Malá sa pri dojčení začala hnevať. Máte skúsenosti?

veronica1
24. aug 2008

Potrebovala by som poradit, neviem ci uz niektora z vas ma taku skusenost, este donedavna mi mala papala uplne kludne vzdy len z jedneho prsa a to aj 15-20min. No asi take 2tyzdne mi po 5 minutach(niekedy aj skorej)zacne prsnik vypluvat a plakat, ako keby jej netieklo. Je pravda ze niekedy je tam uz len to zadne mliecko a nato sa musi posnazit a lepsie potiahnut a asi sa jej nechce, no ale niekedy mi normalne mliecko tecie ked si stlacim prsnik a aj tak to robi. Zda sa mi, ze jej zacinaju ist zubky, tak neviem ci to s tym suvisi, ze ked musi viacej tahat tak nechce a jeduje sa. Zacinam byt zufala a bojim sa ze tymto sposobom pridem o mlieko. A to som chcela kojit az do 7mesiacov, ale takto to veru nepojde. 😢

denka1
21. jún 2010

bubelko Az teraz mi to doslo.uz som to tam napisala,dakujem pekne 😉

tiffani05
21. jún 2010

Dobri den ....no ja by som sa chcela sa spit ci je to normalne ked moja malinka chce papat len zjedneho prsa ale to stale a to jedno prso mam veciesie ako to druhe ale stoho vecsieho mi chce viac papat asi si uz na to zviklaked budete take dobre tak mi poradte
🙂 🙂

bejkka
21. jún 2010

ahoj tiffani05, skús ju k tomu zlému prsu 🙂 priložiť ináč, ja kojím po sediačky a mala som obdobný problém, tak som zmenila polohu, použila som tzv. futbalovú loptu - skús si ju pozrieť na nete, mne to pomohlo, i keď teraz má jeden prsník obľúbenejší, ale z toho druhého aspoň sem - tam cucne a nie je medzi nimi tak viditeľný nepomer 😀

imarikai
21. jún 2010

@tiffani05 ja som tak kojila obe deti po niekolkych mesiacoch jedli len s jedneho prsnika a ten druhý sa prestal nalievať aj ked mlieko išlo chodila som len s jedným prsnikom velkym druhým malým 😉

tiffani05
21. jún 2010

no a neni to zle lebo nasi ma strasia ze tak stratim mlieko a ja by som chcela kojit este dlho mala ma len dva mesiace

imarikai
21. jún 2010

@tiffani05 mne ten ľaví prsnik odmietali okolo piateho mesiaca dceru som kojila ešte dva mesiace potom začala jedavať a prsnik nechcela a syn tiež okolo piateho mesiaca a tým jedným som kojila ešte ďalších 7 mesiacov

tiffani05
21. jún 2010

no to je pekne..aj ja by som chcela aspon do vtedi kim bude uz vsetko papat

miska246
26. jún 2010

Ahoj Annag. Moja mala ma dva mesiace a dva tyzdne a v poslednom obdobi, cca. tri tyzdne sa pri kojeni strasne trapime. Niekedy sa mi mala napapa pekne, ale vacsinou zacne pit a po chvili pusti huronsky rev. Musim si ju prelozit na druhy prsnik. kojim pravidelne, kazde 3-4 hodiny, v noci spinka pekne a budime sa az nad ranom. Niekedy mam pocit, ze prsniky mam prazdne a normalne sa bojim co ma zase caka pri najblizsom kojeni. Mala pribera pekne. Strasne sa preto trapim. Co ju hneva? Preco sa pekne nemoze napapat? Dakujem.

permonik7
27. jún 2010

@miska246 možná má právě růstový spurt a podle toho co popisuješ, to tak vypadá. U nás to mělo stejný průběh a trvalo to asi týden a půl. Přikládej jí, když bude chtít. Náš malý to dělal taky když měl prdíky, pak se mohutně vyprděl a pil pěkně. Je to někdy boj, ale stojí za to 😉

januarova
28. jún 2010

miska246, napis do temy Dakujeme Annag, tam ti odpovie. A inak sa moze hnevat aj na tok mlieka, bud silny alebo slaby.

babush
8. júl 2010

ahoj,
chcela by som poprosit o radu. Mam nepokojnu dcerku. Bude mat zachvilu uz 6. mesiacov. Byvala nepokojna, lebo bola velmi unavena a nevladala tahat vecer mliecko, alebo jej tieklo zas moc a to ju hnevalo. Tymto sme si ako tak presli, aj ked vecerne kojenie byva este s placom.
Teraz ked ju kojim, tak sa strasne vrti, mrvi a hlavne si stale kope nohou alebo obomi alebo si najnovsie bucha ruckou hore-dole a bucha pri tom do hlavky a do bruska. Myslela som,ze je to normalne,az kym som nedavno nekojila v kojacom kutiku v obchodaku a tam som videla ako jedna mamicka pekne v klude koji svojho synceka, ktory bol starsi ako nasa. A papal v uplnom pokoji, ziadne trhane pohyby, obzeracky, kopance a buchnaty. Viete mi poradit ci sa s tymto da nieco robit, alebo mam proste len zive dieta a musim to vydrzat?
Dakujem 🙂

matula1194
9. júl 2010

ahoj babush,mame rovnako stare dcerky a moja posledne dni robi presne do bodky to iste co tvoja hadze nozkami hore dole,rucickou kade tade..ja si skor myslim,ze mi to robi,lebo sa nevie vykakat..lebo ked sa vykaka papa uplne v pohode..uvidim no budem ju viac sledovat,snad sa tu najde viac mamiciek s podobnou skusenostou a poradia 🙂 babush,malinku plne kojis?neskusala si prikrmy uz?ja este nie,ale uvazujem dat zo dve lyzicky mrkvicky pred kojenim..

babush
9. júl 2010

@matula1194 no my sme uz zacali pomaly so zeleninkou, pretoze budem musiet do prace, tak nech si uz po troskach zvyka na nove chute 🙂 Vidis, to ma ani nenapadlo, ze by to mohlo byt kvoli kakaniu. Nasa mala celkovo problem s kakanim, ale vraj to u plne kojenych deti nie je nic nezvycajne, vsetko to spotrebuju. No ale teraz nekakala uz asi 3. den a to papame uz aj tu zeleninku - nie vela, len pomaly ako prvy prikrm, ale aj tak ju to uz podla mna trosku omina v brusku,nie ako mliecko. Ale myslim, ze mne to krpec robil aj predtym, ako sme zacali s prikrmami, tak neviem neviem, ci to bude tento dovod.

matula1194
9. júl 2010

@babush ak nekakala uz 3dni a prikrmujes,asi by som jeden den nedavala nic len kojila,aby sa mohla vykakat..mliecko je sice dobre stravitelne ale zalezi co papas..ja ked si dam cokoladu alebo nejaky orechovy kolac, ci dzus tak sa mi mala zvyja velmi a nie len pri kojeni,tak si davam pozor.ty uz planujes ist do prace???fuha,ty si rychla 🙂 asi mas dobru robotku a kto bude s malinkou ako to mas vyriesene?mozno sa necham inspirovat.. 😉

matula1194
9. júl 2010

@babush a kolko jej davas zeleninky?mne doktor odporucil 2lyz pred kojenim asi 2tyz a postupne pridavat,aby si crievka zvykli..

babush
10. júl 2010

@matula1194 zeleninku davam po obednom spanku, postupne zvacsujeme objem..dnes sme dali asi tak 7 lyziciek. A inak uz sa mi pokadila..tak sme si vydychli 🙂 to ale nic nemeni na situacii, ze je velmi nepokojna, ked ju kojim. Neviem, mozno je prave v takom stadiu vyvoja, ze ju vsetko zaujima viac ako prsko s mlieckom 😀

matula1194
10. júl 2010

@babush 🙂 dakujem

bibap
28. apr 2011

ahojte kocky,prosim poradte mi. Babatko ma 3 mesiace, ma reflux, vzdy mi krasne papala aj z oboch prsnikov naraz, ze som bola ako Sahara ale poslednych par dni nechce pit ani za nic, pri prilozeni si cucne, okamzite sa otoci, zacne plakat a jeduje sa... takto to musim striedat s dudlom aby sa ukludnila a potom skusam zas prilozit.. no je to o nervy.. v noci je to rovnake, takze nepomaha ani polospanok. Doteraz mi priberala tak 250 za tyzden ale toto nepapanie - bojim sa o nu. Cez den mi uz neplace ale jaci. co by to mohlo byt? Mlieka mam vela, tym ze nepapa tak mam plne ako balony.... ja som uz zufala..
dakujem

sofia2008
28. apr 2011

@bibap nechcem ta strasit, ale mne sa stalo presne to iste ☹ moje dieta krasne priberalo, krasne sa kojilo a z nicoho nic to zacalo, nechcela sa mi mala kojit, tak som ju kojila, ked spinkala, nakoniec som odsavala mlieko asi mesiac, potom uz nebolo co odsavat, tak sme presli na UM a toto zacala tiez odmietat po case, takze dodnes pijeme mlieko len v spanku v noci ☹ dufam, ze sa ti to nestane, lebo to bolo najhorsie obdbie v zivote ☹ ☹ ☹ ☹ dnes uz papame kase a prikrmy, ked mala zbada flasku, cucne si 2x a koniec, preto vstavam v noci 3x, aby sme pili mlieko ☹ poradim ti, aby si sa hned skontaktovala s laktacnou poradkynou..inac fakt neviem ☹

petkave
30. apr 2011

@bibap niečo podobné sa mi stalo... trvalo to možno týždeň a ako prišlo, tak odišlo... spätne som uvažovala nad tým, že to bolo v čase, keď som mala niečo ako prvú MS... potom som prešla na hak. MS doteraz nemám, malý pekne cope a nehnevá sa.

janka0108
1. júl 2011

Ahoj maminy, aj u nas je ten isty problem. Honzík ma 3,5 mesiaca a vsetko sa zmenilo. Pije 3 minuty a uz vidim, ze sa ide krutit, prehne sa dozadu do luku a obcas si ublinkne u toho. Preto sa to snazim eliminovat, bohuzial dudlikom, vtedy sa narovna, podudle si 3-4krat, vytiahnem a zas hlada prso. Ked to urobi 3x prehodim polohu, ale zas na toiste prso. Zaciname futbalovou. Poradila to jedna skvela mamina, na zaciatku tejto diskusie. Takze ja radim, precitat si prve stranky, Urcite Vam to pomoze a aspon ukludni, ze v tom nie ste same. Hold, miminka sa nam menia. Inak s tym dudlikom, to asi nie je najlepsie riesenie, ale Honzik sa inak neukludni ani ked ho vezmem si odgrgnut, to sa napina a kope nohama, rukama a jeci. Obcas si odgrgne cez dudlik a ja som spokojna a on tiez.

bibap
1. júl 2011

ahojte maminy, my sme mali strajk 5 tyzdnov! bola som na nervy, plakala som, mala vobec nejedla, prehla sa ako luk, ukludnila sa jedine s dudlom. Tak si dudlala, potom som jej dala prso, hned sa zacala certit, prehla sa dozadu...atd.. nepomohla ani futbalova poloha, ani ziadna ina... jednoducho sa neprisavala
isli sme za laktacnou por. ta povedala, ze za vsetko moze dudel, preto sme ho vysadili z minuty na minutu.. zacala som sa s nou kupat, bola pri nej 24 h. denne, uspavala, spala so mnou v posteli a cuduj sa svete na 3 den uz krasne papala 🙂 odporucam maminam co maju strajkujuce deti, vyhodit dudel..
mne sa to zdalo absolutne nerealistcke - vyhodit jej najoblubenejsieho clena domacnosti, ale toto jedine zafungovalo aby sa nedehydratovala :(

barbora33
3. aug 2011

Ahoj Annag, pripájam sa aj ja so svojím problémom s kojením. Mám 5 týždňového chlapčeka, ktorého už od príchodu z nemocnice kojim, ale aj dokrmujem UM, nakolko kojenie mu vyslovene nestaci a je velmi hladny, place, mecie so sebou a po podani UM sa okamzite ukludni a je to odrazu velmi spokojne babatko. Stale to robim tak, ze najprv sa snazim kojit - cca 15-20 minut z kazdeho prsnika a nasledne, ked uz je nervozny a zacne sa odtahovat od prsnika podam mu UM - cca 30 - 60ml, nakolko si vyslovene vyzaduje jest. Neviem kolko mlieka mam, ale myslim, ze celkom sa mi tvori, nakolko si aj odsajem tych cca 60ml z oboch prsnikov. Poslednu dobu sa maly velmi pri kojeni hneva, odtahuje sa, je nervozny, place a nechce sa prisat. Aj ked sa prisaje, tak na 5 minut a opatovne sa zacina kolobeh nervozity z jeho aj z mojej strany. Cez den spinkava celkom dobre - ked mu dam kombinaciu aj svojho aj UM tak spi tie tri hodiny sustavne, potom sa zobudi, opatovne spravime to iste a zasa zaspi na take 2-3 hodiny. Vies mi pporadit ako by som mu mohla pomoct sa lepsie prisat, znizit nervozitu a ako mam vediet, kedy ma dieta dost jedla? mne pride, ze je hladny stale 🙂 dakujem za radu

lusy82
22. aug 2011

@barbora33 Ahoj, nevím jestli nepíšu pozdě, ale já bych si skusila pozvat nějakou laktační poradkyni, aby ti zkontrolovala, jestli je třeba malej dobře přisátý. Ono i správné přiložení je hodně důležité. A zjistit kolik toho malej vypije můžeš díky dětské váze, když ho zvážíš před a po kojení. Ten pláč může znamenat třeba bolení bříška nebo jestli nemá reflux a pak ho pálí žáha a nemůže polikat. Hlavně to chce klid. Když se moc nervuješ tak se hůř spouští mlíčko a přenášíš tu náladu i na malého.

nibiru
22. aug 2011

@barbora33 ahoj no ja som prene zazivala taketo nieco ked som z mojej nevedomosti davala malej moje odsate mliecko z flase proste jen ta flasa chutila viac vobec sa nenarobila mliecko tieklo a jej sa to pacilo pri prsniku sa narobi nejde stale rovnako a preto sa certi ja som flasu zahodila a kojime dodnes:o)skus davat UM.mliecko striekackou.ale na tvojom mieste by som sa snazila vratit ku kojeniu kedze mas mliecka viac ved mozes dokrmovat aj odsatym mlieckom.

lusy82
22. aug 2011

Já bych také raději dokrmovala stříkačkou, nebo jiným alternativním způsobem. Abys pak nepřšla o kojení úplně. Ale záleží jak ti přibírá. On ten pláč opravdu nemusí znamenat hlad, abys ho pak moc nepřekrmovala.

jajuska13
11. feb 2013

ahojte,moja mala ma 4 mesiace, a uz mesiac to trva, co sa takto hneva na prsniku. pije a zrazu sa zacne prehybovat do luku, vystierat, kopat nohami, tlacit az sa uplne strasne rozplace ze sa ani nemoze nadychnut...ked si ju dam na plece ukludnit, rozzlosti sa este viac, musim zvysit hlas a zacat ju velmi hompalat aby prestala...takto to trva mesiac, robi to aj ked sa vykaka, sem tam si pri to tlaceni prdne. mala problemy s bruskom ked bola mensia, a neviem ci to este stale netrva. vymenim si prsniky, chvilku je klud a zas to robi. v noci to nikdy nerobila, ale posledne dve noci to zacala robit tiez. skusala som aj polohu menit a nepojmohlo. nemozu ju boliet dasienka? vsetko si strka do ust, je mrzuta, ma sopliky uz dva tyzdne, boli sme aj u dr, brala vyter, ale vysledok bude v piatok. sopliky ma len rano trosku priesvitne. inak nie. teraz je aj zachripnuta uz skoro tyzden. ...v ustockach ma biele podnebie, hlavne v okoli zubkov na bokoch aj dolu okolo dasienok ma biele. neviem co to je, ci to tak ma byt..?

alenky
8. nov 2016

Mamicky moj 6tyzdnovy syncek sa kazdym dojcenim velmi na prsniku rozculuje. Nevie sa kludne napit dojcim ho kazde 2hod.niekedy 3hod.ako kedy. Ked zacne hladat prsnik prilozim ho a vtedy to zacne rozculuje sa, chce sa prisat trosku potaha odtiahne sa. Myslela som, ze ma silny tok mlieka tak odstriekam potom zas slaby tak som skusala stlacat prsnik. Skusila som ho dat odgrgnut. Doteraz nebol ziaden problem az teraz vlastne. Citala som aj diskusiu na mamila, ale prisatie mame urcite spravne. Snazim sa aj striedat polohy pri dojceni ci sa neukludni. Som z toho na nervy, lebo uz aj mna tym rozculuje ked vidim, ze chce papat ale nieco mu prekaza a ja neviem prist nato co.

bessdonna
23. apr 2023

@veronica1 ahojte. Kde najdem momentalne annag? Ma este niekde poradnu? Robi osobne poradenstvo?