Medzera medzi zubami

hedunecka
9. júl 2008

cawte babule nechce sa mi hladat ta tema ci tu je ked je tak ma na nu prosim hodte

chcem sa spytat ci mate aj vy alebo ste mali taky problem-ked som bola s heidi ako pol rocnou u zubara tak mi vravel ze ma dost velku tu uzdicku v strede pod peru a ze bude mat velku medzeru medzi prednymi zubami.nechcela som to riesit sak to ma asi kopu deticiek ale teraz pozeram ked ix ma vonku ze tam tu medzeru ma ozaj velku 😕 pocula som od jednej znamej ze jej malej to ako 5rocnej prerazali aby mala uz trvale zubky pekne

mate s tym niektora skusenost alebo sa na to xystate??dakujem

monkula
9. júl 2008

Ahoj Hedun..
Ja som ako dieťa mala tiež dosť veľkú medzeru medzi zubami, zubárka aj moje jmame navrhovala ,že mi ďasná narežú a zuby poposúvajú, samozrejme ,mama nesúhlasila a urobial dobre..
Trvalé zuby sú totiž o dosť väčšie ako mliečne, a teraz po medzere ani stopy... 😉

bihan
9. júl 2008

Teeeda, to sa fakt robí? 😖
Ja som mala ako dieťa veľkú medzeru medzi zubami (ale nie ako Madonna 😀) a mám ju síce stále, ale oveľa menšiu.. nejako sa to spravilo časom.

monkula
9. júl 2008

bihan, neviem ,či sa to robí normálne ,moja detská zubárka boal trochu mimo... Bežne sa stalo, že vŕtala zub a kecala so sestričkou a potom navŕtala aj Ďasno... 😠 😠
ja mám kamarátku, tá má medzeru medzi zubami a vyzerá to sexi 😀

bihan
9. júl 2008

Môjmu mužovi sa to tiež páči? 😀

monkula
9. júl 2008

no vidíš, tak ne je čo riešiť... 😀

junovka
9. júl 2008

moja Nely to ma tiez a vobec to neriesim, nakolko su to len mliecne zubky a trvale mozu byt uplne ine 😉

hedunecka
autor
9. júl 2008

no on mi povedal ze tu sa nejedna len o taku klasicku minu medzierku ona ma totiz tu uzdicku dost siroku a povedal aj tak ze niektore deti si to lubia natrhnut same alebo sa to teda prereze..sak pockajte hodim foto do albumu

monkula
9. júl 2008

mne sa to nezdá také hrozné...
Je zlatučká... 😵

bihan
9. júl 2008

Hedu, neviem... ja by som to asi tak skoro neriešila.. teda neviem, ako je ten zákrok bolestivý, ale kým to nie je naozaj nevyhnutné (čo mi u Heidi nepríde), tak by som chvíľku ešte počkala.

hedunecka
autor
9. júl 2008

no sak uvidime ja som len chcela vediet ci to niektora z vas riesila 🙂 ja som videla jedneho xalana a ten mal teda taku medzeru ze to bolo az nexutne jak keby mu zub xybal

junovka a nemas foto nex kuknem aku mate vy 😅

sammy
9. júl 2008

Hedunecka, aj moja mala ma taku medzeru. Mama je zubarka a povedala mi, ze to su len mliecne zuby, ze ked budu trvale, vobec tam ta medzierka nemusi zostat.

jaduska
9. júl 2008

Tiež by som to na tvojom mieste nechala ešte tak...Možno sa to vyvinie inak,ako si myslí zubár a zatiaľ to určite nevadí. Inak zuby sa lepšie čistia, ak je medzi nimi medzierka, už keď sa spoja, tak treba používať zubnú niť, medzizubnú kefku a neviem čo všetko možné ešte... 😀

monikazv
9. júl 2008

Ja som mala presne taky isty problem a mozno vas prekvapim ale aj mi ostal mam uz dve deti a medzeru ako hrom a zdedila to po mne aj moja dcera ma teraz 8rokov a so zubarkou sme dohodnute ze jej to operacne urobia ale musi mat viac trvacnych zubkov vonku takze cakame ale urcite jej to urbim lebo nechcem aby dopadla ako ja.mne to mama neurobila a mna to mrzi.

martina21
9. júl 2008

ahoj my to vrodine dedime po tatovi medzeru mam ja aj sestra, namliecnych sme mali obrovitansku ze som tam v pohode strcila spajdlu alebo palicku od lizatka no a ked mi vyrastli dospele tak mi odrezali z tej uzdicky a zmensilo sa to asi o polovicu ale aj tak tam stale strcim paratko 😀 😀 ale nosila som aj strojcek na zly skus zubov a tam mi povedali ze strojcekom sa mi to spravit neda ta medzera to som bola mensia uz moc nato nepamatam a zvykla som si na to co uz

andrii
9. júl 2008

Ahojte. Môj manžel má tiež medzeru medzi zubami a mne sa to veľmi páči. Staršia dcéra mala tiež medzeru medzi zubami a boli sme aj u zubára, kde jej skrátili uzdičku. Ale až keď už mala trvalé zuby. Aj s mladšou bude treba tiež ísť urobiť to isté,ale tiež až keď bude mať trvalé zuby. Keď to mali robiť tej staršej,tak som sa lekára pýtala,či to je dôležité,že aj manžel má medzeru a že aspoň sa jej nebudú kaziť zuby jeden od druhého a ľahšie sa aj čistia.Vysvetlil mi, že sa to musí urobiť preto,lebo má tá uzdička nemá za následok iba medzeru medzi zubami,ale že ked bude väčšia,tak by jej uzdička ťahala hore ďasná a odkrývali by sa jej zuby, robili krčkové kazy a tiež hrozí paradentoza, alebo niečo podobné. Spravil jej to asi za 10 min. a po týždni sme boli vytiahnúť stehy. Nie je to žiadna tragédia,aj keď samozrejme po zákroku jej ďasno opuchlo a nemohla jesť. Dávali sme studené obklady.

hedunecka
autor
9. júl 2008

no presne nejedna sa o malu medzierku vravel ze ju ma dost veliku ze by som jej to mala dat spravit-on je asi jeden z najlepsix sukromnikov v trnave ked raz spravi zub uz sa nepokazi!len sa bojim aby ju to moc nebolelo 😔
mne hovoril ze to staci len pretrhnut alebo nieco take a ked to povie zubar tak asi ma pravdu jak pise aj moni martinka a andrii
u nas nema nikto medzeru medzi zubakami ani malinku tak neviem kde to nabrala 😀 😀

lusil2005
9. júl 2008

moja mala ma tiez taku medzeru, ak nie vacsiu a neriesim to. mne sa medzera medzi zubami tiez velmi paci 😀

bambusko
9. júl 2008

hedunecka, ja som mala velku medzeru medzi hornymi zubami presne kvoli tej uzdicke, bola dlha, tak mi ju skracovali, mala som vtedy 7-8r. presne si nepametam. bol to ambulantny zakrok, teraz medzeru nemam, ale starsia dcera ano, no ma stale mliecne zuby. robi sa to preto, aby sa neposuvali dalsie zuby a nestacali pre nedostatok miesta, cize ak bude treba, dam to urobit aj dcere. nie je to len o krase. bratovi upravovali hornu aj dolnu uzdicku, zrejme je to rodove.

majkabe
9. júl 2008

my tiež máme veľkú medzerku medzi hornými zpbkami a vôbec to neriešim, veď je to celkom pekné 😀

bibinka
9. júl 2008

hedun- aj môj Filipko mal obrosvkú medzeru, keď mu však dorástli všetky zúbky, tak sa mu to krásne zrovnalo. Alex má tiež niečo podobné,ale nebojím sa, lebo má tiež dosť veľké tie zúbky a keď si predstavím, že ich bude mať v puse 10 za sebou,tak sa mu tam ledva pomestia na tie malé krátke ďasienka. 😀 Keď ho odfotím, hodím foto "zubadla" do albumu.
ja som mala tiež veľkú medzeru -dedíme to po babke- a aj mi ostala. MM sa to páči, aj jeho starká ju mala, tak to má asi "vžité" a pripadám u to sexi 😉 Mne to v puberte dosť prekážalo a aj dnes uvažujem o strojčeku na "staré kolená" 😅 😔

bystricanka
10. júl 2008

ja ked som bola malá, tak som mala medzeru medzi zubami. A ked narástli trvalé zuby, tak nemám žiadnu.
Aj môj syn má medzeru a nič s tým nemienim robiť, lebo si myslím, že rastom trvalých sa medzera "stratí". Skúsim nájsť aj fotku

bystricanka
10. júl 2008

už som tú fotku tam dala...je medzi poslednými

andrii
10. júl 2008

bystričanka, pozrela som sa aj ja. Nevadí? Malý je strašne zlatý a tá medzera je úžasná. 😀

hedunecka
autor
10. júl 2008

no baby tu nejde o malu medzierku ale napr.ako pise bambusko lekar sa vyjadril ze ona ma tu uzdicku hrozne dlhu a ked som pozerala aj kamoskam na deti tak oni aj ked ju maju, maju ju kratsku a uzsiu a medzierku ako ma matusko je normalna ale mne sa dr.vyjadril ze sa bude jednat o veliku a nechcem aby sa jej pokazili aj druhe zubky nejak alebo tie krcky odhalovali

bambusko a ten zakrok pamatas si aj ti zasivali?

mozno aj ked jej to spravia tak z velkej medzeri by bola malinka a to uz nevadi len nechcem aby mi potom niekedy vycitala ze som jej to nedala urobit a ze sa jej posmievaju a bla bla

bystricanka
10. júl 2008

andrii...nevadí 🙂 Inak aj tvoje deti sú peknučké...hlavne malý Matúško 😉

hedunečka...tak to ma ani nenapadlo kukať akú má uzdičku medzi hornými zúbkami. Ked vstanem, hned mu to okuknem. 😕 😕

mory
10. júl 2008

aj moja mala ma medzi hornymi zubkami velku medzeru a zatial nikto nic nevravel aby to trebalo napravit akurat viem ze na slovensku sa hovori ze bude (ku.va) a u nas sa zase hovori ze bude bohata 😀 radsej to druhe 😅 😀

bystricanka
10. júl 2008

mory...bude bohatá jak madonna 😉

andrii
10. júl 2008

bystričanka, ďakujem za pochvalu. 🙂

hadunečka, aj ja som tu písala,že to robili aj mojej najstaršej dcére. A nie je to iba z estetického hľadisla, napísala som to tam. Robili jej to hlavne zo zdravotných dôvodov. Keby to malo byť z estetický dôvodov,tak by som to nedávala robiť, mne sa to páčilo. 😀

bambusko
10. júl 2008

hedunecka, ano sili to, najprv som dostala injekciu, to som vrieskala, ale potom uz som len videla nastroje, odstrihli, zasili, trvalo to chvilku, ale nakoniec som od strachu aj tak odpadla, asi by ro chcelo aj nejaky oblbovak. poobede som sla normalne na hudobnu, akurat som asi 2 dni nerozpravala. ja som vdacna rodicom, ze to nezanedbali. mali ma donutit aj na rovnatko na spodne zuby, este v 26 rokoch ma zubar presviedcal a ja som si pripadala stara... teraz lutujem, mohla som to mat krasne rovne, nie kazdy inym smerom a nemala by som s nimi tolko problemov - kazia sa na tych stocenych stycnych plochach a zle sa to cisti ☹

lusil2005
10. júl 2008