Máte skúsenosti so strojčekom na mliečne zuby?

sandri
21. máj 2019

Ahojte, mate niekto skusenost so strojcekom na mliecne zuby? Syn ma podla logopedicky hlboky zhryz v dosledku coho zle tvori sykavky. Odporucala nam navstevu zubara a strojcek. Vraj sa davaju aj na mliecne zuby. Ako to deti znasaju? Syn ma 5,5 roka.

evapistovic
8. nov 2020

@nikusa008 raz sa doktorka vyjadrila, že aby sa mu nepokrivili zúbky naspäť, dostane časom fixný. To je ten, čo je na zúbkoch trvalo napríklad 3 roky. Takže zatiaľ má nočný a časom prejde na fixný. Syn ešte len bude mať 10 rokov. Neviem od koľkých rokov sa dávajú fixné strojčeky. Ale za ten hollywoodsky úsmev to stojí.

danielahamar
8. nov 2020

@evapistovic od 9 kľudne a dosť závisí, koľko má trvalých, môj mal len dva dole a dva hore a stoličky samozrejme. A samozrejme, aj diagnóza závisí.

meryenes
8. nov 2020

@sandri my nosíme taký plastový strojček, máme ho kvôli opačnému zhryzu. Dcére pomáha.

jankastubka
27. apr 2021

@evapistovic dobry den, chcela by som sa opytat ako vam ten strojcek drzal na zuboch?
My sme ho dnes doniesli domov, bol tam s dcerou muz ale nejak mam, pocit ze jej to na tych hornych az na tak nedrzi. Ked otvori usta, tak jej to tak trochu vysi. Ake to je mozno len moj pocit.
Ten plast sa mi zda dost masivny. Musi si zvyknut bo nevie ako ma prehltnut sliny. Teraz ma mrzi, ze som na tej kontrole nebola ja, bo muzi sa o take detaily nezaujimaju. Ja by som sa urcite viac popytala.
Ako ste si na zaciatku zvykli? Nam to kazali nosit az 16 hod. Denne. Hmm. A ja som dufala, ze jed budeme nosit tento, ze uz fixny nebude potrebovat.

anna77pastor
13. jún 2021

Dobry den, aj ja som na to zvedava, lebo moj syn spava s otvorenymi ustami, ci mu to nezabehne v noci a nezacne sa dusit. Jemu predpisali nocny strojcek kvoli tomu, ze nema zuby 4 a 5-museli mu vytrhnut kvoli chybe v predchadzajucej ambulancii a rastie mu 6tka,aby mu nenarastla krivo.

gazgaz
25. apr 2022

@jankastubka Dobrý deň, smiem sa spýtať ako ste sa zžili so strojčekom a či sa dá reálne zvládnuť tých 16 hodín denne? Práve sme začali našu strojčekovú púť a mám z toho dosť obavy...ďakujem za odpoveď.

jankastubka
25. apr 2022

@gazgaz musim povedat, ze fajn. Dcera nosi poctivo, nie vzdy zvlasneme 16 hod, kedze v case od 7:00 do 17:00 nie vzdy je doma. Ale v noci aj cez vikendy mava poriadne, nie ako ja ked som bola mala. 🤣 A aj dr pochvalila ze po roku nosenia je vidiet zmenu.

gazgaz
25. apr 2022

@jankastubka ďakujem, tak to ma teší...dúfam, že na tom budeme podobne...začali sme to riešiť až teraz, syn má 9 a pol, rok sa nám nepodarilo zohnať doktora. Sme dosť taká aktívna rodina, tak to snáď nejako skĺbime...

jankastubka
25. apr 2022

@gazgaz velmi zavisi aj aky ten strojcek bude. Ona ho ma taky mohutny, spociatku jej bolo zle rozumiet. V lete ked budeme po skole dlhsie byvat von, tak si bude bravat strojcek aj von. Aj cez vikendy ked ideme na vylet tak si ho brava si sebou. Krabicku dame do rupsaka a vybera si ho len ked ide jest napr.
A este uz si zvyklo aj okolie. Na zaciatku sa pytali ale uz to beru smaozrejme. Aj dost deti nosi bud strojceky, niekto iny nosi okuliare, niekto ortezy na nohy. Tak an skrz toto sme vysvetlovali, ze kazdy nieco ma.

gazgaz
25. apr 2022

@jankastubka verim, ze si zvykne a ze sa mu to trochu upravi...doktor hovoril, ze nas neminie ani trvaly, ale na to, ze bude mat v decembri 10, tak ma taku detsku drobnu tvaricku, horne dvojky tiez este nema cele vyjdene, velmi pomaly mu tie zubky rastu...tak uvidime...kazdopadne dakujem za odpoved ❤