Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

dana_l
31. dec 2007

u nas sme dostali prve zubky v 4 1/2 mesiaca. teploty neboli ziadne ani cervene licka, ani velni neslinila. mali sme lem "redsiu" stolicu. po kazdom kakani sme ju museli cistit na celom chrbte a brusku. poculi sme, citili sme A VIDELI sme ako to ide von. 😀

susik77
31. dec 2007

ahojte, mala ma 4 a pol mesiaca a nahmatala som jej hore vzadu vlavo nieco tvrde-videla som, ze je to biele ale je to akokeby na prednej strane dasna, nie zdola.myslite, ze to moze byt nej. vyrastok? mam to povedat dr.?Inak, slinta uz riadne a stale si dava rucicky do ust.vcera teda kakala asi na4x poobede strasne vela, ze sme ju museli umyvat.ze by jej uz zacali zubky? 😀 😎

vavka33
31. dec 2007

Tak pred mesiacom som pisala,ze nemame zubky,hned na druhy den jej vysiel prvy,25.12 druhy a uz ma dnes asi prerezany treti.Okrem toho ze je nervoznejsia a chce viac spinkat nemame nastastie ziadne trampoty.-klop,klop.aj ked pri prvom mala strasnu nadchu
Melory a vy ako,uz mate zubok?

maca793
31. dec 2007

ahojte tak mi už máme 19,5 mesiaca a tlačia sa nám posledné zadné stoličky všetky 4 naraz. je to strašné, lebo pri každom prerezaní každého zúbku mávame teploty, soplíky, kašleme no proste hrôza.
pri dvojičkách som ani nevedela, kedy im vyšli všetky zúbky.
prvý zub sme mali presne na 6 mesiacov. v 1 roku sme mali 8 zúbkov.

lindda
31. dec 2007

baby nam stale nic a to uz mame 10,5 mes cele dasna opuchnute nocny plac uz aj dva tyzdne a nic ☹

maca793
1. jan 2008

lindda
tak to vám asi pôjde viacej zúbkov naraz
môže sa to stať nevadí, že zatiaľ nemá. veď je to zlaté. mne sa aj tak páčila malá bez zúbkov a keď jej narástli , tak mi to pripadalo trošku smiešne, ale len dovtedy, pokiaľ som si nezvykla. 😵

dika
2. jan 2008

ahojte, my mame 7 mes. a ani jeden zub. mala uz asi mesiac hrozne zle spi, stale sa zobudza a vykrikuje alebo place. nikedy aj kazdu hodinu. Do pol roka uz prespala celu noc, teraz som jej zacala v noci davat aj mliecko. myslela som ze sa budi kvoli dudlu, ale vcera plakala aj s dudlikom v pusinke. myslite ze su to zbuky? som uz z nej dost zufala a cez den je velmi uplakana ☹

mersedesa
2. jan 2008

ahojte mamky,chcem vediet či normalne že moja mala ma už skoro 9mesiacov a ani naznak o zuboch.začinam sa tym dost znepokojovat 😲 počula som o pripadoch,že prve zubky sa prerezali až okolo roku ale nebola som si ista či tomu verit,kedže prve zvyknu vyjst okolo 6-8 mes.
a este by som si chcela overit či je pravda,že čim pozdejšie sa prerezavaju tym je cely ten proces bolestivejši a velmi babo potrapi. 😔

bettina
2. jan 2008

ahoj mersedesa. aj moja najmenšia nemala dlho zúbky, prvý jej vyšiel skoro 13mesačnej. a reakcie dieťatka sú individuálne. my sme to zvládli zatiaľ relatívne v pohode.držím palce 😉

nadhera
2. jan 2008

kamaratkin chlapec mal prvy zubok den pred prvymi narodkami. no my sme uz mala selma zubata. 4hore a 4dole.

katuska01
5. jan 2008

ahojte kolko trvala vasim detickam hnacka a ako casto za den mali plnu plienku pri zubkoch,idu nam ocne 😀

nathalie111
18. jan 2008

stretol sa niekto s tym,ze pri prerezavani stoliciek bolo dasienko take fialove,ba az cierne?? 😖 som sa normalne vcera zlakla,ked som to uvidela.... 😕

kukona1
18. jan 2008

mojej malej vyšiel prvý zúbok ked mala 14 mesiacov a to stolička a ani sme o tom vobec nevedeli 😀 -žiadne problémy,

bystricanka
18. jan 2008

ahojte. Môj krpec mal prvé dva spodné zúbky ako 6 mes., ale teraz sa mu začínajú rašiť horné, ale trvá im to voľáko dlho. Šak už vyše mesiaca vidím biele ďasienko a nie a nie prerezať. Svokra mi radila,aby som mu to natrela vínom, ale čo ak mu to zachutí 😀

kvetinka86
18. jan 2008

ahojte. Nám prvé zúby vyrástli keď sme mali 5 a pol mesiaca a zvládli sme to v pohode.

martina46
25. jan 2008

Prosím vás, čo môže byť slintanie v 8 týždni? Začalo to asi pred týždňom, zúbky asi sotva takto skoro.

martina46
25. jan 2008

Vlastne aby som to upresnila, robí sa malej na peričkách slinová pena. Nie tak veľa, aby jej išla z pusinky von.

junovka
25. jan 2008

martina, to je v pohode.Tak to ma byt 😉 Aj my sme to mali 🙂

martina46
25. jan 2008

A z čoho to je? Najprv sa mi zdalo, že keď bola hladná, ale ma to aj po jedle a vlastne hocikedy.

junovka
25. jan 2008

Vacsinou deti na 2 mesiace robia zo slin bublinky,tebe to pripada ako pena.Ked mala Nelka asi 2 mesiace, tak som niekde citala, ze to patri k psychomotorickemu vyvoju a ze vtedy sa zacina tvorit aj tusim slinna zlaza. 😉 😕

martina46
26. jan 2008

Ďakujem 🙂

lusil2005
26. jan 2008

susik aj nam idu horne zubky tak zpredu, nie zdola dasienka. inac - v styroch mesiacoch prve dva dolne, ani neviem ako... len sa raz po kojeni na mna zaskerila a mala tam zuby. a teraz nam idu vsetky styri horne. tri uz su prerezane. nejak to nedava najavo, len v noci trosku horsie spinka 🙂

nikolet02
28. jan 2008

ahojte ja mám 8mesačnú dcérku a od piatku má teploty hlavne v noci dosť vysoké,nechutí jej moc papať,a dnes ju prehnalo.Zúbok ešte nemá,doktorka nám dala paralen čípok a babydent.Soplíky nemá ani kašel.Je dosť nekľudná. ☹

veva1
26. mar 2008

ahojte,ako zbadam ze idu zubky?
tomaskovi sa nejako zmenilo spravanie. Viem ze sa meni u takeho maleho zo dna na den,ale tato blba umrncana nalada sa ho uz drzi skoro tyzden. vsetko pcha do ustociek,co je asi tiez bezne,no on do toho hrizie skoro az zurivo. Malo spinka,aj zaspi no po chvilke je hore.
co by som mala vidiet na dasienku?

vesi
26. mar 2008

mala by si vidieť či nie sú zapálené a opuchnuté, niekedy stačí prejsť s prstom po dasnách a ked sa drobec bráni, tak to bude ono. nečítala som celú tému, ale ja som dala pred spaním malej paralenový čapík od bolesti, lebo gél na dasná nezaberal. mimochodom mala tolko ako tvoj malý cca 4 mesiace, ked sa jej začali tlačiť zúbky 🙂

zuzasza
29. mar 2008

no my máme asi od 3 mesiacov slintavé a cucavé obdobie - babka sa vytešovala že už zuby ale po tých ani chýru. ale od včera je jej najoblúbenejšia činnost zaťať dasná do cumla a dudel zúrivo vytrhnúť - ten mimichodom doteraz bojkotovala - nechcela nan ani pozrieť nie to ešte dať do pusy - tak už možno 😅 zuby? ináč protivná a umrnčaná je tiež. no uvidíme. staršej vyliezli až po 10 mesiaci a chalanovi si už nepamatám.

danu
29. mar 2008

my sme mali placlive, nervozne obdobie a neviem este ake od 5 mesiaca skoro kazdy den. Zubky sme nemali skoro do 8 mesiaca teraz mame 9 mesiacov a 7 zubov 😲 za mesiac nam 7 vyslo ale poviem vam baby kazdy jeden sme si vytrpeli, drzim palce nech to mate v klude 😉

julca80
31. mar 2008

my mame to iste, kazdu chvilku ju jeduju tie zubky. Zatial ma len 4, ale kazdy den si poplace, co ju to boli alebo svrbi. Chudiatko malinke, uz nech to ma zasebou. ☹

katia7
31. mar 2008

my sme slintali od troch mesiacov a tiez babka ze aha zubky a teraz ma osem a pol a zuby nikde 😀 ked sa mi zda ze by to mohli byt tie zubky ked ja nervozny tak skratka natrem gel,nebojite sa ten paralen davat? ja neviem ale predsa je to len liek a gel som tiez len taky cisto bilinny kupila ja sa nejak bojim,nemate skusenosti trebars s nejakymi homeopatikami?

ikke
31. mar 2008

hanculka • 1d • 27. mar 2008 o 16:58
mamičky poradte mi , ak mojmu maličkemu idu horne zubky je nervoznejši. Čo mu môžem davat? s akymi sirupmi mate skusenosti dobre-paralen , Nurofen atd. ? Dakujem

janka2121 • 1d • 27. mar 2008 o 17:52
ja dávam malému čípky Nurofen a Kamistad gel. pol noci je v pohode a potom sa začne trápenie znova. to bohužiaľ len prečkať.

junovka • 2d • 27. mar 2008 o 18:05
Vyskusaj Babydent priamo na zubky.U tImky to fungovalo, Nelka zatial nepotrebuje.Inak, baby sa tu na teme niekde bavili aj o homeopatikach ako Chamumillu vulgaris ch 15.My to mame tiez v pohotovosti, keby trebalo

zdenka821 • 1d • 27. mar 2008 o 18:12
junovka Tvoja Nelka ešte nemá ani jeden zúbok? Náš drobec ešte nič a ja som už z toho zúfalá, lebo neviem prečo je nervózny keď je nervózny, stále to pripisujem zúbkom ale ich nikde. Preventívne keď si hryzie prstíky mu dávam na ďasienka Babydent, ale on mi ani tie ďasná nedovolí pomasírovať, vobec mu nemožem dať prst do pusinky.

uhlikova09 • 1d • 27. mar 2008 o 18:49
https://www.modrykonik.sk/forum/show. php?vThreadID=45019&vGroupOffset=0 - 32k - tu je tema prvy zubok az po roku a ja som davala Babydent ale moc sa mi nezda aby mu zabral

junovka • 2d • 27. mar 2008 o 19:02
uz ma 2 Preventivne sa Babydent nema davat

junovka • 2d • 27. mar 2008 o 19:04
....zdenka, ja som myslela, tym" nepotrebuje", ze proste nema problemy a ani neni nervozna

krajcoanka • 2d • 29. mar 2008 o 00:18
môj malý má 5 mesiacov a v min. tždeň sa mu prerezali 2 spodné zúbky naraz. Dávam mu Dentinox-gel a myslím že to zaberá. Ono ked tie zúbky zostupujú, tak to bolí- aj ked žiadne nie je vidno
No čo nám už ostáva?

elinka27 • 1d • Dnes o 18:34
baby ako poznate ze idu zubky?

junovka • 2d • Dnes o 18:58
elinka, poviem ti pravdu....mam dve deticky, ale ani pri jednej z nich som to nevedela rozoznat, ze im idu zubky nuz, co hlavna vec, ze vysli

elinka27 • 1d • Dnes o 19:00
lebo Jakubko zacal slintat a cpe si stale do pusy prsty a to pred tym nerobieval a je aj nervoznejsi

junovka • 2d • Dnes o 19:44
moje to robili tak isto , asi od 4 mesiaca, dokonca Timka skor a zubcek jej vysiel az na 11 mesiacov

kili • 2d • Dnes o 19:46
ako viete, že mu idú horné zuby? sú vidno? nám dr povedala, že má zdurené dasienka ale zuby nie je vidno, tak neviem, že či idú alebo nie.

zuzka.25 • 2d • Dnes o 20:21
kili, to vidíš, keď sa pozrieš kolmo na tie zúbky.. oni presvitajú a vidíš, že ktoré sú najnižšie.. nášmu lukymu najprv vyšli horné dvojky, jednotky má ešte vysoko

tamia • Dnes o 20:40
zuzka.25,
mojej malej tiež najskor vyšli očné zúbky a jednotky ešte namá. Ako vieš, že má jednotky vysoko. Ako to je vidno?

elize • 1d • Dnes o 20:45
eli, náš drobec tiež sliní asi od 4. mesiaca, cpe si do pusy všetko čo mu príde pod ruky. A keď ho držím tak, že má hlávku prehodenú cez moje plece mám pocit, ako keby nimi "škrípal". Keď sa mu dotknem ďasienka je trochu tvrdšie a akokeby mu tie zúbky presvitali.

lyziarka • Dnes o 20:57
aj my si uzivame so zubkami, tiez si pcha rucicky aj vsetky ine predmety, co mu pridu pod ruku, asi od 4-5 mesiaca do pusinky, ja si uz 4 mesiace myslim, ze mu idu zuby a az teraz sa prerezava prvy dolny (tento tyzden bude mat 10 mesiacov), este ho nie je vidno, ale citim prstom take ostre. a tiez uz velmi dlho sa mi zdalo, ako keby mu presvitali. Ale on si prsteky dava stale dozadu na boky a nie do stredu, kde sa mu teraz prerezavaju.

susika • 1d • Dnes o 21:37
ahojte. my máme 8m a pár dní a tiež žiadny zub.asi objednám protézu.a tiež neviem, či už nejaký ide alebo nie, lebo , ked ju mám cez plece, tak mi ho ide zjesť. do pusy si už dávno dáva, čo jej príde pod ruky a hryzie to tak "jedovito", až mi jej je lúto, že ju asi tie "zubky" bolia.mám babydent, ešte som ho nepoužila.na horúčku snád detský paralen.

adka25 • 1d • Dnes o 21:51
ahojky, my sme na zubky cakali od septembra, lebo sa zacal budit s placom, celkovo zle spal, .... zufalo som kontrolovala kazde rano, ci nieco nevykuklo, manzel sa uz chytal za hlavu. Prve (hned 2) vysli ked mal skoro jedenast mesiacov, to bolo tusim 8. marca, sprevadzane zapalom priedusiek , teraz mu uz ide 6-ty! v priebehu 3 tyzdnov...
Lekarka mi odporucila Paralen, ale ten sa vraj nesmie dlhodobo. Teraz mame homeopatikum - cipky, Viburcol, dava sa 2-3 denne, ja davam posledne 3 dni, ale iba na noc.