Môže mať z rastúcich zubov veľké bolesti a teplotu?

aa1111
13. sep 2008

Ahojte prosim o radu ☹
Mame 7 mesacnu dcerku minuly tyzden mala v piatok , sobotu 38 teplotu.To preslo ale od pondelka je nekludna , place , vsetko dava do ust. S dr. sme sa zhodli na tom ze to budu zubky. K tomu sa pridal soplik , kasel , a vsetko ze vraj zo zubov.Mate s tym skusenost?
Dr. mi naordinovala davat jej nurofen aj cez den aj v noci od bolesti.Myslim ze ju to musi velmi boliet lebo v noci sa az sthavala zo sna od bolesti.A cez den by si davala do ust len vsetko tvrde.
Poradte su to zuby? Kolko jej mozem ten nurofen vlastne davat? Ved hovoria ze zuby mozu vyst aj o 2 mesiace tak to fakt neviem co do vtedy budem robit.
Mimo toho je to usmievave vnimave zlatinko tak viem ze teraz jej nieco je. ☹
Dakujem za rady

pekacka
13. sep 2008

čauko, tak malému ked išiel prvý zúbok tiež sa budil aj v noci často splačom aj cez deň sa zničoho nič rozplakal, bol nervózny a všetko dával do úst. to sú myslím bežné príznaky a ešte ho aj preháňalo každý deň a zvýšená teplota. v lekárni si vypýtaj chladivý gél na dasienka tým jej to budeš natierať. my máme Kamistad gel ked mu ich natrem tak mu strpnu dasna a necíti bolesť..
ale o tabletkách od bolesti som ešte nepočula.. ale určite ten gel vyskúšaj..

blanocka
13. sep 2008

aa1111 vyskusaj homeopatikum CHAMOMILA VULGARIS, je to aj od bolesti, aj na celkove ukludnenie. Dostat v lekarnach. My sme nastastie nemuseli pouzit, ale baby co poznam si to velmi chvalia 😉

chell
13. sep 2008

joj chamomillu taky muzu vrele doporucit.. na zoubky idealni homeopatikum, redeni bych vzala 30ch mozna 15ch a na zkouzku 3 globulky do vody rozpustit my to delame tak ze dame do strikacky globulky pak nasajeme prevarenou(chladnou) vodu a nechame rozpustit, zabere nam to do 10minut...

petulienka
13. sep 2008

aa1111

nurofen je od bolesti a protii horúcke, urcite ti mala nebude horuckovat 2 mesiace. Ak su to zubky, tak to bude chvilkove, potom bude klud a potom zasa horcuky. Urcite by som jej nedavala stale nurofen. Obsahuje paracetamol a neskor pri chorobe, ako angina atd by jej nemusel zaberat.
moj doki mi zakazal davat nurofen, alebo podobne lieky ked idu zuby, ak tak maximalne tri dni a ak dovtedy teplota neustupi, tak treba k dokimu znovu

mkr
13. sep 2008

my mažem dásničku babydentem a můžeš ještě masírovat gumovým kartáčkem 😉

sisa88
13. sep 2008

aa1111 ----podla mna su to priznaky zubov.. tieto vsetky priznaky trvali u nas az 6 tyzdnov a ja som teda netusila o co ide,ja som totizto bola zvyknuta, ze mi malo spala, tak som si naivne myslela , ze to je z pocasia- v tom case to kolisalo raz teplo raz dazd ( ale v tom case ozaj zle spala, budila sa niekedy aj kazdu hodinu v noci...) 😎 a cuduj sa svete, minuly tyzden piatok nam vysli 2 zubky- objavila ich doktorka a uzavrelo tu nespavost., ze to teda boli zuby, vraj prve sa tak dlho prerezavaju..... ( teda su aj take deticky u ktorych to je bez priznakov).......a kasel a soplik nastupil teraz a tak sa mi zda, ze to snad bude pokracovat, lebo zase zacina by nervozna a vsetko kuse, tak snad vyjdu horne.....necakala som to v 5 mesiaci, ale co uz🙂ale pre pripad , teraz uz pojdem kupit ten gel na zubky, snad jej tym pomozeme..tak sa drzte,hlavne nech to maju malinki co najrychejsie a bez bolesti 😉

kaluha
14. sep 2008

ahoj,zo zubkov by mala mat horúčku do 37.5 max 38 ale ked je soplík tak by som povedala že má nádchu počas ktorej jej asi idú aj zuby ked sa ztrháva zo spánku.možno sa akurát mýlim, ale ešte som nepočula že by soplíky súviseli so zubami ostatné príznaky možu byt napríklad nám sa tlači druhý zub a je taký ubolený že ani papat nechce.nám teraz pomáha Mundisal Gel dobre mu to vmasírujem do dasienka ono mu to trošku strpne a ulaví sa mu/mám odskúšané aj na sebe/

womenne
14. sep 2008

Ahojky poradim skvely gelik na zubky našmu Nikovi sa minuly vikend prerezavalistoličky a boo to strašne 🙄 v lekarni nam dala Kamistad gel je skvely hned zabral a nema ze učinky na kazivost zubkov a babydent.je sice drahši ale učinny.

petrushka
14. sep 2008

ahojte, no aj nasa mala ma sedem mesiacov a ona mala teplotu vo stvrtok az 39.5. Trosinku ma soplik, ale to hlavne vtedy ked place, lebo je naladova a zakasle asi tak cca 6x do dna. My sme boli na pohotovosti, lebo ta teplota nas vylakala, tam lekar povedal, ze ma zapalene hrdlo a teda anginu a naordinoval jej antibiotika a ked sme na druhy den rano isli k nasej lekarke, ta povedala, ze hrdlo zapalene nema a nema ani anginu, a zrusila tie antibiotika a povedala, ze to budu zubky. Ja s nou aj suhlasim, lebo malu vobec neboli hrdlo, papa aj pije v pohode, a keby ju bolelo hrdlo, tak by sa jej tazko prehltalo a nechcela by pit a jest, neviem. Na druhy den tie teploty prestali, tak som z toho jelen. Fakt neviem, ci moze mat taku vysoku teplotu aj zo zubkov. A tiez, v pondelok bola ockovana a pri prvom ockovani mala hned taketo teploty, moze to byt aj oneskorena reakcia na ockovanie? Poradte prosim.

aa1111
autor
14. sep 2008

petrushka ved prave ze aj ja som z toho tiez jelen. Mala teplotu do 38 ale tie sopliky ma tak neviem.Dr.jej odobrala aj krvny obraz to mala dobre takze zapal by nemala mat.Tak asi je to z tych zubkov.
Ja jej davam gelik dologel to mi odporucili z detskeho je fajn ale mala si nechce to dat vobec natierat.
Ked sa jej len pokusam to natret uz place ale uz ked sa mi to podari tak je spokojna.
Nechce pit mlieko . jedla rano o 4 a teraz na obed zjedla plnu misku maska so zeleninou ale mlieko a caje moc nechce tak neviem co jej mam davat pit.

petrushka
14. sep 2008

No, aj my sme mali obrovsky problem s mlieckom, ona ho uplne odmietala. Pila Nutrilon Ha, ale ten je dost hnusny, nechcela ani bebu, ani humanu ani normalny nutrilon. Teraz celkom pekne pije Sunar ochuteny bananom. Niekde som citala ze aj odmietanie mlieka moze suvisiet s rastom zubkov. Ani moja si to nechce dat potierat, uplne ma z toho nervy, mame Dentinox a este mi lekarka odporucila tu Chamomilu. Caj pije, ten hej, toho by pila na hektolitre.

aa1111
autor
14. sep 2008

Niekedy mi to pride ze ona uz je predsa velka baba tak hadam uz nebude pit z flasky ked jej dam cokolvek lyzickou tak sa ide pretrhnut ako papa.Dokonca som vyskusala aj to mlieko a z lyzicky ho zjedla.
Tiez davam nutrilon HA aj som chcela prejst na iny ale dr ma odhovorila.
Tak jej asi budem davat vsetko ostatne a ked dostane chut tak vypije aj to mlieko.
Cez den pije mlieko aj s 5 hod intervalmi samozrejme medzitymm jej uz davam ovocie na obed masko zel. atak no a v noci pije po 4 hod a to niekedy 120 niekedy 150.NIe je to malo?

denousek
16. sep 2008

holy prosimvas mam dotaz ale evim do ktere temy jej zaradit....

kdyz merime teplotku v zadecku RYCHLOBEZKOU ,taky se odecita pul stupinka??

jabber
16. sep 2008

denousek - jojo, v zadečku je o půl stupně vyšší teplota - takže odečíst 😉

My na zoubky dáváme Chamomillu Vulgaris 15ch - 3 kuličky 1x denně, úplně to na zklidnění stačí. A když občas přece jen trošku víc vyvádí a má zvýšenou teplotu, tak jí dám homeopatický čípek Viburcol - a je klid 🙂

nada97
16. sep 2008

denousek ked meras teplotu v zadocku tak musis dat pat dielikov dole ak je teplota 38 tak po odcitani je skutocna teplota 37,5

flufla
16. sep 2008

ahoj my dáváme calgel
pekacka -camistad, na příbaláku píšou, že nenípro děti, tak já ho teda raději nedávám, i když mi ho v lékárně dali!

titkovamiriam
16. sep 2008

nam pomahal babydent 😀

petulienka
16. sep 2008

aa1111
kuk sem:

http://www.zdravedasna.sk/clanky/prerezavanie-z...

denousek:

treba odcitat pol stupna aj pri rychlobezke 😉

denousek
16. sep 2008

dekuji holky....taze mame 38 stupnu takze po odectu 37,5....a kdy je potreba horecku srazet??az kdyz je 38stupnu i po odectu ne??ted malek usnul a jinak mame taky babydent 😉

mkr
16. sep 2008

denousek - teda nevím jak u tý rychloběžky, ale v porodnici jsme nic neodčítali, se zeptali kolik má já jim řekla, tak nevím u normálních a digi se odečítá, ale radši bych se zeptala dr.

petulienka
16. sep 2008

u rychlobezky sa odpoitava taktiez a teplotu nam doktor kazal zrazat az od 38 stupnov 😉

zuzanaa2
1. máj 2013

no muj syn mel teplotu a i kdyz mel jen tak 37,5 tak na noc jsem dala alespon pulku nurofenoveho cipku aby byl klid a vyspali jsme se.

karbi
1. máj 2013

To si piš že může. Nám když rostli zoubky, tak to věděli všichni sousedé🙂Zvýšená teplota, nateklé dásničky. Dávala jsem nurofenové čípky. Působí na teplotu i na bolest🙂

merrylin
6. júl 2013

aj nam idu zadne zubky a teplota od 37 do 38,8 a v zadocku sa odpocitava 5dielikou. 🙂

bianca2
9. júl 2013

Ahojte. Nam ide prva stolicka a dva ocne.hnackujeme 2 tz ale ryza zabrala na hnacku.jeden ocny uz je von, aj cast stolicky. Vcera na obed teplota 38.4 v noci 39.6 vsetko v zadocku tak sme v noci uz davali nurofen a po 3 hod paralen cipky a rano zas 39,5 tak sme dali nurofen.horsie je ked v noci meriame teplotu v zadocku, mala sa zobudi a 3 hodky sme boli hore.mam dost malo spanku za tie 2 tyzdne co idu zubky,poradite? Mam skusit tu chamomilu homeopatikum alebo co ine?v noci place a je nespokojna, boli ju to, teraz ta teplota. Nepaci sa mi nejaku chemiu do nej davat ale som vedela ze nurofen zaberie, uz mala 39,6....