Môžem umývať zúbky 8 mesačnému dieťaťu pastou?

simanjelicek
8. jún 2013

synček ma už 8 zubkov a 8 mesiacov čistit mu ich len vodou alebo už možem použit aj detsku zubnu pastu?

zuzka38
8. jún 2013

ja som umyvala len vodou, neskor sme presli na zubnu pastu weledu, ktora neobsahuje fluor..

nikoletka_h
8. jún 2013

Da sa kupit elmex zubna pasta ktora sa moze pouzivat od 1.zubku 🙂

andreamachova
8. jún 2013

Samozrejme,že môžeš.Sú už aj pasty od 6 mesiacou.Ale ak môžem poradiť kúp si to vlekárni,tam ti dobre poradia aj stým aká kefka je pre tvojho drobca najlepšia.

syrik
8. jún 2013

Ja by som pastu nedávala ešte. Moja má 13 a pol mesiaca a čistou vodou je umývam. On Ti to ešte nevie vypľuť, tak to prehltne. A ak pasta, tak max. 1x za deň, pretože fluor vo veľkých množstvách škodí.

kaja73
8. jún 2013

ak pastu,tak bezflourovu-napr. detsky zubny gel znacky Weleda z DM neobsahuje flour a deti -aj malinke-ju mozu prehltavat.
Ja by som Elmex-aj ked je aj pre deti od 6m- a podobne flourove pasty detom , co nevedia vypluvat , nedavala.

exupery
8. jún 2013

Naco pastu?V tomto veku sa jedna predovsetkym o nacvik na ustnu hygienu,takze staci iba vodou,mne dr odporucila pastu az po druhom roku.

nanulik
8. jún 2013

ja malému dávam aj pastu, ale iba také množstvo ako polovičné zrnko ryže. teraz sa už učí že to musí vypluvať... len najnovšie má taku zábavu že ked ho po kupaní utieram a krémujem tak čistí zuby on mne 😀
najskor sme mali lacalut a teraz sme prešli na klasicku perličku

lucka011
8. jún 2013

Pasta neuškodí, sú od 0-6rokov. Ale keď by som sa druhý krát rozhodla, tak by som zatiaľ nedala ani ja. Naša dvojročná herečka si chce umývať zuby len kvôli nej, paste. Čiže si ani neumyje, ale vycmúľa celú pastu z kefky a už sa nechce dať presvedčiť, že si ich má aj čistiť, málokedy...

googlinqa
8. jún 2013

pokial nebude vediet vypluvat tak ani ja pastu s fluorom nedam

kokorunecka
8. jún 2013

Mojej malej to je jedno.. Umyje si či s pastou, či bez nej 😀 Keď ju nechce tak si ju umyje.

freyjanr
8. jún 2013

Sú aj pasty ze od prvého zubka...

bubinkaa
8. jún 2013

Samozrejme, ze mozes... Nas syncek ma len jeden zubok a cistime pastickou ELMEX od prveho zubka...