Moje bábätko je stále po dojčení nervózne

mary2610
14. okt 2015

Dobrý deň prosím vas neviete mi povedať že čo mám robiť,ked nábojmi moju 7 týždňov malinku tak je vždy nervózna ťažko sa jej odgrgava a potom jej vyjde mliecko potom začne plakať tak jak keby chcela zase .potom jej dám aj z druhého prsníka na nom sa ukľudni a aj ťahá..potom zaspi dám ju odgrgnut a zase sa to opakuje..prosím poraďte mi lebo vždy ked ona chce prsníkov tak vždy jej dám lebo som už zúfalá,môže to bit s toho že sa prejeda??

bosoriak
14. okt 2015

@mary2610 Skor sa mi zda akoby mala reflux. Skus si pogooglit priznaky, dostat na to volnopredajny sirup v lekarni, tusim gastrotuss, mojej dcere to celkom pomohlo.

mary2610
autor
14. okt 2015

Kamoska mi vraví že to nieje reflux že to by vzracala,ale ona nezvracia..kazdy vraví že jej mám dávať Cajik ale v materskou mlieku je všetko..mám prejsť na umelú stravu či??

igiana
14. okt 2015

@mary2610 ked ju das spinkat, davaj ju vyvysene, bud jej podloz matrac, alebo je aj taka podlozka pre deti s refluxom. Ak ju davas rovno, mliecko sa jej vracia do hrdielka. Alebo je dobry babyvak, ci satka, tam ti pri kojeni dietatko rovno zaspinka a ostane vyvysene, po nejakej polhodinke ju mozes skusit dat aj s vakom spinkat.

siska53
14. okt 2015

@mary2610 to vyzera na reflux.

nanervy_2
14. okt 2015

noo... daj ju vysetrit na reflux alebo... vela deti si nemusi odgrgnut po prsniku.. ak ju tym odgrgavanim zobudis, no jasne ze place..

igiana
14. okt 2015

@mary2610 babatko sa pri dojceni nepreje, odpoji sa ked uz ma dost, mlieko mu netecie tak rychlo ako z flase

mary2610
autor
14. okt 2015

Moze byť bábätko aj prejedene ked často koji?teraz som bola v lekární a pýtala som si sýcup povedala som aký mám problém..a povedali mi že ona je napapana,že nič nerobím zle len že mala cíti že som ja nervózna tak preto je aj ona...že ked bábätko dobre pribera,a pýta si jesť tak že je všetko v poriadku,a ak by mala reflux tak by po každom kojeni zvracala..tá ja už neviem kazdy mi povie niečo iné 😖

majka99999
14. okt 2015

@mary2610 reflux moze mat aj bez zvracania.

safranka
14. okt 2015

Určite žiadny čaj, ani UM! Kojila som dokopy 4 roky, syn sa takto v správal do 3 mesiacov. Všimla som si, že v puse často omieľa natrávené mliečko, stále by bol visel ne prsníku, bol veľmi nespokojný, pritom bol napapaný.Bolo to 1. dieťa, nepočula som o refluxe, nenapadlo mi povedať to lekárke. Pomohlo potom pridávať mu niečo na zahustenie. Keď bol väčší trochu ryžovej kaše. Vtedy bol prášok Nutriton. Dal sa na lyžičku, odstriekalo sa na to mlieko, dalo bábätku, v žalúdku mu to napučalo. Mlieko sa už potom nevracalo z bruška do pusy.

luba41
14. okt 2015

všetko je normálne, dojči nadalej ako doteraz, nič neobmedzuj, nedávaj čaj ani UM, ani Gastrotuss a pod..skús viacej nosiť -príp. si zaobstaraj šatku na nosenie..bábo v nej pospí, lepšie mu bude tráviť, bude vo zvislej polohe ,bude spokojnejšie že je pri mame stále.. a úplne súhlasím s tým, čo pvedala pani v lekárni....grcká väčšina detičiek, či sú na Um alebo dojčené,takže nestresuj..prejde to po 3 mes..
ak je nepokojná večer tak si prečítaj https://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatk...
alebo https://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastr...

evittam
14. okt 2015

@mary2610 Ja si myslim,ze to bude tym,ze ak zaspi,tak ju zobudis,ze ju davas odgrgnut-nemusis,ak zaspi,tak ju nechaj spinkat. Ja som to tak robila a vsetko bolo aj je v poriadku.

mary2610
autor
15. okt 2015

Moze byť bábätko aj prejedene ked často koji?teraz som bola v lekární a pýtala som si sýcup povedala som aký mám problém..a povedali mi že ona je napapana,že nič nerobím zle len že mala cíti že som ja nervózna tak preto je aj ona...že ked bábätko dobre pribera,a pýta si jesť tak že je všetko v poriadku,a ak by mala reflux tak by po každom kojeni zvracala..tá ja už neviem kazdy mi povie niečo iné 😖

mary2610
autor
15. okt 2015

Luba41 ďakujem vám za tie články čo ste mi poslala...skúsim to robiť podľa toho a uvidím či je niečo na tom..s manželom sme si to prečítali a poviem vám aj sme sa zasmiali..ak váš môžem poprosiť neviete mi poradiť kde kúpim tu šatňu??ďakujem

yarnie
15. okt 2015

@mary2610 existuje aj skryty reflux, to sa potrava vrati hore ale nie az do do vracania. Ale je to velmi neprijemne, preto si babatka pytaju este, aby potlacili tu kyslu chut vrateneho mliecka a tak to ide dokola.

luba41
15. okt 2015

@mary2610 šatku aj tuto na bazari..skús pohladať skupinu o nosení, tam Ti poradia ..tu https://www.modrykonik.sk/group/1862/detail/

mary2610
autor
15. okt 2015

Baby a môžem ju nosiť ak V babyvaku?

meusicka
15. okt 2015

@mary2610 ahoj, ja by som urcite ked mas mlieka dost neuvvazovala o cajiku a o UM ani nahodou. skus malu davat odgrgavat do vyssej polohy.... daj si ju hore na plece tak, aby si mala jej brusko uplne na svojom pleci, neboj sa, vela maminiek ma obavy davat odrgavat do vacsej vysky. vtedy sa dietatku odgrgne lahsie. a potom ju davaj spat do vyvisenej polohy, trebars na vankus na kojenie. deitatko ked sa napapa a zaspi, nechaj, a nemusis jej zakazdym davat papat ked je nekludna, nie stale to znamena, ze je hladna. moze ju aj brusko pobolievat, skus si vsimnut, ci nekopka taky cas ked place nozickami viac? treba potom pomasirovat brusko, alebo dat lahnut na brusko, nozicky dat do polohy ako malej zabke. dufam ze sa to u vas coskoro utrasie a naucite sa jedna druhej porozumiet. chce to cas.

luba41
15. okt 2015

@mary2610 ak sa jej bude páčiť v nom, tak aj ..ja som mala, ale nosila som ju ked bola staršia ako Tvoja a mne sa babyvak moc nepáčil..šatka je ovela lepšia, dieťa je v nej v inej "lepšej" polohe-pri tele matky..

mary2610
autor
15. okt 2015

Tak dúfam že to časom prejde ona cez deň mi pekné spinka nieje problém,ale ako náhle pobije 17,až 18 hodina a treba ju kúpať tak je po kúpaní dosť nervózna,a trvá to potom tak do tej desiatej jedenástej kedy jak..najprv som si myslela že je to kolika,ale muž mi vraví že nie to by ani kosiť sa nechcela..ona praveze chce vždy

mary2610
autor
15. okt 2015

Opravujem kojit

dekys
15. okt 2015

@mary2610 nemusi zvracat..existuje aj tichý reflux,my sme ho mali až do 15 mesiaica.

mary2610
autor
15. okt 2015

Baby a ako často má kojene bábätko kakat??mne malička kakaových aj trikrát,štyrikrát za deň je to v poriadku??

siska53
15. okt 2015

@mary2610 ano,je. 🙂 a aj opacne - keby zopar dni,nekakalo.

dekys
15. okt 2015

@mary2610 je to v poriadku,mne niekedy kakala viackrat za den,inokedy raz za par dni.vsetko je ok.to je tak pri kojených detoch.a nic sa nestane ak aj tyzden nekaka.oni vela toho vyuziju,spracuju,tak nejde nic von.

mary2610
autor
20. okt 2015

@bosoriak a ako často to mám malej dávať??a mám s ňou ísť na gastro či to prejde??

luba41
20. okt 2015

@mary2610 netreba dávať žiadne zahustovače..jednak bude problem to do dieťaťa dostať, môžeš mu tým "zhnusiť" dojčenie a bude problem..niektorým detom to ani zdravotne nerobí dobre..a dieťa to nepotrebuje..väčina bábätiek grcká a prejde to najneskor do 5 mes. len vydržať..

bosoriak
20. okt 2015

@mary2610 Ak je to len mierny reflux, staci ten gastrotuss, nemusis ist nikam na gastro vysetrenie. Navod je v baleni, nepamatam si to uz. Ak mas pochybnosti, mozes sa spytat svojho pediatra.
Ja si myslim, ze za vyskusanie nic nedas, neviem si predstavit, co by sa dojcatu muselo dat, aby sa mu zhnusilo dojcenie. Ale opat - to je len moj nazor a moja skusenost, nikomu nevnucujem.

luba41
20. okt 2015

@bosoriak dieťa je zvyknuté len na chuť MM a pravdepodobne bude iné chute odmietať..ak matka bude dávať dieťaťu nasilu, tak si dieťa môže spájať tento úkon s dojčením a môže začať protestovať pred dojčením, pretože vie, že ho čaká niečo, čo mu nie je po vôli.. a môže byť štrajk na svete.. a je to liek, ak je dieťa zdravé, tak načo pchať do neho umelé lieky?

bosoriak
20. okt 2015

@luba41 Pozri, ja som to dcere davala na reflux, pomohlo to, nic som je neznechutila, to je cele. Neviem, ake mas ty skusenosti s refluxom a s jeho liecbou. Rovnaky argument ako tvoj: ked jedna lyzicka sirupu pred kojenim moze pomoct mame aj dietatu, preco to neurobit. Ja som nikdy nebola zastancom super-prirodzeneho rodicovstva, rada vyuzijem vymozenosti modernej mediciny, ak to ma mojmu dietatu alebo mne ulavit od nejakeho problemu. Obzvlast ked sa jedna o male mimino. Pri uzivani liekov pouzivam vlastny usudok a pripadne sa spytam pediatra.
A opat, vravim, nech si kazdy urobi ako uzna za vhodne, len som radila z vlastnej skusenosti autorke.

mary2610
autor
21. okt 2015

Baby moja mala je celý deň v pohode ani nezvracia,len sa jej občas vráti mliecko do úst a má potom v ústach take jak zrazene mlieko take jak tvaroch..ale ináč vždy jej ponuknem druhy prsnik,na nom mi spinka a pospi aj 2,5 hodiny..celý deň je v pohode ale príde večer a vtedy ako keby sa jej málilo a chce jesť každú polhodinu a to už trvá dva týždne už neviem ako ju naučiť aby spinkala aj v noci..máte s tím niekto skúsenosť?už sa bojím či večer jej mám dať umelé??ale viem že jej dám umelé tak aj tak bude chcieť prsnik ja už neviem