Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

sulamith
8. dec 2006

tak nas sa kazdy pyta,ze kolko ma mala mesiacov ked uz pomaly chodi(za rucky),a este nema zubky 😀 ,mala bude mat o tyzden 10 mesiacov a zubky este nevykukli.Dasna ma poriadne tvrde,ale zatial nic.A je taka nervozna...
...dufam,ze nebude po mne,pretoze mne vykukol prvy zubok ked som mala 13 mesiacov 😀 ,tak to by sme sa este natrapili 😉

sulamith
8. dec 2006

este sa chcem opytat,na tie homeopatika napotrebujem predpis?

lodia
18. dec 2006

v 10 mesiacoch a v jednom tyzdni mame zub, mame zub..hop..hurrraaaaaa 😀
asi sme ho dstali pod stromcek...sa musim pochvalit...i ked tie noci su teraz desne...

dolinka
18. dec 2006

ahojte, my mame 8 zzubkov a zda sa, ze sa tlacia dalsie.. nuz este nam chyba 12 aby sme boli takyto 😀

lodia.. tak mas pekny zubaty darcek. neboj teraz sa ti to rozbehne jedna radost .. nebudes stihat pocitat 😉 🙂
aj ked mam kamosku, co maleho napchavaôa mrkvou a zemiakmi od 10 tyzdna a teraz ma vyse roka jej poje vsteko aj velke kusy, ale zuba ani jedneho ! zrejme priroda videla, ze si poradil aj bez, nuz mu nenadelila.. zatial 😉 🙂

lodia
18. dec 2006

dakujem dolinka!
nas fakt velmi ten zub potesil, uz som ani nedufala 😎
tak dufam, ze sa proces zubatenia rozbehne a budeme kusat..este kojim, tak si to uzijem..vy uz mate osem? no super, ako to citis pri kojeni, obcas kusne?sa bojim, bojim, ked ma nasa rafne,,haw..haw.. 😕

viamka
18. dec 2006

nas najmensi ma od vcera 4 zubcek a aj ked je to nase tretie zubadielko, mooooooooooooooooc sa tesime 😀

lodia
18. dec 2006

kazdy zubcek je u deticiek taky horo, ci si dietatko postupne zvykne?
mila viamka, ked uy mas tri deti a tooolko skusenosti, dokonca Matusko ma 4 zubky, ako to je?Kazdy ten zubok intenzivne preziva?Ci je to zase individualne?

viamka
18. dec 2006

niektore deti prespia noc a zobudia a zo zubkom. tych je ale tak maaaaaaaaaaaaaaaaaalo 😉 zubcek sa nikdy neprereze cely naraz, tak to chvilu trva. deticky su casto nevyspate a mrzute ale narozdiel od rodicov si to cez den dospia...
z takeho stavu maju casto oslabeny organizmus a tym padom lahko ochoreju... z toho asi vyplyva aj povera - co zub, to soplik.

lodia
18. dec 2006

viamka, dakujem za radu a upozornenie, budem davat na nu pozor, zatial este nebola chora a nikdy nemala soplik..klop..klop..klopem na drevo , nech to neprerieknem..ano, sme teraz obe nevyspate, i ked Lucinka si cez den pospinka..ja nestihnem ☹

viamka
18. dec 2006

no neboj nas dotore vzdy vtipne poznamena, ked sa nejaka maminka postazuje na zubky, ze po nich nasleduju kolektivne a infekcne choroby a obdobie vzdoru ako bonus........... ja toho mavam niekedy plne zuby, ale nemenila by som... mam tajny sposob na rychlu mentalnu aj fyzicku regeneraciu.........

lodia
18. dec 2006

viamka,
prezradis? 😅 ci je to skutocne velmi tajny recept?

viamka
18. dec 2006

taaaaaaaaky tajny! 😀

kazdeho postavi na nohy nieco ine a vacsinou su to fakt "banalitky" mozno aj ten usmevcek s novym zubkom! 😀

necham si svoje tajomstvo ok? 😉

lodia
19. dec 2006

viamka,
jasne, ved o tom su tajomstva 🙂)))pekne straz, mozno preto tak funguje, ved som clovek hladajuci badajuci, isto najdem aj ja svoj dobijac energie..mozno nejaku novu lasku 🙂))

janinah
19. dec 2006

Mamičky , môžte kľudne dať malému dieťatku ak mu idú zúbky Panadol sirupček, je to proti bolesti, aspoň na noc, nech sa vyspí drobec aj mamka.

jaja25
28. dec 2006

Babinky. My už máme skoro 8 mesiacov a zub žiadny. Starší syn mal v tomto veku už 4 zuby. 😒 .No čo, aspoň ma nehryzie pri kojení... 🙂

mitinka
28. dec 2006

baby moze byt ze uz 4mesacnej idu zubky.mala si stale hryzie pesticky a stale mrnci alebo place ako keby bola hladna a babky si myslia ze naozaj je ale nie je ked jej dam zje asi preto ze nevie co ma robit 😒

viamka
28. dec 2006

janinah, nechcem panikarit, ale uz pred rokom ma nas pediater upozornil na skodlivost antipiretik s paracetamolom, typu panadol, paralen a pod. v skratke ide o ladviny a tieto partie. rovnaky ucinok maju brufeinove rady, kde sa skodlivost ZATIAL neuvadza. len aby potom zabrali pri teplotach!!!
striedmo podavat...

jenis
30. dec 2006

ahojte, moja malá má skoro 4 mesiace a už druhý deň je nekľudná a cez deň vôbec nechce spať. Pomáha len kočík. Na ďasne som ešte nič nespozorovala, ale možno že to bude zúbok. Uvidím. Dúfam, že aspoň cez noc bude spinkať.

maca793
30. dec 2006

ahojte moja maličká má 2 dolné zúbky. keď sa jej prerezávali, nič jej nebolo a nemala ani teploty a ani hnačky ako to býva u viacerých detí. strašne mi začala sliniť keď mala skoro 4 mesiace a tak som si myslela, že už jej vyjdú zúbky. netrpezlivo som na to čakala a keď mala presne 6 mesiacov tak sa jej prerezali oba naraz. teraz zdá sa, že majú pauzu a musíme si chvíľku počkať na tie ďaľšie. papa 🙂

aviril
27. jan 2007

Ahojte. Môj malý má 4 mesiace a vyšli mu spodné 2 zúbky. Je to dosť skoro. Starší syn mal ale 8-9 mesiacov, keď mu vyšiel prvý zúbok. Malý je strašne nespokojný, žužle si ručičku, mrnčí, stále ho musíme nosiť na rukách a v noci je to najhoršie. Stále sa budí, čo predtým spával už do rána bez kŕmenia, teraz je do rána aj 3-4 krát hore a to hneď nezaspí po kŕmení, ale začne zas mrnčať. Takže pokojný nočný spánok sa už pre nás skončil. A radosť musia mať hlavne susedia...

mario
27. jan 2007

ahojte zubáči, sú homeopatické čípky Viburcol a gély na dasienka Dentinox a Mundisal, prípadne homeopatiká Chamomila 15CH

bibinka
27. jan 2007

ahojte- moj malý mal prvý zúbok v 8 mes.Teraz má 16mes a chýbajú mu už len dva spodné očiaky a všetky druhé stoličky. Pri každom zube mal zápal stredného ucha, niekedy silnejší, inokedy len matné bubienky.Takže na ORL sme furt. Cca pred 4týždňami(na Silvestra!) mu vyšli horné očiaky a to sme boli v nemocnici pre horúčky a zápal str.ucha, no bola to zaberačka.Závidím všetkým maminám i detičkám, čo ani nevedia, že idú zúbky. 🙂
Na malého zaberá nejlepšie babydent-stojí asi 95sk,skúšali sme aj iné značky,ale nepomohlo to. O Viburcole som čítalaa a mám v pláne ich použiť pri posledných zuboch-očakávam totiž búrlivé dni aj noci 😀

aviril
28. jan 2007

Mario, my máme Chamomila 30CH, to mi povedali v lekárni, že vraj to je na zúbky dobré.
Bibinka, babydent to je nejaký gél na zúbky?

mimi109
28. jan 2007

ahojte my sme kupili gelik calgel stal 95 sk
babydent su kvapky, sestra ich kupila svojej malej
inak v lekarni mi povedali ze tieto veci su aj na predpis a nic sa za ne nedoplaca, len za recept

mario
28. jan 2007

ja som čítala v homeopatických knihách , mám ich štyri, že na prerezávanie zúbkov treba chamomilu s potenciou 15 CH

aviril
28. jan 2007

Mario, a v tých knihách nie je zmienka o tom, načo teda je chamomila 30CH?

mario
28. jan 2007

našla som, že je to pri bolesti a citlivosti zubov pri pití teplých nápojov

aviril
28. jan 2007

Aha, takže to asi nie je pre bábätká. Nechápem, prečo mi to v lekárni teda dali, jasne som povedala, že ide o bábätko. Ešte ak by som Ťa mohla poprosiť, chamomila 9 alebo 12 načo slúži. Prosím...

sykorka
28. jan 2007

ahojte
je som malej kupila calgel
bože,nech to ma už chudatko za sebou ☹

mario
28. jan 2007

potencia 9 je tiež pre babatká pri prerezávaní zúbkov a 12 som nenašla, oni v lekárnach veľmi homeopatiu neovládajú, ja mám našťastie u nás lekáren dr. Sipekyho, určite ste ho už v telke zazreli, je to predseda slov. lekárenskej komory a má medzinár. cert. z homeopatie, takže tam to ovládajú všetky mgr.