Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

tamarka
30. aug 2006

ahojte 😀 som tu nová a uz sa mi tu páci 😀 mam dve deticky - babulky. tá mensia ma 6 mesiacov. mam pocit, že prsty ohryzkávala od narodenia. zubky jej vysli pred 3 týždňami. Super nám zabralo hryzatko MAM, sú na ňom vyvýšené plôšky (sloníkovia) a tie jej na dasienka fakt robia dobre.

ena
3. sep 2006

nam minuly tyzden vyrasil prvy zub... zatial je ho vaicej citit ako vidiet.. ale maly rad ozuzlava hryzatko (MAM), a ma take tie prve detske zubne kefky (canpol babies) su to tri kefky v baleni, zatial ozuzlava 2: jedn aje skor skor ako taka masazna tycinka, druha ma namiesto stetiniek take gumene "stetinky" .. a okrem toho pcha do pusy vsetko co mu pride pod ruky a slintaaaaaa... 🙂

siskatan
autor
3. sep 2006

gratulujeme k prvemu zubku Filipkovi 😀 nas Matko ma za sebou dva umrncane dni a mam taky pocit, ze to kvoli zubkom 😒 slinta o dusu a ked mu dam do pusy prst tak hryzie ako besny 😉 vidime, ci to len tie jeho dasienka trenuju, alebo naozaj nejaky zubok ide von 😕

dolinka
7. sep 2006

ahoj kocky, nam uz idu 2 vrchne/mame 2 spodne/ .. ma zdurene dasienka, sucha si o ne roztek a v noci sa budi hadam *100 krat vzdy s hlasnym placom a vyskanim, cez den je umravcany, ale to zvladame.. 😉 🙂

ervotoc
8. sep 2006

uf nam vyšli po sebe,aspon ze tak,hm ,naraz tolko zubov?to ho musi riadne bolieť,zlatušika,ach jo ,ale si vytrpia tyyy naši drobci

kala
9. sep 2006

aj my máme dva spodné a už idú aj vrchné tak všetko hryzie hlavne postieľku a čelo postele teda okrem iného a najradšej má zubnú kefku 😅

cukrikk
24. sep 2006

my mame 10mesiacov aj den🙂 a mame dva zubky dolu a teraz sa nam tlaci jeden hore uz sa nam zacina jemne zvysovat horucka sem tam mame sopliky a hryzie braceka kde sa da🙂 zatial spinkame od 18:30 do rana takze v noci to este nepocutujeme ale pripravujeme sa 😉

artinka
2. okt 2006

tak moja malá má už 11 mesiacov a zúbok ani jeden. Už mám strach či
nezostane bez nich.

ena
2. okt 2006

cukrikk: tebe zaspi mala uz o pol 7mej a vydrzi az do rana? Nam sa obcas podari ulozit krpca o 7mej, ale vacsinou je to od 20.00- pol sedmej az pol osmej..

My mame 8 mesiacov a den. Prve dva zuby vyrasili okolo 6.5 mesiaca.. teraz sa prerezavaju 2 horne..

barunka
2. okt 2006

ena ako dlho sa prerezával druhý zub??? ja som jej tam už včera videla biele, dnes to už má skoro vonku ale je besná a tak ma pohrýzla,že mám krvavý fľak na ruke... nehorázne ostrý má ten jeden...

ena
2. okt 2006

barunka: ja ani neviem, isli obidva naraz, najprv chvilku nic, pootm vykuklo nieco biele a ani neviem ako a boli zuby 🙂) Nemal teploty, ani v noci nebuntosil, klop klop.. tak sme to nejako ani velmi nesledovali.. a teraz su asi taketo : https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

cat
2. okt 2006

my máme dolné dva zúbky a naraz teraz idú horné dva ale aj dolné dvojky. Z vzorného bábetka je uvreštaný paviánik, hlavne v noci. Pomohli mu homeopatiká Chamomila, namiesto 15 krát sa budí len 1-2 krát, utišuje to bolesť, ukludňuje. Ja nie som zástanca liekov, toto sú len byliny a chúdatku mu pomohli.. inak to slintanie je strašné!!! Kedy už toto prestane ☹ ☹

alzbetka
2. okt 2006

my mame dolne dva zubky, vysli nam naraz presne v den, ked mala mala 5 mesiacov. ani nevieme ako vysli von, mala nebola mrzuta ani uplakana, akurat ze slintala 🙂 , teraz uvidime kedy vyjdu dalsie 🙂

slavulka
2. okt 2006

ahojte, my mame sest zubkov.prve vysli dolne jednotky, ked mala Natalka 4 a pol mesiaca, potom jej isla horna lava jednotka aj dvojka sucasne a potom vysla prava jednotka a za nou dvojka. teplotu sme nemali ani sopliky, ale slinila strasne vela a zacal dost skoro. 🙂 vsetko hryzkala, ale inac pohoda, no castejsie sa v noci budila. davala som jej na to chladivy gel mundisan. teraz si zacala pchat prsteky do pusy, takze asi idu dalsie 🙂

expertka8
3. okt 2006

..dobré ránko všetkým skúseným maminám..ktoré si už svoje "zúbkové galeje" odtrpeli...
...PROSÍM O RADU....
...v noci sme toho veľa nenaspali...malý bol strašne uplakaný..nervózny...začína sa nám tlačiť 1.zub...xvíľami som mu xcela podať Brufen-sirup proti bolesti..ale nakoniec sme "odolali"...čo tlmí bolesť..resp. uľahčí tieto krušné noci???/cez deň je malý OK 😕 /

melory
3. okt 2006

ja som mavala po ruke gely na strpnutie dasien a potierala som mu miesto repikom. ked plakal viac ako 15min som dala pol davky brufenu. my mame dnes iny problem idu mu dat 4zuby von.

marijana
4. okt 2006

No ja som problemy zo zubkami nemala teda moja mala nie 😅 Ked nam sli zubky tak mala bola akurat trosku viac nervoznejsia a viac sa v noci prehadzovala.Co sa tyka brufenu urcite ho malemu daj,on sa vyspi a ty tiez.Zubky strasne bolia a aspon mu ulavis od bolesti a urcite mu tym neuskodis.

atam
9. okt 2006

Ahojte,baby,aj my už máme 1.zub!Vyšiel včera.Malý celé popoludnie kričal,ale inak sa nič zvláštne nedialo.Iba sme to tak skoro nečakali.Veď obidvom
"staršiakom" vyšli presne na 6,5 mesiaca.
Neviem,čo na 100% zaberá,ale viem,že sa mu veľmi páčilo masírovanie ďasien.

slavulka
12. okt 2006

Ahojte baby,neviete mi poradit co robit proti skripaniu zubov mojej devät mesacnej dcery? Je to hroza, ako zatne tie male zubky a skripe...

melory
12. okt 2006

je na to daka bylina ale aka?

melory
12. okt 2006

kazdopadne je to prejav nesuhlasu aj ked to robi v noci

barunka
13. okt 2006

expertka, nám zaberal trošku panadol baby sirup, potom calgel a najlepšia je asi chamomila vulgaris. je to homeopatikum.... skús...
my máme zuby dva a idú dalšie..

lodia
13. okt 2006

moja mala ma uz 8 mesiacov a zuby vobec ziadne 🙂cakame a kazdy plac vysvetlujeme uz dva mesiace, ze idu zuby..hehe

atam
14. okt 2006

lodia,to neva,čím neskôr vyjdú,tým neskôr sa pokazia!(možno)

dolinka
14. okt 2006

expertka.. my sme dali aj panadol baby a aj tak sa budil ☹

kala
14. okt 2006

no ako to čítam tak skúsim aj ja tie homeopatiká,lebo vstáva mi aj20 razza noc a neutíšim ju nijak len čajíkom alebo mliečkom a to vypije 400ml čaju a 240 nutrilonu za noc a 3 razy ju musím prebaľovať,takže ráno som ako fúria nevyspatá a chodím ako mátoha a nezaspím len vďaka káve 😅

lodia
15. okt 2006

atam, myslis? uz mi to povedala znama, ale tazko povedat... 😀 😀

atam
15. okt 2006

To je fakt 😀,ale neboj,bez zubov neostane,mojej neteri išli tuším až na 9-10 mesiacov.