulá. Môže to byť zúbkami?

susika
14. jún 2008

poradťe, čo robiť?malá ma od včera teploty 38.po zábala alebo po čipku teplota klesne, ale znova sa vráti na 38.to je teplota po odčítaní 0,5 stupna.inak vyletí aj na 38,5-38,6.to som sa riadne zlakla.ale malá je čulá ako inokedy. aj papá, i ked mizerne ako inokedy, ale inak jej nič nie je, iba to, že je od horúčky rozpálená a viac pije. neviem, či to možu byt zubky. nič som nenahmatala, že by vyliezalo.nechcem panikáriť a letieť na pohotovosť.čo by ste robili? rozmýšlam tam zajtra ísť aj tak alebo počkať do pondelku na našu mudru?

iffka2002
14. jún 2008

dcera to tiez tak mala a sli sme na pohotovost a tam zistili akutny zapal obliciek a nechali nas tyzden v nemocnici..teraz uz 3.mesiac berie antibiotika. po tejto skusenosti je pohotovost pre mna ista pri kazdej teplote..

elize
14. jún 2008

Susika, náš Maxík bol na tom tak ako tvoja Zuzka asi pred mesiacom. Čulý, hravý, usmievavý, žiadny kašeľ, soplíky, proste nič. Len na očkách bolo vidieť, že nie je v poriadku. Išli sme na pohotovosť a hospitalizovali nás s podozrením na zápal mozgu (mal aj vystúpenú fontanelu). Našťastie sa to nepotvrdilo, vraj išlo len o bežnú detskú virózu, ktorá postihuje deti v jeho veku (6 mesiacov). Poriadne nás vydesili 😲 Ja by som to nepodceňovala. Ak sa teplota opäť vracia rozhodne by som išla na pohotovosť. Prinajlepšom vás pošlú domov 😉

Držím pacle a daj vedieť čo a ako

susika
autor
14. jún 2008

iffka-a ako sa prejavoval ten zápal obličiek? mala nejaké problémy?

elize-to ako prišli na ten zápal mozgu...to tá vystúpená fontanela?

elize
14. jún 2008

ano kvoli vystupenej fontanele. Inac je Maxik nedonoseny tak preto boli opatrnejsi.

susika
autor
14. jún 2008

aj malá je nedonosená. asi by som mala byť pri nej aj ja opatrnejšia, nech netrpí....asi som mala ísť už dnes.len ma štve tá lekárska neochota niekde.pozerajp sa na teba ako na dopašenú mamičku

elize
14. jún 2008

Aj ja som sa stretla s par velmi "ochotnymi" doktormi 😠
Ale mne je fuk ako na mna pozeraju. Ja som uz o Maxika prisla skoro 3x (2x pocas tehu a 3.krat pri porode) a uz to nechcem zazit. Inac aj my s manzelom sme dlho rozmyslali ci ist na pohotovost alebo nie. Tiez ho to chytilo v piatok vecer a isli sme v sobotu okolo obeda.

susika
autor
14. jún 2008

elize, ani nevra.nestraš ma.by som to neprežila prísť o takýto poklad. keby ma radšej pošlu domov, že je to nejaká viroza. nechce sa mi dvakrát trčať v špitáli. zažila som to tam, ked sme boli na pozorovaní, ked mi spadla z postele pred viac ako 2 mesiacmi. sama snou.som lietala medzi špitálom a našim domom koli veciam a malá mi tam chudatko zatail nariekala... už mi z toho šibe, už si to dávam do súvisu...radšej na to nemyslím...zajtra uvidám, ako na tom bude a prchám.pohotovosť je non stop cez víkend, že?

iffka2002
14. jún 2008

vzali jej moc a krv a v moci mala vysoke zapalove hodnoty, a uz vedeli, o co ide. Potom sa to potvrdilo..

elize
14. jún 2008

susika nechcela som ta vystrasit. Nemysli hned na to najhorsie. Urcite to bude bezna viroza. Pri zapale mozgu dieta zvykne vracat a mat hnacky. Neplas sa! Zoberu jej krv, moc (citaj moč 🙂 ) a o par hodin budes kludnejsia. Pohotovost je non-stop.
Aj nas vtedy tak vyplasili, ale niekde som citila, ze to bude OK. A tak to teraz citim aj u vas. Uz ste si vytrpeli dost. Ten pad z postele si spominala na nedonoseniatkach. A to bolo urcite horsie. Uvidis, Zuzka bide v poriadku. Tak hlavu hore 😉

maca793
14. jún 2008

ja už ani najmenší soplík nenechávam na náhodu aj so zvýšenou teplotou idem hneĎ ku doktorke. malá má taký hrubý záznam, ako dvojičky dokopy.
možno to nie je nič vážne. len niečo v telíčku sa bráni proti bacilom a dieťatko sa cíti fajn.

susika
autor
15. jún 2008

dakujem za rady.no a dnes už vobec neviem, čo robiť.ráno rozhodnutá ísť k dokimu a zatial sa teplotka drží od 36,9-37,2 bez odčítania.takže zatail ziadna panika, len na brušku má asi potničky, aspon mi to tak vyzerá.také vriedky červené a okolo červeného také belšie.
čítala som niekde o šiestej chorobe, že bábo 2 dni horúčkuje a na tretí den sa objavia vyrážky.a choroba odznie tak, ako prišla.tak snád to bude len nejaká viroza a zaberá Cebion.

maca-inak aj moja má taký hrubý záznam, ako ja za 30 rokov pomaly🙂)kadejaké odborné vyšetrenia.ale nech radšej teraz pobeháme ako potom zistiť neskoro niečo vážne.takto už má hned generálku organizmu od mala🙂)

elize
15. jún 2008

Susika, presne aj Maxino sa takto po tych horuckach vysypal. Vraj je to bezne pri tej dojcenskej viroze 🙂 No vidis a mas po starosti. Nam na tie vyrazky naordinovali fenistil kvapky. O dva dni bolo po vyrazkach. Tak dnes sa konecne poriadne vyspis 😉

susika
autor
15. jún 2008

elize.no super.škoda, že si nenapísala skor.mohla som ušetriť 60 sk na pohotovosti🙂)behla som tam a je to tá šiesta choroba, čo sa tu už niekde písalo. nám naordinovali ditiaden.neviem, prečo, som hovorila že lieky vyvráti...no uvidíme. inak malá vyzerá ako v puberte🙂))našťastie len na brušku a na hlavičke a naboku tváričky...no, už sa asi vyspím aspon do piatej, dufam. dnes zalomila o siedmej.bola dnes riadne unavená🙂))

papradie
17. jún 2008

no tak presne takto sme boli na tom aj my ale asi kombinovane. Mala bola cula vesela sem tam pomrncala alebo poplakala ale nic strasne.Teploty po odcitani prvy den 38,9 druhy 37,8 myslela som ze su to zubky az kym sa nam na zadocku neobjavili strasne vyrazky a flaky diagnoza koznej plienkova dermatidita ci ako sa to pise a usny nam zistil zapalene usko, mali sme aj vystupenu fontanelu. Treti den sme mali teplotu 37,5 a vysypalo sa nam cele telicko okrem noziciek. Kozna zhodnotila, ze to moze byt z tepla, to je blbost alebo z predoslej horucky a naordinovala nam masticku a Fenistilove kvapky. Neurolog ordinoval az po vikende, kedy uz bola fontanela v poriadku, vraj to deti pri horuckach mavaju. Teraz sme uz chvalabohu ok, takze ziadnu teplotu nebudem podcenovat, lebo keby sa mala nevysypala, tak by sme to s doktorkou zvalovali na zubky, usko si za cely cas chytila 2x aj to len tak mimochodom. Radsej budem vyzerat ako blba hysterka na pohotovosti ale budem si ista, ze malej nic vaznejsie nie je.

bibinka
17. jún 2008

čím menšie bábetko, tým je horúčka nebezpečnejšia. treba dať čípok od teploty(podľa váhy bábetka) a ísť IHNEĎ na pohotovosť . Žiadne také, počkám a uvidíme či klesne. Pohotovosť je predsa od toho.
Ja som to tiež takto podcenila a skončili sme na JIS s febrilnými křčami v 9-tich mes. ☹