Môže dať Paralen baby sirup, keď idú zubky?

emao
8. mar 2018

ako sa volá ten gél taký modrý keď idú bábu zubky??
vyzerá ako pasta,je modrý a po ňom strpnu dasna 🙂
používala som ho pri staršom synovi, ale nespomeniem si ako sa volá
a môžem dať paralen baby sirup keď idú zubky?? pomôže to od bolesti?? alebo niečo iné pre 2-mesačne babo teraz večer?? zajtra Kupim ten gél a čo môžem ja keď kojim?? ako naschval aj mňa dnes začal boliet

maminecka2
8. mar 2018

Mozete Paralen obaja, len kukni davkovanie podla hmotnosti

janci05
8. mar 2018

Môžeš kľudne dať aj Panadol baby sirup na uvoľnenie bolesti, prípadne teploty. My sme dávali na rastúce zúbky Kamistad gel.

janci05
8. mar 2018

A ešte aj rozomleté, prípadne pre teba požutie klinčekov tiež pomáha.

zeytin
8. mar 2018

Od bolesti zúbkov dieťatka je lepší ibalgin/nurofen sirup. A to dvojmesačnému už idú zúbky? Ten gélik môže byť aj calgel 🙂

emao
autor
8. mar 2018

@maminecka2
@janci05
oki, ďakujem, za odpoveď, teraz mi konečne malá zaspinkala aj sa napapala, pretože od štvrtej cca doteraz nechcela asi kvôli tým zubkom ..ak náhodou, tak dám ten paralen teda, pekný večer 🙂

evicaveverica
8. mar 2018

@emao vazne idu 2mesacnej zuby? Tak skus dentinox gel. Alebo Camiliu na ukludnenie.

alobalka
8. mar 2018

Paralen je od cca 7kg myslím a Nurofen od 3mesiacov. Minimálne to skonzultuj s dr telefonicky. Skôr použiť lokálne spomenute gely, pomasirovat. Ak sú to fakt zuby.

maminecka2
8. mar 2018

Paralen sa moze aj mensiemu, len prepocitat na kg- ale samozrejme ked je ozaj potrebny. Nurofen ozaj az po tych 3 mesiacoch. Este Viburcol capiky na skludnenie sme davali, hlavne po ockovani

luliu
8. mar 2018

Nurofen sa môže aj skôr ako v 3 mesiacoch, dôležité je dávkovanie a kg. My sme brali v nemocnici a mal mesiac

alobalka
8. mar 2018

@luliu veď hej, v nemocnici = pod dozorom zdravotneho personálu. Malé bábätká ešte nemajú plne dovyvijane systémy na odburavanie liečiv (a iné). Preto aj na obaloch sú tie limity o veku a kg, preto ja by som bola opatrná v samonasadzovani ak má 2 mesiace. ..

luliu
8. mar 2018

@alobalka nie, aj doma sme potom brali. V nemocnici nám povedali, že sa máme riadiť kg, nie vekom

alobalka
9. mar 2018

@luliu Tak super, nevedela som, keď je dôvod asi vedia prečo sa môže. Mali ste teploty?

pininka
9. mar 2018

Odporucam ti camiliu na zubky a cipky vibucol. Nam to velmi pomohlo a spala ovela lepsie. Je to homeopatikum,takze kludne moze aj taka mala. Nas najstarsi mal na tri mesiace uz dva zuby, ale ani sme nevedeli ze mu idu.

emao
autor
9. mar 2018

@zeytin áno, teraz mala dva mesiace a už jej idú 🙂
aj starší dvaja, tiež im išli obom už v treťom mesiaci ..a ten calgel to je ten modrý??

emao
autor
9. mar 2018

@evicaveverica áno, sú to zubky, aj mojim ešte dvom išli už v treťom mesiaci, ďakujem 🙂

evicaveverica
9. mar 2018

@emao paaani, tak to zelam vela sil.

tinaa64
10. mar 2018

No ibalgin urcite nedavaj tak malemu babu..ved to je bordel sam o sebe pre dospelych nietoze este pre tak male babo.camilia je dobra aj calgel...