Malá sa pri dojčení začala hnevať. Máte skúsenosti?

veronica1
24. aug 2008

Potrebovala by som poradit, neviem ci uz niektora z vas ma taku skusenost, este donedavna mi mala papala uplne kludne vzdy len z jedneho prsa a to aj 15-20min. No asi take 2tyzdne mi po 5 minutach(niekedy aj skorej)zacne prsnik vypluvat a plakat, ako keby jej netieklo. Je pravda ze niekedy je tam uz len to zadne mliecko a nato sa musi posnazit a lepsie potiahnut a asi sa jej nechce, no ale niekedy mi normalne mliecko tecie ked si stlacim prsnik a aj tak to robi. Zda sa mi, ze jej zacinaju ist zubky, tak neviem ci to s tym suvisi, ze ked musi viacej tahat tak nechce a jeduje sa. Zacinam byt zufala a bojim sa ze tymto sposobom pridem o mlieko. A to som chcela kojit az do 7mesiacov, ale takto to veru nepojde. 😢

adka10
22. okt 2008

Annag,
Chcem ta poprosit este o radu. Minuly tyzden som ti pisala, ze sa nase kojenie zlepsilo, ale nezlepsilo sa. ☹
Akurat sa prestal hnevat. Neviem ho prinutit papat dlhsie. Akurat spapa to co mu ide lahko a skonci. Ked sa aj prisaje, tak len trha prsnikom. Alebo sa odvrati a nedokazem ho prinutit ani otocit sa k prsniku. V noci som ho zacala budit, ale neuspesne. Par krat cucne z jedneho prsnika a hotovo. Druhy ani nevezme. Potom ked doodsavam, tak zistim ze dokopy nic nezjedol. Tak aj v noci je to katastrofa. On si z toho prsnika vytiahne menej, nez ja dokazem odsat. Za den spapa iba 500 ml. V noci nejakych 100. Ako mu to mam este ulahcit? Ako zvysit produkciu mlieka, ked odmieta na tom zamakat? Odsate mlieko uz nemam kam davat, je ho plny mrazak 🙂
Flasu som za ten tyzden nepouzila, aj ked bol hladny. A pri papani sa dost nahlta vzduchu a potom sa len kruti a kope nozickami co ho boli brusko.

annag
22. okt 2008

adka,

ešte napíš - akú ma stolicu, ako často ciká, je po napapaní spokojný alebo nie, kolko trvá jedno dojčenie kým sa nezačne hnevať

a ešte skús posúdiť, prečo papá hltavo - keď odsávaš mliečko, tečie prudko alebo pomaly? za akú chvíľu dokážeš odsať napr. 50 ml

iveta1901
22. okt 2008

adka10,
ak ti maly dobre pribera, tak sa menas coho obavat, lebo on si vzpije, kolko potrebuje, aj ja som sa tym trapila, no potom mi moja mama ptoto povedala, teraz odsavam len ked mam moc naplnene prsia a v mraznicke mam len 450 ml mliecka, mala mi niekedy pije kazdych 2-3 hod, inkedy po 4 hod ale to iba ked sme vonku, v noci ako kedy, niekedy vydrzi aj 5-6 hodin, tj o 22,00 nakojim, potom az o 3-4,30 a to ma 3,5 mesiaca...

no teraz mam iny problem... mala sa mi naucila vecer zaspavat pri prsniku, a neviem ju odnaucit, a ked zaspi, tak sa odtiahnem ona sa zobudi a mrnci kkym jej zasa nedam... cumlik mnechce, skusila som vsetky druhy, ona gumu cmulat nebude 🙂 🙂 🙂

ak viete nieco poradit, prosim pomozte, ale dlho ju plakat memozen nechat, lebo manzel ma taku robotu, ze vacsinou v noci jazdi, tak je rad, ked je v noci doma, a moze si pospat

dakujem

adka10
22. okt 2008

Kaka raz za den, den a pol, stolicu ma zltohnedej farby, niekedy zltozelenu. Uziva zelezo, tak mu to robi trosku problemy. Za den ma pocikanych 5-6 plienok, cez noc ho neprebalujem, ale rano ta plienka stoji za to.
Aktivne saje 4-5 minut, potom su to uz iba pokusy o prisatie sa. Snazim sa ho takto potrapit este aspon 5 minut, nech aspon tu bradavku stimuluje, potom ho prehodim na druhy psnik a zas tych 4-5 minut. Ked ho prehodim na prvy, uz vie, ze z toho papal, tak zas len vymysla. Najlepsie sa mu papa, ked je prsnik tvrdy. Ked ho uz pusti a prsnik je makky, ako keby sa nevedel dobre prisat. Aj sa tvari ze by este papal, aj sa vrhne po prsniku, ale cucne a trhne nim. Necaka, ci este nieco potecie. A takto stale dookola. Po napapani sa tvari spokojne, usmieva sa, gagoce, dokonca nema potrebu sa pestovat, ani nasu pozornost nepotrebuje. Asi 45 minut az hodinu po papani zaspi, a ked sa zobudi, ide zase papat.
A s tym odsavanim je to rozne, niekedy neodsajem ani 50 z oboch prsnikov, niekedy za 10 minut, a niekedy odsajem 50 z jedneho za 2-3 minuty. A to su intervaly medzi odsavanim rovnake. Mlieko sa spusta dobre, za pol minuty tecie.
Len neviem, ci mame spravnu techniku papania. Kojim stale poleziacky tou futbalovou polohou a maly lezi na chrbatiku a ma iba hlavicku otocenu k prsniku. Aj ked papal klasicky poleziacky, nikdy sa na mna nechcel otocit celym telom. Vzdy ho to hnevalo a nejedol vobec.
Posediacky sa otoci celym telom, ale nevydrzi tak dlho papat, doslova si ziada tu futb. polohu

Kebyze pekne pribera, tak by som sa tym netrapila, ale nasej doktorke je to malo. Teraz za tyzden plneho kojenia, bez flase, pribral 120 g. Kebyze to vie doktorka, tak nam hned prikaze dokrmovat. ☹ Nastastie mame poradnu az za tri tyzdne. 😀

annag
22. okt 2008

adka, absolútne nič mu nechýba a ak by pani doktorke vadilo v 4 mesiaci prírastok 120g, tak to by tu musela dokrmovať každá druhá plne dojčiaca mamička. Má krásny prírastok, ciká pekne, kaká pekne - tmavšia stolica bude železom, mliečko sa Ti spúšťa dobre, takže on si vytiahne výborne. Je spokojný, gagoce, nie každé dieťa je také, že musí byť rekordérom v papaní. A to by zase pani doktorka riešila, že priberá veľa a kázala by Ti dávať čaj. Adka, si skúsená mama, sama dobre vieš, že ak bábo nechce jesť, či už takéto alebo aj dvojročné, tak ho jednoducho nedonútiš. A ak aj áno, tak to dopadne iba horšie, buď jedlo vyvracia alebo ho začne odmietať. Nie sme húsky, čo sa im tlačí jedlo do gágora aby sa vypásli. MM sa vstrebáva dokonale, organizmus z neho dokáže vyťažiť oveľa viac než z UM, preto ho ani nemusí toľko vypiť. Keby si ho nevážila, ani nevieš, koľko vypije a prírastok by si zistila až na poradni. Už som to spomínala, mnohé mamičky, keby začali takto vážiť svoje bábetká, tak by boli prekvapené, ako málo im deti vypijú. Opakujem, to nie sú deti na UM. Aj tá noc svedčí o tom, že on viac mliečka nechce a nepotrebuje - keby bol hladný, tak sa prisaje a papá koľko vládze a dokonca sa budí na papanie sám. Čím viac to necháš na neho, tým lepšie. Keďže mliečko intenzívne odsávaš, vieš, že sa ho tvorí dosť, ostatné teda prenechaj s kľudom na neho, keď bude chcieť, tak mu daj, keď nie, nenúť ho.

Pár stránok dozadu som písala tabuľky určené pre deti dojčené, ktoré používajú renomovaní lekári podporujúci dojčenie na Slovensku, napr. MUDr. Viacianová z Detskej fakultnej nemocnice v BA (lieči a do bežného života sa zaradiť pomáha nedonoseným detičkám) , ona má veľkú zásluhu na rozvoji dojčenia u nás:
1.- 2. mesiac - 130-140 g / týždeň
3.- 4. mesiac - 70-110 g / týždeň
5.- 6. mesiac - 35-55 g / týždeň

Ty si v prom rade matka, lekárka nie je Tvoja nadriadená a nemusíš z nej mať obavy, ak Ti bude kázať dokrmovať, tak sa jej spýtaj na dôvody, ktoré ju k takejto "rade" vedú, aké znaky neprospievania podľa nej malý má. By som chcela vidieť, ako by takéto rady obhajovala pred kolegami. Ak sa Ti to nezdá, skonzultuj to s inými pediatromi, trebárs aj s MUDr.Viacianovou. Je úplne normálne, že my ako pacienti máme právo na konzultácia aj s inými lekármi, my platíme odvody a oni sú tu pre nás.

K polohe - naozaj by mal byť k tebe otočený celý, ale ak mu to prekáža, nemá zmysel ho preúčať, opakujem, ja tu nevidím žiaden problém a dojčíš ukážkovo. Okrem toho, anemické bábo (aj dospelý) trpí nechutenstvom, je unavenejší, slabší, takže ak malý nechce papať viac, určite má aj anémia na tom svoj podiel. A liečby trvá zásadne niekoľko týždňov, tá hladina sa nedá vyrovnať za pár dní. 🙂

annag
22. okt 2008

už píšem ako hotentot, ospravedlňujem sa 😀

iveta1901, neviem, koľko týždňov má Tvoja malá, je to bežný jav. Ak ťa to obťažuje, tak jediným riešením je ju nosiť a uhojdať až k spánku. Ideálny je na to babyvak alebo šatka, na holých rukách je to nepohodlné a únavné, mamičku to o to viac stresuje a bábo to veľmi vycíti, čím sa situácia iba zhorší. Toto nie je problém s dojčením, ale psychologický, bábetku je najlepšie na prsníku, lebo tam sa cíti dobre a bezpečne. Bábetká sa rodia na tento svet bezmocné, 9 mesiacov boli v mamičke a zrazu sú vo veľkom svete, preto hľadajú svoje útočisko a tým je v prvých mesiacoch práve prsíčko a mamičkina náruč. 😉 🙂

majsan
23. okt 2008

ahoj annag chcela by som poradit.laktacia sa mi vyborne rozbehla akurat ze som si vsimla ze mliecko mi rychlo tecie a maly nestiha pit.a teraz este mam zodratu kozu okolo bradaviek.vsetko mam cervene a ked maly pije tak to stipe.skusala som uz vsetko mozne maste obklady ale je to soraz horsie a malemu musim dat jest

tinka27
23. okt 2008

Ahojte. Vedel by mi prosím Vás niekto poradiť? Môj 3 mesačný synček donedavna papal kludne. Aj jeho prírastky hmotnosti na poradňach boli približne rovnaké 0,8 kg, ale pri poslednej poradni mi pribral iba 0,4kg na čo mi lekárka povedala, že je to normálne, že nebude stále priberať rovnako. No od soboty pri kojení potiahne 4-5 krát a začne veľmi plakať a pustí prsník. Keď sa ukľudní opať mu ponuknem prsník a situácia sa opakuje. Začne sa vypínať, akoby mal pri papaní bolesti. Opať začne veľmi plakať, ja ho nosím a utišujem a takto absolvujeme celé kojenie. Začínam sa báť, či som náhodou neprechladla na prsníky a tie sa mi nezapalili, ale nebolia ma. Neviete, čím by mohol byť spôsobený taký plač?
Veľmi pekne ďakujem.

stalida
23. okt 2008

ahoj annag a ostatne dievcata 🙂 potrebovala by som poradit ohladom kojenia. Moj 4 tyz. syn (por. hmotnost 3860g) zacal mat zelene stolice. Niekedy su zlt zelene, inokedy uplne zelene, raz dokonca to som sa zlakla bola az tmavo zelena. Zacalo to asi pred tyzdnom. Tento tyzden sme boli na poradni, vazi 4350g. Cize vah. prirastok je dobry. Ale posledne dva dni zacal pri kojeni aj ked nie pri kazdom plakat, predpokladam ze od hladu, lebo ked som skusila ci je v prsniku este mliecko, tak som ledva vytlacila kvapocku.
Zacala som teda pri kojeni striedat prsniky(inac pri kaydom kojeni ich vypil obidva), povzbudzovat ho do papkania ak pri prsniku zaspavaôl atd.....Chcem sa opytat co mam vlastne robit?
Mamm ho zacat dokrmovat, alebo mam zacat davat ryz. odvar?(ten mi kazala davat nasa zdr. sestricka, ale velmi sa mi do toho nechce 😖 ) Ta zelena stolica asi nebude v poriadku....
Velmi by som ho chcela len kojit, ale pozerat sa na hladne dietatko je dost ubijajuce. Poradite mi?
Dakujem 🙂

stalida
23. okt 2008

a este....dnes mal maly uplne vodnatu zelenu stolicu......

majsan
23. okt 2008

myslim ze annag je asi v nemocnici.uz ma termin pomaly

annag
23. okt 2008

majsan,

k dojčeniu - skú si pár ml mliečka pred dojčením odsať a zvoliť, ak sa Ti podarí vyskúšaj polohu:
- po sediačky si na stehno posadíš bábo bruškom k tebe, jednou rukou mu pridŕžaš hlavičku a chrbátik, druhou si pridržiavaš prsník a dáš mu prsník

- po ležaičky - ľahneš si na chrbát, bábetko si pložíš bruškom na seba a dáš mu prsník, hlavu si pritom podopri

ak sa Ti nepodarie tieto dve polohy, tak dojči aspoň tak, že bude bábo čo najviac vyvýšené, hlavička bude vyššie než bruško, no nesmie na bradavke visieť, bude ležať na vankúši a hlavičku bude mať v úrovni dvorca a bradavky

- bradavky - tam to vyzerá na infekciu - buď bakteriálnu alebo mykoticú. Nemá bábo biely povlak v pusinke - soor? Bradvky Ťa štípu, pália, sú šupinaté ?

annag
23. okt 2008

tinka, môže mať infekciu v pusinke, boľavé hrdielko, virózu, vírus, boľavé ušká - treba najprv to posúdiť, ak nevieš sama, tak s pediatrom

- potom môže byť problém v dojčení napíš - ako často ho dojčíš, ako dlho, z obidvoch prsníkov či z jedného, aké polohy používaš?

iveta1901
23. okt 2008

ahoj annag, dakujem za odpoved,
mala ma dnes 16 tyzdnov,
skusala som ju nosit v babyvaku, taske, kociku, s mackom co ma nostek v tvare prsnika, na rukach uz nevladzem, totiz mi strasne tlaci na krize /mam vysku 160 cm, vahu 55kg, a mala ma vahu 7,5kg/, vacsinou je najspokojnejsia, ked je v zvislej polohe, a hlavicku ma na mojom pleci...
vecer pri prsniku... bradavky mam uz komplet rozcmulane, veeelmi citlive na dotyk, a keby aspon pila, no ona je len prisata, a taha ako cumlik...
som uz z toho zufala, lebo vobec nic nestiham.... nemame ani cas iba pre seba a manzela, a to uz mam 16tyzdnov od porodu, lebo mala mi len pri cicke sedi, sestonedelie je uz davno za mnou, a s mamzelom sme sa nestihli ani zblizit po porode, lebo mala chce len prsicko lulkat, co sa odraza aj na nasom vztahu s manzelom...nervozita, vycerpanost, atd, atd...
uz neviem ako to mam riesit...aj teraz reve ako o dusu, a to ma cistu plienku, je najedena, aj lasky sa jej veeela dostava...

annag
23. okt 2008

stalida,

určite zatiaľ nedokrmuj a tobôž nedávaj odvar, to , že nič nevytlačíš ešte nemusí znamenať, že mliečko nemáš

- ak plače pri dojčení a nie každom, tak to môže aj byť preto, že je príliš hladný a treba mu interval skrátiť - ako často papá teraz, a ako dlho trvá dojčenie z jedného a druhého prsníka?

- určite hneď zaraď aj futbalovú polohu pri dojčení

- jedávaš mliečne výrobky? ak áno, skús ich aspoň na týždeň vyradiť a uvidíš, či sa to nezlepší, mohli by to byť alergény na kravskú bielkovinu z Tvojej stravy

iveta1901
23. okt 2008

a ozaj skusala som aj do postielky, no nic, tak spava pri mne...

annag
23. okt 2008

ivetka, tak to už je veľká baba 😉 🙂

pozri tému Každé dieťa sa vie naučiť spať, je to ťažké, na toto univerzálnu radu nedostaneš - ale koluje tu taká kniha, tak si ju prečítaj, každé bábo má takéto obdobia, niektoré sa tak správa stále, aspoň do polroka by bolo fajn v záujme laktácie vydržať

majsan
23. okt 2008

ahoj annag.maly ma ten spor .dnes som bola u lekara tak dal malemu sirup a mne mast.zatial pouzivam klobuciky lebo ma to velmi pali

iveta1901
23. okt 2008

annag, dakujem, idem tam kuknut

annag
23. okt 2008

majsan, klobúčiky preč a choď si hneď ráno kúpiť do lekárne Candibene masť alebo Canesten masť a hypermangán - kryštáliky. A rob si ráno po dojčení a večer po po dojčení takú kúru:

z hypermangánu si urob slabučko ružový roztok (1 kryštál vhoď do misky s vlažnou vodou) a namoč do neho gázu a prilož si obklad na prsníky na cca 10 minút. Potom si nechaj prsníky voľne uschnúť na vzduchu. Po uschnutí si nanes na bradavky aj dvorec tenkú vrstvu krému, ktorú už pri dojčení nebudeš stierať, ak sa zvyšky dostanú bábetku, tak je to len dobre. Tým roztokom môžeš dezinfikovať akúkoľvek vec, s ktoru prichádza bábo do styku. Práve preto je klobúčik v tomto prípade extrémne nevhodný, on je nosičom infekcie, soor je mykotické - plesňové - kvasinkové ochorenie, spóry plesní sa dostávajú všade a ťažko sa ich zbaviť. Všetky cumle, klobúčiky atď. sú nimi napadnuté a sú zdrojom neustále sa opakujúcej sa infekcie.

Viem, že to páli (som si svoje užila), ale ver, že sa to dá i bez klobúčikov. Masť si nanášaj aj po zmiznutí príznakov, ešte cca 10-14 dní. Pomedzi to si môžeš na bradavky dávať aj genciánovú violeť, ktorá je prírodným antimykotikom a dezinfikuje. Gencián si nanes na bradavku tesne pred dojčením, nech sa v pusinke bábetka roztečie.

V priebehu pár dní by si mala cítiť viditeľnú úľavu. Je to potrebné vyliečiť, lebo okrem iného bolesť pri dojčení spôsobuje pomalé a oneskorené spúšťanie mliečka a soor môže byť dôvodom hnevu bábetka pri dojčení.

iveta1901
23. okt 2008

annag, ty si lekarka, ked tak dokazes poradit? cira zvedavost...
inakmalu som nechala vyrevat, a zaspala po pol hodine revu...

stalida
24. okt 2008

ahoj annag, maly papa v noci zhruba kazde 3 hod. a caz den je to rozne, vydrzi max 2 hod., ale vacsinou si po 1-1,5 hod pyta papkat a to nam dojcenie niekedy trva aj 1 hod!!!!, cize ho prebalim a pyta si zase. co sa tyka striedania poloh obcas tu futbalovu skusam, ale budem castejsie 🙂 len sa bojim tej zelenej stolice ci to nemoze byt priznak nejakej choroby.
inak mlieko nepijem vobec a ml. vyrobky len obcas, teraz pri zelenej stolici som ich uz 2.den vysadila.
dakujem ti annag za rady 🙂

annag
24. okt 2008

stalida, treba ho dojčiť tak, aby počas papania účinne sal, nielen cuckal. Takže napríklad - 10 minút pravý klasická poloho, 1O minút ľavý futbalová poloha, 10 minút pravý futbalová poloha, 10 minút ľavý klasická poloha. Tým zabezpečíš, aby bábo na prsníku len tak nespalo a neoddychovalo a aby sa prsníky vyprázdňovali rovnomerne z každej časti. 10 minút je príklad, môže to byť raz viac, raz menej, je to čas, kým bábo naozaj saje. Potom ho prebaľ, trošku ponos a o hodinku - dve znovu. Ale zase ho nemusíš ihneď po prvom pustení bradavky, resp. pri prvom cuckaní odtiahnuť (napr. po 5 minútach), len trošku prebrať, pohladkať a ponúknuť ešte raz ten istý prsník - ide o to, aby vypil aj zadné mliečko, ktoré tečie ťažšie, ale je kalorickejšie, on pije viac mliečka predného a ten obsahuje mliečny cukor, ktorý farbí stolicu na zeleno.

ivetka, som obyčajná mama 😉 🙂

macaeliska
24. okt 2008

annag, v prvom rade, nie si obycajna mama, ale si vynimocna. A po druhe, uz chod rodit! My chceme vediet co to bude a hlavne, nech je to zdrave!

annag
24. okt 2008

macaeliska, keď mne sa ešte nechce, ja sa cítim výborne a kľudne by som nosila aj mesiac. 😀

majsan
24. okt 2008

ahoj annag tie klobuciky som aj tak kupila zbytocne maly ich nechce.musim nejak vydrzat.ale po tej masti sa mi velmi ulavilo.najviac postihnuty mam lavy prsnik.musim sa opytat ci to je aj tu tie krystaliky lebo ja som vo svajciarsku.nesom doma.mne dali mast ktora sa vola multilind a malemu sirup mycostatin.prsia sa mi zacali tak nalievat nestiham menit tie tampony

macaeliska
24. okt 2008

no este dva roky ako slonica, nie? 😀 . No sup, sup, aby sme vedeli ako sa vam dari. A uz som ti chcela opat pisat, ze sa krpata zlosti pri kojeni, ale zistila som, ze uz je najedena a staci jej aj 5 minut. Vies, je to riadna zmena, ked doteraz jedla pomaly 30 minut z oboch a teraz jej staci jeden. No a to zo dna na den.

annag
24. okt 2008

majsan, určite Ti dali antimykotickú mastičku, možno presne s rovnakou účinnou látkou - klotrimazolom, ale určite o bude podobné našim liekom, tam prichádza úľava veľmi rýchlo, malo by tam byť napísané, že je to na liečbu candida albicanis

hypermangán je soľ kyseliny manganistovej, Manganystan - KMnO4, používa sa v zdravotníctve, najmä v kožnm lekárstve na dezinfekciu

macaeliska, tak vidíš, ako sa bvieš pekne posúdiť, len sa riaď jej potrebami a využívaj svoj materinský inštinkt,

- no ja by som aj dva roky, keby to bolo také ako teraz, najlepšie bábo je v brušku, ani jesť nepýta, ani sa nezlostí pri kojení a ani neviem, ako spí , to sa s tými dvomi potvorkami čo mám nedá porovnať 😀

vejinka
24. okt 2008

annag a ja ze uz si na porodnej sale.. 😉 veru ked som bola tehu len sme z muzom hladkali brusko aby uz bolo vonku a ze sme na neho zedavi...a ked je vonku vela krat si prajem aby sa vratilo dnu..lebo je to nezbednik 😵

tinka27
24. okt 2008

Veľmi pekne Ti ďakujem annag. Snažím sa ho dojčiť vtedy, kedy ono chce. Cez deň je to približne každú 1-1,5hodinky ale niekedy sa stane, že aj po 2-2,5h a v noci ho dojčím raz za 3-3,5 hodinky. Zdalo sa mi, že sa nahltal vzduchu a bolelo ho bruško, tak som mu chcela pomáhať a stláčala som mu prsník. Pil tak intenzívne 5 minút a potom po troške ďalších 15 minút. Cez deň, ale dojčím aj okolo 1h lebo robí si dlhé prestávky akoby driemal pri prsníku a občas si potiahne a až keď ho vypľuje, tak skončím dojčiť. Dojčila som asi 3 kojenia po sebe z jedného prsníka a ďalšie 3 kojenia z druhého. Keďže v noci som ho krmila iba každé 3-3,5 h, tak som ho dojčila raz z jedného prsníka a potom ďalšie dojčenie z druhého prsníka. Všetko bolo výborne, papal krásne a aj dobre priberal, ale od minulého mesiaca jedol akosi pomenej a v podstate pribral aj o 1/2 menej ako obvykle. No a od soboty sa stali z kojenia muky. Pár krát si potiahne a potom sa začne vypínať, odďalovať od prsníka a veľmi plakať. Ale včera sme 2 kojenia poobede absolvovali krásne bez plaču, ale večer opäť bolo to isté - vypýnanie, plač, nosenie na rukách, kŕmenie pri nosení a kolísaní. Inak dojčím ho v sede - otočeného bruškom ku mne, skúšali sme aj v poseli po ležiačky, ale to ide iba v tedy ak má náladu 🙂. No a teraz ho začnem dojčiť v sede - predlaktím ho držím pod hlavičku a bok, celý je otočený ku mne a druhou rukou som ho držala pod zadoček, ale keď sa začne vypínať, tak mu uvolním ruku zo zadočka a potom sa buď postavím a chodím s ním, a tak ho kojím, že mu lakťom podopieram hlavičku a bok a druhou rukou ho držím pomedzi nožičky.
No neviem, ja som prechladnutá, tak som sa bála či to mliečko mu nechutí nejak divne, alebo či som náhodou nedostala zápal prsníka.

Veľmi pekne Ti ešte raz ďakujem annag.