Malá sa pri dojčení začala hnevať. Máte skúsenosti?

veronica1
24. aug 2008

Potrebovala by som poradit, neviem ci uz niektora z vas ma taku skusenost, este donedavna mi mala papala uplne kludne vzdy len z jedneho prsa a to aj 15-20min. No asi take 2tyzdne mi po 5 minutach(niekedy aj skorej)zacne prsnik vypluvat a plakat, ako keby jej netieklo. Je pravda ze niekedy je tam uz len to zadne mliecko a nato sa musi posnazit a lepsie potiahnut a asi sa jej nechce, no ale niekedy mi normalne mliecko tecie ked si stlacim prsnik a aj tak to robi. Zda sa mi, ze jej zacinaju ist zubky, tak neviem ci to s tym suvisi, ze ked musi viacej tahat tak nechce a jeduje sa. Zacinam byt zufala a bojim sa ze tymto sposobom pridem o mlieko. A to som chcela kojit az do 7mesiacov, ale takto to veru nepojde. 😢

hellosona
27. aug 2008

anna dikes 😵
minule uz som bola mierne zufala, ked vymyslal uz bolo pol 8 vecer, tak uz som nevedela ze co, tak som poslala MM s malym na kratku prexadzku a bol v poho 😅 uz to prestanem riesit 😎

veronica1
autor
27. aug 2008

sandri - to dufam ze budem tak dlho kojit, troska sa potrapime, uz je to tusim lepsie, pretoze ona ked sa po 5 minutach napapa a zacne sa hnevat, musim jej najst nejaku zabavku a ked mi pozera napr.na vlasy, tak kludne pomalycky taha este aj dalsich 5minut a potom vidim, ze uz je naozaj napapana. Ona sa mi jednoducho na tom prsniku nudila 😉 . A Sandri, mas super nove fotky, hlavne ta s tym ovladacom, aj mojej sa velmi paci-je to pre nu nova hracka.

janis8
27. aug 2008

mne to tiez robi, to hnevanie pri kojeni.. tiahne nam na 3. mes., priberanie je zatial ok.. ale odtrha sa a place vacsinou len pocas dna, ked je viac vnimavy a pozera, co sa okolo neho deje.. inokedy, ked je velmi hladny alebo pred spanim nema ziaden problem..

annag a ako je to s tym suvislym doobednym a popoludnajsim spankom? v akom veku zacne takto spat a ako by mal dlho trvat taky spanok?

annag
27. aug 2008

janis, dojčiatka sa správajú odlišne ako deti na UM, MM sa rýchlo trávi, preto sa aj bábetká hlásia na dávky častejšie. Okrem toho, majú ho aj od smädu, čiže množstvo mliečka, ktoré vypijú počas dojčenia veľmi kolíše. Tým pádom sa aj ich celý denný režim odvíja od dojčenia a je dosť akoby chaotický. K súvislému spánku do obedu a po obede zvyčajne bábetká dospejú až v období príkrmov, keď sa počet dojčení cez deň zníži a príkrmy sa stanú pravidlom. A ako dlho by mal trvať - podľa mňa je to individuálne a skôr zbožné prianie mamičky alebo lekárov, ale bábetko si dĺžku spánku určí aj tak samé, inak sa z toho stáva boj, väčšinou 1-3 hodiny. Podľa mňa sa treba riadiť inštinktom, počúvať potreby bábetka, netreba ho vtesnávať do tabuliek a vzorcov, ktoré múdre hlavy vymysleli a neustále ich aj tak menia. Mamička režimu môže napomôcť tak, že isté činnosti bude vykonávať vždy v rovnakú hodinu - prechádzky, kúpanie, hru ..., bábetko si ten rytmus skôr či neskôr prirodzene osvojí.

jankajs
28. aug 2008

No tak my sme stále na MM, ale musím odstriekavať, lebo inak tečie samo. V chladničke mám pár dní denne tak okolo 300 -450 ml mlieka vo fľaškách, tak asi začnem plniť mrazák na horšie časy. Lenže na to, koľko malý vypije, málo pribral - len 500 g. Narástol síce na 70 cm (z 52 cm pri pôrode), chudý zas nie je, ani nevyzerá, že by neprospieval, aj teraz spinká už hodinu a to pil dvakrát po troške, čo si potiahol. Je pravda, že menej často si pýta, prv sme cuckali aj čo dve hodinky. Teraz vydrží ráno aj štyri hodiny a v noci tých 6-8 hodín. Tak neviem. Vo fľaškách je smotana ako lusk, či chýba mlieku niečo iné, keď tak náhle prestal priberať. Naposledy pribral 1200 g, tak ma ten zoskok na pol kila prekvapil. Teraz má 7,2 kg. 😕

jankajs
28. aug 2008

A už sa tak nejeduje, prikladám ho, len keď si pýta - to tak žalostne "brouká", že va-va. 😎

zuzka99
28. aug 2008

jankajs, neboj. jeden mesiac priberie viac, inokedy menej, to tak býva. váhu má peknu a ked je spokojný sa netráp.

annag
28. aug 2008

jankajs, máte už 4 mesiace, priberanie bude čoraz menšie, pribral dokonca nad normu. Priberanie nie je všetko, ako vravíš, je dlhý, proste viac rástol ako priberal. Ak je spojoný, všetko je OK. Moja dcéra mala 3 mesačná 7,15 kg a v roku ledva 9, tiež prestala priberať, lebo sa viac hýbala. Určite je to dané aj dlhšími intervalmi, ale keď si ich malý takto zvolil, je spokojný, tak nemáš dôvod na obavy, on vie najlepšie, čo, kedy a koľko potrebuje. tak, ako hovorí zuzka, netráp sa, buď rada, že si našiel svoj režim a v noci spí, možno to tak dlho nebude a opäť sa v období nejakého špurtu bude často budiť a hlásiť na dávky, tak si ten kľud zatiaľ užívaj. 😉

jankajs
28. aug 2008

Tak jo... Ja len, že mama do mňa hučí, že sa dobre nestravujem, keď je mlieko také "slabé". Skoro som tomu uverila, že mlieku teda niečo chýba, keď malý spomalil s priberaním... Ani v mikrovlnke si pomaly nesmiem prihrievať, lebo je to vraj totálny zabijak výživy v jedle. Včera mi robila prednášku 😝

annag
28. aug 2008

jankajs, čo sa týka mliečka z hľadiska zasýtenosti, to Tvojou stravou veľmi neovplyvníš, slabé mliečko nie je, stravou ovpylvňuješ jeho kvalitu - obsah vitamínov, minerálov ... ešte na okraj, čaj nedávaš, však?

kytinka
29. aug 2008

ahojík holky, super téma, my máme podobný problém.
Malá má dnes 6 týdnů a pořád baští z obou prsu páč po jednom jí je málo. Přibírá tak 150g týdně. Vždycky vycucá to co dobře teče a potom se už nesnaží a nejhorší je, že mi při tom usíná a když dám prso pryč tak se probere a začne prso hledat a plakat, pár krát hodně hladově potáhne a zase usíná, je to síla kojíme tak 10min. z každého prsu.
Přes den je to katastrofa, v noci jí tak co 3-4 hodiny a někdy jí stačí jen z jednoho, ale přes den tak co 2,5-3h. a z obou a to mám pocit že večer už nemá co tahat, pak spí 4h.a už je co pít.
Je normální když mi Eluška spí přes den jen 1h nebo 2h??? Vstává v 6 a spí v 19h.
Děkuji.

jankajs
29. aug 2008

Čaj mal asi tak 5x za 4 mesiace, a to len keď asi piaty deň nebola pokakaná plienka, urobila som si harmančekový (našťastie bylinky sú v záhrade) a jemu trochu detského. Ale nepomohlo, až keď som zbaštila dve aktívie biele, tak k večeru aktíviu bolo z plienok cítiť. Nechcem robiť reklamu, ale aktívia biela sladká nám fakt pomáha. Aj keď som bola na antibiotikách kvôli zápalu prsníka a malý mal hroznú stolicu, tak aktívia nám zas dala všetko do poriadku. 😀
Lekárka mi čaj neodporúčala, vraj v mliečku má do pol roka všetko. Ale sem tam ho zapečie, a potom je "doondený" až na chrbát... 😀

dididi30
29. aug 2008

kytka, dobre ti pribera, akurat 😉 a v tych 6 tyzdnoch byvaju krzy, ale nevzdavaj to, len zvys prisun potravin a pitia, plus homeopatika ricinus 😉

cvika
29. aug 2008

ahojte som tu nova, mam tiez nieco podobne mala mi zacala odmietat prsnik ked sa k nej priblizim s prsnikom zacne hned plakat a ked jej ho zoberiem je ticho ako bez hladu,no ked si mliecko odsajem tak ho spapa.co robim zle?

geegee
29. aug 2008

Ahojte, u nas sa kojenie zlepsuje. Mala som este od prveho tehu homeopatika, tak som ich brala 3 dni, vela pijem, po kazdom kojeni aspon pol litra a mliecka je viac. No a maleho nechavam cuckat aj ked uz ide malo mliecka. Takze dnesnu noc sme vydrzali uplne celu na MM, az o pol 6 som mu urobila 30ml UM. Maly sa hneva este obcas, asi naozaj ked velmi vyhladne, alebo ked rychlost akou mu MM tecie nepostacuje jeho predstavam 😀 Ale ked citim, ze mam mliecka dost, nic ine mu neostava, len sa prisat a pomaly cuckat 🙂 Tak dufam, ze to zvladneme a raz budeme kojit bez hnevu 😀

zana0077
29. aug 2008

Ahojte. ...ako by som zacala... vcera mala oslavila prvy tyzden na svete. narodila sa pekna baculka-4,2Okg a uz v nemocnici mi vraveli, ze sa nevie dopapkat... no a prave to zlostenie pri kojeni mi robi starosti. Myslela som si, ze mam malo MM, tak sem, tam po kojeni jej dam este 30-40 ml UM. Robim to strasne nerada, ale fakt neviem, co mam robit, pretoze kojime tak po 2O min. z kazdeho prsnika, mala prispi, po par minutkach sa preberie a zas hlada prsnik, no ked zaspinka, tak vyspi aj 3-3,5 hodiny a to aj v noci. Pcham do seba vsetko mozne, vypijem asi aj 3l tekutin denne, citim, ze sa mi aj prsia naleju, len netusim, ci ma mala dost. A manzel je z malej cely na vetvy, takze aby jej doprial, tak by jej aj sam ponukol cicku keby mohol, no ked vidi, ze mala este hlada, tak bezi robit UM. Chcem len kojit, no som celkom domotana. A to nevravim, ked pride mamka....

emily
29. aug 2008

tak ja mám presne ten istý problém čo veronica ale už som si písala s annag tie rady su dobre ale neviem či ja vydržím s nervami lebo mi po 5 min. kojenia sa odvaráti a plače a natahuje a jeduje a potom jej ponuknem druhý prsník a to tiež 5 min. kojenie a zase to isté ☹ určite viem že si zvykla na fľašu

veronica1
autor
29. aug 2008

emily - ty si jej davala flasu? a ake rady ti dala annag? U nas to hnevanie este stale niekedy pokracuje, niekedy sa zabavi ako som uz pisala s vlasmi ale vatsinou ked sa zacne hnevat tak jej prsnik zoberiem a papat jej dam zasa az za take 2hodky ked je hladna. 😒

stvura
30. aug 2008

Kocky, to hnevanie sa u vas ako prejavuje? Moj maly je az agresivny, taha ako dudok, prsia ma strasne bolia, lebo si otaca hlavou, natahuje sa, no je to na nevydrzanie. Ked to tak pojde dalej, neviem ci vydrzim kojenie.
Ono sa to zhorsilo posledne dva dni, dnes som si nasadila uplne jednoliatu stravu, lebo som sa zlakla ze toje z niecoho co som zjedla, no je to stale take iste... Najhorsie na tom je ze ho nemozem odstavit na dve hodky, ani len na pol hodinu, lebo reve ako tur a len na prsniku sa vie ukludnit a dvojtyzdnove dieta prestat kojit...
Poradte, co mam s nim robit?

zana0077
30. aug 2008

Ahoj stvura. U nas je to to iste ako u vas. Mala ma tyzden a dva dni , ja sa pcham vsetkym moznym, pijem ako duha, kojim striedavo z jedneho prsnika a z druheho asi tak po 2O min. Mala striedavo zadriemka a potom zas zlostne s velkou pusou hlada prsnik. Potom sice zaspi, ale len s prsnikom v pusine.Vyspi aj 2-3 hodinky, no potom zas kolotoc. Po kojeni som jej uz dala aj 30ml UM, tak sa vyrazne ukludnila, ani ja netusim cim to je a skoro som sa rozplakala, ze jej to UM davam, no neviem ako inac...mala vzdy hlada prsnik... A po kojeni neodsajem ani 2Oml...

geegee
30. aug 2008

baby, ked mate jedno dietatko, tak sa da zvladnut aj castejsie kojenie. Ja musim aj nakojit dvojtyzdnoveho pazroska, tiez ho dokrmujem ked treba UM, a okrem toho mam dvojrocneho lapaja, o ktoreho sa tiez treba postarat 😅

stvura
30. aug 2008

Tiez nic neodsavam, lebo ani nie je co. Pijem uz len tri litre ako doporucuju, hlavne caj na kojenie a detsky caj, lebo ked som pila viac mi napuchli nohy.

Cactejsie kojenie si neviem predstavit, lebo i takto sa mi sotva bradavky zregeneruju.... Este som nedokrmovala, ale asi budem musiet...

geegee
30. aug 2008

Baby, ja som zo zaciatku dokrmovala aj prveho syna, co si pamatam, tak minimalne mesiac to trvalo /mozno aj viac, no to uz neviem s istotou/, a potom sa pekne vsetko utriaslo - mnozstvo MM a Matuskova spotreba. A kojili sme sa rok, hoci to pociatku vyzeralo, ze to nepojde. Tak verim, ze to tak bude aj teraz - u nas, aj u vas. Deticky su este male, este sa len ucia fungovat, tak musime asi aj my byt trpezlive. A ja si vravim, radsej mu dam 50ml UM ako ho nechat plakat hledneho 😅

petulka77
30. aug 2008

Ahojky.
Stvura: mě pomáhá Gravimilk, do dvou hodin mám mlíčko a malá se spokojeně napije, jinak se stává, že se vzeká, protože to málo teče, někdy i vůbec mi to nechce téct a ona hystericky řve.... Ale Gravimilk fakt zabírá jako rychlá pomoc 😉 a taky Bio čaj pro kojící matky z DM drogerie, ten je taky supr. Bez těchto pomocníkuů bychom asi nekojili. Přitom s prvním dítětem jsem měla mléka na rozdávání...

zana0077
30. aug 2008

No ja sa tym tiez tak trosku utesujem, ze ked to ide takto aj u inych mamiciek, tak mozno ze aj u nas to bude takto fungovat a sa to akosi rozbehne aj bez toho UM. snazim sa stresovat co najmenej (aj nemozne sa stane moznym) a citam vase prispevky lebo z nich sa kopu veci podozvedam a dobre je si aj trosku s niekym inym povymienat rady...ma to trochu ukludnuje 😉

stvura
30. aug 2008

Tak ja som prave komplet premasirovala malemu brusko - ci to nebude kolika {volala som zo svojou porodnou asistentkou} a troska sa mu ulavilo. No stale pije tak hltavo a odtrha mi hlavu od prsa ze vidim vsetkych svatych. Ten Gravimilk si kupim, dakujem za radu...

zana0077
30. aug 2008

JOJ TEDA AJ JA SKUSIM ESTE TEN GRAVIMILK. A CO TO VLASTNE JE? TABLETKY?

zana0077
30. aug 2008

A KDE TO ZOZENIEM?

cvika
30. aug 2008

viem ze je to trocha od veci v tejto zone, ale aj vasi mrnousi maju stale stikutku?u mojej je to na dennom poriadku aj niekolko krat za den