Máte skúsenosť s pokazenými detskými zúbkami?

lucy420
6. jan 2020

Prosím Vás o pomoc alebo radu či mate niektora mamička skusenosť s niečim podobným. Dnes sme boli na pohotovosti pan zubar nula bodov nepoeadil nič ešte sa domňa obul kde som bola doteraz. Podotykam že sme už s malým boli u zubara parkrat kôli tomuto problemu zubky ako vyšli tak sa začali kaziť každy len to su mliečne treba čakať. Teraz ich ma cele zničene aj stoličky hlavne hore . Čistime stale elmex pasta aj gel vitaminy mal no nič žiaden výsledok. Len prosim o radu či ste mali aj vy doma takakýto problem na fotke to vizera že ma prievan včera sme boli von mal aj šal všetko ale asi tie ďasienka ma nachylne stalo sa nam to prvykrat. Ďakujem krasne za každu radu .🙏

sissy27
6. jan 2020

@lucy420 nepoznám snáď väčšiu blbosť od zubára ako že mliečne zuby netreba opravovať 🙈 treba !! Hľadaj zubára, ktorý bude ochotný sa do toho pustiť a zachráni mu aspoň do budúcna trvalé zuby. Chudák chalan, veď ho to musí bolieť 😖

katka2602
6. jan 2020

Dcéra má taký problém. Opravený zub, plomba a kaz sa zase objavil a ťahal ďalej. Trvácne 6-yky som jej už dala zapečatiť. Len dcéra bola kojena do 4 rokov (zaspávala večer pri kojeni) takže to spôsobilo kaz. Neliečený aj mliečny zub vie spraviť poriadnu šarapatu. Dcéra celá opuchla od hornej stoličky :(

lucy420
autor
6. jan 2020

@sissy27 veď to začala som hneď keď bol malinky no teraz ma tri a hore všetko pokazené ani čistenie nepomaha nič sklovina odchadza a zubky az hniju už som zufala tretí zubar a nič

lucy420
autor
6. jan 2020

@katka2602 maleho som kojila 9 mesiacou teraz mliečko pije cumeľ nema no zaspi pri flaske a to vsetko sposobilo urcite si myslim no budem musiet nieco robiť raznejšie nech sa aj pri trvalych tak netrapi aby mal aspon tie ako take 😥

katka2602
6. jan 2020

@lucy420 je jedno či je kojeny alebo zaspí s fľašou, podstata je rovnaká. Zubári to volajú "fľaškovy kaz". Ale nám výrazne pomohol Corsodyl. Každý večer vypláchnite pusu.

ivu80
6. jan 2020

@lucy420 my bohužiaľ tak isto. Naša má 3 roky, zúbky umyvame, ale predné úplne hrozné, aj 4-ky horné.. Spodné zúbky má krásne ako perličky. Tiež bola kojena do 2,5 roka a najmä v noci, takže myslím že to je tým 😞 keď ju bolel zúbok, zubárka vyvrtala, ale neplombovala..

sfialka
6. jan 2020

Závisí aj od toho či neužíva lieky. Maltofer dosť ničí detské zuby.

natur
4. feb 2020

@lucy420 >"zubky ako vyšli tak sa začali kaziť... Teraz ich ma cele zničene aj stoličky hlavne hore... Ďakujem krasne za každu radu .🙏"
Chapem, ze sa trapis. Vid aspon 2 odseky: Zubny kaz a KRV, Zubny kaz a SLINY. Slajdu s nazvom ZUBY. Odkaz nan je v uvitacom prispevku v skupine "Zdravé zuby - bez kazov a bez strojčeka" https://www.modrykonik.sk/group/11560/ Mozno ta to oslovi a nejako inspiruje.

lenocka1984
25. feb 2020

@lucy420 Skupina Čisté zuby sa nekazia, tam radia zubári pre deti https://www.modrykonik.sk/group/9719/