Mohli sa zuby pokaziť skôr ako vyšli?

latita
4. sep 2007

ahojte, nemate niektora podobny problem?
malemu v tychto dnoch vychadzaju prve zubky a zda sa mi, ze ich nema biele, ale bledo hnede ☹
moze sa stat, ze uz sa pokazili skor nez vysli?, co by som mala robit aby sa mu uplne nepokazili?
dik

tini
4. sep 2007

Ahoj Lalita, osobne s tym skusenosti nemam, ale citala som, ze sa zubky mozu pokazit skor nez vysli, ked napr. dietatko pije sladne napoje, cajiky a pod. Alebo je to otazka fluoru, moja kamaratka pila v tehotenstve mineralku s velmi vysokym obsahom fluoru a dcerka mala hnede zubky. Este ma napadli atb tetracyklin, ale to si urcite ako tehotna nebrala. Bolo by vhodne poradit sa detskym stomatologom, len kde ho v dnesnej dobe najst?

tonicka
4. sep 2007

latita, moja sestra mala rovnaky problem so starsim synom. otazka je ci su hnede, alebo bohuzial naozaj pokazene. Ak pokazene tak je to horsia verzia, lebop je mozne ze su pokazene vsetky. Nedavala si malemu napr. HIPP caje?

latita
autor
4. sep 2007

davala som mu fenikolvy ☹ ak som totiz uvarila klasicky bylinkovy, nechcel ho a vtedy sme mali problemy s bruskom a tento cajik mi ako tak zaberal, co uz?
asi to budem tym cajom, nic ine sladke som mu nedavala

kikaz
4. sep 2007

Latita je to pravda čo baby píšu stáva sa to keď sa dáva deťom niečo sladké cumlík s cukrom alebo hlavne v noci sladký čaj. Je pravda že može byť pokazené všetko alebo jedno zuboradie.Individuálne to možu byť aj vrodené chyby zub. skloviny ale to si nemyslím že je tvoj prípad ak máš strach choď to niekam ukázať ale aj tak s tým nič neurobíš a neznamená to že trvalý chrup nebude zdravý. Takto je doležité pekne to umývať aby to nebolo horšie. 😉 Neboj bude to ok.

melory
4. sep 2007

u nas to narobilo mnozstvo liekov 😒

kikaz
4. sep 2007

To Je tiež pravda a až to boli sirupy tak obzvlášť tie obsahujú tiež cukry.

mishelin
22. feb 2009

baby je tu niekto 😉

susik77
22. feb 2009

Ja neviem...Ja som malej davala granul. Hipp caje asi do 14-tich mesiacov, ked uz mala vacsinu zubov a ma pekne, zdrave , biele. Aj dudlik ma stale. Takze cajmi to nebude. Ale aj poctivo cistime 🙂

moni83
22. feb 2009

ahoj lalita moja starsia dcera ma ten isty problem sice nie od vtedy ako jej vysli zubky ale po jednom roku jej zacali hnednut. teraz uz horne zubky ma uplne pokazene zdrave jej zostali len stolicky a uz sa jej zacali kazit aj dolne. boli sme aj u stomtologou a dokopi nam nic nepovedali len to ze ma slabsiu sklovinu a ze zato mozu caje napr. hipp granulovani pretoze su strasne sladke. nechali sme tam zbitocne vela penazi pretoze aj za konzultaciu sme platili 400 sk a boli sme uz u styroch dr. ztoho 2 -krat na pohotovosti. vpodstate nam odporucili pouzivat elmex pastu a dokladne cistit zuby ale to sme uz pouzivali aj robili. druhej robim cajik tiez feniklovy ale z lucky a par semickou feniklu bez cukru a necham zovriet. hipp jej urcite nebudem davat.

junovka
22. feb 2009

no, ja som tiez od narodenia davala starsej dcerke Hipp cajiky a zubky ma doteraz krasne, dokonca ma uz aj trvale.....neverim tomu, ze tieto caje za to mozu 😒 Vsetko je aj vec genetiky.Podla mna, ked su hnede, tak to neznamena, ze su pokazene....aku pastu Lalita uzivate?Skus Elmex, poctivo drhni 2x denne a po tyzdni by si mala vidiet vysledky.Toto mal presne kamoskin syn, robila to co som napisla a teraz ma pekne biele zubky.Za vyskusanie nic nedas 🙂 😉

moni83
22. feb 2009

junovka stou genetikou mas urcite pravdu 🙂 ja som dcerke tiez poctivo drhla zubky od 6 - tich mesiacov elmex pastou a nepomohlo nam to. este zub. nam povedala ze ked sa jej prve zubky pokazìli neznamena to ze aj trvale bude mat zle.

alon111
22. feb 2009

moja nema hnede ale ma biele a na nich ma este bielsie fliaciky.je to trochu divne napisane ale inac to neviem popisat.neviete cim to moze byt ked ich aj cistime a ani sladke cajiky nepijeme ani Hipp

katullka
22. feb 2009

Baby, moji drobci maju celkom pekne zuby, no uz sa im robi taky povlak, no oni mi ani za svet nechcu dovolit umyt zuby. Ja uz neviem, co s nimi, neskutocny rev spustia, zatnu pusinku a je doumyvane ☹ . Neviem preco im to tak vadi. Dnes som dala Samkovi do ruky moju kefku, ze nech zatial on umyva mne zuby, ale nic nepomaha..Takze ani len raz za den nemaju vycistene zuby. 😒

junovka
22. feb 2009

alon, teraz som docitala poradnu zubara a tam sa tiez mamicky pytali, preco sa tvoria na zubkoch biele fliaciky.Zubar odpovedal, ze je to vraj nespravna technika cistenia 😒 ....a zase moja zubarka vravela, ze je to vtedy, ked sa uzivaju flouridove tabletky - predavkovanie 😒 ...tak si vyber 😀 😉

Katulka, my mame zase opacny problem, ta by si drhla zuby aj 100x do dna 😀 😀 Furt ide do kupelky, zobere pastu, kefku a uz mi nesie, aby som jej dala pastu a cistila 😀

alon111
22. feb 2009

junovka velmi pekne dakujem asi som to s tym cistenim prehnala 😉

junovka
22. feb 2009

😀 😉

sipcek
22. feb 2009

a mozu sa mliecne zubky krivit?malej sa coskoro budu drat ocne,mam pocit,ze sa jej trochu krivia tie vedla nich.

geegee
23. feb 2009

mne moj gynekolog vravel, ze uzivanie zeleza pocas tehotenstva vo zvysenych davkach moze sposobit babatku neskor problemy so zubkami

vocko3
23. feb 2009

neviete co to moze byt ked ma mala na prvych zubkoch take ako biele flaky? pripada mi to akoby nebol ten zubok cely rovnako biely ale trosku flakaty ale pod povrchom.

junovka
23. feb 2009

sipcek, to neva, ze sa krivia, oni sa casom narovnaju, nakolko ako celust dietatka rastie, tak aj zubky sa rozostupuju a stavaju sa do pozoru 🙂

ge..., osobna skusenost...neni to pravda, teda v mojom pripade urcite nie, nakolko v oboch tehu som bola doslova nalozena v zeleze a vid vyssie prispevky 😉

vocko, pisala som o tom vyssie 🙂 😉

diana221
11. nov 2010

ahojte babenky... chcela by som sa opytať ohladne zubkov... mam maleho synceka ktory ma 19 mesiacov... vybrali sme uz množstvo antibiotík a sirupov pretoze nasa doktorka nevedela inak liečit choroby. Pred mesiacovm mu zacali hnednut zubky.. ale to tak zvlastne ja som este take nieco nevidela... dva zubky hore ma take ako potiahnute povlakom ale bez skloviny a v dvoch stolickach a hnede bodky... bola som to ukazat aj u zubara tak mi povedal ze bude musiet vrtat... lenze to take babo nevydrzi s otvorenou pusou... vidim ze ten asi /kaz/ sa nam rozširuje uz aj na dalsie... poradte mi prosim čim mu mam pomoct.... cistenie zubkov je u nas nocna mora cize nasilu...dakujem