Môže rásť 6 ročnému namiesto trvalého zúbku kostička?

zlatusik28
3. dec 2011

Ahojte, môjmu 6-ročnému synovi rastie asi zúbok, ale nevyzerá tak. Mliečny zub mu vypadol a asi po mesiaci mu začalo niečo "pchať" sa, ale nie z hora dole, ako pri prvom zúbku (tam mu narástok pekný trvalý zub), ale kdesi smerom z horného podnebia. Ale vôbec to nevyzerá ako zúbok. Skôr ako kostička, lebo má tvar ihlana a je otočený. Nemáte niektorá s týmto skúsenosť?

ziarcanka
3. dec 2011

@zlatusik28 Mojej mamine niečo podobné narástlo v 50-tke - vyzeralo to ako štvrť stoličky na podnebí - po nejakom čase jej to samé vypadlo, nebola s tým ani u zubára, ale koľko to trvalo si nepamätám. Len to, že mala z toho zodratý celý jazyk, lebo to ním vkuse skúmala 🙂

len.petra
3. dec 2011

@zlatusik28 určite by som navštívila zubára

heln
3. dec 2011

pamätám si, že mi ako osemročnej narástli pri zuboch akési výrastky, asi dva a tie mi potom zubárka vytrhla, takže to bude asi niečo také . 🙂

majive
10. máj 2017

@zlatusik28 zdravim ako ste dopadli,co to nakoniec bolo,my mame nieco asi nieco podobne

alexandraalexandrova
10. máj 2017

@majive tato tema je 6 rokov stara a autorka uz nie je na MK aktivna...

majive
10. máj 2017

Tak moze mat niekto iny podobny problem

alexandraalexandrova
10. máj 2017

@majive moze, jasne...ja len ze si adresovala otazku rovno autorke, tak ma napadlo ze si si mozno nevsimla datum. Nic v zlom...

majive
10. máj 2017

@alexandraalexandrova v pohode🙂

alexandraalexandrova
10. máj 2017
zlatusik28
autor
1. aug 2017

ahoj @majive ... no fakt som tu dlho nebola ... neviem, či je to ešte aktuálne, malý mal vtedy "náhradný" zúbok, teda nejaká kostička mu naviac vyrástla, dokonca dve, ale keď boli trošku väčšie, úplne v pohode nám to zubár vytiahol 🙂

majive
1. aug 2017

@zlatusik28 ahoj,tak nakoniec to boli korene mliecneho zuba.už je vonku 🙂