Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

lindula3
21. jún 2009

junovka podla mna to nie je kolika.... malinka nema taky plac ako ked ju nieco boli... uz ta nespokojnost zmizla a rucicky si tam pcha stale a slinta o dusu🙂

ditka my mame 3 mesiace a moja robi to iste, no neplace ani sa zo spanku nebudi... no na dolnych dasienkach kde idu tie prve dva zuby, ma normalne take biele vyzera to ako zuby🙂 je asi len otazka casu kedy sa jej prerezu.. no nechame sa prekvapit🙂)))

ssara
25. jún 2009

chcela by som sa spytat ci malo niektore vase babo zo zubkou teplty 38. Mala ma len teplotu a stale si dava rucicku do pusi. dik ☹

saska.t
25. jún 2009

ssara je to normalny prejav teplota pri zubkoch ak nema virozu je to ok

cestovatelkaandrea
26. jún 2009

tak nasmu drobcovi cez vikend vysiel prvy zub a uz sa mu prerezava aj druhy 🙂 dost sme si na ten prvy pockali, lebo uz slintal nenormalne dlho a aj dasna mal spuchnute uz nejakeho 5 mesiaca.

monika77
30. jún 2009

maminy nášmu drobcovi sa už tlačí na svet zúbok 🙂 už asi 2-3 týždne som začala dávať preventívne homeop.chamomila, môžem to kombinovať aj s nurofenom (dávam ho na noc)? a taktieť potieram gelikom

jananinka
30. jún 2009

ahoj monika77, a malicky sa ti v noci budi od bolesti, ked davas nurofen? prepac, ale nedavas toho preventivne moc?

vanja
30. jún 2009

ahojte, ja som potierala ďasná vgélom, volá sa Dentinox, kúpila som ho v lekárni. Moja malá nemala teploty, len sa veľmi budila vnoci. a ten gél má chladivé a ukľudňujúce účinky. Monika pokiaľ malý nemá teploty, asi by si to nemala preháňať, lebo sa môže potom stať, že keď bude potrebovať tie homeopatiká, alebo nurofén, tak už mu nebude reagovať liek. Skús si vystačil len s tým gélom čo používaš.

monika77
1. júl 2009

túto noc sa často budil a bol aj celý spotený chúďa,tak neviem či teraz prestať dávať na noc nurofen ... ten gel mu dám cez deň ked už je moc mrzutý a uplakaný a hryzie do všetkého, bo vidím, že ho to bolí

maatkka
2. júl 2009

Ahojte myslite ze moze mat mala teplotu zo zubkov aj ked ich ma uz prerezane??? Vidiet jej ich uz asi tyzden - uz su vonku - a aj napriek tomu ma az dnes vysoku teplotu (38-38,5 stupna). Dala som jej paralenovy cipok ale neklesla a neviem co teraz... ☹

jananinka
2. júl 2009

Maatkka, ak su uz prerezane, tak zo zubkov to nebude, jedine ze by jej isiel nejaky dalsi 🙂 Ak nema ziadne dalsie priznaky nejakej choroby (soplik,kasel,...)tak by to mohla byt ta siesta choroba, to byva pri zubkoch. Nasa mala mala tiez taku teplotu asi 3 dni a preslo jej to. Ale, ak si chces byt ista, tak zajdi k dr. a ta jej pozrie do hrdielka, ci nema zapalene alebo co.

noricka
19. júl 2009

Ahojte,chcem sa opýtat....,moj maly má 4,5 mesiaca a 39 st.teplotu, nemá kašel ani soplíky, len strašne slintá,ale to už od 2 mesiacov a pchá všetko do ust...može tá teplota byt zo zubkov?

mumtobe
19. júl 2009

ahojte mate niekto skusenost s tym ze sa zubok prerezal a [potom zmizol 😒 moj maly mal prvy zubok ked mal 3 mesiace a rezal sa mu 3tyzdne,a potom mu z nicoho nic zmizol 😨 teraz ma 5a pol mes a po zube ani stopy je to normalneee????strasne sme si vytrpeli tie 3tyzdne ale ako zubok zmizol aj maly sa ukludnil a zase je vsetko ok,nechapem to,az by som to nemala potvrdene doctorom ze je to zub rtak by som si myslela ze mi sibe 😀 😀

janicka14
20. júl 2009

teplota zo zubkov moze byt zvyssena ale nad 38 to ma uz pravdepodobne iny dovod a nie zubky. Aspon bola taka tema v damskom magazine a tam to ta detska dr. hovorila. Ale vies jedna povie tak druha tak

evii
21. júl 2009

Baby prosim vas ako sa presne volaju tie homeo,co davate?Lebo chystam sa muza poslat do lekarne,tak aby zas nedoniesol nieco ine 😀 A ako im to davate?Lebo to su asi gulicky,ze?

zuzula20
24. júl 2009

Ahojte baby, moze mat dieta pri prerezavani zubkov zdurene uzliny vzadu na hlavicke?

helenkasabinka
24. júl 2009

zuzula to neviem este som o tom nepocula ☹

helenkasabinka
24. júl 2009

mumtobe a doktora si sa na to nepytala? 😕

helenkasabinka
24. júl 2009

my mame uz 7 zubkov a 8 sa tlaci...tych 7 jej vyslo tak hladko ze ani som nevedela skoro kedy jej vysli 😵

miskachrumka
24. júl 2009

no mi mame už vyse mesiaca opuchnute dasna a slinta už 3mesiace a nic! ☹

ivetka76
24. júl 2009

evii > my sme zacali pouzivat chamomilla vulgaris 30. Davam 5 guliciek 3x denne a dufam, ze konecne zabrali, lebo dnes v noci sme konecne lepsie spinkali. Dufam, ze som to nezakrikla 😉 . Davam do takeho malinkeho poharika tych 5 guliciek a zalejem asi malou lyzickou cajiku. Oni sa tam rozpustia. To rozpustenie trva trosku dlhsie. Ale radsej polhodinku pockat, nez sa trapit s ich rozpucenim, ze ? 😀

mumtobe
24. júl 2009

helenkasabinka ano pytala aj dentistu a len to mi povedali ze neobavajte sa 😠 😠 taka odpoved mi nestaci 😒

ella1111
24. júl 2009

my mame 4 a pol mesiaca a uz nam preraza prvy zubok

helenkasabinka
24. júl 2009

mumtobe jaj ha tak ta odpoved teda urcite nestaci,verim ti ze nevies co a ako 😕

ella1111 tak sikovny ste ked sa vam prerezava uz teraz 1.zubok.....mojej sa prerezal 1.ked mala 8 mesiacov 😅

bobooo
24. júl 2009

ahoj zuzula20 o zdurených uzlinách som nepočula ale o tom že zúbky môžu prejsť až do angíny tak to hej...ja som problém nejaký veľký nemala...malá mala 1.zúbok v 5.mesiacoch no a malý až asi v 9.mesiacoch...no a teraz má malá 8 zúbkov no a malý iba 4 a to sú dvojičky 😀 😀 😀

zuza77
24. júl 2009

Nám narástli a to hneď naraz 2 zúbky na konci 3.mesiaca. Malá trošku plakávala, tak dosť nárazovo, bolestivo, ale našťastie to vždy rýchlo prešlo.
V materskom centre mi poradili jeden olejček, ktorým som jej natierala a teraz pozor - nie ďasienka, ale používa sa to zvonku - malej to nevadilo, ako keď som sa jej predtým snažila nejakým gelom natierať opuchnuté a citlivé ďasienka. Také gely deti aj tak len rychlo zlížu. Poviem vám, som s tým nadmieru spokojná. Malá sa hneď ukľudní. Pomaly končíme 6. mesiac ale ďalšie zúbky nemáme. Som aj rada, lebo stále kojím. 🙂

zuza77
24. júl 2009

skoro som zabudla....
ten olejček sa volá JAKOUBEK - masážny olej pri prerezávaní prvých zúbkov. Kupovala som to v EUGENIKE - to je taká ezoterická predajna.

zuza.m
25. júl 2009

baby malemu idu stoličky a velmi horučkuje ak dam liečik teplota klesne ale kym sa da dat druhy liek tak mu to zase vyskoči na horučku.boli sme aj na pohotovosti či to nahodou nieje niečo viac.zatial nič nenašla ale že može to byt aj počiatočna viroza.davam paralenovy sirup striedam panadolovym čipkom,v noci bol velmi horuci davala som aj obklady.je dost spavy a umrnčany.čo možem viac urobit???a je to normalne že to až takvelmi koliše a stale vystupuje???

dalma0949
26. júl 2009

ahojte maminy môže mi niekto poradit čo robit ked malemu sa režú zubky až 4 naraz a ma hnačku!

helenkasabinka
27. júl 2009

dalma aj mojej isli nedavno 4 naraz a davala som jej gelik na zubky kamistad a od bolesti alebo horucky som davala nurofen sirup.......a od hnacky asi nic lebo to je normalne pri zubkoch

tekvica
27. júl 2009

ahojte, stretli ste sa s tym, ze babetku vysli skor ocne zuby ako predne? maly vyzera ako upir 😀