Malá sa pri dojčení začala hnevať. Máte skúsenosti?

veronica1
24. aug 2008

Potrebovala by som poradit, neviem ci uz niektora z vas ma taku skusenost, este donedavna mi mala papala uplne kludne vzdy len z jedneho prsa a to aj 15-20min. No asi take 2tyzdne mi po 5 minutach(niekedy aj skorej)zacne prsnik vypluvat a plakat, ako keby jej netieklo. Je pravda ze niekedy je tam uz len to zadne mliecko a nato sa musi posnazit a lepsie potiahnut a asi sa jej nechce, no ale niekedy mi normalne mliecko tecie ked si stlacim prsnik a aj tak to robi. Zda sa mi, ze jej zacinaju ist zubky, tak neviem ci to s tym suvisi, ze ked musi viacej tahat tak nechce a jeduje sa. Zacinam byt zufala a bojim sa ze tymto sposobom pridem o mlieko. A to som chcela kojit az do 7mesiacov, ale takto to veru nepojde. 😢

macaeliska
7. okt 2008

annag, pises, akoby si a uz lucila. To nam este nerob!!!!

saska.t
7. okt 2008

Neboj tiez kojim z oboch snazim sa prikladat kezde 2 hodky tak snad sa to vsetko spravi s odsavackou to bohuzial nevychadza 20 ml den a dost ma to boli tak snad pomoze to prikladanie ....

annag
7. okt 2008

saska, pomôže aj často prikladať. Aj častejšie, ak by si vzala prsník, tak by sme jej boli vďačné 😀

macaeliska, nejdem ešte, budem to vedieť vopred, lebo to bude plánovaná sekcia, čo už 😠

saska.t
7. okt 2008

anna drzim palce nech ti to vsetko dobre dopadne a dufam ze aj mne lebo psychicky som na tom celkom zufalo a mam vycitky ze som nieco zanedbala alebo si nieco nevsimla, podvedomie proste nepusti, tak mi prosim drzte palceky

macaeliska
7. okt 2008

saskat. drz sa. A neboj sa, ono to male dostane hlad a zacne pekne jest. 😀
Annag, to s tou sekciou ma mrzi, ale povedz si, ze aspon sa budes moct k jedlu posadit. 😀 😀

annag
7. okt 2008

saska, palčeky budeme držať, ozvi sa, a všetko poriešime, neboj sa , už ďaleko horšie prípady tu boli 😉 🙂

macaeliska, ďakujem, no ja som mala taký krásny druhý pôrod, že mi je dosť ľúto, že bude CR, aj sedieť som dokonca mohla, no zdravie bábetka mi je dôležitejšie než moje pohodlie, a aspoň si otestujem na vlastnej koži CR a dojčenie 😀

macaeliska
7. okt 2008

no tak to ti nezavidim. Vraj sa potom da lezat len na chrbte a dost to boli, ale ty to zvladnes. A urcite sa ta kotuha uz neotoci?

lucia31
7. okt 2008

mamulky, ak vam mozem s tym odsavanim a zaroven stimulovanim poradit z vlastnej skusenosti, tak ja ked som vdaka kojeniu cez klobucik /ktoreho sme sa uz ale zbavili/mala na zaciatku laktacne krize ako vysite 😉,tak som si pomahala takto- po kojeni som co mozno najskor, najlepsie ihned odsavala /aventkou/ co sa dalo /okolo 20ml, niekedy 40ml/ a medzi kojeniami som si odsavackou stimulovala prsia tak, ze som len jemne stlacala paku odsavacky dovtedy, kym som necitila, ze sa mi po niekolkych minutkach zacina mliecko spustat a prsniky sa nalevajui..vtedy som prestala a o pol hodinku znova to iste..jednoducho som si tou odsavackou prsia len "drazdila", aby boli stale v pohotovosti a vzdy pripravene 🙂 ..do dalsieho kojenia sa mi tak prsia pekne naliali a aj mliecko sa lahsie spustalo...a je to naozaj pravda, ze prsia si musia na odsavanie aj zvyknut..ja som pri prvom dietaku spociatku neodsala aventkou skoro nic, povazovala som ju spociatku za "srot" 🙂 a az postupne som odsala coraz viac mliecka ...teraz si odsavam kazdy vecer okolo desiatej , kedze viem, ze mala sa mi po zaspinkani o osmej vecer zobudi az nieco po polnoci a v pohode odsajem okolo 120ml, co bolo niekedy nemyslitelne 😉 ..a najlepsie sa mi odsava, ked nieco citam alebo pozeram telku, jednoducho, ked na odsavanie nemyslim 🙂 vacsinou odsavam pri MK 🙂

macaeliska
7. okt 2008

a co robis s tym odsatym mlieckom?

lucia31
7. okt 2008

macaeliska /vacsinou zamrazujem na prikrmy// alebo pije syncek a ani o tom nevie🙂alebo pridavam malej do kupela, kvapkam do nosteka /fakt pomaha pri nadche/, potieram po kupani telicko..no, vsetko mozne 🙂

majula009
7. okt 2008

Caute mne to mala niekedy robi tiež, ale vtedy u bolí bruško som zistila, alebo niekedy ked nieje hladna. Lebo ked je hladna tak je bez pohnutia a komentarov.
Ja si vsetko mlieko odsavam, a niekedy jej namiesto kojenia davam moje mlieko z flasky a svoje naliate prsniky si odsajem...niekedy mi to tak vyhovuje hlavne ked som niekde mimo domu a nemozem kojit napr v parku, teraz je v parku na kojenie zima tak jej dam flasku a je to ok...Kojim prevazne doma...
Vy nekombinujete flasku s kojenim?

annag
7. okt 2008

majula, kombinácia fľaša - kojenie sa nevypláca, ozaj treba odsaté mliečko riešiť ako lucia alebo ho dávať do laktačnej banky. Fľaša je veľmi zradná a bábo ju môže začať preferovať doslova zo dňa na deň. A práve teraz ste v období, keď majú bábetká svoj rozum a ľahko zistia, čo je pre ne jednoduchšie. Je len málo prípadov, keď kombinácia fľaša - kojenie vydrží celé obdobie dojčenia - bábetko musí mať silný sací reflex a laktácia musí byť dobre rozbehnutá. Ešte máš pred sebou dlhý čas, bolo by treba sa fľaše vzdať. Koniec koncov, akéhokoľvek dokrmovanie či už fľašou, lyžičkou, z pohárika ba aj z hadičky môže byť návykové. Ak fľašu, tak ozaj vo výnimočných prípadoch, lebo sa môže ľahko stať, že o pár dní či týždňov budeš riešiť laktačnú krízu. Tak ako máš teraz mliečka až až a prsníky máš naliate, tak to o pár dní nemusí byť pravda, stačí dokrmovať čoraz viac a problém je na svete.

saska.t
8. okt 2008

Baby som fakt zufala mala prave odmietla prso, pocujem ze je hladna ale nechce len sa kruti skusim to o pol hodku a ak nebude chciet tak netusim uz mi je z toho tak zle ze ma boli brucho a je mi na blitie, potom idem k lekarovi, uz fakt neviem co robit

annag
8. okt 2008

saska, je to tým, že si vystresovaná, ak si v takomto stave, tak sa mliečko nedokáže z prsníkov uvoľňovať, neboj sa, všetko pôjde, však ona je už veľká, od hladu neumrie, keď sa vrátiš od lekára, tak sa ozvi. 😉 🙂

saska.t
8. okt 2008

Tak od lekara sme doma, a hned som jej strcila prso do pusy ale ziadnu slavu nenarobila ale aspon 5 min. cucla. Lekar bol spokojny pribrala 100 g za2,5 dna ale netusim z coho asi z toho umeleho mlieka co som jej dala vecer inak by som sa asi psychicky zrutila ze mala umrie od hladu. Vytlacila som z odsavacky asi 5 kvapiek mlieka ale u mna aj to je uspech. Keby ste videli moj barak tak umriete od toho bordelu ale co uz, muz je super ale musi sa starat aj o nase psice lebo tie uz tiez so mna stresuju, keby som toto vedela od zaciatku tak babo asi nikdy nemam a o druhom moze moj muz iba snivat!!! Inak lekarovi som povedala pravdu ze mala po umelom nechce prso a ze som jej UM dala len vecer a povedal ze mam skusit aj rano tak som mu povedala ze nie ved pribrala tak co chce a ze pre mna je dolezitejsie kojit, je to fakt dobry lekar vsimavy a velmi dokladny ale v tomto mu naozaj nerozumiem, tak som mu aspon v duchu vynadala po slovensky lebo keby som zacala nemecky tak by mi rozumel ale bola som slusna. Dufam ze pokroky s MM sa coskoro ukazu lebo uz fakt prestavam verit a mam pochmurne myslienky ale snazit sa neprestanem.
annag naozaj dakujem za rady a pochopenie 🙂 baby a Vam tiez dakujem, neviem co by som bez Vas robila!!!

cerstvamama
8. okt 2008

Ahoj, ja davam UM od 3. tydne. Vzdycky nakojim a pak dam lahev. Adelka se na tu lahev vylozene tesi, vzdycky nejdriv zkontroluje, jestli je lahev pripravena a stoji na svem miste, a pak v klidu pije z prsa. Neni to zadna slava, ale neco vypije. Pred spanim to delam naopak, dam ji lahev a pak prso, protoze se u nej uklidni a skoro usne. Napul spici ji dam do postylky a zatim to docela funguje. Ted je ji 3,5 mesice. Chtela bych to taky dotahnout s kojenim aspon do toho pul roku.
Ted ji to z te lahve bavi jeste vic, protoze pritom vidi co se deje kolem, u prsa nema takovy prehled 😀 Casto se pusti, rozhledne se po mistnosti, zadiva se z okna a pak zase pokracuje.
Problem prechazeni z prsa na lahev nebyl, jen mi pak chytala bradavku jako dudlika a to trochu bolelo. Musela jsem ji naucit otevirat vic pusu.

saska.t
8. okt 2008

cerstvamama aky mas interval ked vypije aj z prsa aj flasku? skusila som to raz a nechcela pit ani po 4 hodinach a toho sa hrozne bojim. Lekar samozrejme povedal ze po kazdom kojeni flaska ale nerobim to lebo sa bojim ze sa uplne odstavi tak som jej ju dala len vecer a inak cely den kojim

annag
8. okt 2008

saska, to nie je preto, že si do nej naleiala to UM, ale to, že si jej dávaš prsíčko častejšie. Teraz sa už konečne ukľudni, malá nič tak dobre nevníma, ako Tvoj psychický stav. Nesmieš tu takto stresovať pre nič. Pozri ako ste pekne dnes dopadli kuk do témy Ako kojíte - lola, evixa , jednoducho ono to zaberá, len si musíš veriť a kojiť a kojiť 😉 🙂 Tu fľašu vyhoď, prosím Ťa

annag
8. okt 2008

cerstvamama, som si viac než istá, že do polroka to takto nedotiahnete. Už ju začne baviť iba fľaša. Teraz prechádzaš vlastne obdobím odsatvovania - teda plynulým prechodom na UM, ktoré sa v najbližších týždňoch zavŕši. Neber to osobne, ale toto je typický príklad ako sa úspešne odstaviť.

saska, o takomto postupe nesmieš uvažovať, pokiaľ chceš plne dojčiť. Stačí vydržať ešte pár dní a budeš dojčiť aj rok či dva, ak skĺzneš ku fľaši, tak sa odstavíš.

Nechcela som, aby to vyznelo, že niekoho odsudzujem, ale ak vidím zlý postup pri riešení problémov s dojčením, tak na to musím reagovať, lebo by to mohlo poškodiť mamičkám, ktoré dojčiť veľmi chcú. ☹

vojtisek2007
8. okt 2008

prosím o radu - malá (3měsíce) poslední tři dny strašně vyvádí u kojení - kroutí se, šponuje, pak zase krčí nohy - dvakrát-třikrát potáhne z prsu a znovu, jekot, vřískot - prso vyndám,počkám až se zklidní, znovu přiložím k prsu, zase párkrát potáhne a znovu řev .....myslela jsem, že jsou to prdíky, tak jsem začala dávat sab simplex (už dva dny), ale změna žádná, někdy takhle řve i mezi kojením, ale když jí pochovám, tak je klid, nemůžu mít třeba málo mlíčka, že by jí špatně teklo, tak se vzteká - dřív jsem totiž cca po třech hodinách měla vždycky takový pnutí v prsou - věděla jsem, že bude malá vstávat a pít, ale teď ten týden už nic....žádný pnutí nepřichází ani když mi třeba v kočárku spí venku 4 hodiny, to předtím když mi takhle usnula, tak mi i mlíčko začalo samo vytékat...teď ne...tak nevím, co to je. Poradíte prosím ???

annag
8. okt 2008

vojtisek, ešte napíš, ako často kojí , či to robí pri každom kojení, a či sa začne hnevať hneď, ale až napr. po 5 minútach. Kojíš z obidvoch prsníkov alebo ich striedaš?

vojtisek2007
8. okt 2008

kojím co 2 hodiny, dělá to hned od začátku co jí přiložím a a za jedno kojení se snažím vystřídat oba dva prsy i měním polohy při kojení

annag
8. okt 2008

vojtisek

treba jej skontrolovať pusinku, či nemá boľavé hrdielko, soor, infekciu, či ju nebolia ušká, nie je nachladnutá. Toto mi zatiaľ pripadá na nejaký takýto problém, bolo by fajn, keby ju vyšetril pediater, aby sme vylúčili najskôr ochorenie

vojtisek2007
8. okt 2008

do pusy jsem jí koukala - soor nemá, nachlazená taky není....zítra jedeme na kontrolu kyčlí, tak se stavíme i u naší mudr. zatím děkuju

annag
8. okt 2008

vojtisek, choď a ozvi sa, ak to vylúčime, tak sa potrápime so zvýšením laktácie. 🙂

saska.t
8. okt 2008

anna neboj neuvazujem, chcem aj nadalej plne dojcit a flasku nedavat prikladam a prikladam a skusam odsavat a stale dokolecka uz si ani necitim bradavky ale budrm sa snazit nadalej

saska.t
8. okt 2008

no teraz sme dokrmili a zase sme vela vody nenamutili ...
annag - myslis ze sa mala z tych 5 min. aspon troska zasyti? ono tych naozajstnych hlbokych glgov je len tak 10 kedy fakt potiahne a potom to uz flaka tak jej ponuknem druhy a zase to iste potom zacne plakat a odstrkovat sa odomna tak si dame pauzu ale k prsiam sa uz vratit nechce a hned ako vidi ze jej ich idem ponuknut tak zacne plakat tak sa uz ani nepokusam to zopakovat na druhom. Velmi sa bojim ze zasa schudne alebo vobec nepriberie a ja budem nanic mama. Za 2 tyz. ideme zase na prevazenie a uz teraz mam z toho strach co zasa bude. Moj muz je uz asi zo mna tiez hotovy ze uz mi ponukol ze mi tie prsia roztaha sam 😀 chudacik moj. Inak skusala som skratit interval na 1,5 hod. ale mala sa ma ani nechytila tak zase sme na 2 hod. skoda .....

annag
8. okt 2008

saska,

5 minút môže bohato stačiť, ťažko mi je na diaľku. Moja dcérka pila 3-4 minútky v istom období a pekne prospievala, takých detí je veľa, syn pil vždy max 7 minút

Ale skús to takto: ponúkni jej ten istý prsník po chvíľke bez ohľadu na to, či si vezme, alebo nie. A druhý jej ponúkni trebárs o hodinu, či si vezme. A napíš, čo urobila

jeliska
8. okt 2008

ahojte 🙂 moja mala tiez papa asi 3 min. z jedneho prsu a 3 min z druheho prsu iba v noci papa asi 8 min iba z jedneho.Boli sme u dr pribera super ,len ma teraz trapi stolica .Nemala ju poslednych 4 dni predtym mala pravidelne obden ale teraz ked papa kratsie tak mava 4 dni.Chcem sa spytat ci to nie je tym, ze mi pije tak kratko a nedostane sa k zadnemu mliecku.I ked mi potom po kojeni vydrzi aj 3 hod. do druheho kojeni 😎

saska.t
8. okt 2008

jeliska neboj pri cisto kojenom babatku je normalna aj stolica raz za 10 dni takze 4-5 dni nie je problem mali sme to aj my(aj mame)