Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

aviril
29. jan 2007

Ďakujem mario za odpoveď. Však hádam to nejako zvládneme. Túto noc už spal lepšie. Síce sa zobudil skôr než predtým /kým mu nešli zúbky/, ale aspoň hneď po napapaní zaspal. No uvidíme, ako to bude ďalej.

maruska.m
9. feb 2007

ahojte...huraaaa, mame uz konecne prvy zubok,,,ale vysiel nam lavy horny, a vyzera to ze za paru dni bude aj druhy....
ako je to zo zubkami, nemali ist najprv dolne?...

sue
9. feb 2007

My ešte zúbky nemáme...aj keď drobec bude mať v pondelok 8 mesiacov...a máme biele ďasienka, zatiaľ nič...

hanka274
9. feb 2007

no a maruska.m ako si mala pri starsich detoch?
ja viem, ze najprv idu dolne. Ale urcite sa najde aj vynimka....

maruska.m
9. feb 2007

hanka, im najprrv isli dolne...priblizne 5 - 6 mesiac..., ale ten nas Tomasko je nejaky iny...
Citala som v casopise mama a ja, ze najprv by mali ist horne zubky..., ale uz som z toho vedla, aj kamaratkinim deturencam isli najprv spodne...
My sme asi taky casopisovi, jak tam pise tak nam podla toho zubky idu...xi

hanka274
9. feb 2007

no vidis, tak to asi niake nove pripady pisali, tak je to uplne v poho.
Inak ja tiez aj iny, najprv spodne, aj som citala.
A co dr? ak v poho, tak v poho, alebo opytaj zubarky... 🙂

vilki
9. feb 2007

samko ma uz obydva dolne.vysli mu uz ked mal 6 mesiacov a teraz sa mu tlacia horne a uz to trva dost dlho a este stale nic... 😒

maruska.m
9. feb 2007

este som nebola s dr..., este len dnes sa mu prerezal..., je take velke zubisko...xi, asi sme vynimocny...
Je tu este niekto komu vysli zubky najprv horne?

beli
10. feb 2007

ahoj maruska mi sme boli u dr.a tiez tvrdi ze sa nam najprv prerezu horne zubky tak cakame priznaky uz mame ale nechcu ist von.a ako to maly znasel?lebo mi sa strasne trapime maly stale place a nepomahaju ani osvecene recepti tak prosim ta ak mas nejaky tip napis budeme ti mooooooooooc vdacny.

wladka
10. feb 2007

beli, co nejaky gelik na dasna.. to davam malinkej, zatial ich nemame vonku, ale uz mesiac sa prerezavaju.. vola sa to GALGEL

beli
10. feb 2007

mi sme skusali ale nejaku inu znacku to nam odporucili v lekarni na umrtvenie ale nevim moc to nezabera skusime tento mozno pomoze dufam ,zatial dakujem.

beli
10. feb 2007

ozaj a chcela som sa spitat ake mali priznaky vase deti ked sa im prerezavali zubky lebo mi mame vysoke teplotky 39. prehana ho aj ked nie moc ale akosi sa mi to nezda lebo vsade vravia ze teploty by mali byt len zvysene tak sa trochu aj bojim aj ked dr.ma ukludnovala.tak by som chcela vediet ci aj niekto iny ma taketo skusenosti

erka12
10. feb 2007

nas maly mal prvy zubok presne na vianoce, predtym mierne zvysena teplota a slinenie a za tyzden bol zubok von,druhy ani nevieme ako,potom sa vobec neslinil,az teraz zacal asi pred 2 tyzdnami, aj mierne zvysena teplota,tak uvidime 🙂 a dasienka potierame babydentom 🙂

maruska.m
10. feb 2007

Ahoj beli. my sme mali asi dva tyzdne do zadu zvysenu teplotu 37,5 a raz nam vyskocila az na 38,5C, 1,5 dna , dala som mu iba panadol...oliate jasienka mal uz pomali dva mesiace..., ziaden gelik sme nepouzivali, kamaratka mi vravela ze nech mu natrem jasienka bielym vinom, zevraj to pomoze...ja som to skusala iba raz.
Dnes rano nam uz vysiel aj spodny zubok, takze uz mame dva, myslim si ze do konca tyzdna nam vijdu aj ostatne dva zubky, uz ich tam vidiet len nie su prerezane..Teraz nema ziadne teplotky, len je troska nervoznejsi...
este nieco,my zatial prehanky nemame...

zuzu13
10. feb 2007

ahojte...máte výhodu, že už máte väčšie deti. Aspoň im môžete pomôcť stravou...piškotkou, rožyrkom...ale malej vyšli naraz dva spodne očne keď mala 2 mesiace 😅 . slinila, a snažila sa dať všetko do pusy...tak sme jej držali gelove hryzadielko a ona hrýzla 😎

tretulka
11. feb 2007

ahojte...my uz mame tiez dva zubky 😀 , spodne a zda sa, ze sa uz tlacia horne. Skusali sme Mundisan gel, ten mi poradili v lekarni, ale maly mal asi pol hodinu potom ako som mu natrela dasienka strasne vela soplikov, az ho dusilo, museli sme odsavat. Dr. mi povedala, ze je mozne,ze ma alergiu na mentol. Tak sme potom kupili Citrovital, obsahuje vytazky z jadier grapefruitu. Skusali sme aj citron, samozrejme hryzadielka a trapime sa dalej. Niekedy az krici od bolesti, hryzie si rucicku a vlastne vsetko co mu pride pod ruky si pcha do ust. Par dni ho prehanalo, ale teploty nemal. Uz nech tie zubiska vylezu.

miriam17
11. feb 2007

ake su priznaky na zubky??...viki bude mat v piatok presen 5 mesiace..a som ja pislaaze je akasi nepokojna...vsetko mozno dva do ust..a dokonca ked nema cumel a ja ju ma na rukach tak zacne mne kusat do ruky.....aqle dasna nema zatial opuchnute tak neviem a vlasten musia byt opuchnute dasna?M??

bellasandra
11. feb 2007

Miriam, mne Ema slinta uz 2 mesiace, vsetko si dava do pusy, ale zubky este nema 🙂 .Ono môže dieta toto robit aj do 7 mesiacov a nic 😀 -kým vyjde prvý zubok.

miriam17
16. feb 2007

ahojte...maminky.-..tak uz asi pravdepodobne idu vonku...zubky....viktorka je uz skoro cely tyzdne akasi nervozna..... dnems ma aj k tomu 5 mesace

mimi109
16. feb 2007

aj nam uz idu zubky mala je nervozna opuchnute dasienka ma aj taku bielu bodku tam ma a straaaasne slinta a co chyt skonci v ustach a ide to "rozkusat" 😅

erosinka
27. feb 2007

ahojte maminy, mam4 mesačného synčeka a prerezáva sa mu zúbok, má červené ďasno, hnačky a zvracia. Cez deň nespí poriadne v noci sa budí. Ako dlho sa zvykne prerezávať zúbok? Poaďte mi niečo ako mu pomôcť zmierniť bolesť. Má aj hryzacie krúžky,gél Dentinox ale je len od 5 mesiaca tak mu ho dávam len raz denne trošku. ďakujem 😀

mimi109
27. feb 2007

erosinka to je individualne ako dlho sa zubok prerezava segrinej malej zacali v 4 mesiaci ale prvy sa prerezal az v 8 😖
ja davam malej Calgel ale ten je tiez az od 5 mesiaca skus mu tie dasienka trosku masirovat aj ked mu ten gelik das mu ich pomasiruj 😉

lenadka
27. feb 2007

Ahoj maminy, mam isli zubky strasne pomaly. 1. narastol az v 10. mesiaci! 😅 Vzdy s hnackou takou 1 dnovou a zvys. teplotou. Najskor sa malej zvysila teplota a ked ju prehnalo to bol znak ze zubok je za 2 dni vonku. V 1 roku mala prerezane len 4 zubky. Davala som jej Calgel, Mudisan a cipky. Ked bola zvys. teplota alebo sirup Nurofen pre deti. Tieto gely dostat bezne v lekarnach, Mudisan je ucinnejsi. Malej rastli prve spodne, potom vrchne predne rezaky a potom celkom poletene. 😀
Erosinka, to zvracanie mi na zubky moc nesedi, zavolaj lekarke, poradi.

emjee
27. feb 2007

erosinka • 27. feb 2007 o 07:49
Ahojte maminky,
neviete mi poradiť ako pomôcť pri prereávaní zúbkov? Mám 4 mesačného syna a tlačí sa mu prvý zúbok je nepokojný, má hnačku, zvracia a dosť plače. Kúpila som mu dáky gel na ďasná ale dáko mu to nepomáha. A ako dlho sa zúbok prerezáva?
Ďakujem za rady. 😀

elesa • 1d • 27. feb 2007 o 16:16
Ahoj...
pri prerezavani zubkov by sa nemali vyskytovat tieto tazkosti o ktorych pises. Malo by to byt viac menej bez problemov...troska zvysena teplota, nervozita, mierne sopliky, vyrazky na licach. Nie hnacky ani zvracanie. Mala by si kontaktovat svojho pediatra a poradit sa s nim ci to nie je nahodou ineho povodu.
Prerezavanie zubku je individualne. niekedy dasienka opuchnu a trva to aj niekolko tyzdnov pokial sa prereze. Treba vyckat. Mohla by si mu pomoct roznymi hryzatkami, skus sa opytat lekara ci smies dat aspon na noc brufen alebo paralen. Inac to treba pretrpiet spolu s malym. Ale urcite volaj pediatrovi kvoli tym hnackam a zvracaniu. ked idu zubky, babatka davaju do pusy vsetko mozne a moze to byt nejaka infekcia.
Neboj...bude to v pohode.

janinah • 3d • 27. feb 2007 o 19:59
ahoj,moja dcéra pri prvých zúbkoch hnačkovala, ale nevracala, je kojený alebo už papká niečo iné?vracať by nemal,konzultuj to s lekárom.

petrabo • 3d • 27. feb 2007 o 20:32
prerezavanie zubov je velmi individualne u kazdeho dietata. niektorym sa prerezu prve zuby bez sprievodnych priznakov, ine deti to znasaju od lahsich priznakov ,o ktorych pisala elesa az po velmi vysoke teploty sprevadzane vyrazkami, vyraznymi soplikmi, zdurenymi sliznicami, akoby napustenymi ocami, hnackami aj 4 -5 krat za den. jedina vec, o ktorej pises a nesuvisi so zubami je zvracanie. moze sa vyskytnut vtedy, ak si dieta, ktore dasna svrbia pcha ruky tak hlboko do ust, ze si vyvola davivy reflex. predsa len detske ustocka su male a pasticky velke.ale to je malo pravdepodobne pri ozajstnom zvracani. existuju homeopaticke cipky VIBURCOL, ktore mozes pouzit na ukludnenie pred nocnym spankom. neznamena to vsak, ze zrovna u vas doma budu mat pozitivny efekt

emjee
27. feb 2007

zuzana19851 • 27. feb 2007 o 11:21
Prosím vás neviete mi mamičky poradiť niečo na bolesť zúbkov?Mám ročného Jakubka má už 8 zúbkov idú mu ďalšie.V noci bol nervozny od bolesti nechcel spinkať ináč mi spí celú noc.Nepoznáte nejaké homeopatiká alebo niečo čo mu zmierni bolesť pri prerezávaní?Ďakujem

zvedavamt • 1d • 27. feb 2007 o 14:48
ak je to uz moc zle,tak striedaj sirup brufenovy s dakym paralenovym,aspon na noc. my sme mali cipky -paralenove,ale aj homeopaticke viburcol. dalej je na to homeopaticka chamomila 15ch. a na natieranie licok odvonka je olejcek kajeput (slabsia odroda tea tree olejka,bo ten na deti nesmie neriedeny). nam moc tie geliky zdnuka nepomohli,ale treba skusit.este vychladene zuvatka,bud z obchodu,abo staci aj ocistena mrkvicka.vela radosti. 😀 my uz cakame na poslednu stolicku 😎 ,ale da to zabrat,vedeli sme o kazdom jednom. 😅

sunny6 • 1d • 27. feb 2007 o 14:54
ahoj zuzana,
mi sme sa tiez trochu natrapili ,ale na noc nam vacsinou zabral paracetamol syrup Caplpol,a gel Calge,alebo Bongela.Hryzatka velmi nepomohli,tak len ten gel,alebo su aj prasky.Je to prechodne,rcite to zvladnete 🙂

franti • 1d • 27. feb 2007 o 16:20
ahoj. my pouzivame babydent vodicku. kupis ju v lekarni, tu v cechach stoji 90,- kc. nakvapkas na prst a potries nou dasienka, trochu ich umrtvi a potom maly moze kludne spinkat. aspon u nas to zabera. alebo je na to este dobra citronova stava, tiez sa nou potru dasienka. poradila mi to mama, vtedy este babydenty neboli. 🙂 tak drzte sa.

zuzana19851 • 27. feb 2007 o 18:50
dakujem kupila som už brufen aj nejake homeopatika on to zvládal až dodaraz dobre ani sme nevedeli že mu idú zubky

pipo1777
28. feb 2007

Ahoj baby moja 10mes.maličká má 6 zúbkou nič mimoriadne ale tie horné jej idú nejak divne.Má ľavú jednotku a dvojku a v pravo ešte nič.Teda je srandovná a už celý mesiac ako čertík nie a nie sa jej predrať tie horné pravé 1 a 2.Mýslíte že je to normálne?A Admin u nás keď je najhoršie tak vždy pomohol sirup nurofen.Aj čo sa týka zúbkov aj horúčky.

kvietocekx
28. feb 2007

ahojte mamky.moja malá bude mať 1 rôčik a má len 4 zúbky.prvé dva dolné šli oba naraz a dve noci boli fakt strašné a dosť nám pomohol homeopatický Osanit(dá sa kúpiť v rakúsku) a Calgel. dva horné šli tiež naraz ale to už bolo v pohode.našťastie nemala žiadne hnačky, žiadne horúčky, ani nervy🙂, ale oba razy mala dosť silnú nádchu.

erosinka
28. feb 2007

ahojte , viete mi povedať ako dlho sa tlačí zub kým sa prereže. Mám 3,5 mesačného syna a teraz sa mu tlačí prvý zub. dakujem 😀

maca793
28. feb 2007

erosinka nám sa zúbky tlačili už 4,5 mesiaci a vyšli nám presne keď sme mali 6 mesiacov a teraz sa nám tlačia horné u každého je to individuálne. moje staršie deti mali ako 9,5mesačné 8 zúbkov a ako 18 mesačné všetky. pa

erosinka
1. mar 2007

Ďakujem pekne za rady. To zvracanie už prešlo. Teraz si trochu menej pchá ručičky do ustočiek, asi to bolo z toho že ho naťahovalo. Zvyknem mu to ďasienko pomasírovať pred spaním aj s tým gélom Dentinox trochu mu to stiahne bolesť, rýchlejšie zaspí.Uvidíme ako dlho sa mu bude zúbok rezať. Naozaj ďakujm za pomoc. Pa