Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

dobko
15. apr 2008

Ake mate skusenosti s prerezavanim- ako dlho trva mrzute obdobie? Ja som si myslela, ze ked sa prerezu bude fajn. Ale trva to uz dalsie 4 dni a nalada sa nelepsi.

junovka
15. apr 2008

cistko, co kde najdes?Temu Homeopatika,Predsa v sekcii Babatka-daj do vyhladavaca Homeopatika a vijde ti.

Dobko, to je individualne u kazdeho dietata.Pri Evke si mala take obdobie?,Lebo ja pri Timeike sme mali len pri jednom ocnom zube a ostatne ani nevieme ako vyliezli 😉

lucaska
15. apr 2008

ahojte , prosim vas od kedy ste zacali detickam umyvat zubky???????

riusik
15. apr 2008

lucaska: odjakziva 🙂 najskor gazou, ked vysiel prvy zubok tak takou kefkou na prst - kupili sme v lekarni a uz ked mal viac zubkou tak detskou zubnou kefkou - skusili sme aj elmex aj curaprox.

cistko
15. apr 2008

junovka uz vieeeeeeeeeeeeeeeeeeeem vlastne som vedela hned ako som to napisala aj som to nasla idem spravit kuk ci mi aj niekto odpisal 😉

martinaema
15. apr 2008

ahojte - riusik treba používať aj pastu? Ja som myslela že stačí len nasucho, resp. s mokrou kefkou 😅

dobko
16. apr 2008

Zeny a ako ste davkovali tu chamomilu? Viem ze taketo gulickove homeo by sa mali davat pod jazyk, bez kontaktu s rukou alebo kovovou lyzickou. Ale citala som, ze detickam sa to moze rozpustiti vo vode. Ja som jej to skusila dat pod jazyk. Dve gulicky sa hned vysypali a ostatne spod jazyka aj tak vybrala a cmulala ich. A ked sa nejaka objavila na pere, lyzickou som sa jej to tam snazila naspat zastrcit.

cistko
16. apr 2008

dobko ja som ich dala do injekcnej striekacky a natiahla prevarenu vodu a nechala tam rozpustit a potom striekla do pusy 😉

luciia
16. apr 2008

dobko, ja to robím tak, že do vrchnáčika od homeopatie do ktorého si dávkuješ počet guličiek, dám trošku prevarenej studenej vody a v tom to nechám rozpustiť a tak to malinkej vylejem do pusy.

dobko
16. apr 2008

Dakuje za typy. Vyskusam a uvidim. Ale dufam ze za par dni uz ani nebude treba.

mamacat
10. jún 2008

Ahojte. Najde sa tu nejake babatko ktore este nema po roku ani jeden zub? Da sa im nejak pomoct aby tie zuby uz konecne vysli?
My sa trapime so zvysenymi teplotami, s bolestivymi dasienkami uz par tyzdnov. Najhorsia je ta mrzutost a naladovost. No a cez den kratky spanok a v noci caste prebudzanie... Len tie zuby stale nic.

magda22
12. jún 2008

kedy idu horne zubky prosim vas?

danu
12. jún 2008

my sme do 8 emsiacov nemali ani jeden zub. A do 9 mesiaca cize za´jeden mesiac nam vyslo 8 😅 teraz budeme mat za chvilu rok a uz citim stolicku ze sa jej tlaci 😵

magda22
12. jún 2008

fuha danu, to tak skoro, pytam sa, lebo simmonkovi len pred tyzdnom vzsli prve dva, potom bolo par dni dobre, ale zas je nejaky mrzuty, mozno mu pojdu dalsie 😕

danu
12. jún 2008

magda vidis co na narobim, ale ver kazdy jeden sme si poctivo vytrpeli, "zla", umrncana, s placom sa budievala ☹

magda22
12. jún 2008

a to je normalne, ze zubky takto rychlo za sebou vyrastli alebo vy ste vynimka?
je tu este niekto taky?

danu
12. jún 2008

magda neviem ci je to noirmalne ale myslim ze nic nenormalne na to nie je

satanka
20. jún 2008

ahojte, Sophia oslavila pred par dnami 1.rok, mame 8 zubkov, do teraz neboli ziadne problemy, vyzera to tak, ze pojdu ocne, ma citlive dasna, nemozem ich na gelom natriet, zaroven s tymto prislo aj chrcanie a v noci az chrapanie. Sopliky nema, moze to byt sposobene ocnymi zubkami?

kattom
20. jún 2008

magda22 - nam rastu od zaciatku po dvoch. a ocne sa mu tlacili a hnevali nas 3 mesiace ☹ . a asi pred troma tyzdnami sa nam v priebehu 5 dni prerezalo naraz 5 zubov 😝

zuka
21. jún 2008

Caute, nas Maxim mal prve zuby v 3 mesiacoch a ani sme nevedeli, ako vysli. Teraz uz ma uplne vonku jeden horny a druhy sa uz prerezal. Maly vobec nie je mrzuty. Ale vraj su najhorsie stolicky 😖.

kikica
23. jún 2008

ahojky moj maly mal 4mesiace je nervoznejší,hrizíe si rucicky teraz viacej ale predtym si ich tiez oblizoval od narodenia mal mi 2dni teplotky 38,5-39 raz tvrda stolica potom hnačka.ibaže zubky nam presvitaju už asi 2 mesiace tak teraz neviem boli sme aj u dr.tá mi sice povedala že nam pojdu zubky ale kedy to je asi otázne.v noci sa mi budi dost casto.viete mi povedat kolko asi trva ked sa zubky prerezu?

elize
23. jún 2008

tiez nam idu zubky, jaj nech uz su vonku 😝 Tiez ste mali take obdobia - par dni mrzutost potom zase tyzden OK, zase par dni mrzutost a opat tyzden klud, ...... a tak dalej stale dookola. A to nehovorim o obcasnom grckani a vymyslani pri jedle. Dufam, ze to nie je jeho povaha ale zubky 😅

asitka
24. jún 2008

mojmu synovi vyšiel prvý zub, keď mal rok a pol... 😉 a to som si už fakt robila strach....aj keď lekárka ma upokojovala, že o bezzubom dieťati ešte nepočula....tak som si robila srandu, len aby sme neboli rarita... 😀 no to bolo radosti...a skoro sme o tom ani nevedeli...znášal to celkom dobre...občasná mrzutosť bola...ale ináč, sme to prežili v pohode...až na to, že sme mali problém pri papaní...nemal chúďa čím rozhryzať...tak sme mixovali do zblbnutia... 😒

junovka
8. júl 2008

Baby, chcela som sa vas opyta, lebo som uz zufala z toho. ☹ 😠 ....Nely uz asi 7 den hnackuje, medzitym sa jej prerezali 2 horne zubky a pozeram, ze este jeden sa ukazuje, ze sa prereze.Ci je to normalne, aby tak dlho boli hnacky pri prerezavani zubkov 😒 ??Davam Hylak, probiotika, banan, mrkva, ryza, cucoried.kompot, Activiu bileu a nic neponmaha ☹ ...mate s tym skusenosti 😕

majkabe
8. júl 2008

Nášmu malému vyšiel prvý zúbok pár dní pre 6-tym mesiacom, teraz má 10 mesiacov a 8 zúbkov a už vidím aj stoličku. Za také 2-3 dni je prerezaná 😀 My nemávame žiadne príznaky, ani hnačky ani teploty...možno trošku mrzutosti. My len všetko obhrýzame 😀 😀 😀 už aj postieľku 😀 😀 😀

majkabe
9. júl 2008

Aaaa už máme aj tú stoličku 😀 som dneska nahmatala.... baby už ste boli s deťmi u zubára?

magda22
20. júl 2008

majkabe stolicku? to fakt? to nejako skoro nie 😕
aj mna by zaujimalo kedy treba ist na prvu kontrolu k zubarovi...

tak mojmu chlapcekovi uz vytrcaju horne jednotky a chcela som sa spytat, ci sa s tym niekto nestretol, na jednom zube ma taku bielu bodku, ako aj na nechtoch byva, ze ci mu nahodou nejaka latka nechyba, neviem, mozno je to blbost..
viete mi niekto poradit?
dakujem.

erikasadek
20. júl 2008

ano v troch rokoch bez problemov pokial sa cistia zubky kazdy den tak ziaden problem teda aspon my sme boli v poriadku

ksb
27. júl 2008

ahojte, nemám čas čítať celú tému, preto vás prosím o radu aj ked tu už možno takáto otázka bola riešená - náš drobec (2,5 mesiaca) strašne slintá, trvá to asi týždeň, možno 10dní. sústavne ju musíme prezliekať, lebo má stále mokré tričko, nepomáha nám ani podbradníček. je to normálne že tak moc slintáme a nie je to nejako skoro? môžu už tak skoro ísť zuby?

annag
27. júl 2008

ksb, niektoré deti, je to síce rarita, sa už so zubom narodia. Je to možné.