Malá sa pri dojčení začala hnevať. Máte skúsenosti?

veronica1
24. aug 2008

Potrebovala by som poradit, neviem ci uz niektora z vas ma taku skusenost, este donedavna mi mala papala uplne kludne vzdy len z jedneho prsa a to aj 15-20min. No asi take 2tyzdne mi po 5 minutach(niekedy aj skorej)zacne prsnik vypluvat a plakat, ako keby jej netieklo. Je pravda ze niekedy je tam uz len to zadne mliecko a nato sa musi posnazit a lepsie potiahnut a asi sa jej nechce, no ale niekedy mi normalne mliecko tecie ked si stlacim prsnik a aj tak to robi. Zda sa mi, ze jej zacinaju ist zubky, tak neviem ci to s tym suvisi, ze ked musi viacej tahat tak nechce a jeduje sa. Zacinam byt zufala a bojim sa ze tymto sposobom pridem o mlieko. A to som chcela kojit az do 7mesiacov, ale takto to veru nepojde. 😢

saska.t
8. okt 2008

annag vyskusam a napisem

saska.t
8. okt 2008

anna zatial to funguje krmim z jedneho prsa kazdu hodinu mala vzdy potiahne 5 min. ale aspon som sa trosku ukludnila, ako obycajne dakujem za rady

vojtisek2007
8. okt 2008

annag
-nevydržela jsem už ten pláč a zavolala mudr, ať k nám přijede, tak malá je naprosto v pořádku - pusu, krk, ouška - nic jí prý není - když se to prý zítra přes den nesrovná, mám jí zkusit dokrmit UM - prý možná pláče, že má málo mlíka....tak nevím, je ještě malinká, chtěla jsem kojit co nejdýl....

annag
8. okt 2008

vojtisek, neboj sa, mliečko vyrobíme 😉

Koj takto - pravý prsník klasická poloha 3 min , ľavý prsník futbalová poloha 3 min, pravý futbalová 3 min, ľavý klasická 3 min a takto dookola napríklad pol hodinu. Tie tri minúty sú orientačné, vždy, keď sa začne hnevať, tak prsníky vystriedaj, z jedného to možno bude 3 minútky, z druhého 2. Potom si daj pauzu napr. polhodinu, hodinu a znova to takto opakuj. Ak už bude unavená a zaspinká, tak ju nechaj spať, ale v noci ju zobuď aspoň každé dve hodiny, nemusí sa celkom prebrať, stačí že bude papať v polospánku. Nočné kojenie je vynikajúce na podporu laktácie aj na rast bábetka. Čo Ty na to?

Tento maratón by mal trvať deň, dva, následne by si mala pocítiť náznaky, že sa mliečka tvorí viac. Je to maratón, keď budeš musieť iba kojiť,no máš ešte dve detičky, veľmi dobré by bolo, aby sa Ti mohol niekto o ne postarať, aby si sa mohla venovať iba malej.

Ak by dokázala zaspať na prsníku v posteli spolu s Tebou, tak to by bolo ideálne, je totiž potrebné, aby stimulovala bradavky, aj keď by účinne nesala mliečko.

macaeliska
8. okt 2008

ahoj annag. To mi ako chces povedat, ze mam aj ja krpatu budit v noci na kojenie? Ona mi zaspi okolo tej 20.00 a potom sa budi az o 02.00 a dalsie budenie az o 6.15 h. Je pravda, ze je na prsniku aj 45 minut a v noci kopu krat zaspim, ale tu "laktacnu krizu" sme mali pred nedavnom. Ja som myslela, ze uz sme v normale, ale podla toho co citam, sa nemam moc vytesovat. Ja totiz po kojeni ani neodstriekavam a po pravde ani medzi kojeniami nemam kedy. Cez den ju prikladam tak kazdu 1.5 hod. a byva na prsniku aj 20 minut. Tak uz som zase dopletena.

vojtisek2007
8. okt 2008

annag - v noci se mi na kojení vůbec nebudí - spí celou noc - naposledy se napije kolem 20.00 a pak vydrží až do 5 do rána...takže jí mám co dvě hodiny skusit přisát ??? a co když se nechytne, když spí....klidně si jí nechám u mě v posteli, to není problém, tak tu zkusím už dnes v noci a uvidíme, třeba se to rozjede...doufám, že jo, nechci jí dokrmovat UM

radka.m.
8. okt 2008

holky,a není škoda ty děti zbytečně v noci budit,když jsou zvyklé spát?????dítě přibírá i tím spánkem a to mimčo pak bude taky nevyspalé,když bylo doted zvyklé spát,já bych to teda nedělala!to bych raději vstala v noci k odsávačce,kojení je krásný,ale za každou věc to taky nestojí.

vojtisek2007
8. okt 2008

radka.m - no tak u mě to s odsávačku nepůjde - mám zřejmě nějaký blok (už jsem to řešila na jiné diskuzi) a odsávačkou ani kapku - potřebovala jsem odsát, protože jsem jela na seminář - a nakonec jsem eli brala s sebou...tak teď nevím, budit nebo nebudit - když mě přijde, že jí stejně nevzbudím, když spí, tak spí...jak jí mám budit, nikdy jsem to nedělala ???

annag
8. okt 2008

macaeliska, čosi, Vy už ste si svoje preskákali a priberáte jedna radosť, len pekne spinkajte, to je len pre vojtisku a len na pár dn, Ty sa už pekne vytešují 😉

vojtisek, áno, určite ju treba prebudiť, ak chceme laktáciu podporiť, ide len o pár nocí, hneď ako problém vyriešime, bude môcť spinkať. Potom už kojenie potiahneš len s jedným prebudením. len čo najčastejšie prikladať a striedať, nech prsníky naspäť "rozťahá"

neboj sa, tých pár dní obety za to stojí všetko sa dá napraviť, netreba sa zľaknúť a prísť o kojenie pri prvom probléme 😉 🙂

macaeliska
8. okt 2008

Tak potom vojtisek, drz sa a skus to vydrzat. Ked uz annag povedala,ze sa mam vytesovat, tak sa uz ukludnim a budem. Tak aj ty "posluchni" a o 2-3 dni sa budes vytesovat so mnou. 😀 😀

annag
8. okt 2008

radka.m, ak je utlmená laktácia a bábetko nepapá, lebo nemá čo, tak zo spánku nenarastie, je to bežný a osvedčený spôsob na zvýšenie laktácie, režim musí ísť na istý čas bokom

radka.m.
8. okt 2008

vojtisek2007-já vím,že by jsi chtěla kojit,ale mě by bylo teda té malé líto,když je zvyklá spinkat,tak by jsi jí to spaní přerušila a to pro děti není taky dobrý,spánek je pro ně taky důležitý,ty děti,když se budí,tak pak taky nejsou odpočinutý.vím,že to annag myslí dobře,ale v tomto případě ji nemohu dát za pravdu,pokud se ti malá nepřisaje ze spánku,aniž by jsi ji musela budit,tak bych ji určitě nechala v noci spinkat.

saska.t
8. okt 2008

vojtisek tiez bojujem s nasou Elli tak vam tiez drzime palce

annag
8. okt 2008

vojtisek, tak si vyber, ja Ťa nenútim, len som Ti chcela pomôcť a poradiť 😉

radka.m.
8. okt 2008

annag-koukni do poradny na kojeni-tam ti nikdy laktační neporadí,že máš dítě v noci budit,ale nabídnout jim ze spánku,tuto stránku pravidelně pročítám,tak promin,ale myslím,že laktační přeci jen má v tomto ohledu více vědomostí,nikdy neporadila vzbudit dítě!

annag
8. okt 2008

radkam, čo som napísala?

... ale v noci ju zobuď aspoň každé dve hodiny, nemusí sa celkom prebrať, stačí že bude papať v polospánku ....

vojtisek2007
8. okt 2008

tak já jí prostě zkusím přisát ve spánku - když to nepůjde, trošku do ní žďuchnu - v porodnici jí lechtali pod bradičkou, aby otevřela pusinu a jedla - měla totiž silnou žloutenku a moc se jí papat nechtělo....- ale když to nepomůže, tak nijak drasticky jí budit nebudu....kdyby aspoň měla dudlík, že bych jí ho vyndala a strčila místo něj prso...ale ten nemá

macaeliska
8. okt 2008

nechcem si nikoho zastavat, ale annag zle neradi. Ved aj v porodnici, ked nam doniesli deti, tak nam kazali aby sme ich budili na kojenie. Niektore deti su papkaci a niektore dokazu od mala prespat aj noc. Moja mala sa budila kazde 3-4 hod. sama a pekne jedla, ale "kolegyna" co lezala vedla, tak sa jej ten maly nechcel budit ani za nic. A tak to aj vyzeralo. My sme odchadzali s prirastkom cca 100 g. a oni este tych 100 g schudli. Laktacna sestricka jej vtedy tiez povedala, ze ho musi budievat, aby si dudkal. Takze neviem?!?

cerstvamama
8. okt 2008

saska.t
Pije každé 3-4 hodiny, v noci spí 7 hodin + 5

annag
No, vzhledem k tomu, že se /jak ty říkáš/ odstavuje už přes 3 měsíce, tak jsem docela optimistka, že to do půl roka dokojíme 😀 Můžu ti pak dát vědět.

cerstvamama
8. okt 2008

macaeliska
Myslím, že v porodnici se děti budí hlavně kvůli matce, aby se rozkojila.

macaeliska
8. okt 2008

aha

radka.m.
8. okt 2008

cerstvamama-ano,přesně tak,v porodnici se děti budí hlavně proto,aby se matka rozkojila,a taky je rozdíl,když se budí novorozenec,nebo 3měs.mimčo,které už přeci jenom více vnímá. annag-nevím,jak u vás,ale u nás se neradí budit děti,pouze do 3 měs.by pauza mezi kojením neměla být delší než 6 hod.a i to je individuální,někomu nevadí ani pauza třeba 10hod.a přečti si ty po sobě,co jsi napsala-ano,určite ju treba prebudit!!!

vojtisek2007
8. okt 2008

tak holky, už to budou dvě hodiny co malá jedla naposledy, tak to půjdu zkusit, jestli se mi chytí a co bude.....držte mi pěstičky, zítra poreferuju, jaká byla noc

annag
8. okt 2008

presne tak, chceli sme podporiť laktáciu u vojtiska, preto ta noc, aby sa opäť rozkojila, tak ako v pôrodnici, s tým rozdielom, že po púrode je hladina hormónov ďaleko vyššia než v 3 mesiacoch 😉

ale ja sa nerada hádam a ani nejdem ďalej reagovať aby sa to tu neskĺzlo do hádky, prajem Vám veľa radosti a zdravé detičky, či už budú kojené alebo nie 🙂

lucia31
8. okt 2008

...z vlastnej skusenosti..
moj prvy syn v porodnici a aj niekolko dni po prichodu domov odmietal sa prisat na prsnik..mala som aj malo mliecka, prave tym, ze sa v porodnici cele dva tyzdne, co sme tam boli poriadne neprisal, ja vystresovana, on dokrmovany flasou 😒
..takze doma boj, a jedine, co zaberalo, bolo prave papkanie v spanku alebo polospanku ,kedy sa neodmietal prisat ..cize v noci som mu ponukala prsnik aj kazdu hodinu, vzdy ked sa pomrvil a on sa prisal..uz po prvej takto "prekojenej" 😉 noci som cez den citila take prijemne mravcenie v prsnikoch a mliecka bolo uz aj cez den viac..no a aj cez den som ho kojila v polospanku, ked som videla, ze sa pomali prebudza...a to nas zachranilo..keby som ho nechala spat /a on bol spavy az moc/tak by som s kojenim ani nezacala...a to som kojila takmer rok a pol ,pokial sa sam neodstavil.. no a sestricky v porodnici ma odprevadzali s tym, ze on nema dostatocne vyvinuty saci reflex, ze on kojeny pravdepodobne nebude...

macaeliska
8. okt 2008

Lucia31 😀 😀 , take sestricky su najlepsie 😀
annag neber si to tak, kazdy si z tadeto vyberie, co si mysli, ze je najlepsie.

saska.t
8. okt 2008

annag tak musim sa pochvalit malym uspechom mala vydrzala na prskach celych 17 min. samozrejme ze ich cele nepresala ale nerobila cirkus a popri tom si aj cucla a po kojeni bola spokojna a usmieveva tak mam hned lepsiu naladu dufam ze to je prvy krok k zlepseniu !!!

annag
8. okt 2008

saska, super, to som veľmi rada 🙂 🙂 🙂 aj ja mám lepšiu náladu s Tebou 😉

vojtisek2007
8. okt 2008

tak my bohužel nic ☹
šimrám, šťouchám, lechtám.....a malá spí jako dudek...no nic za hodinu to zkusím znovu....

lucia31
8. okt 2008

vojtisek, skus ju prebalit...