Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

lily1983
12. mar 2010

ahojte 🙂
mandula našej sa prerezali 6.januára, a este ich asi nemá uplne dorastené..takže to trošku potrvá
😅
my sme sa trápili a teplotovali včera, a nevyšlo nám zatial nič, teda nenahmatala som žiadny..zatial máme prvé dva, tie spodné, a tie boli bez väčších problémov..tak neviem, snád to boli zubky, lebo inak sme v poriadku..sme boli u dr...
zvyknú sa prerezať hneď, alebo aj to trochu tvrá, kým uvidím zúbok po horúčkach??

ewana73
13. mar 2010

no my sa trapime uz mesiac a stale nie a nie sa prerezat..

susisus
13. mar 2010

ewana - my sa trapime uz 3 mesiace a furt sa neprerezal 😒

ewana73
15. mar 2010

susisus, no teda to vam nezavidim.tak ja pevne verim, ze nech uz to je coskoro 😅 . lebo uz som z tych prebdenych noci na total a kazde rano pozeram,ze ci este nie.. ale hlavne koli malemu,lebo niekedy hryzie ako o dusu a tak ho to boli ,ze reve ako by mu ruky nohy rezali ☹ , ktovie co si asi hovoria susedia .. a ked vidim ako v noci sa kazdu hodinu budi a stale sa len prehadzuje a on by aj spal ale nemoze,tak to neviem si predstavit este dalsie dva mesiace 🙄 ..

mirka907
15. mar 2010

No ja nespim uz asi 3 mesiace, ale to co je posledny mesiac, tak to je fakt sila. Kazdu noc je hore aspon hodinu dve a po zvysok noci vstava tak po hodine. Niekedy uz po pol hodine. Viete si predstavit, ake mam nervy, ked ju potom co bola dve hodiny hore uspim a ona pospi 50 minut a podme odznova. Stale sledujem tie nestastne dasna, uz sa pod dolnymi jednotkami nieco crta, bielu bodku mame uz tie 3 mesiace a furt nic.

miluska.h
15. mar 2010

nasmu Tomaskovi idu styri zubky dolu uz 5 a pol mesiaca a stale nie su prerezane ☹ je nervozny, v noci sa prehadzuje, mrnci, obcas ho prezenie a ja uz som z toho na prasky 😲 ale musime vydrzat. mozno jeden den v tyzdni je kludnejsi, inak sa chudacik trapi ☹

ewana73
15. mar 2010

dievcata,pre boha nestraste ma 😲 . vsaak my sme sa donedavna trapili s kolikou,teraz zuby .. nechcem ani pomysliet,ze to bude tak dlho.

miluska.h
15. mar 2010

ewana, nic sa neda robit, musime vydrzat 😉

silvuskaa
15. mar 2010

ahojte baby...maly ma uz 4ty den hnacky a vysledky z vyteru su v poriadku. Zda sa mi ale ze ma zapalene dasienka, akoby sa mu tlacili trojky zubky dolne. Dr mi povedala ze tie hnacky z toho nemozu byt...nemate niektora podobnu skusenost, ze kym vysli zubky babo malo hnacku?

nikollette
15. mar 2010

My sme hnačkovali pri zúbkoch.
Aj dokina nám povedala že hnačka je tiež z príznakov rastu zúbkov u bábätiek.

silvuskaa
15. mar 2010

nikol a kolko dni ste hnackovali? a moze to byt aj tyzden a viac?

zuzkalenka
15. mar 2010

ahojte
aj mi sme si vytrpeli kôli zúbkom . Začalo to v sobotu teplotami 39 a v nedeľu sa to vyšplhalo až na 40 ☹ . Dnes sme boli u lekárky vzala jej krv aj moč vďaka bohu všetko ok.
Mala aj hnačku ale lekárka povedala že to je tiež s toho. Teraz má už len 37,5 tak dúfam že to už bude v poriadku.

nikollette
15. mar 2010

My sme mali hnacku asi 6 dní...

silvuskaa
15. mar 2010

dakujem....dufam ze je to ,,len" zo zubkov

nikollette
15. mar 2010

Ja som dávala Biogaia kvapky, myslím že aj pomohli 😉
odporučila mi ich sama lekárka..

zuzkalenka
15. mar 2010

silvuskaa a máte aj teplotu

nikollette
15. mar 2010

že vraj do 38 je teplota pri zúbkoch ešte v norme...

tinnka9
15. mar 2010

Silvuskaa, my mame presne to iste. tiez sa mi zda, ze malemu idu dolne 3-ky. vzdy som si myslela, ze najskor by mali vyjst 1-ky, nie? a tiez kaka viackrat denne - aj 4x, ale nie riedke, take tuhsie. Vyter sme mali tiez v poriadku. Vraj to moze byt z tych zubov. Ale upistany je stale a uz vyse tyzdna v noci spava hrozne, co sme dovtedy nepoznali. Uz aby boli vonku.

silvuskaa
15. mar 2010

uuzka teplotu nemame...
tinka mozu ist aj 3ky vraj prve...to budu nasi drobci ako take upircatka ale hlavne nech vyjdu a bude zasa na cas dobre. Teda pokial mame tie hnacky zo zubkov. Prave ze moj maly ani nie je nervozny, je vesely len si stale zuzle prsty a vlastne aj vsetko ostatne 🙂 Niektore noci je tiez dost nepokojny.....

tinnka9
16. mar 2010

No dnesna noc to bol horor! Maly skoro vobec nespal, ked aj, tak na rukach, akonahle som ho dala do postele, rev... Do toho dostal sople a teplotu 37,7. Tak teraz neviem, ci to z tych soplikov alebo zo zubov. Nakoniec zaspal o 5,15 a 6,45 uz bol hore!!!

mirka907
16. mar 2010

Tinnka sopliky mozu byt tiez zo zubov. Ale nechces ist radsej ku doktorke s nim? Ci uz si bola?

tinnka9
16. mar 2010

Mirka, uvidim, ako mu bude dnes, teraz je relativne kludny. Nerada by som, aby u doktorky nachytal este nieco viac.

ewana73
16. mar 2010

..no my hnackujeme uz 3tyzdne a doky povedala,ze to je zo zubov.tak 1krat za tri dni ale to tak poriadne,ze sa az z plienky leje ale je to taka hustejsia hnacka..

mirka907
16. mar 2010

ewana aj moja mala kym bola plne kojena, tak vzdy nalozila tak, ze to bolo vsade a komplet som ju prezliekala. A kolkokrat som myslela, hlavne ked to bolo parkrat za den, ze zo zubov a furt nemame ziaden.

mirka907
17. mar 2010

No tak nam sa podla vsetkeho prerezal prvy zubok. Krasne cinkame🙂))...A dnes som konecne v noci vstavala len dvakrat a spala asi 8 hodin.

rebecca2006
17. mar 2010

dievcence, chcem sa s vami poradit o nasu skusenost- mam skoro 8mes Matka, mame zatial 2 dolne rezaky, ked sa prerezavali, nespal, bol nervozny, len sa chcel nosit na rukach, ale neteplotoval, len pat krat mal redsiu stolicu....
Teraz v sobotu od rana z nicoho nic horucky, cez den okolo 38, vecer uz 39, bez inych priznakov, posledne dni
hryzol vsetko, velmi slinil, tak som si myslela- zubky. Aj sa mi videlo- opuchnutu horne dasienko. Ked uz vecer sme mali 39, a bol z tej horucky cely zmatozeny, volala som na pohotovost, kde ma lekarka ukludnila, ze mozem aj pri zubkoch ocakavat take vysoke horucky a doporucila mi, co s nim mam pri tych teplotach robit. Tak sme kupili Brufen, Panado,l stredali antipyretika, chladili... v nedelu sa mi zdal " lepsi", ale navecer znova vysoká horučka, v noci cez 40. Celý bol schvátený, nebolo mi všetko jedno, ráno tiež vyzeral biedne, horúčka 39. Utekali sme k obdvnému pediatrovi, odobral nám CRP, mali sme zvýšené, povedal, e to nebude len zúbkami adostali sme antibiotiká. Odvtedy sme neteplotovali. Dnes sa mi Maťko vychádzal na celom tele, zašli sme zas k lekárovi a máme diagnózu- šiesta choroba.... No, fakt, nie každá teplota je od zúbkov....

mychaella
23. mar 2010

Baby ked vyjdu detom ine zubky skor ako jednotky tak to budu vraj genialne a velmi inteligentne deti... 🙂 na mojej sesterke sa to potvrdilo 😉 takze budete mat doma malich geniusov 😎

nam vysiel prvy zubok po 5 mesiacoch co ho bolo vidiet a citit pod dasienkami, asi 4 dni sa prerezaval a vtedy mal maly aj hancky inak bez vaznejsich komplikacii. teraz nam ide druhy a zacali sme znova hnackovat, k tomu sa pridali aj sopliky a je dost nekludny a v noci zle spi...tak to je zatial u nas, tak uvidime kolko to bude trvat .. 😒

magnetika
23. mar 2010

....a môj malý sa narodil s dvoma zúbkami 😀 Ja som skoro odpadla, keď som mu ich zbadala !

magnetika
23. mar 2010

...tu je dôkaz

mychaella
23. mar 2010

jeeej ja odpadnem...to musi byt jake zlate 😀 sice som uz pocula ze sa narodilo babatko zo zubkami ale je to aj tak haluz... 😉